Tři nerozluční kamarádi Tomáš, Jožka a tulák Hubert žijí v poklidném městečku Levín počátkem století. Tomáš žije u energické tety Apoleny a strýce Václava, kterým pořádně koření život. Jemu zase dělá naschvály bratranec Štěpán, žalobník a zlomyslný kluk. Po pozdním příchodu a následném trestu před celou třídou se Tomáš rozhodne získat odměnu pro nejlepšího žáka. Začne od spolužáků za různé protislužby dostávat pochvalné lístečky, ale pořád jich má málo. Za pomoci Huberta vniknou s Jožkou do ředitelny, kde se zásobí lístečky. Na školní slavnosti ale kluci svým vítězstvím vzbudí poprask a jsou ředitelem a učitelem Lopatou a zamčeni v kabinetě, než se rozhodne, co s nimi bude dál. Hubert jim však pomůže ven a všichni se rozhodnou pro útěk na místní hrad Pokštejn. Cestou hodí své šaty do řeky, aby vzbudili zdání, že se utopili. Druhý den je v městečku poprask utopili se tři kluci a navíc někdo vyloupil místní záložnu! Kluci na hradě najdou poklad ale jak to, že jsou v něm současné peníze? (oficiální text distributora)

Everyone

Přidávám se do zástupu fanoušků. To, co je vyzdvihováno, je pravda (hudba, herci, nálada,...). A i přesto, že už nejsem cílová skupina, pro kterou paní Plívová-Šimková točila, tak film je natočen takovým způsobem, že při jeho sledování, ožívají vzpomínky vlastní a to je kouzlo hodné obdivu...dozajista má na to vliv legendární předloha od slovutného Marka Twaina. ()

Lukin413

V rámci promítání pro děti naslepo jsem se dostal k tomuto filmu, který mě celý život míjel. Je to chytré, hravé a místy i překvapivě drsné, stojí to na dětských hercích, kteří obstáli. Příjemný film. ()

zdeny99

Krásná filmová adaptace Toma Sawyera. Z originální knižní předlohy tu chybí jen ten dlouhý tunel v horách, ze kterého se nemohli dostat. Jinak je tu snad vše a ještě bravurně převedeno do českého prostředí počátku 20. století. Nejlepší scénou je pro mě bezesporu ta, když se kluci objeví na svém pohřbu s ukradenými penězi, protivnej štrůdl je taky fajn a suprovej je Lábus v roli blbého brousiče nožů. Somrův a Nárožného xicht taktéž stojí za to, když zjistí, kdo díky barevným lístečkům získá knihu Starých pověstí českých. [25599. hodnocení, 355. komentář, 85%, 225. nejlepší film] ()

agassi68

Radosť z detstva v plnej paráde. Dnešná mládež tráviaca mladosť pri PC, mobiloch, satelitoch a internete môže o takomto živote už len snívať.. ()

Lyžař

Již dlouho jsem nezavzpomínal na Bylo nás pět a dobrodružství typu vyprávění Marca Twaina. Nezbednosti mladých kluků, ač za dobrým úmyslem, pokaždé jsou konána ne úplně nejšťastněji. Ale konec dobrý, všechno dobré:-) Scénář: ****; Režie: ****; Hudba: ***** (ač se jedná pouze o jednu pilotní píseň, ještě nyní ji mám v hlavě); Herci: **** ()

oli009

Tom Sawyer se může jít tak akorát zahrabat, jelikož tenhle film si stejně jako Tomáš uvázal jednu ruku za záda a tou druhou původní originál pěkně zmydlil. Obvykle různé napodobeniny nebo předělávky originálu končí katastroficky, tady se ale stala přesně opačná věc. Původní Tom Sawyer v originálním podání, jeho zdlouhavé "dobrodružství", které mě ani trochu nebavilo a k tomu ještě tak pitomě vykonstruovaná krajina mi přímo lezli krkem, tohle ale byla krásná podívaná. Nemůžu si pomoct, ale čím jsem starší tím se mi tento film líbí víc a víc a užívám si každou jeho vteřinu. Tak jako k Vánocům neodmyslitelně patří Tři oříšky pro Popelku, tak stejně neodmyslitelně pro mě k létu patří Páni kluci. ()

helloween93

Páni kluci je ten typ dobrodružného filmu pro kluky na motivy Marka Twaina. Režisérka Plívová-Šimková vytvořila příjemný příběh na nedělní odpoledne, složený z menších epizodek z klukovského života v počátcích 20. století. Část filmu jsem viděl jako dítě. Za zmíňku stojí Karel Augusta v roli výpravčího, postava Štrůdla a Lohniský jako školník. 4* ()

Denny

Na tenhle film, natočený na námět Toma Sawyera, se vždycky rád podívám- co postava, to perla. Pěkná úvodní a závěrečná písnička V.Neckáře. ()

Márduk33

Můj oblíbený film z mých klukovských let, vždy jsem se u něj dobře pobavil. Prostě taková celková pohoda a bezstarostnost. Prostě nostalgie. ()

horovska

Nepamatuji se na ten film, přesto, že jsem jej už musela jako dítě vidět. Mohu ho tedy hodnotit pouze z pohledu dospělého, a také k tomu přidat názor mé devítileté dcery. Naštval jí obraz holek jako totálních slepic, stejně jako mne. A i když nadsázka a přehánění k dětskému filmu patří, tady toho na mne bylo poněkud příliš. Ale co tedy dělá podle mého názoru tanto film tak voňavý je nesporně skvělá hudba! ()

Nail

Taková krásná dětská klasika i já jsem se na chvíli zasnil a zavzpomínal na mé mladé léta jak jsme s klukama podobně dováděli a také jsme za to párkrát byly obdařeni pořádnýma výpraskama od rodičů. ()

Jeand´Boa

Jeden z nejvíce vydařených dětských filmů, ve kterém vynikají i ti, kterým byly svěřeny tzv. malé role...dnes již lidová klasika... ()

BadCough

Kultová a najviac napozeraná detská komédia môjho života. Skvelé dialógy, skúsení herci na čele s Ivou Janžurovou, ktorým sa statočne vyrovnajú aj detskí predstavitelia. ()

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy