poster

Absolvent

 • USA

  The Graduate

 • Československo

  Absolvent

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1967, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • S.Quentin QUALE
  *****

  Hello darkness, my old friend - I've come to talk with you again - Because a vision softly creeping - Left it's seeds while I was sleeping - And the vision - That was planted - In my brain - Still remains - Within the sound of silence. K tomuto se nadá nic dodat. Crystal pure Hoffman, vygradovaně okouzlujízí Katherine Ross....a jedna z nejzadostiučiňujících filmových koncovek filmové historie. U takovýho filmu nehraje jeho stáří roli, roli hraje pouze (mentální) stáří divákovo. Doporučuju!!!(22.5.2015)

 • Enšpígl
  *****

  Dustin Hoffman opět předvadí geinální herectví.Při ztrátě jeho panictví jsem asi nebyl sám kdo byl víc nervozní než při ztrátě svého. Krásný příběh, a i když konec byl na mě trošku .....,ale to je jedno ta hudba je tak nádherná jo jo Mrs.Robinson. Ovšem nejen filmově dokonalé,ale i filmařsky odvedená skvělá práce od režie až po střih. Vím o čem mluvím neb jsem absoloval už tisíce hodin u filmů.(22.9.2006)

 • Nathalie
  *****

  Absolvent Mikeu Nicholsovi předplatil čestné místo ve filmařském nebi, Dustinu Hoffmanovi dal životní roli a všem ostatním věnoval podvratně humorný snímek, v němž se prvky satirického dramatu mísí s duchem doby v bolestně lehkovážném rytmu Simona and Garfunkela. Mladické kouzlo ani po čtyřech desetiletích nevyprchalo.(4.8.2007)

 • cheyene
  *****

  And here's to you, Mrs. Robinson, Jesus loves you more than you will know (Wo wo wo). God bless you, please, Mrs. Robinson, Heaven holds a place for those who pray (Hey hey hey, hey hey hey). Absolvent je další ze snímků, které řadím mezi úžasné oddechovky. Dustin Hoffman hraje jako vždy geniálně, byť jeho postava mi tu ne vždy byla sympatická...Chování, které tu předvádí, ovšem patří ke ztřeštěnému mládí, které nezná hranic a nezastaví se před ničím, kouká-li z toho prospěch a splnění si svého cíle. Hello darkness, my old friend, I've come to talk with you again, Because a vision softly creeping, Left it's seeds while I was sleeping, And the vision that was planted in my brain Still remains Within the sound of silence. Hodnotím plným počtem hvězdiček. 2* dávám za děj, zpracování a nápad, další 2 patří výkonu Dustina Hoffmana a poslední je za fenomenální soundtrack z dílny mých oblíbenců Paula Simona a Arta Garfunkela. Are you goin' to Scarborough Fair? Parsley, sage, rosemary, and thyme. Remember me to one who lives there, she once was a true love of mine.(26.8.2010)

 • MISSha
  *****

  Filmu se prakticky nedá nic vytknout. Už jen kvůli ryzí filmařině Mika Nicholse, skvělému scénáři, famózní kameře, geniálnímu herectví Dustina Hoffmana a ostatních, okouzlujícím finišem a okořeněné úžasně podmanivou hudbou... Už dlouho mě nějaký film nerozložil jako tenhle,film o obyčejném klukovi ze snobské rodiny a o vzpouře mládí ale snímek v sobě skrývá i více, než je na první pohled zdát...(19.12.2009)

 • - Režisér chtěl roli Mrs. Robinson původně svěřit Jeanne Moreau, protože měl představu, že zaučování mladých mužů zkušenějšími ženami je typické pro francouzskou kulturu. O roli paní Robinsonové (Anne Bancroft) projevila zájem Audrey Hepburn. (Divočák)

 • - Za spoluautorstvo na prepise románu do podoby scenára a drobnú úlohu hotelového recepčného dostal Buck Henry 35 tisíc dolárov. (marlon)

 • - Honorár Dustina Hoffmanna predstavoval 17 tisíc dolárov, a tak sa v obavách zo svojej ďalšej kariéry nechal po dokončení filmu poistiť proti nezamestnanosti. (marlon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace