Oko

• Hongkong The Eye (více)

Když operatér Wag dovolí dívce sundat obvazy, začíná Mun znovu objevovat svět kolem sebe: svou tvář v zrcadle, předměty, lidi kolem sebe. Zároveň však zděšeně zjišťuje, že se z pozvolna se rozptylující mlhy vynořují i věci, které nevidí nikdo jiný než ona: stínové přízraky a události, jejichž smysl jí uniká a které ji stále trýznivěji pronásledují. Zdá se, že se scházejí všude tam, kde má někdo zemřít. Munin svět se mění v mučivou, nepochopitelnou noční můru. Když se Mun vrátí z kliniky domů, babička a sestra vše přičítají šoku z nové situace. Zprvu si to myslí také operatérův mladý synovec, psycholog Lo, který měl dívce původně pomoci adaptovat se na její "nový" smysl a který se do ní zamiloval. Mun ho však přesvědčí, že její problémy souvisejí s osobou neznámého dárce, který jí předal své přízraky a traumata. Stopa dívku a Loa zavede do thajského Bangkoku, kde vyhledají matku mladé ženy, jež spáchala sebevraždu a jejíž oči teď Mun nosí. Mun cítí, že je na dosah odhalení démonů cizí minulosti. Postačí, když znovu prožije tragické okamžiky ze života nešťastné vesničanky Ling Chiu Wai, aby získala právo na vlastní pohled na svět? (oficiální text distributora)

Aloika

Pár mrazivých scén, ktoré ale nepokryjú celý film. Ako horor slabé ako dráma, celkom fajn. Som rada, že to dopadlo tak ako to dopadlo a nebolo to také klišé ako u väčšiny "hororov". Ale spala som po tom kľudne, takže ja to za fantastický horor nepovažujem. ()

Pattrick

NEpřišlo mi to nějak mostrozně tajemné a hororové. Koukal jsem na to večer a ani to nepomohlo. Rozhodně jde o Thajsko-atd. lahůdku, ale kde si se mezi mnou a televizí ta tajemná atmosféra zasekla, což je problém ()

Bum odpad!

Nuda, očekával jsem napětí, okousané nehty, problémy s usínáním....prostě horor. A co jsem dostal? Jakousi slátaninu, ve které se střídá celá plejáda tragických herců, kteří jsou spolu s režií nejděsivějšími elementy celého filmu. A přitom námět je perfektní....škoda. Ruce pryč a rychle odsud. ()

Figuto

Čekal jsem horor, bylo dobře natočené strašidelné drama. Není čeho se lekat, nebo dokonce bát. Nenadchne, neurazí, není k čemu se vracet. 3/6 ()

baronGrga

Na asijský film překvapivě neulítlé, leč na druhou stranu nijak výjimečné, s Šestým smyslem mě vůbec nenapadlo srovnávat (společné je snad jen to, co vidí mladá Mun a Haley Joel Osment alias Cole). Perfektní, opravdu hororové výtahové scéně ale všechna čest! (55%) ()

p.a.n.d.a

Pôsobivé, desivé, smutné. Velmi sa my páčil na tomto filme skvelý český dabing kde som aj počul kde kto čo hovorý nie v ako moderných filmoch kde hudba byje na plné pecky a pri tom sú ešte rozhovory to sa pri tomto filme nestane. Pomalé tempo sa strieda s rýchlim a sympatická hlavna hrdinka tomuto dielu len pridáva. Scenár skvelý, kamera a hlavne zvuk na velmi dobrej úrovni. Režisérske duo sa predviedlo odporúčam pozrieť a nebyť toho konca dal by som plný počet - 4 a pol hviezdičky. ()

clubland odpad!

Uz nikdy nechcem vidiet ziadny korejsky horor! To teda ale bola kravina! Kto da takejto hluposti viac ako jednu hviezdicku? Ja to fakt nechapem, ved to bola totalna nuda, hrozne herecke obsadenie aj podanie, chaby dej a hlavne uplne sproste a bezduche dialogy! To sa proste nedalo dopozerat. Fuj, hnus, uz NIKDY VIAC!!! Svet sa zblaznil, ludia blbnu a zacina sa im pacit nieco, co by som ja nechcel mat ani vo svojej filmoteke co i len na uplnom spodku, aby to tam zbytocne nezaberalo miesto. ()

Sadova302b50

Byla jsem docela spokojená, lehce nadprůměrný hororý film, který tahá nahoru dobře zpracovaná atmosféra a působivý příběh. 69% ()

Dstar

Zdravím.No...čekal jsem pravda horší dílo,nestalo se...Jako neřekl bych,že to je vyloženě Áčkový snímek,ale cca ABčkový...na Asii je to rozhodně jeden z nejlepších....Herecké výkony silný průměr a mírně vyčnívá hlavní postava. Překvapilo mě vysoké hodnocení díla.Nemyslím,že 70% je zcela adekvátní,ale cca 60% již zcela určitě ano... Občas napínavé to je....řekl bych že kamera byla na vysoké urovni to ano,ale jinak to na mne pusobilo spíše amatérsky....ale nikoli špatně,to rozhodně ne...tři hvězdy za mne... ()

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Renée a její „OKO“

Renée a její „OKO“

04.10.2005

Obliba v předělávání klasických hororů země vycházejícího slunce a jejího blízkého okolí neustala. Renée Zellweger si zahraje hlavní roli v připravovaném remaku úspěšného hong-kongského hororu Oko,… (více)