Sedmilhářky

• USA Big Little Lies (více)
USA, (2017–2019), 11 h 48 min (Minutáž: 44–59 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Předloha:

Liane Moriarty (kniha)

Scénář:

David E. Kelley

Hudba:

Sam Williams

Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Alexander Skarsgård, Laura Dern, Adam Scott, Zoë Kravitz, Parker Croft, James Tupper, Sarah Baker (více)

Série(2) / Epizody(14)

Minisérie Sedmilhářky je adaptací stejnojmenné knižní předlohy australské spisovatelky Liane Moriartyové, která obsadila první místo prestižního žebříčku bestsellerů New York Times. Temné komediální drama, v němž několik předních hollywoodských hvězd podává mimořádné herecké výkony, se odehrává v kalifornském městečku Monterey a začíná podezřelou vraždou na benefiční akci základní školy. Přestože totožnost oběti i pachatele zpočátku zůstává záhadou, vše nasvědčuje tomu, že v pozadí zločinu stála rivalita a tajemství obklopující trojici matek – Madeline (Reese Witherspoon), extrovertní a živelnou ženu v domácnosti, která v srdci chová zášť vůči exmanželově nové mladší ženě Bonnie (Zoe Kravitz), instruktorce jógy se zenovým přístupem k životu; dále Madelininu nejlepší kamarádku Celeste (Nicole Kidman), bývalou právničku žijící ve zdánlivě dokonalém manželství s mladším mužem (Alexander Skarsgård); a Jane (Shailene Woodley), svobodnou matku s temnou minulostí, kterou Madeline a Celeste vezmou pod svá ochranná křídla. Děj příběhu je prokládaný scénami z výslechové místnosti, v níž ostatní rodiče a školní zaměstnanci vypráví zákulisní drby o spojenectvích a rivalitách mezi místními obyvateli, především pak o Madeline a její úhlavní nepřítelkyni, vlivné a úspěšné pracující matce Renatě Kleinové (Laura Dern). V průběhu sedmi napínavých, černě humorných epizod vychází najevo, jaké tajemství každá z žen skrývá, a postupně se dostáváme až k oné osudné noci. (HBO Europe)

annes

Velmi silný příběh, pěkný vývoj postav a dobré herecké výkony..po shlédnutí uvažuji nad přečtením knihy, protože detailněji vědět co se odehrává v hlavních hrdinkách příběhu dle mého bude stát za to... ()

lemonova

To, čo seriál naozaj ukazuje, je naše dvojité vnímanie toho, čo sa deje okolo nás: celý príbeh je popretkávaný komentármi nezainteresovaných domýšľavých ľudí a potom sme tu my, diváci, ktorí vidíme, ako sa veci skutočne odohrali. Tento uhol pohľadu je veľmi zdrcujúci a mal by byť poučný. Mimochodom hoci je tu skvelých hercov ako cukríkov v bonboniére, najviac ma bavilo sledovať Shailene Woodley.. :) ()

skeptic

Suverénne vyrozprávaný príbeh, ktorého hlavnú lineárnu dejovú kostru spestrujú napríklad aj záblesky minulosti. Páči sa mi ako v rámci jednotlivých dielov, ale aj medzi dielmi sa postupne menia významy niektorých scén, teda s pribúdajúcim časom ich chápeme plne resp. v iných kontextoch. A tak sa trochu mení aj náš pohľad na predchádzajúce dianie a postavy. Práve to odkrývanie pozadia a vlastnosti postáv (Perry príznačne pri detských hrách vystupujúci ako „príšera“), dômyselné odhaľovanie nových skutočností (či už pre diváka a aj pre niektoré postavy) je vynikajúce a udržuje našu pozornosť. Scenáristická (vlastne aj režisérska) vycibrenosť, brilantné zvládanie dlhších konverzačných „záber proti zabér“ scén (mnaželská psycho-poradňa) aj za pomoci vynikajúcich hercov, to všetko sa tomuto seriálu nedá uprieť, a tak si len treba počkať na ďalšiu sériu... ()

