Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

Haros69

Arnie ve skvělé formě této klasiky “honění čehosi v džungli”. Pokaždé mě rozesměje hláška “Ty máš ale pěknou držku”. Netřeba více dodávat, prostě a jednoduše, “když může krvácet, může i umřít”. ()

Tomas.Abi

Měl jsem tu čest vidět to opět na velkém plátně a ten film je zkrátka stále skvělý. I když jsem ho viděl snad už 10x tak nezestárnul, má úžasnou hororovou atmosféru, která je navíc podtržena výbornou muzikou od Alana Silvestri. Kamera a střih je výborná a je neuvěřitelné, že cítíte strach a úzkost jen tím, že zabírá stromy. Akční scény jsou výtečné a doplněné dnes už legendárními hláškami. Predátor je stále tak neuvěřitelně děsivý. Navíc na konci ukáže nějaký druh charakteru skrz loveckou čest, která ho povýší z pouhého vraždícího monstra na něco vyššího, když ho Arnie dostane do úzkých, on začne střílet do prázdna jako maniak a je znát, že z lovce se stává lovná. ()

Robynson

Po čtyřiceti letech už to není taková paráda jako kdysi. Neustálé pohledy na muže, kteří se čehosi bojí jsou trochu nudné. V souboji s časem Predátor prohrál, zatímco Predátor 2 je pořád koukatelný. ()

JohnnyV

Už tenkrát, se simultánním překladem na asi 50x omleté kazetě to bylo omračující. Arnold je přesvědčivý a Predátor neskutečně skutečný. Stan Winston se vyřádil. Na DVD je ale necitelně vystřižena scéna, kdy Arnold přikolíkuje dýkou vojáka k prknu. A ještě perlička od jednoho kritika v roce premiéry: It's arguably one of the emptiest, feeblest, most derivative scripts ever made as a major studio movie. There's no need to do a Mad magazine movie parody of this; it's already on the screen. [12 June 1987, Calendar, p.6-6] Michael Wilmington, Los Angeles Times (Metacritic - 12) ()

dikmoreon

jeden z mojich najoblubenejsich filmov, uz som to videl asi 100x a vzdy sa bavim. Bravo. Jeden z najlepsich akcnych filmov aky bol natoceny. A jednoznacne najlepsi arnoldov film. ()

Ywec

Parádní masakr v džungli, při kterém neviditelný zabiják rve se slastným vrněním pátáře z nabušených těl amerických výsadkářů. Silvestri to v nahrávacím studiu vaří a Arnold Schwarzenegger vítězí s vesmírnou stvůrou na páku:) ()

de-souza

Pro mě je tohle po Terminátorovi 1 jedinej dobrej film s Arnoldem...Baví mě ta atmosféra napětí a "něčeho tam v džungli" ()

o.d.y.

Arnold v nejlepší formě s typickým drsným výrazem a pistolí v ruce. Na tu dobu velmi povedené triky a skvěle vybrané prostředí. Jeden z mála filmů na který se můžete dívat několikrát a neomrzí vás, protože má pořád čím oslovit. ()

CubeSG

Pro mě absolutně nejlepší film všech dob....Arnie ve skvělé formě, výborný Kevin jako Predátor v úžasném kostýmu, Weathers jako starej známej Apollo Creed z Rockyho, zelenej baret Bill Duke z Komanda, žvejkající Jesse Ventura s jeho "bezbolestnou", Sonny Landham jako indián, který už od začátku ví, že stojí proti něčemu neobvyklému, Shane Black a jeho "pussy" vtípky a Richard Chaves s kropícím granátometem....neuvěřitelně skvělý soundtrack, strhující atmosféra od začátku do konce, úžasné prostředí, pro mě navždy zůstane nepřekonatelný! prostě film no.1! ()

