Černobyl

• USA Chernobyl
USA / Velká Británie, 2019, 5 h 11 min (Minutáž: 59–65 min)

Epizody(5)

Pentapus

Černobyl přišel jako blesk z čistého nebe a nadělil mi přesně to, co potřebuji, skvělý, vypiplaný seriál v časech na kvalitní seriály přímo zoufalých. Respektive stále tady byla nějaká úroveň, ale rozhodně ne tohle. Skvostné herecké výkony, dechberoucí kamera, luxusní scénář, mrazivá hudba, výborně zvládnutá režie...Chyby se hledají opravdu těžko a i když tam jsou, nebijí do očí a lehce je pro vše ostatní přehlédnete. Rozhodně stojí za to. Takhle by se měl vyučovat dějepis na školách!!! ()

Caesarion

Těžko najít slova. Opravdu bolavi zážitek. Skutečně natočené tak, aby vše bylo děsivé, silné a plné pravdy. TOHLE je opravdu zlé tak aby to bylo dokonalé. ()

1990Jirik

Tomuhle seriálu, by se mohlo dát maximálně 95% procento dolů za to jak rychle jsem zhltal všech pět dílu. O Černobyl jsem se zajímal i předtím, ale toto byl "majstrštych" od první do poslední minuty. Ať už jde o první minuty , kdy vás okamžitě série vtáhne, k druhému dílu ,kdy vás nápíná, po třetí kdy vás zdeptá, až po uplný konec. Nemohu něž-li doporučit všemi deseti a děj zbytečné vyprávět, ten vetšina lidí zná. ()

Etta

Nejsilnější zážitek z poslední doby - skvěle udělané ve všech směrech, scénářem počínaje a hereckými výkony (v čele s fantastickým Jaredem Harrisem) konče! ()

Tim007

Famozní! Neskutečně natočený seriál, ať se na to kouknete z jakéhokoli úhlu. A pátý díl jen podtrhl fanstastický scénář a režii, vypiplanou do posledního detailu. Drsný, strhující a pravdivý, takový je seriál Chernobyl. ()

Cima77

Dost silný zážitek a taky věrná sonda do fungování absolutně prohnilého socialistického systému, kde je lidský život pouze číslo a kde existuje pouze jedna pravda ta socialistická! Mohu doporučit každému. ()

nefertitji

Tak tohle byla za mě zatím bezkonkurenční záležitost miniseriálů ever!!! Nemohu najít slova. Depka, smutek, pláč, mrazivo, strach, bušení srdce, asi 100x za celých 5 dílů spontánní výkřiky typu "no, tyvole", neuvěřitelná tupost a debilita komunistického systému a jejich posluhovačů... Lidi, dejte si to. Nedávám téměř nikdy 5 hvězd. Ale u tohoto snímku to udělám a s velkou radostí. ()

Bloodo

Nejsem žádný odborník na sériály a filmy, baví mě komentáře odborníků co a jak je blbě a bla bla bla :D Každý druhý by tady mohl natočit super film :) Každopádně k věci..............WAU ....WAU...totálně mě to rosekalo.....viděl jsem za svůj život podařené filmy( seriály), ale tohle je prostě TOP. Pořád vstřebávám, to co jsem viděl.....těžko nacházím vhodná slova. Naštvanost, lítost, smutek, vlastně to není minulost, ale realita vymývání mozků obyčejným lidem. O to je to emotivnější a k zamyšlení. Za mě bych dal klidně 10 hvězd.... ()

biorobot

Strop! Tento počin neviem či niečo prekoná. Celý seriál som tajil dych a hltal každú sekendu tohto mistrovského seriálu, aj keď každý vie aspoň zhruba čo a ako. Najdesivejšie na tom všetkom je, že to je K***A celé skutočnosť! V duchu som ďakoval každému človeku, čo pracoval na tom, aby odstránili, čo klamstvo komunizmu sposobilo - globálnu katastrofu, ktorá nezmizne za 10, ani 100, ani 1000 rokov a asi ani teda o 10 000 rokov. Stále nedokážem pochopiť tú aroganciu moci, kedy bol doležitejší obraz ´´užasného štátu´´ než riziko smrti miliónov ľudí, vlastných ľudí! A potom človek počúva: Za komunistov bylo líp!, ale ako by dodal Wladimír 518: Asi začnu blít! Tomuto seriálu nedokážem nič vytknúť. Kamera, hudba, scénar, herci, všetko bolo dokonalé. A posledný diel kedy bolo všetko vysvetlené ma úplne dorazil!!! Keby sa dá, dám tomu aj bonusové hviezdičky navyše, 5 z 5 je málo jednoducho ()

SoloHan

Netusim odkial vedeli zabezpecit tolko veci aby z toho bol citit realny sovietsky zvaz, ale je to neuveritelne precizne. O atmosfere nehovoriac, dokonalost! ()

lineker

Jedna velká depresivní jízda, při nichž vám nejednou tuhne krev v žilách, chce se vám zvracet, vzteky zatínáte pěsti. Tehdejší ( ale v podstatě i dnešní ) Sovětský/Ruský režim zobrazený v pěti dílech o katastrofě, která díky tisícům dobrovolníkům, z nichž někteří zaplatili lidským životem, nenarostla do celoevropských rozměrů. " Každou další lží nám narůstá dluh vůči pravdě". Díky HBO za tento seriál roku! ()

hafak

Tato miniserie je něco neuvěřitelného a v dnešní nudné záplavě filmů s hrdiny v elasťákách z různých komiksů působí jako zjevení a ukazuje opravdové hrdiny takovým způsobem, že jsem to stále nevydýchal! Mimochodem, čas výbuchu je zajímavá postupka a proto dávám 12345% ()

Danney

Dechberoucí seriál, který nepotřebuje ani dramatickou hudbu, aby dokreslil děj, který se odehrával, ne zase tak dávno. Ukázka politického nastavení tamnějšího režimu a skutečné lidské katastrofy. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD