Poslední akční hrdina

• USA Last Action Hero (více)

Chlapec Danny Madigasn je velký filmový fanoušek a jeho nejoblíbenější postavou z plátna je akční hrdina Jack Slater, kterého hraje Arnold Schwarzenegger. Jednoho dne dostane od svého nejlepšího přítele, starého promítače z kina Nicka kouzelnou vstupenku na nový Slaterův film. Kouzlo začne okamžitě působit: Danny je transportován přímo do děje filmu, do Slaterova světa, kde neplatí pozemská pravidla a zákony a dobro vždy zvítězí nad zlem. Jenže jeden ze Slaterových nepřátel, padouch Benedict, ukradne Dannymu vstupenku a dostane se do skutečného světa. Tady chce zavraždit Arnolda Schwarzeneggera, aby tak konečně dostal Slatera. Slater s Dannym se musejí dostat do reálného světa za ním a pokusit se mu zabránit v jeho plánech… (TV Prima)

mzss1

|80%| Klidně bych to zařadil mezi Arnoldovy klasiky, když se v tomto případě spíše jedná o ne moc tradiční záležitost. Rodinná akční nenáročná komedie – tak by se to dalo v kostce i nazvat. Zaujala mě atmosféra, na tu dobu asi typická. Arnold tu má pár dobrých hlášek, nechybí známá: I’m back! No, je tu teda i dost akce. Místy působí obyčejně, ale mě se líbila. Režisér má na kontě pár skvělých akčnáků, jako je Die Hard 1,3 či první Predátor. Takže, akce je tu docela dost. Postava malého chlapce mi nevadila – zpočátku jsem se obával, že mi bude vadit – to se naštěstí nestalo. K nejvyšší spokojenosti asi něco chybí, ale lépe to snad dopadnout nemohlo. Prostě tu máme Arnolda v nejlepších letech, který film krásně utáhne. Hudba byla celkem ok. Nemám co už bych dodával, bavil jsem se dost. ()

kingik

Tenhle propadák není až tak špatný. Schwarzeneggerovi postava dobře sedne, a stejně tak jsou výstižné časté parodické narážky během filmu. Problém ovšem nastává v tom, že se divák nemá šanci ani na chvíli ztotožnit, s kteroukoliv postavou ve filmu. Zvláště ve druhé polovině, kdy se vše začne odehrávat ve skutečném světě, je to velmi patrné. Ono prolínání filmového světa s tím skutečným za pomoci zázračné vstupenky do kina je zde vůbec nějak nedotažené. V první polovině divák ví, že se každé nebezpečí odehrává čistě ve fiktivním filmovém světě, tudíž se o hlavní hrdiny nemusíme vůbec bát, a pak až už jde skutečně do tuhého v reálném světě, je na všechno už pozdě. Povrchní přístup je znát, ale film se v tempu i invenci nezastaví. Zajímavé je, že se v závěru neřeší existence kouzelné vstupenky. Tvůrci asi předem odhadli, že film propadne, a tak se ani nenamáhali to řešit. ()

InJo

Až po x-tém zhlédnutí jsem si uvědomil, jak moc mám tuhle kouzelnou geekovskou záležitost vlastně rád. Milá parodie a především úžasná pocta Arnoldovi a vůbec všem velkým akčním hrdinům. Slušný scénář plný nápadů, výborná režie Johna McTiernana a spousta herců v cameo rolích, hrajících buď sami sebe nebo své nejslavnější role (Sharon Stone - Základní instinkt). Pokud (také) ujíždíte na hollywoodských akčních filmech 80. let s nepřemožitelnými svalovci v hlavních rolích, nemůžete Posledního akčního hrdinu nikdy úplně zatratit. 85 % ()

ed_wood

No podľa mňa veľmi podarená akčná komédia, ktorá niekedy pripomína snáď až menšiu paródiu na pojem akčný film. Pri filme musím vyzdvihnúť aj vydarený český dabing. ()

LION-MR.T

Jedna z nejelpších parodií na akční filmy,kterou jsem,kdy viděl. Výborný nápad obsadit do hlavní role ikonu všech akčních filmů parodující sama sebe. Klišé za klišé,pěkný holky,postavy ze známých filmů v těch nejmenších rolí,absurdity. "To je animovanej kocour""má službu."Haló animovanej kocour."Vždyť říkám,že má dneska službu do prkýnka." Zkuste si říct. Terminátor 2-Den zůčtování. Sylvester Stallone. Taky to nezní špatně. To by pak bral jeho role. Comanado. Sylvester Stallone. Predátor. Sylvester Stallone. ()

Anderton

Videl som to už veeeeeľmi dávno, ale celkom sa mi to páčilo. V roku 1993 sa mi ale so Schwarzeneggerom páčilo všetko, takže si to už pre istotu nikdy nepozriem. Námet mi pripadal veľmi zaujímavý. VIDENÉ ZNOVA 3/20: Black ako scenárista predbehol svoju dobu a výsledkom je vzhľadom na rozpočet prepadák, kde bolo asi veľa prvoplánových Arnoldových fanúšikov stratených v preklade, viď Siedma pečať. Okrem znalcov filmových klišé akoby obaja scenáristi písali film aj pre teoretikov fikčných svetov a kvantových fyzikov. Čiže časom značne prehodnocujem, je to nedocenený kúsok, ktorý už mal byť dávno docenený a kultový, ale nie je a možno sa tak stane ešte niekedy v budúcnosti. ()

AllShallFall

Já nevím, co špatného na tom každý vidí. Jde přece o srandu parodicky vystihnout neohroženého a vždy připraveného hrdinu. Jakého si úžasňáka v Arnieho podání. Je to určitě nejlepší Arnoldova komedie. John McTiernan je pro mě umělec, který zaslouží uznání. Tenhle film měl, sice jen pár minutové, hvězdné obsazení. A to je další plus. Jack Slater je mazák. ()

Fingon

"Chlapec posedlý filmem"? Co mi to jen připomíná... Poslední akční hrdina patří do stejné sorty filmů jako Trhák pana Bofingera, i když trochu jiným způsobem. Střílí si sám ze sebe, z hollywoodských filmů a jejich zaběhlých stereotypů, kromě toho odkazuje i na filmy umělecké (a teď nemám na mysli Amadea, ale Sedmou pečeť). Ano, díky tomuto filmu jsem se už někdy ve třinácti dozvěděl, že existuje nějaká Sedmá pečeť... ()

swamp

Tohle je jeden z těch průměrných filmů, které jsem jako dítě miloval. V těch letech byl Schwarzenegger prostě ikonou a kterýkoliv film s ním byl povinností.. kdo neviděl, byl out. Film natočil John McTiernan, jehož rukopis je dosti viditelný. Režisér filmů Predator či Die hard se zkrátka nezapře. Příjemné je také to, že Arnie je ochoten si ze sebe dělat srandu. Pobavila i některá camea.. stačí se jen pozorně dívat a uvidíte třeba T-1000 apod. Jinak je ale Last action hero čistý průměr devadesátých let. Nebýt však nudnější druhé poloviny (v reálném světě) a celkově dlouhé stopáže, byl by o něco lepší. Přesto je příjemné podívat se po letech na tuhle někdejší pecku. ()

predators

Tak nevím, jestli jsem se nedíval na špatný akčňák nebo na průměrný film. A víte co? Ono je to jedno, oboje šlo nějak mimo mě... 40% ()

Slartibarkfast

Je to Parodie.. nebo není? Před očima se nám mění. Inu.. Sám za sebe mohu říci, že tenhle film je pro mne VELMI zábavný a nenechám si ho nikdy ujít. Arnoldovi sedla role jak prdel na hrnec. Spoustu maličkostí, kterým se nejde nesmát. Jsou tu možná mnozí, kterým se film nelíbil, nebo vůbec nepochopili jeho nejednoznačný odkaz. Já však mezi ně nepatřím a vřele jej doporučuji. 85% ()

Trajektt

Již v pořadí třetí povedená komedie v titulní roli s nadpozemským a nezničitelným Arnoldem Schwarzeneggerem, která nás zavede do dvou světů a to za prvé do toho naše bolestného života, kde cítíme každou bolest a utrpení a za druhé do toho filmového, kde akční hrdinové v čele s Jackem Slaterem vše řeší jako by se nic nestalo. Jednoho dne dostane malý chlapec Danny kouzelnou vstupenku, aby mohl vstoupit do tohoto úžasného světa, kde bude prožívat dobrodružství společně s již zmiňovaným Jackem až do té doby než se této vstupenky zmocní záporňák a  kuliočko nazývaný Benedict, který si posléze zaskočí do našeho bolestivého světa a tím začíná ta pravá jízda s uspokojivým a napínavým koncem. Akce, zábavy, vtipných dialogů a všudepřítomných triků si zde užijeme habaděj a málem bych zapomněl na hudbu, která nás celým filmem doprovází a která nás v drásajících scénách tohoto snímku nenechá oddechnout. Připomenu skvělej song od australské kapely AC/DC - Big Gun (1993), ale také další skladby od Megadeth a Alice in Chains. Když se na tento film dívá dnešní mládež, která je přesycená velkým množstvím bezcenných triků, tak jí musí připadat tento film k smíchu. ale my, kteří jsme vyrůstali na akčňácích z osmdesátých a devadesátých let, to bereme jako velice vydařenou parodii právě na tyto filmy s opět skvělým a tentokráte i zábavným Božským Arniem. Za perfektní fantasy jízdu s originálním nápadem a skvělým provedením s perfektní hudební kulisou musím dát něco přes 80%. ()

silentname

Spolu so Šiestym Dňom a Terminátorom 2 môj obľúbený film s Arnoldom Schwarzeneggerom. Strieľa si sám so seba, svojich hlášok, je to proste zábava. A aké to občas je, keď sa skombinuje realita s akčným filmom... vždy si tento film rád pozriem. Má niečo do seba. ()

WANDRWALL

Chlapec se bavil, já ne. A ten strašný název? Budou další akční hrdinové. Někteří se třeba právě teď narodili. ()

Petrucci

I'll fetch him. Dracula? I can get King Kong! We'll have a nightmare with Freddy Krueger, have a surprize party for Adolf Hitler, Hannibal Lecter can do the catering, and then we'll have christening for Rosemary's Baby! All I have to do is snap my fingers and they'll be here. They're lining up to get here, and do you know why Jack? Should I tell you why? Because here, in this world, the bad guys can win! ()

SeBig

Videl jsem kousek když jsem byl malej pak jsem si to pustil a zkouknul celý ale jako nic moc...námět je zajímavý ale chtělo to víc promakat. Ale akce tam je dobrá ()

klerik

Miestami fakt zábavné, ale zbytočne(!) dlhé. Občas tvorcovia nevedeli, kedy tú ktorú scénku ukončiť. Samotný nápad i väčšina akcií fajn... ()

korbitch22

Už od malinka je to můj nejmilejší komediální film s Arniem, nepochopitelně nedoceněné.Absolutní mega nářez a ryzí pocta nejen akčnímu žánru ale filmu jako takovému.McTiermanova typická a pevná režie, Arnie v nejlepší formě a naprosto famózní scénář Shaena Blacka.Těch cameo rolí a odkazů nespočet....prostě další důkaz toho, jak nejen lidé tady na ČSFD, ale i na světě vědí o filmu absolutní píču.Děte se vysrat kreténi!Haloo právě sem zabil člověka!Střelil sem ho do hlavy!Kdo zavolá policii?Drž hubu tam dole!!!!! :D 100%. ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner