Villém Tell

• Francie Guillaume Tell (více)
Francie / Velká Británie / USA, (1987–1989), 30 h (Minutáž: 25 min)

Tvůrci:

Anthony Horowitz

Kamera:

Roland Dantigny

Will Lyman, Jeremy Clyde, Nick Brimble, David Barry Gray, Dana Barron, Guy Rolfe, Robert Addie, Andrée Bernard, Brian Blessed, Roger Ashton-Griffiths (více)

Série(3) / Epizody(72)

Nespoutaný středověký hrdina, chránící dobro a věčně se ohánějící svou kuší, vás zavede do temných hlubin lesů, omámí chladem kamenných hradů a okouzlí svým smyslem pro spravedlnost. Vy, kdož rádi proplouváte rytířskými vodami lásky a dobrodružství, si přijdete na své, skromný zbojník vás zve do "svého" království vznešených atributů. (Sfinkter)

Acrobat

Ano ano, podla jednotlivych skvelych casti co som si zapamätal som mal aj svoje stastne cisla na sportku a tak. jednoducho ovplyvneny vo vsetkom. Genialny serial. Vyrastol som sice odkedy som to naposledy pozeral, ale ktovie. mozno by ma chytil. Co mozno. Urcite :) ()

Kritik.

Vo svojej dobe populárny seriál s napínavou atmosférou, zanechal v teenegeroch čosi hlbšie a túžbu po dobrodružstve. Ak si však dobre spomínam, od určitých novších sérií sa v seriáli začali objavovať mýtické postavy, čarodejníci, akási pavúčia žena a to teda bolo veľkým sklamaním! ()

Rodin

No, pokusím se dát tři. Hlavně s ohledem na to, pro jakou cílovou skupinu to bylo natočeno. Já měl v době zhlédnutí většiny dílů po vojně a doma na mě vřeštělo pár kilo s manželkou společně vyprodukovaného genetického materiálu... Někdy jsem měl (hlavně v noci) sto chutí položit mu na hlavu jabko a dojít si pro kuši. Ještě že to nečte! :-) Jinak hodnotím celou věc jako vcelku přijatelný průměr žánru. 55%. ()

Budisovie

Tento seriál som sa snažil vidieť celý, a myslím, že sa mi to aj podarilo len si to už nepamätám, keďže som bol mladý a bežal na STV 1. Škoda, že nebeží repríza lebo sa tento seriál oplatil pozrieť a má svoje kvality. ()

cici24

Super seriál, ketrý měl atmosféru a pořádný koule. Jen poslední díly se mi zdály už trochu přitažený za vlasy.... ()

jsozze

Tak na tento serial sa pamatam este z detstva. Lyman paradne zahral Williama Tella, Clyde ako Gessler bol mozno este lepsi. Hudba z uvodnej znelky sa mi nepacila vobec. Ale asi inac priemerny serial, keby isiel teraz v tv, pravdepodobne by ma vobec nezaujal. ()