Reklama

Reklama

Šílený Max: Dóm hromů

  • Česko Šílený Max a Dóm hromu (více)
Trailer

Obsahy(1)

Zbytky zničené civilizace již téměř zmizely a poslední přežívající lidé se snaží najít nový model fungující společnosti. Stárnoucí Max se vydává do města Bartertownu, aby získal zpět svůj majetek. Město sice řídí despotická černoška, která si nechá říkat Teta Entita, je však značně závislá na dodavateli elektřiny, který si říká MasterBlaster. Ve skutečnosti jde o nerozlučnou dvojici inteligentního trpaslíka Mastera, který jediný ovládá výrobu elektřiny, a slaboduchého obra Blastera, který svého druha nejen chrání proti všem nebezpečím, ale je také jeho nosičem. Entita po Maxovi chce, aby zabil Blastera v souboji, který občas pořádá v zamřížované aréně, tzv. Kopuli hromu. Maxovi se podaří hloupého obra porazit, odmítne jej však zabít, čímž poruší pravidla hry "dva dovnitř, jeden ven". Za trest je vypovězen z města a spoutaný ponechán v poušti. Zachrání jej dívka Savannah z pouštního kmene dětí, které žijí v malé uzavřené komunitě u pramene vody. Max společně s několika staršími dětmi pronikne do města, osvobodí uvězněného Mastera a pomůže jim uskutečnit jejich sen. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (353)

villon17 

všechny recenze uživatele

Tak se nakonec taky slituju a dám jednu, ale asi jenom za tu odvahu dovolit někomu se na to koukat, aniž by se ten dotyčnej bál újmy. Všichni byli zhulený nebo v transu nebo já nevim, že jim nedošlo, co to vzniká za blbost. Vůbec nic se tam nedělo, jediná myšlenka byla tý apokalypsy, ale pak už vim až závěrečný titulky... ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Třetí díl a stejně se nevysvětlilo, proč se to jmenuje Mad Max, když právě Max tam snad jako jediný "mad" není. Každý díl je úplně jiný a tahle už vysokorozpočtová trojka mi sedla nejvíc. Asi hlavně proto, že má konečně příběh, který stojí i docela za řeč. Také ale kamera a výprava velmi mile překvapí a i když se závěrečná honička nevyrovná svou velikostí té z dvojky, celkově je natočená o něco lépe. Pro mainstreamového diváka je to nejspíše nejpřijatelnější podívaná. Ve výsledku to ale působí malinko jako slepá ulička, jelikož se filmový remake i videoherní adaptace stylem a především vizuální podobou inspirují především druhým dílem. ()

Reklama

InJo 

všechny recenze uživatele

Šílený Max zachraňující dětičky mi k srdci bohužel nikdy moc nepřirostl. Přitom rozjezd filmu není vlastně vůbec špatný (Tina Turner jako vykozená vůdkyně vyšinutých punkáčů mi tam svým zvrhlým způsobem docela pasuje), ale druhá polovina zkrátka mnohem víc než drsný postapokalyptický akčňák připomíná tuctovou dobrodružnou pohádku... Naštěstí finále, v němž se to opět hemží parádními pouštními vozítky, svým feelingem (konečně) připomene výbornou dvojku a vylepší tak výsledný dojem alespoň o pár procent. 60 % ()

MontyBrogan 

všechny recenze uživatele

Čakal som teda oveľa menej vzhľadom na tunajšie percentá. Max trojka bola iná ako predošlé dve. Bola viac epická, rôznorodá, miestami pripomínajúca až fantasy (v dobrom aj v zlom slova zmysle). Tinu Turner to podľa mňa síce nepotrebovalo, teda aspoň nie viac ako do tej pesníčky. Ale napriek tomu, že som Thunderdome pozeral hneď po megaakčnej dvojke, s prekvapením musím konštatovať, že záverečná časť mi ubehla najrýchlejšie, napriek najväčšej minutáži! A opäť ma dostal ten voiceover na konci. :) ()

castor 

všechny recenze uživatele

Vyvrcholení trilogie, která měla zůstat u dvou pokračování (nebereme-li samozřejmě velký Millerův návrat po třech dekádách z letošního roku). Jedním z rozdílů oproti předchozím dvěma dílům je zřejmě to, že se prakticky neodehrává v poušti, kde vybuchující auta létala vzduchem, ale v městě bez zákonů, které nijak zvlášť neláká. Příběhově je to rutina, technicky ovšem George Miller nezklamal. Ač je trojka méně brutální, než starší dva bratři, párkrát přeci jen potěší. ()

Galerie (126)

Zajímavosti (22)

  • Počas návratu do Bartertownu sú vidieť na púšti pred Maxom (Mel Gibson) a deťmi zreteľné stopy v piesku, pričom pred nimi tadiaľ nikto nešiel. (muti)
  • Častým omylom je tvrdenie, že George Miller neskôr súhlasil s režiou akčných sekvencí a zvyšok filmu režíroval George Ogilvie. Tuto domněnku vyvrátil sám Miller tvrdením, že k nej došlo kvôli nejednoznačným tlačovým správam. Ve skutečnosti se oba Georgové rozdělili pouze v době, kdy Ogilvie natáčel velbloudí sekvenci. Inak trávili väčšinu času na natáčaní spolu. (m.a.t.o.)
  • Celosvětová premiéra proběhla v Japonsku 29. června 1985. (Varan)

Související novinky

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner

24.05.2023

Přichází smutné zprávy pro svět filmu a zejména hudby. Ve středu 24. května ve svém domě ve švýcarském Kusnachtu zemřela ve věku třiaosmdesáti let legendární americká zpěvačka a příležitostná herečka… (více)

Reklama

Reklama