Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dustin Hoffman jako mladík, který se bouří proti přetvářce a maloměšťáctví. Benjamin Braddock se vrací domů z vysokoškolských studií a rodiče uspořádají na jeho počest slavnostní párty. Jak se zdá, čeká na něj jasně nalinkovaná kariéra a skvělá budoucnost, o nichž všichni kolem stále mluví. Benjamin nemá žádnou chuť, ale ani důvod o těchto věcech přemýšlet, podobné plány jej nudí a jediné, po čem touží, je klid a trochu soukromí. Přesto nedává nic najevo. Poněkud nesmělého mladíka ale potkává osud v podobě atraktivní paní Robinsonové a její dcery... Slavná kontroverzní komedie režiséra Mikea Nicholse vznikla podle románu Charlese Webba, svým tématem přitom více než souzněla se značně rozbouřenými vodami americké společnosti šedesátých let minulého století. Hlavní hrdina se prudce vyvíjí a z jakéhosi prototypu americké dokonalosti se stává nezkrotným rebelem, jenž nemá v úmyslu nechat se ničím omezovat. Film zachycující vášnivou touhu mladých lidí porušovat konvence, které byly pro jejich rodiče téměř posvátné, se nakonec stal kultovním. Dodnes zaujme skvělým hereckým výkonem Dustina Hoffmana a hudbou dvojice Simon & Garfunkel, s nezapomenutelnou provokující písní Mrs. Robinson. Ze sedmi oscarových nominací film Absolvent získal Oscara za nejlepší režii, kromě toho obdržel řadu dalších významných ocenění. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (916)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tak tohle me fakt prekvapilo, bylo to skutecne vyborny. Film se porad pohybuje na pomezi komedie a dramatu, chvily sklouzne vic k drama, chvily spis ke komedii, ale nastesti je to tak dobre napsano, ze se nestane, ze by tam bylo neco nevhodne. Dustin Hoffman je naprosto dokonalej (akorat nevypadal na 21 let, ale to je detail), ostatni hrajou taky dobre, ale proste Dustin je do jednoho zastinuje. Hodne se mi taky libila hudba, jen mi prislo, ze se tam furt opakuje jedna pisnicka, ale byla dobra tak to nevadilo. A navic tu je perfektni strih. Krome toho oscara za rezii bych urcite udelil oskara i filmu a Hoffmanovi, skoda, ze ty nominace nepromenily. Nevim co k flmu dodat, byl fakt vynikajici. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Ben se rozhodnul, že vstoupí do světa dospělých po svém a po svém vstoupil na pole generačních komedií také Mike Nichols, vzdělaný evropskými novými vlnami i americkou avantgardou. Jeho energická režie poskytuje během filmu dozrávajícímu Hoffmanovi dostatek prostoru pro drobné vtípky, díky kterým si Bena zamilujete. Kvůli Absolventovi nikdy nepřestanu litovat, že jsem nedospíval v šedesátých. 95% Zajímavé komentáře: Falcor, Eddard, pepino ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Jen těžko lze uvěřit, že Absolvent je první rolí Dustina Hoffmana. Dustin zde totiž brilantně zvládá přerod nezkušeného mladíčka v životem a morálně zkaženého muže, který se teší náklonosti žen. Film začíná velmi nenápadně zato jeho finiš je přímo zběsile zničující. Film mě dostal a trošku se stydím, že mě tento skvost takovou dobu míjel:( ()

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Absolvent Mikeu Nicholsovi předplatil čestné místo ve filmařském nebi, Dustinu Hoffmanovi dal životní roli a všem ostatním věnoval podvratně humorný snímek, v němž se prvky satirického dramatu mísí s duchem doby v bolestně lehkovážném rytmu Simona and Garfunkela. Mladické kouzlo ani po čtyřech desetiletích nevyprchalo. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $3miliónyTržby USA $104,901,839Tržby Celosvetovo $114,945,305Dustin Hoffman opäť vo výbornej úlohe takého smoliara a motáčika, čo mu fakt sadne ako uliata. V takýchto úlohách doslova vždy exceluje. Príbeh je príjemne iskrivý, odľahčenie do scén prináša pekne Hoffman a záver je pekným vyvrcholeným tohto mierne bláznivého filmu. /80%/ ()

Galerie (87)

Zajímavosti (68)

  • Výrok "Mrs. Robinson, you're trying to seduce me. Aren't you?" se podle Amerického filmového institutu umístil v roce 2005 na 63. místě nejlegendárnějších hlášek. (TheDude)
  • Honorár Dustina Hoffmana predstavoval 17 tisíc dolárov, a tak sa v obavách zo svojej ďalšej kariéry nechal po dokončení filmu poistiť proti nezamestnanosti. (marlon)
  • Některým Američanům italského původu se nelíbil výrok Benjamina Braddocka (Dustin Hoffman), jímž nazývá svou Alfu Romeo jako "to taliánský fáro". Požadovali, aby tato scéna byla buď vystřižena nebo předabována. Režisér Mike Nichols ji ovšem ponechal v původní podobě. (Novalinda)

Související novinky

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Ve věku 83 let nás opustil Mike Nichols, režisér Absolventa, Kdo se bojí Virginie Woolfové? nebo Hlavy 22. Berlínský rodák se dostal do Ameriky v roce 1938 a po čase zjistil, že jej láká dramatické… (více)

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005

Kevin Costner přesedlá ze hřbetu westernu na hřbet komediální. Konkrétně půjde o film RUMOR HAS IT zkušeného režiséra Roba Reinera (Misery). Kevin spolu s další hollywoodskou star Jennifer Aniston… (více)

Reklama

Reklama