Freddy Krueger je v pekle - a to doslova. Jako odsouzenec k doživotnímu trestu chystá fantastickou pomstu... a jediné, co k ní potřebuje, je malá výpomoc. Na scénu přichází Jason Voohees, rovnocenná ikona zběsilosti, který Freddymu ideálně vyhovuje pro to, aby znovu šířil strach a hrůzu v Elm Street. Jak přibývá obětí, je jasné, že Jason není ochotný zůstat stranou. A tak se vyděšené město ocitá uprostřed strašlivého a šokujícího souboje dvou titánů zla. Vítěz zabije všechny! (Magic Box)

juta

Tady se vyplatí si počkat na závěrečný souboj, jinak najdou se tady i trochu trapný a nudnější scény, ale když máte ve filmu jedny z největších postav hororové scény, tak se přes to musíte přenést a užívat si to. ()

Shakers

Jason a Fredyho som nikdy nemusel.Radšej AvP.Samostatne serie neboli nič moc a FvJ je na tom dosť podobne.Ale je to malinko lepšie ako samostatne serie.60% - 3* ()

DaliX

Vydarený kúsok! Freddy vs. Jason sa naozaj podaril. V tom dobrom slova zmysle. Je ťažké hodnotiť tento film presne podľa kategórie v akej je určený, predsa len až taký Horor to nie je ako by sme od toho mohli očakávať, resp. nie je až taký desivý. Isté ľakacie momenty však ani tu nechýbajú. U mňa je to však za plný počet ani nie až tak kvôli hororovej stránke ako kvôli tomu, čo ten film ponúka. Priznajme si, v posledných rokoch sme ťažko mohli vidieť nejakú originálnu zápletku, alebo niečo nové čo sme v hororoch nevideli. Všetko je to už opozerané a nikoho neprekvapí, kde v ktorom momente vyskočí vrah z tmavého rohu, skrátka horory sú si podobné a nakrútiť niečo nové čo by každého náramne videsilo (a hlavne nadšencov Hororu) je naozaj ťažké. Freddy vs. Jason treba hodnotiť hlavne ako Crossover, pretože toto bol hlavný zámer filmárov. A ten im vyšiel na výbornú. Mytológia postáv, to ako vznikol Freddy Krueger alebo Jasson Voorhees je veľmi dôležitá a je super, že film nestráca vôbec nič na duchu filmov z ktorých vznikol tento Crossover. Aj tí, čo nikdy predtým nevideli Freddyho alebo Piatok 13, nebudú o nič ochudobnení, sám som pred týmto filmom nevidel ani jednu jedinú časť Freddyho alebo Jasona a divák sa dočká všetkých dôležitých vecí a vysvetľovačiek, čo sa v jednotlivej sérií rozoberalo vo viacerých dieloch. Ak by som to mal porovnať s podobným pokusom sfilmovať dve gigantické hororové postavy vo filme AvP a AvP:Requiem, Freddy vs. Jason vyhráva na plnej čiare svojim príbehom a obsahom a hlavne záverečnou krvavou mlátičkou aká do súboja dvoch zosobnení zla jednoducho patrí. Samozrejme ako hororový film je Freddy vs. Jason niekde medzi 60 -70 percentami ale ak to mám hodnotiť ako Crossover založený na súboji dvoch postáv v ktorom nechýbajú ani hororové momenty, ani prepracovaná mytológia týchto dvoch charakterov s parádnym a drsným finále, je to na plný počet. ()

JohnnyD

Tajné prianie sa stalo skutočnosťou, dočkali sme sa. Sú tu, hrdinovia nášho detstva, naše idoly, tí, ktorým sme sa vždy chceli vyrovnať, tí, ktorých stopy krvi sme chceli nasledovať. Hrdinovia, ktorí sa nám nikdy neobrátili chrbtom - práve naopak. Sú späť a spolu. Krajší odchod zo scény sme si ani nemohli priať. Teda mohli, aj keď scenár prekvapivo poskytuje originálny príbeh, jeho prevedenie do hávu akčného hororu je už o poznanie horšie. Digitálne efekty sú vyslovene otrasné a akcia je tu na úkor atmosféry. Tá z Elm Street je tvorená starou kotolňou a striedajúcimi sa farebnými filtrami a po fantazijnej atmosfére dielov 3-5 niet ani stopy. Kemp Crystal Lake dopadol o poznanie lepšie, ale aj tu by to chcelo ubrať z digibordelu. Ale zase bol rok 2003, slasher bol de facto mŕtvy, diely 8-10 Piatku 13 a šestka Elm Street boli mizerné, takže je to tak či tak vlastne malý zázrak. ()

Boogeyman

Když jsem slyšel že vznikl tenhle film, představil jsem neuvěřitelné nízkorozpočtové béčko, které bude tak špatné, že ani nebude vidět. Jenže ona se z toho vyklubala skvěle nadupaná podívaná, která rozvířila vody klasického slasheru a navíc složila oboum vrahounským velikánům uctivou poklonu. Oba vrahouni si byli vyrovnanými soupeři, kozaté ječící teenagerky nechyběly, hlášky a úchylnej humor ve slušném množství, krve bylo taky přiměřeně! ()

Nin

Překvapivě dobrá řežba. Tenhle crossover dvou hororových monster z větší části fakt funguje. Jason i Freddie jsou zde parádně vyobrazení a dávají pořádně zabrat teenagerům i sobě navzájem. Freddie tu není tolik kreaitvní co se týče snového světa, ale bohatě to vynahrazuje tím, že je tu fakt slušnej drsňák a hovado se svým typicky úchylným smyslem pro humor. Režisér hlavně skvěle zvláknul brutalitu, díky který je tenhle horor dokonce i místy strašidelný. Slabým článkem jsou tu teenageři, kteří jsou napsaní příšerně, takže říkají i dělají kraviny, ale na druhou stranu jich je hodně a rychle postupně umírají - Neberou moc prostoru hlavním hvězdám a obstojně plní svou roli oběti. Opravdu hodně solidní slasher, který je dokonce jedním z nejlepších filmů s Freddym Kruegerem. (7/10) ()

Indiana

V žádném případě se to nedá brát jako horor (i když, několik náznaků hororové atmosféry tu je), ale hlavně je to komedie a to celkem slušná. Většina lidí to koupí celkem směšně, souboje Jasona a Freddyho jsou udělané celkem dobře, ale tak, že se tomu nejde negebit (což asi bylo myšleno). Prostě dobrá komedie. ()

Deimos

TV/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +PŘÍBĚH, vše do sebe logicky zapadá, Freedy a moře jeho hlášek, obsazení, akční spád, atmosféra, solidní efekty, souboje -v tom všem mi tolik nevynikala hudba, nebylo u nás uvedeno v kině, dosud nebylo ohlášeno pokračování./// Nářez, pro mě snad druhý nejlepší film roku 2003 a jeden z nejlepších filmů po příběhové stránce vůbec. V tomto směru je to bez chybyčky a hlavně znalci obou sérii musejí jásat. Obsazení Roberta Englunda je samozřejmost. Přesto nebýt jeho, film by postrádal to nejzákladnější, tedy jeho charisma, jeho tvář jeho ztvárnění samotného Freddyho. Takže spolu s ním jsem s pokojen i s dalším obsazením, který je v rámci žánru super. Mimojiné spoustu známích béčkových tváří a pěkné holky. Jen holek i smrtí mohlo být víc. Avšak film je hlavně zaměřen na souboj těchto dvou domácích mazlíčků a tady musím smeknout, i tohle je vymyšleno do detailu přesně a mimojiné názorný příklad jak proti sobě postavit dvě takové celebrity, aby si to rozdali společně a nerozdílně na plátně, případně na obrazovce před vašimi zraky. Občas zaslechnu kritiku, že to není moc hororové. Dá se do jisté míry souhlasit. Když to například srovnám s Freddym jedničkou, tak to jsem byl posranej strachy a to jsem byl už velkej kluk. Nadruhou stranu věk skutečně hraje roli a dnes mě rozhodí máloco, takže pokud vám je 10-15, asi budute mít co dělat, aby ste nemuseli měnit, vy výte co. Ještě zmíním, že můj bráška (19let) raději po první půl hodině odešel. Údajně aby neměl Noční můry :-) Teď už by to chtělo jen zapojit Ashe a nebo Michaela Myerse, ovšem to je v nedohlednu a tak nezbývá nic jiného než zmínit, že tento film přináší nejlepší díl Freddyho a zároveň nejlepší díl Pátku 13tého. PS: už víte kdo přežije?/// Celkem 94%/// ()

Cappuccino

Freddyho s Jasonom som videl už pred množstvom rokov a poriadne ani neviem, či sa mi vtedy páčil. Medzičasom som si napozeral všetky časti s dvojkou hlavných záporákov a musím povedať, že ich vzájomný stret bol celkom zábavou. Jednoduchou, miestami možno až nechcene smiešnou a prízemnou, ale aj tak zábavou. ()

Ruut

UPDATE 2022: Krásný bizárek. ------ Nejde o nejlepší Pátek - viz 1, 2, 3, 6 díl .. ale je to to, co si Jason zasloužil. A Robert taky slušně válí. Důstojné rozloučení s legendami. ()

-OverLord-

Skvělá myšlenka přivedená téměř k dokonalosti. Setkání dvou legend na bitevním poli, kde všude kolem pobíhají vystrašený teenagerové, teče spoustu krve a Freddy neskutečně hlásí. V podstatě akční film s nádechem hororu, s velikym množstvim lekaček - takže volume doprava! - a komedie. Jason je řezník a když je na scéně, tak to jsou jatka. A když si to na konci ti dva rozdaj, tak to je doslova epický. A taky musim pochválit skvělý efekty. Jinak tady jde kritika stranou - popkorn, pivko a jedem. ()

Satan

Bylo jasné, že tenhle film vyvolá asi podobný poprask, jako to bylo u AvP. Dvě legendární postavy se spojili v jednom filmu. A jak to dopadlo? Aspoň pro mě brutální masakr s hektolitry krví, upadlými hlavami bez těl, upadlými těly bez hlav, tvrdou muzikou a bezmyšlenkovitým nářezem, který mohl každý čekat ať už od názvu nebo jména režiséra. Ve snech je vidět mysteriózní složka filmu a "realita" filmu je slušně odkrouhnutá. Jediná výtka je, že je to horor, což nikdo nemůže brát vážně, protože bát se skutečně nebudete, ovšem je tu jedna funkce, bez které se neobejde žádný film a to, dodívat se do konce. Tento snímek prostě nestihl být nudný a nasadil doslova vyvražďovací rychlost už od počátku. ()

MIMIC

Druhá spájačka (crossover), ktorú som zhliadol. V komentári k Alien vs. Predator som žáner zadefinoval. Ak máme skutočne do činenia so zámerom oblažiť diváka tým, čomu sa vo výberoch na hudobných nosičoch hovorí "The Best Of" a zároveň poštekliť diváka na citlivom mieste ("chcem vidieť to, čo som si vždy predstavoval, ale vo filme som to nevidel"), tak je FvJ dobrý. Tj. na trojku, čo vlastne nie je extra lichotivé. Samotný nápad postaviť do ringu bojovníkov, z ktorých ani jedného nemožno zabiť je dosť rozpačitý (ak to schytá Votrelec, proste exne, ak Freddy, nanajvýš sa uškrnie). Je síce zábavné sledovať monštrá, z ktorých jedno nezdeľuje žiadne emócie a to druhé naopak chŕli také sarkazmy, že je mi jednoducho trápne z nich zacitovať, no omnoho zaujímavejšie by bolo proti sebe poštvať Jasona a Michaela z Halloweenu, krajne vecných chlapíkov, ktorí lepšie narábajú so zbraňou než s hubou. Skutočným skvostom filmu nie sú (kupodivu) kozy, ale záverečná scéna, pri ktorej máte chuť pustiť si celý tento cvokhaus znovu, ako aj porcovanie jedného z démonov jeho vlastnou zbraňou (nekecám). Jediným hercom, ktorý hrá naozaj dobre je Brendan Fletcher alias Mark (tým nemyslím, že hrá dobre zadkom). Tak ako v AvP i tu nájdete odkazy na iné filmy (Maniac Cop II, napr.). Najlepšia citovačka je prvá bitka medzi monštrami, kde červené a zelené osvetlenie evokujú agresivitu nočných môr - nemusí to byť práve pocta Infernu od Argenta, aby to fungovalo. Mám sto chutí pridať hviezdičku, ale nejde to. Alfou a omegou vyvražďovačiek sú mordy. Ak sa redukujú na prostučkú a bleskovú penetráciu ostrím, tak je to buď senilita alebo nedostatok sebaúcty. ()

liskam

Prostě zábava. Nečekejte nic hloubavého, mysteriozního. Freddy a Jason si to prostě a jednoduše rozdají na "férovku" Pokud znáte jejich minulosti... Co si více přát..?? Za mě úsměvných 70% ()

mzss1

(83%) No vida, máme tu společný film dvou slavných hororových legend Freddyho Kruegera a Jasona Vorheese. Docela jsem se toho obával, přeci jenom poslední díly s Freddym a i s Jasonem za moc nestály, ale tohle mě téměř nadchlo. Hodnocením, recenzemi atd to nebylo až tak oslnivé, ale já se bavil od začátku do konce. Nějaké ty mouchy, díry v ději co se týče nelogičnostech atd se určitě najdou, v něčem, konkrétně v daném žánru by bylo třeba něco dopilovat, ale v tomto případě nebudu zbytečně kritický. Tohle beru jako jejich samostatný film – určité dějové chyby přehlídnout prostě nemůžu, ale co. Krvavé to bylo, sice ne až tak brutálně. Samotné vyvraždovačky mohly na někoho působit ujetě a přehnaně přeakčněle, ale já z toho měl tkzv. husté pocity. ;) Vidět jak Jason hlava nehlava seká, řeže, vraždí své oběti, které létají vzduchem – to prostě nemělo chybu. Takže postava Jasona mě zde rozhodně bavila, ale co takový Freddy ? Ten zde byl úplně cool, nahláškovaný až jsem se chvílemi smál jak idiot. Hlášky Kruegera typu: „Sakra koukej už chcípnout“ nebo „Ze začátku to bude bolet, ty jedna děvko“ – to nemělo chybu. Takže po čtvrté noční můře mi zde Freddy přišel hlášky asi nejlepší. Celkově byl film vtipnej, hustej, krvavej, měl výbornou technickou stránku apod. Nevím, co bych měl výrazného vytknout, max. nějaké ty nedostatky aby byl film úplně top. Což nebyl, ale nevadí. Herecké obsazení bylo v pohodě, i co se týče jejich postav. Jen prostě to byla věc vedlejší. Hlavní byla ústřední dvojice Freddyho a Jasona až jsem měl pocit, že se dívám na originální obal DVD Alien vs Predátor, kde bylo napsáno: Ať už vyhraje kdokoli, my prohrajeme. Tak přesně to platilo zde o našich dvou oblíbených hororových borců. A musím pochválit i hudbu, která kombinuje známé hudební motivy jak ze série Noční můry, tak i z filmů Pátku 13. Škoda, že film nebyl tak o 15-20 min delší. Rozhodně bych obohatil scénář a ještě něco k tomu. Finále bylo dobré, sice už ne tak napínavé, takže mi bylo jedno, kdo z nich vyhraje, i když jejich síly byly tak nějak vyrovnané. Poslední záběr, kdy Jason vylézá z jezera, byl top a k tomu Freddyho smích a úšklebek. Na 5* to teda není, ale ty 4* jsou víc než zasloužené. SPOKOJENOST! ()

kingik

Dvě děsivé postavy slavných hororových sérií 80 let: Freddy Krueger a Jason Vorhees, se setkávají v tváří v tvář. Freddy oživí Jasona, s jehož pomocí chce terorizovat Springwood. A co vznikne spojením takových dvou hororových ikon do jednoho filmu? Pořádně nadupaná jízda, ve které se tihle dva mydlí hlava nehlava, prostor dostávají krvavé orgie, ve kterých nikdo nezůstane ušetřen a také nebývalá nadsázka. Jason se svojí mačetou kosí kolem sebe co se dá a je v dobré formě. Freddy oproti němu zůstal trochu pozadu, ale to zase není tolik podstatné, protože tihle dva spolu upekli hodně akční řežbu, která končí až se závěrečným šibalským Freddyho šklebem. Jeden z nich nakonec z tohoto nemilosrdného souboje musí vzejít jako vítěz. A celé je to navíc natočeno s nadhledem. A ani na minutku jsem se nenudil. 100% ()

dr.horrible

" Jedna dvě, Freddy jde... " a za ním Jason; obaja lační po krvi a proti nim banda nesympatických deciek, nevýrazná blondína v hlavnej úlohe, Kelly Rowland, a ten invalid z prvého Scary Movie. Môže byť výsledok vážny horor? Určite nie. Nočné mory sa mi trochu zlievajú dohromady; detailne si pamätám iba jednotku a päťku, a než si ich všetky pozriem znovu, radšej sa zrovnávaniu vyhnem. Zato Piatky mám čerstvo v pamäti a zrovnanie nenachádzam. Freddy vs. Jason balancuje niekde na hranici hororu a fantasy komédie, pričom tá druhá zložka je podstatne výraznejšia. Možno vzdialene pripomenie Piatok šestku a trochu aj devinu a desinu (tj dve najhoršie časti); je tu ale jeden podstatný rozdiel. Scenár nie je úplné bahno, herci práve nevyšli z castingu na porno, a Ronny Yu strčí do vrecka väčšinu predošlých piatkových režisérov. A ešte rozpočet 25 mega - na horor slušné (rozpočet, ktorý si na seba zarobil a teda nechápem, prečo nenasledoval rovno sequel, ale ten divný Nispelov restart). Samozrejme sa nejedná o dobrý film a už vôbec nie o dobrý horor; tentokrát ide skorej o zábavu; a keď to tak aj beriem, priznávam, že som sa smial a neveriacky krútil hlavou, v zhruba troj minútových intervaloch. V rámci žánru, ktorý neviem definovať (je trash žáner?) hodnotím ako hodnotím a som so svojim hodnotením spokojný. ()

Legas

Wow! Že by Scary Movie 0 aneb parodie na old-school horory? V tom případě bych dal tak ****, ale pokud to mám brát jako poctu oběma úchylákům, pak teda sorry. Ale zmasakrovali se pěkně hošani. ()

InJo

V mnoha ohledech jen další zcela průměrný slasher, tentokrát ovšem s naprosto strhující finální půlhodinkou. Kvalitativně tudíž značně nevyrovnané (po slibném prologu dlouho, dlouho nic a pak bomba). Škoda, že si to Freddy s Jasonem nerozdávali od samého začátku, pak by to byla pravděpodobně absolutní lahůdka za plný počet. Takhle jen za silných 70 %. ()

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

27.01.2013

Freddy vs. Jason vs. ?

Freddy vs. Jason vs. ?

05.08.2008

Bývalý táborník z Crystal Lake Jason Voorhees a kotelník z Elm Street Freddy Krueger se nesmazatelně zapsali mezi hororové ikony, ale v kinech se naposledy objevili před pěti lety. A rovnou spolu.… (více)

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (více)