Série(4) / Epizody(45)

Nádherná a svobodná kavalkáda nonsensů, satirických skečů a britsky vykutálených slovních a situačních hříček od pánů, jejichž jména znějí skoro jako jména svatých - John Cleese, Eric Idle, Terry Jones, Graham Chapman, Michal Palin - doplněné animacemi velkého a divokého Terry Gilliama, zahajuje přehlídku odvážných, kteří souhlasili ocitnout se v jejich zářícím stínu. (oficiální text distributora)

Madluska

Smršť nonsensů, sebeshazování, dovedně zamaskovaného intelektuálního humoru (fotbalové klání mezi filozofy?) v podání sympaťáků každým coulem. Co víc si přát? Snad jen ještě pár dílů k dobru kdyby se někde v tmavém koutě našlo... Nejspíš ne každému tenhle humor sedne - je to prostě nepopsatelný úlet. Ale musíte to vidět! ()

Lexion69

Neskutečně nevyrovnané. Filmům všechna čest ale tohle je... já nevím. Proč musí každý geniální fór, jako například: "Skok přes kanál La Mnache sponzorovaný cihlárnou." zabíjet tři další typu: "Přiteplení soudci nejvyššího soudu." Co je vtipnýho na dvou chlápcích se zbuznělým hlasem? Nebo neustálý opakování debilit, jako dopisy redakci proti posílání dopisů redakci. Vtipný to není ani na poprvý, ale napočtvrtý?! Obdíl?!! Dvě série, stačilo. ()

Devadesát Dva

"And now some completely different..." aneb není nic, co by nevyřešilo šestnáct tun oceli. Monty Pythoni ukázali, že šílenství, koncentrované a správně nasměrované, může být geniálně zábavné. Nemyslím si, že kdy někdo stvoří bláznivější, zábavnější a chaotičtější kult, než jaký drží právě tahle banda. Chvíle s nimy byly jako extáze, Objektivita jde stranou, tady se cení hlavně přístup a není nic lepšího, než ten, který ukázali Pythoni, šli do toho po hlavě, vycucali si ten humor doslova z prstu. Před tímhle se všichni Simpsonovi, Futuramy, Big Bang Theory a další výplody US produkce můžou jít zahrabat. "Nobody expects the Spanish Inquisition!" "I tell you what's wrong with this parrot. He's dead." // "What's your name?" "Mi-chael." ____ Už když si vezmu jen třeba to, že BBC v rámci šetření chtěli pásky s Pythonama přetočit. Nechápu, že když má někdo zlato, nevidí ho. Už jen třeba ty Gilliamovy animace jsou naprosto ojedinělé a nezapomenutelné. Škoda, že ke konci chlapcům docela dochází dech, ač jsou pořád šílení a sví, zejména poslední série už není nic moc. "V dnešním pořadu "Je zde...?" budeme řešit "Je zde nějaký život po smrti?" Ve studiu právě máme tři mrtvoly, které to s námi prodiskutují." ()

nameadel

Bohužel pro vše ostatní obrovské měřítko geniality, vtipu a absurdity. Má šestice milovaných britů válcuje vše ostatní. Je mi líto, odcházím si hledat štěstí do země Potác. (I will not buy this record, it is scratched!) ()

Billie777

Asi jsem se zamilovala... :-) Po zhlédnutí několika scének na internetu jsem si prostě musela koupit všechny čtyři série a stala se věrným fanouškem tohoto komediálního skvostu. ()

B4TM4N

Ano, nejvtipnější seriál všech dob. Britskému humoru se něco těžko vyrovná, obvzláště když mají v MP eso jménem Michael Palin. Památné skeče: Bycicle repairman, Dead parrot sketch, Národní soutěž v recitování Prousta, Lev Davidovič Trockij, Spanish Inqusition. ()

Reckon

Prostě legenda!! I když možná i 50% skečů není vtipných (možná mnou nepochopených) tak ta lepší polovina mě může roztrhat smíchy břicho pokaždé, co se na ně dívám. Opravdu si nedokážu představit, jak by svět vypadal bez těchle, jak já rád říkám, "profesorů humoru". (10/10) ()

divak84

španělská inkvizice, ministry of silly walks, dead parrott, cheese sketch a mnoho dalších legendárních epizod. ()

sl4necek

Nedívejte se na Monty Pythony, pokud je vám méně než 18 let! Tenhle seriál mě vychoval, napáchalo to na mně nedozírné škody. Chodím divným způsobem, nejsem schopný vyslechnout vtip až do konce a mým největším snem je jedna velká nekončící strangulace zvířat. Nechtějte dopadnout jako já :-) ()

Paity

Létající cirkus patří k Monty Pythonovské špičce, to je bez debat. Já osobně ale radši Svatý grál. Hlavně jeho závěr, ale to je na jiný koment. Rozhodně něco, co stojí za to vidět. ()

Tydlidáš

Trvalo mi přes rok než sem skouknul všechny epizody, ale nakonec sem to dal =) Sice mi příjdou některý skeče fakt nudný, ale odsekne se to do dalšího takovym stylem, že to ve výsledku parádně funguje. Plus nejdokonalejší animace všech dob! Celkově na tu dobu je to geniální! ()

Daae

Kdo neviděl Monty Pythony, tak nezná hranice humoru. Naprosto miluji tuto partičku Britů s úžasným smyslem pro humor a obdivuji jejich práci. Úplně nejradši mám Eric Idla a Mika Palina, kteří ještě dnes kypí zdravým humorem (viz některá jejich interview). Nejlepší skeč je podle mě Mr. Gumby (hláška My brain hurts! v naší domácnosti zlidověla) a Spam (Graham Chapman má úžasný ženský hlas). Lumberjack song jsem učila své spolužačky ve škole a u takové soutěže o Ňoumu roku (Twit of the year) si jen nevěřícně říkáte: Tihle lidé vystudovali Oxford a Cambridge?? Ale je to tak. MP jsou géniové v inteligentním, ulítlém humoru. Jejich dílo nezestárlo a nikdy neumře. Proč se takových lidí nerodí víc?! ()

Wishkah

Neočekávaná španělská inkvizice, sprostý Ludwig Van Beethoven, Mozart uvádějící televizní pořad, neschopný lupič Dennis Moore, který trefí žalud sedmkrát, možná osmkrát z deseti pokusů, rybí políčkovaná, neuvěřitelná cyklistická výprava, ježek volající Dinsdale, tančící zuby Conrada Poohse, muž se třemi zadky, dvěma nosy a magnetofonem v nose, filharmonie na záchodě, maďarsko-anglický slovník.......pokračovat se dá hodně dlouho. Tahle skupina vytvořila něco neopakovatelného a já jsem jim za to neskonale vděčný. Děkuju za ty hodiny přisprostlého, absurdního, ujetého, ale přesto velmi inteligentního humoru. Gratuluji pánové. Jste nejlepší ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

08.07.2018

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

13.10.2006

To, že absolutní vetšinu kadeřníků tvoří masoví vrahové s vážnými psychickými problémy, všichni dobře víme už od dob Monty Pythonů. Bohužel, mnozí z nás tento alarmující fakt ještě i dnes berou jen… (více)