Reklama

Reklama

Šílený Max: Dóm hromů

  • Česko Šílený Max a Dóm hromu (více)
Trailer

Obsahy(1)

Zbytky zničené civilizace již téměř zmizely a poslední přežívající lidé se snaží najít nový model fungující společnosti. Stárnoucí Max se vydává do města Bartertownu, aby získal zpět svůj majetek. Město sice řídí despotická černoška, která si nechá říkat Teta Entita, je však značně závislá na dodavateli elektřiny, který si říká MasterBlaster. Ve skutečnosti jde o nerozlučnou dvojici inteligentního trpaslíka Mastera, který jediný ovládá výrobu elektřiny, a slaboduchého obra Blastera, který svého druha nejen chrání proti všem nebezpečím, ale je také jeho nosičem. Entita po Maxovi chce, aby zabil Blastera v souboji, který občas pořádá v zamřížované aréně, tzv. Kopuli hromu. Maxovi se podaří hloupého obra porazit, odmítne jej však zabít, čímž poruší pravidla hry "dva dovnitř, jeden ven". Za trest je vypovězen z města a spoutaný ponechán v poušti. Zachrání jej dívka Savannah z pouštního kmene dětí, které žijí v malé uzavřené komunitě u pramene vody. Max společně s několika staršími dětmi pronikne do města, osvobodí uvězněného Mastera a pomůže jim uskutečnit jejich sen. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (350)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $12,305,523Tržby USA $36,230,219Tržby Celosvetovo $52,800,000║ úvod dobrý ale potom sa to v druhej polovici v púšti plnej detí mierne zbrzdí ale aj tak celkom slušný priemer /videl v kine: 70%/(filmový festival Cinematik 2014) ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Určitě nejhorší Max, ale před vysokorozpočtovou výpravou musí člověk stejnak smeknout. Bartertown se hemží propracovanými postapo kreaturami ve vynalézavým kostýmech a má to šťávu. Souboj s Blasterem je skvělý a je škoda, že přišel tak brzo. Hodně se mi líbilo, jak Maxe vyhnali do pouště a dali mu na hlavu tu znepokojivou masku. Pak ho bohužel najde banda retardovaných dětí a začne to být dost nuda. Najednou se tam moc nemluví a je to celé tak divně urychleně sestříhané. Optimistickej hudební doprovod tomu taky nepomáhá. Finální honička není špatná, ale kam se hrabe na intenzivní náser s tahačem z dvojky. Je to prostě nevyvážený film se skvělým začátkem a podprůměrným koncem. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Wow, během té jaderné války (která možná byla před prvním, možná před druhým dílem) musela Austrálie schytat opravdu pořádnou šupu, protože se na jejím území protrhlo předivo reality a otevřel se tam portál do Země Nezemě - až na to, že si tu děti tentokrát spletou Petra Pana s Panem Rockatanskym, a po hodině skutečně pohledného a evidentně drahého postapo festivalu začnou pohádku o tom, jak Týna bez Bořka, ale zato s hromadou prasečích sr.... exkrementů začala po svém přebudovávat civilizaci, a ta překvapivě funguje stejně dobře jako její herectví:) George Miller se musel někde mezi roky 1981 a 1985 definitivně zbláznit, protože třetí Mad Max je totálně WTF pohádka, která mi pořád svým způsobem práce s žánrem připomínala Evil Dead 3 (to bude možná těmi motorovkami;)). Ne že by to nebyla legrace, ale je to úlet naprosto mimo všechny očekávatelné koleje - a že koleje tady hrají sakra důležitou roli, protože se pan Miller odhodlal osedlat kromě methanových tryskoaut potažených kravskou kůží i železného oře:) Nevěřícné vrtění hlavou doprovázené setrvalým úsměvem a občasným uznalým zamručením při hodnocení snímání těch několika akčních scén, které tu jsou k vidění, mi brání třetího Maxe strhat, ale mám opravdu VELKÉ obavy o to, co vyleze z Fury Road... Jestli totiž tohleto Miller napsal a pak zrežíroval, je to neklamná známka toho, že absolutně neví, co činí. WTFózních 60%. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Ve srovnání s předchozími částmi velký posun k mainstreamu, i díky účasti Tiny Turner. Přesto správně ujetá záležitost, při které jsem se celkem slušně bavil. Některé scény, jako je souboj v aréně s motorovými pilami, se povedly. Jiné méně (těch hoven tam na můj vkus bylo příliš) a celkově velmi slušná trojka. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Velký rozpočet tentokráte udělal velký film. Postapokalyptický svět je úžasný. Nejenom skvostná výprava, ale celkový felling snímku je na té nejlepší možné úrovni a přestože je Tina Turner stejně dobrá herečka jako zpěvačka (přeberte si to jak chcete) a příšerně politicky korektní téma jako je záchrana malých dětí notně zacloumá benevolencí diváků milujících předchozí dva díly, nedá se dělat nic jiného než si do posledního zrnka písku z Velké Nicoty užívat strhující podívanou, která protentokrát nevsadila na auta (aby vám pak v úchvatné naháněčce na konci vytřela zrak) a zároveň se i trochu zaobírá světem okolo. Mel Gibson úspěšně soupeří s diamantem co se celkové tvrdosti týče, já mu to žeru i s navijákem a můžu s klidem konstatovat, že pod Kopulí hromu se skrývá jednoznačně nejlepší film série! ()

Galerie (125)

Zajímavosti (23)

  • Celosvětová premiéra proběhla v Japonsku 29. června 1985. (Varan)
  • George Miller na nějakou dobu ztratil o projekt zájem poté, co jeho přítel a zároveň producent Byron Kennedy zemřel při havárii v helikoptéře, když prozkoumával lokace pro film. Kennedymu je snímek věnován. (DailyDreamer)
  • Film odkazuje na román Russella Hobana "Riddley Walker" o hrdinovi cestujúcom po postapokalyptickom Anglicku. (m.a.t.o.)

Související novinky

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner

24.05.2023

Přichází smutné zprávy pro svět filmu a zejména hudby. Ve středu 24. května ve svém domě ve švýcarském Kusnachtu zemřela ve věku třiaosmdesáti let legendární americká zpěvačka a příležitostná herečka… (více)

Reklama

Reklama