Vlak dětství a naděje

• angličtina The Train of Childhood and Expectation (více)
všechny plakáty
TV spot 2
Československo, 1985, 6 h (Minutáž: 60 min)

Režie:

Karel Kachyňa

Předloha:

Věra Sládková (kniha)

Hudba:

Luboš Fišer

Stanislav Zindulka, Helena Růžičková, Žaneta Fuchsová, Tereza Brodská, Gabriela Wilhelmová, Alena Vránová, Eva Svobodová, Blanka Lormanová (více)

Epizody(6)

"Nic ty se neboj! Na tragickej život jsem já pes!"  Tímto okřídleným úslovím si bývalá lázeňská kuchařka I. třídy Anna Urbanová, jinak bodrá a upřímná ženská košaté postavy s něžným a citlivým srdcem, často dodává odvahy. Sobě, ale ještě víc malé Věrce. Děvčátku, které přijala za vlastní, a také jejímu otci, svému životnímu druhovi, jinak poštovnímu zřízenci sice subtilního vzrůstu, leč rozměrného a statečného ducha, Josefu Pumplmě. Je toho opravdu třeba, neboť se píší léta 1937-1939 a nad Evropou se stahují mračna válečná a v místě, kde rodina žije, se ocelové kleště nacismu snaží zardousit už tak okleštěnou republiku a vyrvat jí to nejcennější - domov. A tak donuceni opustit domovinu v severomoravském pohraničí, odjíždějí hrdinové seriálu posledním vlakem z Frývaldova, vlakem, pro nějž už není návratu. (oficiální text distributora)

ledger

knížka se mi líbila ještě o kousek víc, byla strašidelnější a byla v ní sevřenější atmosféra i tak je seriál výborně natočenej, jeden z nejlepších českejch seriálů ()

FireFox

Pohádka o tom, jak Zindulka, Růžičková a Fuchsová natočili parádní dramatický nesentimentální seriál o Dobru a Zlu. ()

JARDAHONDA

Seriál z válečného prostředí na mě nepůsobil nijak zvlášt´ zábavně, ale spíš depresivně. Obdivoval jsem výborně ztvárněnou roli Žanety Fuchsové.. ()

p81

Za roli malýho esesáka v kočárku prej naši dostali 70 Kčs, můžu snad dát něco jinýho než 5 bodů. ()

sarahconnor

Nezlobte se na mě, miluju Kachyňovi filmy a nedám na něj dopustit, ale nevydržela jsem u tohodle seriálu ani první díl. Asi to spíš bude tim, že přímo nenávidim ne tu dobu... ale styl, ten pouťovej podklad, tu hudbu. Nevim no, vadilo mi to už i u Bylo nás pět, ale tam jsem to nějak dala, ale tady mě to vyloženě zklamalo. Možná jsem čekala moc. Dvě hvězdičky to má jen kvůli režisérovi... věřim, že až by nastoupila Růžičková, bylo by to třeba jiný, ale to už se ani nechci dozvídat. Prostě děs. ()

Ounil19

Nejlepší a nejcitovější serial odehrávajicí dějově za dob 2. SV . Není pochyb že tento seriál je jeden z nejlepších českých počinů kinematografie. ()

NikoKovac

Výborně natočený seriál! Pan Kachyňa odvedl prvotřídní práci. Nejsilnější díly jsou první čtyři podle mého, a to i díky vydatnému přispění Žanety Fuchsové, která byla daleko uvěřitelnější než Tereza Brodská. Poodhalilo to i potenciál Vladimíra Javorského, jehož role "Kyslíka" v Chlapcích a chlapech mi vždycky bylo líto, jak tam byl šikanovanej, zatímco zde to byl podlý až odporný nacista, jemuž člověk přeje, aby na ty svoje sviňárny dojel. Nepřekonatelná je zde však dvojice Stanislav Zindulka a Helena Růžičková, která zde po Slunce seno dokázala sehrát diametrálně odlišnou roli a troufnu si říct, že je duší celého díla. Tento seriál je prostě a jednoduše skvost. Nemůžu jinak, 100% ()

raininface

Rozvleklý děj, směšné dialogy, nereálné scény, nepřirozené herecké výkony... a nezachrání to všechno ani vypjatě emocionální doprovodné slovo a tklivá hudba. Nechápu, jak tenhle sotva průměrný seriál může mít tady podobné hodnocení jako Kachyňův filmový skvost z 60. let Ať žije republika. ()

k.rakonos

Povedený seriál s dobrým hereckým obsazením, který jistě patří k tomu nejlepšímu v oblasti seriálové české tvorby. Dílo, které s přestávkou můžete sledovat za život několikrát...Helenka Růžičková tentokrát i v dramatičtější své roli... ()

Lonelybiker

Všechny "seriály" všech produkcí hravě strčí do kapsy byť jen jediný díl Vlaku dětství a naděje, ten je totiž na rozdíl od ostatních o něčem. ()

Trucker

První čtyři díly jsou docela koukatelné, i když neustále do blba opakované slovní hříčky jsou poněkud otravné. Naprostá hrůza je pátý díl, který je přímo nesnesitelně debilní, hysterický a bez děje. Kromě toho chabé herecké výkony ošklivé Brodské jsou nesrovnatelně horší oproti tomu, jak v úvodních dílech hrála Žaneta Fuchsová. ()

Pelidor

Helena Růžičková v životní roli a vedle ní vynikající Stanislav Zindulka . Seriál ,který stojí za zhlédnutí. ()

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka