poster

Vražda v Orient expresu

 • Velká Británie

  Murder on the Orient Express

 • Slovensko

  Vražda v Orient exprese

 • Austrálie

  Murder on the Orient Express

 • Nový Zéland

  Murder on the Orient Express

Drama / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1974, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ****

  S Hercule Poirotem máme jednu věc společnou, oba jsme vyteční detektivové. Já třeba vypátral na táboře v Ledči svoje ztracené použité fusakle. Ukradli mě je vedoucí a společně s kuchařema je dali do formy na dort, kterou zalili vodou a vše nechali zmrznout a pak mě to dali na stůl místo oběda, právě v tu chvíli jsem je zase objevil ! Kolega Hercule, zase vyřešil vraždičku v Orienťáku, každej máme sice krapet odlišný případy, ale oba vedeme inteligentní výslechy a máme šokující rozuzlení.(26.8.2007)

 • nervoznideda
  *****

  Velice dobré. Já naopak věřím ve hvězdné obsazení. Jako Sucheta si představuji gaunera z http://www.csfd.cz/film/14894-boeing-747-v-ohrozeni/ tam snad hrál sám sebe. V poslední době se roztrhlo nebe a padají Herculové 60´nebo 90´ až je jich příliš mnoho, že už je skoro nesnáším. PS Doufám že David Suchet nedopadne jako V. I. Lenin, za starých časů jsem otevřel noviny Lenin, pustil jsem televizi Lenin , Bojím se otevřít konzervu !? :-)(15.12.2014)

 • Superpero
  ****

  Romány Agathy Christie jsem měl svého času moc rád. Vražda v Orient Expresu mi ale přijde příliš překombinovaná. Tento film bohužel zestárl, přesto má ale jistý šarm. To superhvězdné obsazení let sedmdesátých dnes už neocením, poznal jsem jen Conneryho a Yorka. Zahrané to ale bylo dobře. A Poirot mi vůbec nesedl. Mám mnohem radši Davida Sucheta. 70%(3.10.2011)

 • JASON_X
  ****

  Příjemná vzpomínka na knížky Agathy Christie, které jsem v dětství náruživě hltal. A pomalým tempem brilantně natočená. Film z doby, ve které se ještě nešetřilo na bohaté výpravě, pečlivé kameře, ani na délce stopáže. Příběh je také pozoruhodný a rozuzlení originální, protože vrahem je tentokrát... ale nechte se překvapit. A znalci knižní předlohy si jistě aspoň vychutnají rozkošný retro vizuál. Z hvězdného hereckého ansámblu se mi svým výkonem nejvíc líbili Perkins, Bacall, Connery a Redgrave. Jedinou vážnější výtku mám ke ztvárnění postavy Hercula Poirota. Jednak jsem si ho takhle nikdy nepředstavoval (výtka subjektivní), druhak ho Finney příliš přehrává, zbytečně moc šaškuje a fyzicky se pitvoří a netvoří, jako kdyby chvílemi hrál spíš nějakou Poirotovu retardovanou karikaturu (výtka myslím objektivní). Ale v momentech, kdy zvyšuje hlas, zpřísňuje výraz a pohled jeho modrých očí nabývá na síle, bleskla mi pro něj hlavou role přímo na tělo: Ano, tenhle herec by býval svého času mohl být naprosto dokonalý a přesvědčivý Adolf Hitler!(27.6.2016)

 • tron
  ***

  Svojho času hviezdne obsadené, dnes bežný divák spozná maximálne tak Jamesa Bonda a Normana Batesa. Veľa pozitív snímke dodáva jedinečné prostredie vlaku v zasnežených horách a vynikajúco premyslený, skutočne originálny zločin. Ale nemôžem si pomôcť, Finney sa na neskoršieho Sucheta absolútne nechytá.(15.12.2016)

 • - Všetky zábery na idúci vlak sa nakrúcali vo Veľkej Británii, nie na filmovom Balkáne (classic)

 • - Ve scéně, kdy stojí vlak na nádraží můžeme vidět plakáty, na kterých je vyobrazen Mustafa Kemal Ataturk. Plakáty se však začaly vylepovat až po jeho smrti, která následovala přibližně až o 3 roky později, než snímek vyobrazuje. (Hopkins)

 • - Luxusní potraviny byl odcizeny během natáčení, takže se štáb musel projít po ulicích Paříže a koupit všechny potraviny znovu. (Teres)