Oko

• Hongkong The Eye (více)

Když operatér Wag dovolí dívce sundat obvazy, začíná Mun znovu objevovat svět kolem sebe: svou tvář v zrcadle, předměty, lidi kolem sebe. Zároveň však zděšeně zjišťuje, že se z pozvolna se rozptylující mlhy vynořují i věci, které nevidí nikdo jiný než ona: stínové přízraky a události, jejichž smysl jí uniká a které ji stále trýznivěji pronásledují. Zdá se, že se scházejí všude tam, kde má někdo zemřít. Munin svět se mění v mučivou, nepochopitelnou noční můru. Když se Mun vrátí z kliniky domů, babička a sestra vše přičítají šoku z nové situace. Zprvu si to myslí také operatérův mladý synovec, psycholog Lo, který měl dívce původně pomoci adaptovat se na její "nový" smysl a který se do ní zamiloval. Mun ho však přesvědčí, že její problémy souvisejí s osobou neznámého dárce, který jí předal své přízraky a traumata. Stopa dívku a Loa zavede do thajského Bangkoku, kde vyhledají matku mladé ženy, jež spáchala sebevraždu a jejíž oči teď Mun nosí. Mun cítí, že je na dosah odhalení démonů cizí minulosti. Postačí, když znovu prožije tragické okamžiky ze života nešťastné vesničanky Ling Chiu Wai, aby získala právo na vlastní pohled na svět? (oficiální text distributora)

DAJAAAA

Paradní kousek,pro mě nejlepši asijsky horor,je originalni,napinavy,strašidelný a lepší konec už to mít nemohlo ()

Emperor1

Několik slušných creepy scén, jako např. ta ve výtahu, ale jinak je to zdlouhavé, pomalé, závěr je sice docela efektní, ale celek už nezachrání. Možná na ty asijské filmy moc nejsem stavěný. Jako jímavé drama ucházející, jako duchařský horor nic moc. ()

Pan.Antonin

Po operaci rohovky čeká Mun ještě o něco větší problém, než to, že ji vyloučí z orchestru pro nevidomé. Vidí totiž věci, které by neměla vidět a které nikdo jiný nevidí. Aby zjistila proč, pokusí se najít bývalou majitelku svých nových očí. --- Zajímavý námět, nebudu psát originální, protože velmi velmi podobný už jsem viděl ve třetí Historce z márnice od dua Carpenter-Hooper a stejně jako tam mne "oční" zápletka bavila. Tady ji máme jako celovečerní film a mnohem ambicióznější projekt,. A s velmi odlišným vyvrcholením a rozuzlením. To se mi třeba víc líbilo ve zmíněných Body Bags, u tohoto snímku zase musím ocenit atmosféru, která byla v některých chvílích dost dobrá. Finální scénka ve mne vyvolala vzpomínky na Nezvratný osud. Dávám slabší 4 hvězdy. ()

Mangano odpad!

Já takovéto asijské hororové kinematografii prostě vůbec nerozumím, sorry jako. Má to být rádoby strašně umělecké, ale výsledek je vždycky jen zmatená a extrémně nudná zmuchlanina bez jakékoli vyšší myšlenky nebo hodnotnějšího nápadu. Hudba úplně debilní a na nervy jdoucí, kamera hnusná, scénografie k blití a režije schizofrenní - zase jakoby jste se dívali na dva filmy najednou, protože to svými ambicemi uplácávají dva lidé zároveň. Tady navíc, oproti například takové sérii "Ju-On", prostě "Oko" není ani krapet strašidelný film. Tohle se prostě ani hororem nedá nazvat. Tedy ne z pravé definice toho žánru, jinak asi buhužel ano. A víte, co je na tom úplně to nejhorší? Že já patřím k těm lidem, co si teď prostě i tak pustí dvojku. Ach jo. ()

SpicyNugget

Mun má radost, konečně se našel dárce rohovky. Po operaci a sundání obvazů konečně objevuje svět kolem sebe. Jenže vidí i něco, co vidí jen ona. Mrtvé lidi, černé stíny. Je zmatená a nikdo jí nevěří, kromě jejího psychiatra, mladého lékaře Loa. Spolu se vydávají najít její dárkyni rohovky, protože mají pocit, že vidí to, co viděla ona… Horor je vysoko hodnocen, ale já jsem zklamaná. Nebylo to děsivé, je to ale 20 roků starý horor (sakra, ten čas letí takhle rychle?!), takže tehdy to možná stačilo, na dnešní průměry už ne. Byla to nuda, jednou jsem u toho usnula, tak jsem čuměla dvakrát. Nula děsivosti, nula lekaček, hlavní hrdinka mdlá jak lečo. Nee, to se mně moc nelíbilo, sorry… ()

ttoper

Jeden z nejpůsobivějších hororů vůbec. Hollywood může jen tiše závidět, jak zručně se dá natočit horor a nepotřebovat u toho vřískající teenagery. ()

Bubakoff

20.12.07 - Ajta krajta...velký zklamání...tenhle film mi dlouho unikal. Těšil jsem se na něj víc než na příjezd bradatého rappera ve voze taženém soby za pár dní...těšil se a ono nic. Čekal jsem zase příjemnou masáž kvalitní asijskou flexou opatřenou jemným smirkovým papírem...ale ono se nedostavilo nic...je pravda, že by člověka mělo odradit už kvalifikování tohoto díla - drama, fantasy, romantický, horor...ale dost řečí, jdu si radši zježit chlupy originální Nenávistí ()

tom05

Přirovnávat Oko k Šestému smyslu , či dokonce řadit jej výš , je velmi odvážné ( o podle mě značně nespravedlivé právě k Shyamalanovu dílku ). Prvních 20 minut jsem měl pocit , že sleduji čínské komorní poetické drama. Pak přišly 2-3 scény , kvůli kterým stálo shlédnutí filmu za to a mrazení v zádech bylo skutečné . Poté následovalo , dle mého soudu , průměrné rozuzlení a pak byl konec. ()

aronofsky

V Asii takový film může vzniknout v pohodě. Ale nevíte proč v Česku? No, rozpočtem to asi nebude. Za kolik by mohl v našich podmínkách vzniknout? Za 30, 40 milionů? ()

vm81

Tak vám ti nevím, jestli jsme sledovali stejný "horor". Já se u Oka neuvěřitelně nudila a ani trochu nebála. Celé mi to přišlo strašně naivní, hlavně vztah mezi hlavní hrdinkou a doktorem (a jejich pátrání) a trapné (dialogy a spol.). Jediná ucházející lekačka ve výtahu (která se dala čekat), ale to už jsem byla tak znechucená, že jsem se fakt nelekla. Odpad tomu nedávám jen proto, že Padlí andělé byli ještě o něco horší... ()

desnik

Na tenhle film jsem šel kdysi do letního kina....a nejdřív jsem si myslel, že jsem z toho měl obrovskej zážitek díky té venkovní atmosféře...ale omyl. Tím to samozřejmě skvělý taky bylo...ale když jsem si ho pak koupil na DVD a pustil jsem si to znovu doma, byl jsem ohromenej! Pro mě je to jeden z nejlepších asijských filmů, co jsem viděl....a americká verze mu nesahá ani po kotníky! ()

Unrealik

Asiaté mi splývají + nemám moc rád jejich styl (vím, můj problém), což potom pochopitelně kazí dojem z filmu. Co se týká děje, ten byl ok. ()

Lukkyn

Horor no možná spíš thriller ,čistě založený na dobrém nápadu a mrazivé atmosféře!!!Osobně většinou dávám přednost filmům u kterých se bojím , ale tentokrát mě tenhle odlišný styl nevadil. Byla to prostě příjemná změna od těch laciných radoby hororu - thrillerů, kterých se na nás valí ze všech stran tuny. Natočili to dva bratři a evidentně jejich symbioza funguje a výsledkem je povedený snímek , který balancuje na pomezí thriller/horor!!!!Milovníky lekaček,duchů, vrzajících dvěří a krvelačných bestií to rozhodně nepotěší!!!! ()

Pythonator

Nechápu čeho se všichni bojí. Jak mohlo Oko někoho vyděsit? Mně přijde povětšinou nudné. Zajímavý je jen ten námět, takže stačí si přečíst o čem film je a netřeba se dívat. ()

Zabriskie

Zážitek z filmu mi bohužel kazil herecký a mluvený projev Hongkongských herců, na jejich nepřirozenost a strnulost si snad ani evropan nemůže zvyknout. To ale nic nemění na tom, že se společně s Kruhem jedná o film, která mě nejvíce vyděsil. Po scéně „Proč sedíš na mé židli“, která mě strachem úplně paralizovala, jsem se po zbytek filmu bál, aby nepřišlo ještě něco strašidelnějšího. Bohužel je ve filmu i spousta trapných scén, například pokaždé když hlavní hrdinka mluví s malou holčičkou která má rakovinu, je to vždycky stupidně sentimentální. A když psychiatr vysvětluje svému strýci, že Mun pro něj není jen pouhá pacientka, málem sem vyskočil z kůže, jak kýčovitá ta scéna byla. ()

Rob81

Čekal jsem od tohoto filmu opravdu hodně a kromě skvělé hudby jsem nedostal prakticky nic. Člověk, který tvrdí, že proti tomuto filmu je snímek "Šestý smysl" hadr na zem, by snad ani neměl mít možnost na tomto serveru filmy veřejně hodnotit! Na základě přesně takových komentářů si dle mého názoru udělá plno potencionalních diváků na film naprosto chybný názor, jako v tomto případě i já. Když vidím, že dá někdo hororu pět hvězdicek, předpokládám, že je nutnost si před začátkem filmu dát pod sebe na pohovku igelit. A o to je potom zklamání větší, když během závěrečných titulků zjistím, že jsem se opravdu lekl jednou jedinkrát. Námět je sám o sobě bez chyby, ale to je bohužel zhruba všechno. Pokud začnu po půl hodině filmu sledovat zbývající čas a okukovat kamarádku po mé pravici, udělali zřejmě soudruzi z NDR někde chybu. Toť můj osobní názor. ()

beonair

Jediné co na tomto dílku stojí za řeč je těch několik opravdu děsivých scén. Jinak se jedná o jedno velké klišé. ()

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Renée a její „OKO“

Renée a její „OKO“

04.10.2005

Obliba v předělávání klasických hororů země vycházejícího slunce a jejího blízkého okolí neustala. Renée Zellweger si zahraje hlavní roli v připravovaném remaku úspěšného hong-kongského hororu Oko,… (více)