Sorry

Az na ponekud ukvapeny zaver paradni serial. Velmi zajimave napsane postavy a neobvykly nahled do obce bohatych snobu. ()

yvona

Po první sérii stačilo. Druhou oželím. Trochu nechápu zdejší nadšení. Snad pramení z hvězdného obsazení,které se snaží z podřadného románu udělat cosi hlubšího. Jinak, co díl, to jedna velká prázdnota. Navíc scény stále stejné. Auto, cesta do školy,moře,cesta ze školy, moře, užvaněné excentrické barbiny,rozmazlení frackové,kavárna,kuchyně. A pořád dokola. Nezajímala mě ani jedna postava,ani co s ní bude. Prostě taková laciná třpytivá tretka a přitom strašná nuda. ()

Nikkilee

Tak takhle. Nijak mě téma nelákalo a hlavně mě (narozdíl od ostatních) odrazovalo herecké obsazení! Reese je na mě většinou moc afektovaná, Kidman jsem nikdy neměla ráda a přišla mi vždycky hrozně nesympatická, Woodley vypadá jak sysel a vyschlou Lauru Dern nemůžu absolutně vystát nikde a v ničem! V podstatě co mě přesvědčilo po jisté době tomu dát šanci byla filmová lokace - Monterey a vůbec celé kalifornské pobřeží, které miluju a můj oblíbenec Alexander Skarsgard. Long story short - po dvou epizodách jsem si ještě nebyla jistá, ale od třetí dál jsem byla ztracená a moje předsudky byly náhle ty tam. Je to brilantně napsaný, což jak víme je základ úspěchu každého filmu/seriálu/hry, udrží vás to v napětí, zahraný to je prímově a vůbec jako celek řemeslně fakt nadprůměr! Mně se to nakonec moc líbilo. Konec byl skvělej a i jim odpustím, že spousta dějových linek byla neuzavřena. Nevím, jestli je dobrý nápad hrnout se do trojky, i když by bylo určitě co dál vyprávět. Ale tohle zakončení má jisté kouzlo.... Za mě plnej počet!!! Jo a PS: malej Iain Armitage a dvojčata Crovetti jsou cute as hell! ()

Hpatrik

Poslední epizoda výborná, ale trvalo příliš dlouho než jsme se k tomu dlouho očekávanému rozuzlení dostali. Podle mě bylo zbytečné ukazovat, co se tam přesně stalo, protože tahle informace nebyla vy výsledku vůbec důležitá. Nejsem zrovna cílovka, přesto se mi to celkem líbilo. ()

glumka

Seriály od HBO jsou moje srdcovka, obzvlášť, když v nich hraje Alexander Skarsgard. Prostě tato kombinace je sázka na jistotu. První díl seriálu mě moc nenavnadil. Herecké obsazení bylo úžasné, hudba suprová, ale rozjezd pomalejší na mě. Avšak postupem času, a odhalování stále z tajemství, mě to pohltilo. Sice jsem od půlky tak nějak věděla jak to dopadne a kdo bude ta oběť a i mi tak nějak bylo jasné jak se to stane, tak přesto jsem scénu uvědomění si Pachatele vůbec nečekala. Doslova jsem zůstala sedět s otevřenou pusou dokořán. Takže za mě plný počet počet * a asi v nejbližší době šáhnu po knize. ()

Corbinian

Už dlouho jsem neviděl seriál, kde by hlavní postavy měly tak skvěle vykreslené charaktery. Celé to skvěle funguje hlavně díky hereckým výkonům, a to nejen dospělých. Nicol, Reese i Shailene byly samozřejmě naprosto úžasné a už jenom kvůli jejich spolupráci se na to vyplatilo podívat. Celá pointa sice nebyla až tak neuhádnutelná (zhruba tak ve čtvrtém díle mě toto rozuzlení přišlo na mysl), ale rozhodně nemůžu říct, že by mi to zážitek jakkoliv zkazilo a snížilo napětí a očekávání. Stylistická stránka seriálu je naprosto perfektní, naprosto koresponduje s obsahem a zároveň není zase tak konvenční, což tomu přidává šťávu (Např. úvodní titulky, které se mi každým dílem vrývaly hlouběji do paměti). Po dlouhé době jsem konečně dostal seriál od HBO, který mě opravdu zaujal a můžu ho označit za velmi povedený. |95%| ()

ozeki

Všichni jsou afektovaný, všichni bydlí v haciendách za 20 miliard, všichni jezdí v super naleštěných kárách, ale v jednom kuse řeší nějaký kokotiny. Vyústění detektivní zápletky (to detektivní si dejte do hodně velkých uvozovek) není moc objevné. Takže místo toho, aby se člověk dozvěděl, co je zapotřebí k tomu, aby se dostal na takovéhle výsluní, je svědkem veledůležitých rozhodnutí typu "Jaké si dnes vezmu botičky? Kdopak to loupe perníček z chaloupky mojí dcery?" a podobný voloviny. Seriál postrádá jakoukoliv dramatičnost, tempo, dynamiku. Jediné co ho zachraňuje od podprůměru, je herecké složení a úvodní znělka. Je to těžce holčičkovské, věřím, že 10 dívek z 10 si tam najde jednu nebo i více postav ke ztotožnění. Chlapcům proto rozhodně nedoporučuji. ()

Plechpetr

Sedmilhářky mají co do sebe, ikdyž nepovažuji za nutné vidět všech 7 epizod. Je to dost o vycpávání stopáže doplňkovou vatou. Nicméně je to dost dobré, řekl bych že až na tu vraždu i dost ze života. Reese je v nejlepší kondici a začal jsem jí brát konečně vážně. ()

katmandzoo

Vynikajúci seriál so skvelým hereckým obsadením. Celú sériu dáte na jedno/dve pozretia, je to naozaj namotávka. Vrelo odporúčam! ()

tranquill

"Tak tohle nóbl skupinka matek!" To jest pravda. A člověk by neřekl, kolik násilí je v amerických rodinách a kolik katarze je třeba... Klidně mohla stačit i jedna série, která (alespoň pro mne) byla zakončena velmi efektně. "Ta lež je naše přátelství..." ()

Tomo

Perfektně řemeslně zvládnutá nuda. Nic proti, ale je z toho strašně cítit, že to napsala ženská, která hledá svoje "místo ve světě". Vydržel jsem 3 díly a vzhledem k tomu hodnocení jsem se dost těšil. Jsou tam dobří herci, točili to profíci ve svém oboru ..a proto ty 2 hvězdy, Je to ale taky to jediné co tento výtvor odlišuje od Ordinace v růžové zahradě, Ulice apod. Pro mě to byl promrhaný čas. ()

bararich8

Bravůrně natočená série, která snoubí neotřelý příběh, skvělé herecké obsazení a pro diváka lákavý styl vyprávění. Dále tu máme pěkně ladící hudbu, pěkně úderné střihy mezi scénami. Moc dobře se na to prostě kouká a užil jsem si to, ač to není můj obvyklý žánr 4,5* ()

FeriusParfax

V hlavní roli, ženy. Čekala jsem něco stupidního a hloupého, ale ono to nakonec vcelku hezky plynulo. Byla jsem napnutá, neotřelé téma a zajímavá, trošku jiná kriminálka ()

markotter

Pomalejší rozjezd - vypadalo to spíš na nějakou maloměšťáckou taškařici, ale díl od dílu napínavější a závěr úplně super. Všichni herci v hlavních rolích naprosto skvělí. Mám slabost pro Reese a to, jak se dovedla přeměnit z holky, co se toulá divočinou, do týhle nóbl paničky, bylo úžasný. Nicol i v 50ti krásná. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

27.12.2021

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (více)

Drama v pozadí úspěšných Sedmilhářek

Drama v pozadí úspěšných Sedmilhářek

13.07.2019

Kabelovka HBO našla v seriálové adaptaci Sedmilhářek od autorky Liane Moriarty nečekaný hit. A to až do takové míry, že po úspěchu na Emmy přemluvila spisovatelku, aby vymyslela pokračování. Hlavní… (více)