poster

Scooby-Doo na stopě (TV seriál)

 • USA

  Scooby-Doo, Where Are You!

 • slovenský

  Scooby-Doo, kde si?!

Animovaný / Rodinný / Mysteriózní / Komedie

USA, 1969, 34x21 min

Scénář:

John Strong
 • tron
  ****

  „Stavím sa, že tento tunel nepostavili filmári...“ - „Vyzerá ako jaskyňa, ktorú postavil netvor.“ O tom, že hovoriaci pes Scooby je fenoménom, svedčí ustavičný divácky záujem naprieč desaťročiami: po tomto „origináli“ z konca 60. rokov prišiel nielen remake (2002) či celovečerné kreslené verzie (SCOOBY-DOO A STRAŠIDELNÍ BRATIA/1987), ale dokonca i dve hrané verzie (r. Raja Gosnell/2002 + 2004). „Originálny“ seriál okrem „tradičnej“ animácie, z ktorej dýchajú „staré časy“, zaujme príjemne strašidelnou atmosférou, svižnou titulnou pesničkou a spoľahlivými postavičkami hrdinov (Shaggy, Velma, Fred, Daphne, Scooby). Mínusom (alebo skôr trademarkom?) sú odhadnuteľné scenáre, keďže hrdinovia zakaždým odhalia, že pod maskou monštra sa ukrýva človek.(8.6.2008)

 • CrypzzXD
  *****

  Dnes už kultovní záležitost s mými oblíbenci dětských let plná zábavných fórků a příjemné a uvolněné (přesto někdy "strašidelné") atmosféry. Nejlepší dílo z produkce Hanny a Barbery. 100%(4.6.2009)

 • berg.12
  ****

  Ve své době takřka revoluční seriál. Parta samostatných dětí, později teenagerů, řeší zapeklité duchařské případy a přitom se chovají jako normální dospělí, pes, který se po požití keksíku dostane do tranzu a je ochotný prakticky k čemukoli... kultovní záležitost z produkce společnosti Hanna-Barbera (mj. "Flinstoneovi", "Méďa Béďa"), která je však u nás spolu s většinou jejich seriálů prakticky neznámá.(28.9.2005)

 • Marek1991
  ****

  Tento seriál o Scoobym sa mi veľmi páčil. Animácia sa mi veľmi páčila, užíval som si to každé ráno ako dieťa, keď som to pozerával. Stará nadpriemerná a hlavne podarená rozprávka.(9.9.2012)

 • Momo_desu
  *****

  Ja toho Scoobíka proste zbožňujem... Zhliadnuté všetky epizódy ale vždy sa rada k nim vrátim.(13.1.2013)

 • - Ve 2. epizodě první série má Shaggy v jednu chvíli blondďaté vlasy, zatímco v předešlých a v následujících záběrech vždy klasicky světle hnědé. (fiLLthe3DD)

 • - Původní název měl být Tajuplná pětka, o něco později tvůrce napadl název Kdo se bojí? Problémem bylo, že první pokusy byly spíše strašidelné než komické, a tak pana Silvermana napadlo při poslechu skladby Franka Sinatry Strangers in the Night, kde se zpívá fráze Scooby-Dooby-Doo, že je to ideální název pro show, ve které je hlavní hvězdou pes. (killler107)

 • - Postava Freda byla pojmenována podle tehdy výkonného ředitele firmy CBS Freda Silvermana. (helloween93)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace