Poslední akční hrdina

• USA Last Action Hero (více)

Chlapec Danny Madigasn je velký filmový fanoušek a jeho nejoblíbenější postavou z plátna je akční hrdina Jack Slater, kterého hraje Arnold Schwarzenegger. Jednoho dne dostane od svého nejlepšího přítele, starého promítače z kina Nicka kouzelnou vstupenku na nový Slaterův film. Kouzlo začne okamžitě působit: Danny je transportován přímo do děje filmu, do Slaterova světa, kde neplatí pozemská pravidla a zákony a dobro vždy zvítězí nad zlem. Jenže jeden ze Slaterových nepřátel, padouch Benedict, ukradne Dannymu vstupenku a dostane se do skutečného světa. Tady chce zavraždit Arnolda Schwarzeneggera, aby tak konečně dostal Slatera. Slater s Dannym se musejí dostat do reálného světa za ním a pokusit se mu zabránit v jeho plánech… (TV Prima)

Tommassi3

"Myslíš, že seš vtipnej, viď ??" - " Já vím, že jsem !! Jsem známej komik Arnold Budweiser !!" - "Schwarzenegger !!" - "Na zdraví !!" ;) ()

Dale

Veľmi podarená parafráza na akčné filmy. Je tam veľa scénok, ktoré nezasvetení prejdu bez povšimnutia, no filmovým fanúšikom prinajmenšom vyludia úsmev na tvári (Joan Plowright premieta filmy svojho manžela Laurenca Oliviera, F. Murray Abraham, držiteľ Oscara za Amadea, je obvinený, že zabil Mozarta). Mne sa veľmi páčila scéna, keď malý Austin O'Brien upozornil Abrahama na zvyčajnú chybu padúchov z akčných filmov, keď si pred zastrelením kladného hrdinu neodpustia dlhý monológ. Takých momentov je vo filme veľa a skvelý je tiež prechod z filmu do reality a nasledné zisťovanie, ako to funguje vo filme a ako v skutočnom svete. A ešte k tomu podáva Arnold jeden zo svojich najlepších hereckých výkonov a určite je to jeho najlepšia komédia. ()

Terva

CITÁT - To budou letos zase veselý vánoce.......... Arnold Schwarzenegger jako Jack Slater.....a nakonec všichni zemřou...........i když se to nezdá Hamlet je jeden z prvních akčních hrdinů... CITÁT - Být, či nebýt ??!!...NEBÝT !!!!!!........ Smíchejte do hromady jedno kino, speciální vstupenku, jednoho mladého milovníka akčních filmů, perfektní hudbu, jednoho nebo dva záporáky, akční scény a nezapomeňte přidat jednoho akčního hrdinu, zatřepte a útržek uschovejte - právě začínáme. U Arnolda jsem si zvyknul, že je často vidět z doutníkem a spoustou zbraní, to už prostě k němu patří. Avšak základní magnet je jeho legendární věta - JÁ SE VRÁTÍM. Ať už její klasické znění, nebo další modifikace typu - Hned se vrátím, Ona se vrátí, Myslíš si že mám na to se vrátit, Vraťte se, Jsem zpět a další a další. V tomto snímku zazní Arnoldova věta hned třikrát. DIALOG - JACK SLATER : Já se vrátím - to jsi nečekal, že to řeknu, viď !!!!!! DANNY MADIGAN ( Austin O'Brien ) : Říkáš to ve všech filmech.......... Tento dialog zazní ve 41 minutě. Další tato věta, tentokrát z úst Dannyho, zazní ve 46 minutě. Říká jí on Jackovi - Vím, vrátíš se.......... a třetí tato věta zazní z úst Rippera, jednoho z padouchů ( Tom Noonan ), a říká jí také Jackovi - Já se vrátím..... Jack na to reaguje : CITÁT - V dalším díle nebudeš !!!!........... Letící kolo z Dannym na pozadí Měsíce v 55 minutě, je nezaměnitelné logo ala E.T.. A ještě jedna scéna je veselá a zároveň mrazivá. Jedná se o scénu, kdy si první záporák se skleněným okem ověřuje zabití....právě jsem zabil člověka, halóóó.... CITÁT - Drž hubu, tam dole!!!........... Film je pocta akčním snímkům, Arnoldovi i divákům. Ve filmu je i spousta hudby, tak třeba namátkou - Megadeth a song Angry again, Alice in Chains se songem A little bitter, Def Leppard a jejich Two steps behind a v neposlední řadě AC/DC s Big gun. http://www.youtube.com/watch?v=ZTuPm2SMOd8 ()

MrCreosote

"Dobrý den, madam. Jsem Arnold Budweisser." Film mého dětství. A to jsem tenkrát ty narážky na Bergmana a Stalloneho ani nemohl pochopit. ()

JohnCZ

Škoda, že jsem tenhle film neviděl jako děcko, protože by to byl pravděpodobně splněný sen, ale až na pár dobrých sebeparodických momentů je to celkem bída, která stojí především na Arnoldovi a jeho sebeshazování. Po stránce scénáře je to ale děravé jak ementál (kdo ví, možná záměr) a na tak banální zápletku i přehnaně dlouhé. Nevyužitý potenciál. ()

Expendable

Pro mě nejelpší komedie s Arnoldem. Brilantní nápad jak přenést malého kluka z New Yorku do filmu a zpět pomocí kouzelného je originální. Jack Slater aka Arnold je ve skvělé formě, hláškuje a provádí jeden kousek za druhým. Pro mě fakt pecka, už se těším až vyjde Jack Slater 5. ()

joehot

"V tomhle světě můžou záporáci vyhrát." Boha, to je nedoceněnej film... Viděl jsem asi po patnácti letech - mezitím uplynulo mnoho filmů - a o to je Poslední akční hrdina lepší. Zvláštní - pamatuju si, jak jsem si jako dítě ve scéně v údovu na komisařství všiml Roberta Patricka aka T-1000, ale nevšiml jsem si Sharon Stone ze Základního instinktu, bo jsem ji v té době neznal. A teď jsem si pro Sharon Stone nevšiml Roberta Patricka... ()

corpsy

Prakticky súhlasím s T2. Nedocenený ,,trhák,, a škoda toho neúspechu. Bombastická akčná komédia, ktorá bola asi natočená v nesprávnom čase. ()

liquido26

Nostalgická vzpomínka na dětství, kdy jsem tenhle film viděl poprvé. Zábavná akční jízda plná vtipných filmových odkazů. Na Hamleta se Arnoldem bych se fakt podíval :-) ()

Kryton

Výborná Arnoldova parodie a vše ve filmovém světě krásně baví. Bohužel po přechodu do naše světa je pryč zábava. Aspoň , že soundtrack k filmu je parádní. Hlavně Megadeth , AC/DC a Tesla. ()

depony

Asi jediný film komediálního rázu, ve kterém mi Arnie tak nějak sedí. Zasmál jsem se, mělo to občas i nápad, pár trapasů. Jo, tohle je celkem dobrý film :) ()

fannah

Tak takovouhle kravinu jsem už dlouho neviděl! Na Nově jsem to trošku čekal, ale je to horší než to vypadalo. Nechápu Schwarzeneggera jak může na jedné straně hrát Terminatora, kde působí naprosto skvěle a na druhé straně toto, kde působí (jako i v jiných debilních filmech) velmi trapně. ()

zdepapepa

Je to parodie? Není to parodie? Je to jedno! Je to vtipné, zajímavě natočené a na rok výroby dokonalé...dělat si srandu z akčněfilmových klišé v akčním filmu je kumšt udělat, takže chválím McTiernana. Opravdu perla. ()

Korbitch

Pro mě vůbec ne špatný film. Kukal sem na to ještě jako dítě a představa, že bych si mohl kdykoliv vytáhnout kohokoliv z filmu.....no ty moulo, hned bych šáhnul po tý stopařce z Interstate 60!!! ()

Z0oMb3E

Arnieho pokus o komédiu, no nieje to také fiasko ako Junior. Toto je skôr film pre decká, ako pre dospelých. Schwarzeneggerov seba-komediálny pokus nevyšiel. Však tomu človeku sa nedá uveriť ani obyčajný úsmev a ten je v komédii veľmi žiadaný. Dopozeral som to, ale žiadna sláva to nebola. Arnie drž sa radšej guolmetu a likviduj zlo :o). ()

Wysch

Sranda, jak se liší vkus. Já se klidně přiznám, že si ten film pokaždé v televizi užívám. A tu kouzelnou vstupenku chci mít taky. ()

PKD

Pro někoho možná, neskutečná chujovina (a nedivím se ani ne moc nadšeným komentům), ale já se vždy squelle bavím.;-) Od rež. vypalovačky typu Predator, by to člověk asi jen tak...nečekal. Karel Tanec z Aliena 3, nebo Ponurý Dům 2005, je jako hl. padouch k uchechtání (i s tím spešl okem) nikoli ve smyslu, směšný. Typický 90tkový teenage hároš, kupodivu ve mě nevyvolává odpor. No, dnes by to byl na 100% černoch, nebo transka s asijskými kořeny, aby někdo zase neřval, jak se jim furt ubližuje. Každý si jistě vybere TU scénu, která je pro něj nejdůležitější apod. Já tam mám pro mě se smíšenými pocity (někdy mi to příjde trapné, někdy až urážející) Bergmana a jeho Sedmou pečeť, což by jste určitě! ve filmu s Arnoldem S., nečekali. Nic proti panu McKellenovi, ale Bengt Ekerot to není, ani z rychlíku. Když už to tam museli cpáti, tak mohl režisér aspoň nějak efektově, udělati tvář dle originálu. Ale to je jen technická pozn. Pro většinu zdejších komentálistů (nic proti nim) bezcenná.;-) Jo a ten kreslený kocour na policejní stanici (kde slouží i min. 2 policistky, ze kterých oko fetišistovo, zvlhne chtíčem) tam je přece proto, že má službu, ne?:))) To mě vždy spolehlivě, dostane. ()

Vojcl

Tenhle film se McTiernanovi moc nevyvedl... Směšné akční scény, nesympatický dětský hrdina a klasiky toporný Arnold v komediální poloze... Úplný odpad to není, ale jaksi jsem nenašel jediný důvod proč se na to znovu dívat!!! ()

gogos

Další z průměrných Arnie komedií. Není to prostě jeho parketa, i když se sice nejedná o nejhorší filmy, o nejlepší také ne. Ve filmu se mihne spousta slavných osobností, což je takové malé plus. Celkově na mě film působil takovým nevýrazným dojmem se světlými momenty.... ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner