Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

TeeAge

|| Scenár: Mike White | Hudba: Craig Wedren | Distribúcia: Paramount Pictures | Rozpočet: 35 miliónov $ | Tržby: 131,3 milióna $ | Ocenenia: Golden Globes - 1 nominácia: NH Jack Black. Spolu: 8 výhier a 14 nominácií || Jedninečný subžáner filmov zvaný: JackBlackStyle - dáva lekcie nielen o Rocku, ale aj filmovému svetu o tom, ako sa robia komediálne klenoty pre plátno. Vynikajúce herecké výkony, neskutočne zábavná atmosféra! | FullHD, THX, EN DTS | ()

Aluska88

To je přesně ono. Školu Rocku by měla začít navštěvovat veškerá současná mládež, která považuje "kanál" MTV a jeho nabídku za vysoce přínosnou a "cool." Požaduji prosím, aby byly ve třídách druhého stupně Základních škol zařazeny do výuky hodiny Historie Rocku s vyučujícím Jackem Blackem:) Je zcela povinné, aby byl tento předmět přednášen speciálně žákům, kteří za nejlepší hudbu považují kdejakou současnou popovou "hvězdičku" a neznají nic jiného, kromě popu. Hudební průmysl na nás každým dnem chrlí další a další "talenty", které se však často v té záplavě zpěváků a zpěvaček lehce ztratí. S fenoménem sociálních sítí a rozmachem Youtube, kde se "slavným" může stát téměř kdokoliv, ale většina zní tak nějak stejně, je důležité, aby se digitální mladá generace ponořila do minulosti a poznala, jak zní a vypadá opravdová, ryzí rocková hudba a její legendy, které vytvářely dějiny. Jenže mládež se nedokáže a možná ani nechce vracet do hudební historie, pokud ji k tomu někdo nepřivede. Oni vlastně neví, že zlaté časy rocku i popu již nejspíše minuly a všechny legendy, které mohly vzniknout, už vznikly. A že všechny inovátorské hudební postupy a geniální melodie, které kdy mohly vzniknout, mají na svědomí muzikanti z let minulých. Ale možná to dnešní mládež ani nezajímá. Takže pro mě skvělá hudební komedie, při jejímž sledování můžete až nabýt dojmu, že v hudbě vlastně neexistuje snad nic lepšího, než ten drsný, nářezový a ukřičený rock. Celé osazenstvo třídy bylo excelentní a společně s Jackem, který naprosto všechno převálcoval, vytvořili excelentní rockovou sestavu. Jakmile v úvodu filmu zahrál Jack na kytaru melodie "Iron Man," "Smoke On The Water" a "Highway To Hell," lehce mě začalo mrazit a už jsem začala tušit, že to bude prostě nářez. Slovy Twisted Sister. "I WANNA ROCK!" :) ()

genetique

Počas celého filmu sa často striedali veľmi dobré časti zo slabšími a musím sa priznať, že hodnotenie z môjho hľadiska je ovplyvnené asi tým, že som od filmu ako komédie čakal omnoho viac a bol som mierne sklamaný. Ale naopak Jack Black (aj keď občas prehrával), perfektne vsadené songy ako aj celá banda boli skvelí. 65%. ()

TheRaven

To je tak strašně krásný, dojemný a idylický. Prostě Amerika, tam je možný všecko. Proč jsme tohle nikdy nedělali na gymplu. Přesně tohle byl můj sen před nějakými osmi lety. Ale je to opravdu koukatelný, zapnul jsem to tak nějak skoro náhodou a vydržel se bavit až do konce. Příjemná oddychovka na nedělní odpoledne. ()

Ainy

Proč když mi bylo deset k nám do třídy nepřišel taky takový pomocný učitel Honza Černý. Ryze hudební rozvrh bych brala všemi deseti. Ze mě mohla být dnes klidně i Alice Cooprová! ()

Le_Chuck

Už dlho sa mi nestalo, že by ma hlavná postava tak vytáčala ako sa to darilo Jackovi Blackovi tu. Úplný looser, maximálne nesympatický a vzorový predstaviteľ veškerých antihodnôt človeka, ktorého by so kopal do prdele od rána do večera. Aj tie decká boli protivné (a to mám deti rád). Ale našlo sa pár svetlých momentov (hromadná simulácia pred dodávkou) a spolu s počúvateľnou hudbou sa to nakoniec vyšvihlo (s menším krčom) na krásne dve hviezďičky :/ ()

