Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pohrobek
  *****

  Simon +Garfunkel film. Film o své době, o její přetvářce, o jejím maloměšťáctví a o vzpouře z těch nejkouzelnějších. Hoffman ve své nádherné mladické formě, avšak i já se přiznám, že bych ho tu raději viděl jako osmnáctiletého. "Milá" komedie, silný příběh, sentimentální, ale příjemné vyznění. Pro mě je favoritem Hoffmanovo hrubiánství a snaha o odrazení Elaine (Umíš to taky?)(9.6.2005)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  "Paní Robinsonová, vy mě chcete svést." Jsem jedináček a rodiče mne vždy považovali za loutku, jejímiž průměrnými studijními výsledky ohromovali své známé. Tady sice má podobnost s Benjaminem Braddockem končí, ale přesto mu tak nějak rozumím. I tak se škodolibě bavím při jeho pokusech o intimní sbližování s paní Robinsonovou, držím mu palce při vytrvalém nahánění slečny Robinsonové a písniček Paula Simona s Artem Garfunkelem se moje uši již dlouho nemohou nabažit.(12.11.2011)

 • ClintEastwood
  ****

  Konec šedesátých let, konec různých ideálů a mýtů. Konec jedné a začátek nové filmové éry. I tak by se dal nazvat vpád Absolventa do lidských myslí. Dustin Hoffman jako mladý, nesmělý muž, který si užívá sexu se starší, zkušenou ženou a pak se bezhlavě zamiluje do její dcery už dnes nebudí takový zájem a nadšení, ale na konci šesté dekády minulého století to byl snímek novátorský a porušující do té doby platná filmová pravidla a zajeté koleje. Herecké výkony na vysoké úrovni, zajímavá režie pana Nicholse a pestrý hudební doprovod vás určitě zaujme i v dnešní době. Hlavně skladba Mrs. Robinson se zapsala do srdcí několika generací. Film, který je dodnes svěží a originální.(20.2.2010)

 • Matty
  *****

  Ben se rozhodnul, že vstoupí do světa dospělých po svém a po svém vstoupil na pole generačních komedií také Mike Nichols, vzdělaný evropskými novými vlnami i americkou avantgardou. Jeho energická režie poskytuje během filmu dozrávajícímu Hoffmanovi dostatek prostoru pro drobné vtípky, díky kterým si Bena zamilujete. Kvůli Absolventovi nikdy nepřestanu litovat, že jsem nedospíval v šedesátých. 95% Zajímavé komentáře: Falcor, Eddard, pepino(16.2.2006)

 • sportovec
  *****

  Pro mne zcela neznámý snímek s úspěchem evokuje - podobně jako další Hoffmanovy filmy počátečního období jeho dráhy - netypické, ne tolik zřetelné a popisované či známé prvky vzpoury šedesátnické americké generace. Nespokojenost s přežívající puritánskou morálkou stále ještě 19. století, s její autoritativností a stroze protestantskou prudérií je svého druhu svéráznou americkou odpovědí na naše filmy typu STARCŮ NA CHMELU. Mládí, které se tápavě a bezradně hledá, podvědomé úsilí být sám sebou a spolu s tím autorský pohled, oproštěný od pokrytectví, konvence, založený na chirurgicky odosobněné věcnosti, to je patrně to, co lze oprávněně označit za největší a zřejmě i trvale nadčasový přínos filmu. Řada filmových formálních novinek (scéna se střihem z hrdinova plavání pod hladinou bazénu a následného spočinutí v náručí generačně starší milenky či kostelní "oddávací scéna" s Hofmanem za vchodovou vitráží a mimořádně zdařilá, až geniální hudební složka filmu) jen dokresluje a umocňuje tento tehdy tak objevný a pronikavý pohled, který nacházíme nejen v JOHNOVI A MARY či WEST SIDE STORY. Pohled, jemuž bezděčně fandíme přes propast desetiletí, která uplynula od jeho premiéry. Pohled, který obohacuje i dnes nás samé. Pohled, který je hodnotou sám o sobě.(26.11.2009)

 • - Herec a spisovatel Buck Henry, spoluautor scénáře, se ve filmu také objevil - v malé, ale nezapomenutelné roli hotelového recepčního. (hippyman)

 • - Celkový rozpočet filmu predstavoval 3 100 000 dolárov a zarobil takmer 100 miliónov. (marlon)

 • - V roce 2006 se film dočkal pokračování s názvem Co je šeptem... s Jennifer Aniston a Kevinem Costnerem v roli Benjamina. (Divočák)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace