Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

GILLWANDER

Ani v ďalšom úspešnom pokračovaní Smrtonosnej pasci nechýba slušná akcia, vydarené efekty, kvalitný humor a výborne herecké výkony. Ale ako dvojke chýbalo čaro skvelej jednotky, tak trojke chýba čaro slušnej dvojky. Z troch častí tretie miesto. A tak by sa to dalo povedať o celej sérií... 75% ()

dyfur

....tretie voľné pokračovanie Smrtnosnej pasti...opäť veľmi vydarené...oceňujem akciu,hlavných predstaviteľov,humorné hlášky a  to,že film sa skoro celý odohráva v exteriéroch a to za slnečného počasia....že stále neprší a nie je to tmavé ....ako je to vo väčšine súčasných filmov....super thriller ()

tufr

Po výtečné jedničce, mnou oblíbené dvojce, přichází před novodobou čtyrkou pecková trojka, která dělá z této (zatím quadralogie) fantastickou jízdu a záležitost, která neklesá žádným dílem pod 80% Klasickej nahláškovanej Bruce a chytrej Samuel mě prostě bavííí!! :) ()

kombajn

o neco slabsi jak dvojka, presto velmi dobra akcnarna. Pro Jeremyho Ironse mam velkou slabost. Presto zapletka filmu a hlavni hrdina pusobi trosku ohrane ()

rakovnik

Opět parádní akční film, ale tentokrát mi připadá trošku jiný, než předchozí bratříčci..méně vtipu a nadhledu, zato více pohybu v různých prostředích, i když pouze v jednom velkoměstě. Záporáci jsou opět nemastní neslaní, ale zato hýří nápady, jak zabavit Johna a jeho "parťáka". Ten mi ale k Willisovi nesedí, navíc jejich špičkování je trošku mimo mísu. Jako jiným komentujícím, i mě chybí větší vygradování a vypointování závěru filmu. I tak, jako třetí pokračování série nadprůměrné a to díky především Willisovi. ()

peto12

Tretí diel tohto filmu je už záujímavým tým, že sa dej odohrává v New Yorku, keď John vstúpi do štvrti s nápisom "nesnášim negry". Simon dává tvrdé príkazy Johnovi, aby všetko zachránil. I tretí diel ma tejto ságy nesklamal. ()

Martin741

Po najlepsej jednotke a obstojnej dvojke prichadza trilogia Die Hard s tretim dielom. A regulerne ide opat o slabsi diel nez jednicka alebo dvojka. Su tu sice kvalitne hlasky McClanea a pomerne dobre akcne sceny, chybaju vsak vyrazne prestrelky. Vlastne toho chyba viac. Jeremy Irons ako zaporak nevyrazny bez charizmy, vo filme je prilis vela postav, niektore su naprosto zbytocne, a vsetko dokresluje slaby, odflaknuty a nezazivny koniec. 74 % ()

Figu

Crrr crrrr... Crrr crrr... Ach bože, kurva! Crrr crrr... Do prdele, to je zase ráno! Pořád mě někdo nahání. Má smůlu, je mi blbě. Ta hlava mě snad rupne, kurva. Stará mě opustila, děcka se mnou nemluví. Ježiši. Palice mě snad upadne. Chtělo by to aspirin. Je mi na blití. Crrr crrr... KURVA! To snad není pravda! Telefon posranej. Nebudu vstávat, vždyť ani nevím jak se jmenuju?!? Joe nebo co? No mám na sobě tílko a jsem zarostlej jak opičák. Jo, připadám si jak Joe. Joe Hallenbeck možná... Pche, já jsem magor! Ach bože, sucho v hubě. Hrůza! Crrr crrr... Crrr crrr... No tak jo, do prdele!!!! Zvednu to... ........."Jo, kdo tam kurva? - Johne, Johne? No konečně jsi to vzal! Johne, potřebujeme tě tady! Na stanici! Volá nějakej šílenec, Simon si říká, kterej odpaluje po celým New Yorku bomby a prej odpálí další, pokud nebude mluvit osobně s tebou! Johne, slyšíš mě??? - Jo slyším. - Oblíkej se, kolegové s odznakama už jsou dole a čekají na tebe... Ano Johne? - Jo, hned jsem tam."....... No to je báječný ráno... Kvůli nějakýmu zasranýmu parchantovi se škrábu z postele ven... Zabiju ho hajzla!!! Jakožto se jmenuju John. John McClane! No to zas bude den... Yippie Kai Yay Mother Fucker!!! 95% ()

kaposlav

Tie hodnotenia u smrtonosných pascí sú smiešne. Scenár ako iných filmov za vrece, nič moc hudba, humor ako tak a za čo je tých 80%. Mám pocit ako keby sa automaticky pridávala hviezdička za účasť Willisa. O absurdnostiach a logike vo filme radšej ani písať nebudem. ()

cariada

Tak po letech míjení jsem to konečně viděl. A musím říct po opravdu slabší dvojce je tohle super. Hodně se to vyrovnává jednotce je to sice jiný, mnohem víc globálnější viz odehrává se to v celém městě ,ale ve stejným duchu ,prostě vše co má akční snímek mít. ()

Petoss1

Vrátil sa režisér a stvoriteľ McClanea a hneď je to vidno. Die Hard 3 je lepšia, akčnejšia a nápaditejšia ako dvojka. Veľký plusom je obsadenie ďalšieho sympaťáka Samuela L. Jacksona ktorému to s Willisom pekne klape. Dej je zaujímavý s nohou stále na plyne takže jazda sa spomaľovať nebude. Ja som sa pri tomto akčnom nadupanom filme bavil, je to výborná ukážka ako by mala vyzerať trojka každej série. 83% ()

O´Neill

Ve trojce je to neskutečný skok mezi druhým dílem, a ačkoliv oběma prvním dílům dávám pět hvězd, třetí díl (spolu se čtvrtým) řadím mezi ještě lepší než první dva díly. Vánoční prostředí se změnilo v letní New York, a John má na pomoc rasistu Samuela L. Jacksona. Spolu jim to ovšem výtečně klape, a neustále rasistické narážky jsou vskutku zábavné :) O akci není nouze, a celkově nemám výtek :) ()

Attta

Kdo by čekal že se z trojky vybatolí taková smršť nekončící akce???...... Nemůžu nenapsat jak skvěle film funguje jako celek a jak se mi opět potvrdilo, že film z kterého jdou cítit 90. léta posere všechny dnešní akčnáky na všech úrovních a to včetně toho, že nemusí být zrovna jeden z těch reálnějších!!! Všichni záporácí výborní, Jacskon parádní, akce skvělá, hudba i napětí vynikající a k tomu Willis a jeho parádní kulervoucí přednes správně labilního policajta. Musím uznat že druhá polovina filmu nebyla tak osilňující jako ta první půlka, ale stejně 4 zasloužené hvězdy této klasice s čistým svědomím dopřeju. ()

MrPierc

"nesnáším negry" a John McClane jako živý štít odstartuje naprosto luxusní podívanou. Můj nejoblíbenější díl z této série. Jeho parťákem se stává chytrý černoch, který je bílý rasista a všechny bělochy řadí mezi bohaté pokrytce. Hláška "Simon říká" se mi tímto vryla do paměti a už nikdo jí nevymaže. Film plný hlášek, fikaných úkolů a s naprosto stylovým českým dabingem. John McTiernan tímto překonal první díl. Perla! ()

bourec

Tohle už je zlatá studnice. A protože se mi nechtěla dvojka ponížit, potřeboval bych tady na to stodeset procent. Ale prostě nenaseru Harlina, a nedám mu jen devadesát, když se tak snažil. 100%!!!!!!!!! ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014