Muad

Do kontaktu s tímto filmem jsem se dostal už jako hodně malý kluk. Měl jsem to štěstí, že jsem si na našem videopřehrávači, prvním na vsi, mohl hned po revoluci pouštět, tehdy ještě jako malý capart, 80.tkové hity tipu Alines, Terminator a samozřejmě i Predator. Tohle trio filmů hodně ovlivnilo můj pohled na kvalitní sci-fi horor. Vytvořily vlastní škatulku ze které se pro mě postupem času stalo zaříkadlo, jež jsem opakoval, při sledování každého žánrově podobného filmu. Co se filmu týče nemám moc výhrad, snad jen trochu nedotažená bojová část týkající se ničení základny rebelů a hodně známá chyba, když předátor ustřelí jedné postavě ruku, přičemž ji lze vidět při bližším záberu herci za zády. Jinak je film čistá perla bez kazu. Scénář, herecké výkony, hudba, prostředí, délka filmu všechno na jedničku. Hlavně výborný nápad. Tahle trofej patří k povinému vybavení každého lovce kvalitních sci-fi filmů. ()

==T=P=M==

Naprosto unikátní směs scifi a akce s vynikající atmosférou a nejlepším záporným hrdinou všech dob. Na filmu jsem vyrostl a vždy bude patřit mezi moje nejoblíbenější. PREDATOR ruleZzZ !! ()

kolotroch

Jeden z najlepsich Arnoldovych snimkov a nielen jeho zasluhou. Predator je legenda akcnych filmov a hoci dvojka, ci AvP 1,2 boli zaujimavym pokracovanim a nadviazanim, tak jednotka hlavne kvoli napadu s niecim takym ako je predator, taktiez vdaka miestu natacania, skvelym vizualnym efektom, maske, i hudbe ostane podla mna neprekonana - 95%. No neda mi nerozobrat taku tu moju oblubenu drobnost :-) a to je znovu pozmeneny prirodzeny biotop, tentokrat vsetkym dobre znama scena s prasatom, konkr. je to Svina diva (Sus scrofa), ktorej prirodzenym biotopom je Eurazia a Severna Afrika a teda tam nemala co hladat. Drobnost c.2 patri skorpionovi, ku ktoremu sice nemam vyhrady s ohladom na jeho biotop (hoci osobne by som neocakaval skorpiony v tropickej dzungli Strednej Ameriky, skor v aridnejsich oblastiach, no moc sa v nich nevyznam, takze nekritizujem), ale kedze skorpion je studenokrvny bezstavovec, tak pochybujem, ze by ho Predator dokazal vidiet svojim termopohladom a ak ano, tak nie v tych farbach, v ktorych bol. ()

papinak

Druhý nejlepší film Schwarzeneggera po Terminátorech. Na takové role je prostě jako stvořený. Kombinace neznáme džungle a lovce z vesmíru, pro kterého je člověk pouhá trofej do sbírky funguje dokonale. Kombinace akce a ano troufnu si říct hororu většinou nemůže dopadnout dobře, ale tady se to povedlo opravdu na jedničku. Když se Billy dívá mezi stromy a vy prostě víte, že tam něco je, jen nevíte co, tak se dá atmosféra krájet. Při dalších shlédnutích, když už víte o co jde si zase užijete skvělou dávku akce. Takže jednoznačně plný počet. ()

TonyT

Klasika a pro mě jeden z nejoblíbenějších filmů. Výborný Arnold, kterému byla role ušitá přímo na tělo, hutná atmosféra a skvělý soundtrack Alana Silvestriho. Podobné pocity u dnešních filmů zažívám jen výjimečně a kdo ví jestli vůbec. ()

Metropolit

"Dillen, You Sadava Bitch" "Whats that matter the CIA got you pushing the many pencils?" "Enough" "Take your self easy dutch" proste stačia tieto vyhlášky a už je ten film zaujímavý a určite sa každému v rije do pamäti kto aspoň trošku má poňatia o akčákoch. Jednozančne 5!! ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra