Vražda v Orient expresu

Murder on the Orient Express

Vražda v Orient exprese

Drama / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1974, 128 min

Po chvilce váhání dávám nejvyšší počet hvězdiček, protože Sidney Lumet opět dokázal, že umí. Vražda v Orient expresu je klasickou detektivkou, kde se postupně odhaluje motiv, provedení vraždy a identita vraha. Snímek má mysteriózní atmosféru, skvělé herce již podle jmen a i přes svoji delší stopáž dokáže diváka stále bavit a udržet v pozornosti. Pouze rozjezd filmu je takový slabší. Konečné sezení v jídelním voze pak ovšem nemá chybu.(15.2.2013)

S Hercule Poirotem máme jednu věc společnou, oba jsme vyteční detektivové. Já třeba vypátral na táboře v Ledči svoje ztracené použité fusakle. Ukradli mě je vedoucí a společně s kuchařema je dali do formy na dort, kterou zalili vodou a vše nechali zmrznout a pak mě to dali na stůl místo oběda, právě v tu chvíli jsem je zase objevil ! Kolega Hercule, zase vyřešil vraždičku v Orienťáku, každej máme sice krapet odlišný případy, ale oba vedeme inteligentní výslechy a máme šokující rozuzlení.(26.8.2007)

Hercule Poirot rozmotává případ vraždy a ve filmu se v podstatě akorát kecá. Ale ani na chvilku jsem se u toho nenudil. Sidney Lumet tyhle konverzačky na malym prostoru prostě uměl. Jenom některý postavy mi teda trochu lezly na nervy. A postava Hercula Poirota pro mě bude vždycky spojená s Davidem Suchetem. Albert Finney mi připadal spíš jak nějaká parodie na Adolfa Hitlera. 75%(30.12.2017)

• GodComplex

Neskutecne trapna chaoticka kravina, ze kterou nemuze Sidney Lumet, koneckoncu natocene to nebylo nijak zvlast spatne, ale samotna Agatha Christie - tezce prehodnocena spisovatelska babka, jejiz story a vsechno kolem bylo proste neuveritelne blbe. Vylozene z toho sala fakt, ze to napsala zena, protoze to postradalo jakoukoliv zajimavou strukturu, element napeti, originalni myslenky. Zeny-spisovatelky sux. Myslite, ze budete svedky propracovane vrazdy a budete se zaujetim sledovat vysetrovani a hadat kdo je vrah? Myslete znova, nic z toho se zde nekona. Ke vsemu hlavni hrdina Hercule Poirot se chova a mluvi jako mentalne postizeny a vubec cele to bylo spis utrpeni nez zabava. Nezachrani to ani slibna lokace vlaku, ani rada zajimavych osobnosti jako Sean Connery, nebo Norman Bates. Tezke zklamani. 3/10(1.10.2009)

Ve vlaku, který byl kvůli sněhové lavině zastaven v půli cesty, byl zavražděn nenáviděný finančník Rachett. Vypátrat pachatele tak musí s pomocí svých šedých buněk mozkových vynikající detektiv Hercule Poirot ( Albert Finney )... Naprostá klasika..... Scénář - Agatha Christie, Anthony Shaffer a Paul Dehn. bHudba - Richard Rodney Bennett(13.6.2011)

• - Princeznu Dragonmiroff měla původně hrát Ingrid Bergman. Ta však chtěla spíše roli Švédky Grety Ohlson, která jí nakonec přinesla sošku Oscara. (Kulmon)

• - Pro Agathu Christie to byl velký okamžik, zvláště slavnostní banket v Claridge`s. Byla to také poslední veřejná událost, které se před svou smrtí v roce 1976 zúčastnila. Diváci i kritici jásali a i samotná autorka připustila, že i ji filmová adaptace potěšila. I tak si ale dovolila "protestovat" proti kníru Hercula Poirota. (Agatha)

• - V roce 1929 Orient Express směřující na západ se zasekl ve sněhu po dobu 5 dnů v Tcherkesskeuy (130 km od Istanbulu). Tato mimořádná událost inspirovala autorku detektivky. (Teres)