Oko

• Hongkong The Eye (více)

Když operatér Wag dovolí dívce sundat obvazy, začíná Mun znovu objevovat svět kolem sebe: svou tvář v zrcadle, předměty, lidi kolem sebe. Zároveň však zděšeně zjišťuje, že se z pozvolna se rozptylující mlhy vynořují i věci, které nevidí nikdo jiný než ona: stínové přízraky a události, jejichž smysl jí uniká a které ji stále trýznivěji pronásledují. Zdá se, že se scházejí všude tam, kde má někdo zemřít. Munin svět se mění v mučivou, nepochopitelnou noční můru. Když se Mun vrátí z kliniky domů, babička a sestra vše přičítají šoku z nové situace. Zprvu si to myslí také operatérův mladý synovec, psycholog Lo, který měl dívce původně pomoci adaptovat se na její "nový" smysl a který se do ní zamiloval. Mun ho však přesvědčí, že její problémy souvisejí s osobou neznámého dárce, který jí předal své přízraky a traumata. Stopa dívku a Loa zavede do thajského Bangkoku, kde vyhledají matku mladé ženy, jež spáchala sebevraždu a jejíž oči teď Mun nosí. Mun cítí, že je na dosah odhalení démonů cizí minulosti. Postačí, když znovu prožije tragické okamžiky ze života nešťastné vesničanky Ling Chiu Wai, aby získala právo na vlastní pohled na svět? (oficiální text distributora)

brabi

Snad jen asijské horrory mají tak nepříjemnou atmosféru. A to je na nich to skvělé. Člověk nemusí mít pět infarktů, aby si podobný film užil. ()

ali-n

Skvelý hongkongský počin! Mám rád tento špecifický "východný" štýl strašenia. Aspoň vidieť, že pre vytvorenie atmosféry nie je potrebná tma a bubnovanie dažďových kvapiek za OKnOm. V podstate sa tu nevyskytujú klasické ľakačky, záber nám poskytne všetko, čo sa bude pomaly a s veľkým očakávaním vyvrcholenia v danej scéne rozvíjať najbližších pár sekúnd. Pôsobivé sú dialógy medzi Lo a Mun počas momentov, keď sú OKOvidne bez slov. Aj za zaujímavé hudobné motívy a "akčnejší" záver na ulici v zápche: 4 a pol. MOJE NAJ: Starý muž vo výťahu ... až mi trhalo OKOM ()

Kubík

když loni vyšel tento film, tak jsem zjistil, že je to vlastně remake, tak jsem neváhal a sehnal jsi právě tento original z roku 2002 a musím řici, že Pangové odvedli dobrou práci. Ač jsem film viděl v čínštině s anglickými titulky naprosto mě pohltil, že mi ani nevadilo, když mi někdy nějaká větička utekla. Atmosféra v tomhle filmu dělá hodně a jelikož je úžasná i film nemá chybu. Tím že je film v celku krátký, není prostor pro chyby ()

Nupaky

Asi budu patřit mezi velké výjimky, ale mě bohužel tahle verze vůůbec nenadchla. Možná to bude tím, že jsem prvně viděla verzi s Jessicou Alba. Film mě vůbec ničím neoslovil, chybělo mi tam více napětí a ani duchařské scény nepůsobily nijak děsivě. Dá se říct, že mě film až nudil, ke konci jsem skoro usla a to by se i hororu stát nemělo!! ()

sa_kra

Celý film se 3/4 drží na standartní úrovní mistrovských asijských hororů, ale u konce jsem si říkala jen "Prosím??!!!". Konec mi přišel dost klišovitý, takový nějaký podivně nezapadající do příběhu, jak obsahově tak atmosfericky. Škoda, jinak by to byla v mém žebříčku rovnocenná konkurence japonské Nenávisti. ()

toomm

Asijské duchařiny patří patří mezi kvalitní horory, ale koukatelné jsou obvykle jen pro určitou skupinu lidí a pro ostatní jsou snesitlné jen některé. Boužel však já se mezi tuhle skupinu neřadím a Oko mezi snesitlné filmy asi nepatří. Film s dobrou atmosférou mě nedokázal zaujmout ničím, než pár děsivými scénami. Námět je nedotažený a v podstatě i neoriginální. 60% ()

Sticks

Očakával som mysterióznu pecku, no dostal som iba nešmakovú koláž duchariny. Je to kvalitne natočené, veľmi sa mi páčila práca s kamerou, detaily a nad daktorými scénami som len uznalo pokýval hlavou. Avšak dej mi vôbec nesadol, postrádal som logiku a lepšie spracovanie duchárských scén. Prvá polovica filmu bola pre mňa dosť slabá, zachraňovalo ju len dievčatko z nemocničnej izby. Druhá polovica už bola zaujímavejšia, kde už pár znepokojujúcich scén bolo, no aj tak nedotiahnutých dostatočne do maximálneho znepokojenia. Pre mňa 5,5/10; príbeh dosť nuda, herecké výkony priemerné, filmársky dobre natočené, duchársky nedostatočne psycho. ()

Todd_Hewitt

Nedokoukal jsem to, musel jsem odejít od kamarádky. Podle toho, co jsem viděl /asi první hodinka/, nebylo to úplně špatné, na Hong Kongskou tvorbu. Ale také jsme se s kamarádkami hodně nasmáli. /50%/ ()

elanista1

Spociatku ma to az tak nebavilo, rozbeh bol pomalsi, operacia oka, zvykanie si, sedenia u doktora, nemocnica, ale casom sa z toho vyklul zaujimavy horor, ktory svoju hlavnu zbran predstavil, na rozdiel od Siesteho zmyslu, uz na zaciatku. Miestami je to pekne dojimavy film ktory je doprevadzany necakane jemnou a slzivou hudbou, okrem toho sa pri tom da bat, sceny s duchmi su posobive, scenar parkrat prekvapi, predfinalne rozuzlenie som velmi nepochopil, akcny zaver sa mi pacil, film si zasluzi tych 70%. ()

srolyma

Když se po dvaceti letech slepoty konečně dočkáte transplantace rohovky a celí natěšení se rozhlédnete na svět kolem sebe... a místo živých jedinců na vás nenadále vykukují i ti mrtví, tak si řeknete, jestli to není tak trochu pech. On na ně kolikrát není zrovna hezký pohled a taky se nechovají vždy vstřícně a přátelsky, takže byste nejradši tu vadnou rohovku reklamovali a získali svou slepotu zpět. Vynikající mrazivý, děsivý a po všech stránkách skvěle zvládnutý horor, který mi v jednom obzvlášť nehezkém momentu přivodil až mrazení v zádech. Bohužel nemá po celou dobu stejné tempo, jinak by to bylo na maximální hodnocení. ()

jkpj22

Jako sorry, ale tohle je fakt shit. Nejstrašidelnější na tom filmu je snad ten plakát. V celém snímku byla jedna jakžtakž strašidelná scéna, jinak je to prostě shit. Považuji za velké umění, že jsem to zvládl do konce. Dávám po zvážení jednu hvězdu. ()

Šak

Nadprůměrná japonská variace na Šestý smysl, v které vás tutově několikrát pořádně zamrazí. Když přežijete scénu "Proč sedíš na mé židli", tak se snad bezúhony dočkáte i konce filmu.... ()

chucky

Je vidět. že japonské bubušárny budou asi hitem! Výborná atmosféra filmu přispívá k celkovému dojmu. Ve filmu je skutečně pár děsivých momentů a digit. efekty taky nejsou špatné. Prostě trošku nadprůměrný horor. ()

Docentus

Zajímavá verze ohraného námětu, zajímavé zpracování. Velké díry ve scénáři, film mi přišel docela nudný, několikrát jsem zvažoval, jestli mám odejít (no ale jak říká Cimrman, polovina zůstává, aby zjistila, jestli je druhá půlka stejně špatná jako první :-). Problém tu bude asi v tom, že to je horor, který chce nést nějaké poselství. Šestý smysl to dokázal, tady to nefunguje. Není to vyloženě špatné, ale působí to dost nekompaktně, klipovitě ()

TesterX

Další Kruh (amer.) se nekonal, nicméně musím zatleskat, jak filmaři dokázali jen pomocí zvukové stopy nahnat husí kůži + při jedné konkrétní scéně jsem málem vyletěl z kůže. Bohužel film utrpěl na nezajímavém scénáři a kvantu zbytečných scén (rozmluvy mezi hl.hrdinkou a malou holčičkou). ()

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Renée a její „OKO“

Renée a její „OKO“

04.10.2005

Obliba v předělávání klasických hororů země vycházejícího slunce a jejího blízkého okolí neustala. Renée Zellweger si zahraje hlavní roli v připravovaném remaku úspěšného hong-kongského hororu Oko,… (více)