Eddard

Black si vystřihl úžasné, hravé sólo, které určité skupině lidí bezesporu učaruje... to co předvádí v téhle ujeté komedii se opravdu nedá označit jinak než herecký koncert - v tomhle kontextu to zároveň vyzní správně dvousmyslně... Jak mám rád rock, musím přiznat, že tenhle film stojí a padá s Jackovým výkonem (jinými slovy, kdyby hrál nadšeného, nezkrotného rockera někdo jiný-řekněme Vin Diesel, byla by z toho ubohost, nad kterou bychom si mohli tak maximálně odplivnout), v tomhle případě opravdu pevně stojí, co dím, skáče dva metry do vzduchu... Z Blackova výkonu a hereckého projevu je poznat, že to hrál jenom zčásti - i ve skutečnosti je oddaným rockerem a má vlastní skupinu. Nejspíš se nebudete smíchy válet po zemi, ale alespoň já se od začátku do konce minimálně usmíval... neurazí, pohladí - 80% /pro ty, kterým něco říkají skupiny AC/DC, Led Zeppelin, The Doors nebo Deep Purple jasná volba, vy se budete bavit královsky- 90%/ ()

castor

Dewey je tak trochu zkrachovalec. Založil rockovou kapelu, ze které ho další členové v jednotném hlasování vyhodili, v extázi skáče do publika, které ho nechytí a má přátele, kteří ho nenechají dospat, protože po něm neustále vyžadují peníze na nájem. Dewey je tak trochu lenoch, ale to nemění nic na tom, že poté, co zazvonil telefon s nabídkou učitelského záskoku pro spolubydlícího Neda (Mike White napsal mj. i scénář), nechá všeho a vrhne se po hlavě do profese, s kterou nemá žádné zkušenosti. Pak ale své žáky načapá při hodině hudební výchovy. Vkusný rockový snímek je plný vybroušených dialogů a jeho ambice stoupají s výkonem Jacka Blacka, který je skutečně fenomenální a roli si jaksepatří vychutnává. Velký podíl sehrává i výběr dětských postav, které takřka bez výjimek potěší. Vše to zajisté směřuje k očekávanému, ale díky Linklaterově režii je to o poznání příjemnější zážitek!! Slabší čtyři, poctivé tři.. tak si vyberte!! ()

viperblade

Kdo by do týhle školy nevstoupil? Já po skončení chtěl začít hledat přihlášku, protože takového kantora, jakým byl Jack Black, jen tak nenajdete! Parádní relax, který si určitě rád zopakuju. ()

MM_Ramone

Úloha falošného učiteľa na základnej škole, ktorý sa svojim svojráznym prístupom k vyčovaniu snaží v mládeži prebudiť neskrotného rockového ducha, sadla americkému hercovi Jackovi Blackovi presne na telo. Doposiaľ som nevedel oceniť jeho herecké kreácie, ale v tejto detskej komédii je skvelý. Asi bude fanúšikom tvrdej gitarovej muziky, preto že mi zdal ako rockový pedagóg hodne presvedčivý. Ja rock´n´roll milujem! Takže hoci aj v podstate mainstreamový, rodinný film, v ktorom odozneli urývky z piesní takých legendárnych skupín ako sú The Who, The Doors, Led Zeppelin... a dokonca je tam použitý takmer celý song „My Brian Is Hanging Upside Down“ od mojich zbožňovaných Ramones, má odo mňa zaručené minimálne tri hviezdičky. *** ()

D.Moore

Stoprocentně bezchybný Jack Black a parta skvěle vybraných dětí táhnou docela očekávatelně se vyvíjející komedii vpřed bez jediného zaváhání. Je radost se na to dívat, je radost poslouchat tu muziku, užil jsem si to všechno jako z první řady. A momentálně se mi nevybavuje žádný film, který by měl tak výborné závěrečné titulky. ()

ripo

Komédia pre puberťákov, podotýkam ale, že inteligentná !!! Sám som sa párkrát pristihol, že sa nejako často potuteľne usmievam popod fúzy ....Jack Black tu bol jednoducho geniálne jedoduchý ale perfektný. Tak si ho predstavujem v civilnom živote ... ()

freddy

Tak tady jsem měl asi očekávání až moc vysoká, ale příliš mě tento film neoslovil. Jack Black se v této roli určitě pořádně vyřádil a užil si to, což je poznat. Navíc tato role mu vysloveně sedla. Ale co nesedlo mně, to byla dějová stránka filmu. Když to tak mám říct, tak ten film se neuvěřitelně táhl, aniž by nabídl jakýkoliv zajímavý děj. Minimálně polovina filmu byla o tom, jak Jack Black formuje dětskou kapelu. A po chvíli už mě to začínalo docela nudit. Čekal jsem od filmu rozhodně více, než to, co jsem dostal. Ale trochu to v mých očích zachránil ten konec, protože happy end se v tomto případě přece jen nekonal. Celkově však film vidím jako takové menší zklamání. Ale přece jen koukatelné to je, a jak už jsem napsal, vidět Jacka Blacka v tomto filmu je opravdu zážitek, role rockera mu fakt sedla a perfektně si to užíval. A snad i on je důvodem, proč dávám tři hvězdičky. Na vyšší hodnocení to určitě nebylo, protože tohle je skrz naskrz průměrná komedie, která si podle mne lepší hodnocení ani nezaslouží. Ale je možné, že fanoušky rocku to zaujme, u mne to však zůstalo za očekáváním. ()

Spooner

Rock je můj oblíbený hudební žánr a Škola rocku je od tedka mou oblíbenou komedií.Na tenhle film jsem nesázel a koukl jsem se na něj sned jenom kvůli výborným recenzím.Ale celý film mě dokonale pobavil.Samozřejmě díky Jacku Blackovi který na sebe trhá veškerou pozornost.Je vidět že je to opravdu rockový fanoušek,protože každou větu i každou notu vážně rockersky prožívá.Vlastně nebít jeho tak by ten film ani za tolik nestál.Ne ale kvůli hercům kteří jsou všichni prvotřídní(někteří dětští herci mě opravdu překvapily).Je to hlavně kvůli scénáři který je dopředu předvýdatelný a nic nás nepřekvapí.Jenže to vám vlastně nakonec bude stejně jedno protože to všechno zachranuje skvělá rocková hudba a hlavně VYNIKAJÍCÍ JACK BLACK.Tak konec keců a jdeme rockovat!!!!!!!!!!!!! ()

2Pac

Tak tomu hovorim nářez...Jack Black ukazuje svoje rokove srdce v celej svojej krase.Jednoduchy dej nie je vobec na skodu pre tento velmi zabavny film.Filmari sa nevyvarovali klise (ale u takeho typu filmu to ani velmi necakam:)... " so guys, let's rock!!!". ()

gogo76

Je mi jasné, že hip-hoperi a podobná chamraď, ktorá rada nosí šilt a nohavice, ktoré vyzerajú akoby v nich bolo poriadne nasraté, z tohto filmu šalieť nebudú. Ale rockeri..., rockeri sklamaní určite nebudú. Jack Black je srandovný a film je prešpikovaný samými rockovými peckami. Jackové tvrdé, rockové gestá alebo jeho škola, ako z drevených detí urobiť správnych rockerov, to všetko som doslova žral a mierny úsmev a pohoda sa ma držala až do samého konca. Navyše skladby, ktoré v škole skúšajú, nie sú vôbec zlé a divák je doslova napnutý a nevie sa dočkať veľkej premiéry na súťaži, podobne ako Jack s deťmi. Vďaka filmu som objavil jednu výbornú skladbu od Stevie Nicks , ktorú som doteraz nepoznal a aj krátka scéna z baru, kde ju Jack spustí z jukeboxu a plachtí pri chôdzi rukami mám strašne rád. Výborná komédia, z ktorej musí mať každý rocker radosť. 80% ()

Mahalik

Hrozně, ale fakt HROZNĚ jsem se bál, že to bude něco jako Sestra v akci 2. Ale Jack Black je fakt šílenej magor takže jsem tenhle film nemohl nechat ujít. S klidným svědomím můžu říct, že tohle nesahá Sestře ani po CDéčko AC/ DC. Jak už jsem napsal Jack Black je fakt šílenej magor, jenže v roli Deweye je magor na entou krát sto + 200000. Za tuhle roli měl dostat Oscara, protože to co převed tady se jen tak nevidí (a i zpívá skvěle, takže by měl vlastně dostat i Grammy!). Nakonec odpustíte filmu i sladkobolnej konec a pár nesrovnalostí.... Black = prezident celý galaxie.... ()

Xmilden

Jack Black ve své zatím životní roli a také v neskutečné formě. Tenhle film udělal a jeho nasazení od začátku do konce je přímo pekelné. Let's get rocking! Film je krásnou procházkou historií nejúžasnější úpřímné hudby na světě. 85% ()

-bad-mad-wolf-

Komický um Jacka Blacka mě neuráží, ale ani mi nezpůsobuje křeče od smíchu. Stejně neutrální vztah mám i k téhle komedii, která z podstatné části stojí právě na něm. Scénář sucks, provedení funny. ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)