Sedmnáctiletá Daphne Reynoldsová žije skromně s matkou, zpěvačkou Libby, v malém bytě uprostřed newyorské Čínské čtvrti. Odmalička má o narozeninách jediné přání - aby se objevil její otec, podle matčina vyprávění britský aristokrat Henry Dashwood. Vydává se proto do Londýna. Cestou se seznámí se sympatickým kytaristou Ianem Wallacem a zjistí, že se její otec chystá kandidovat do Dolní sněmovny a oženit se s Glynnis, dcerou svého poradce Alistaria Paynea. Přes plot se dostane do sídla Dashwoodových, vzápětí je však přistižena a považována za bulvární novinářku. Když prozradí, kým je, vyvolá rozlišné reakce. Zatímco Henry, který o dceři dosud neměl tušení, je nadšen, i když před snoubenkou předstírá, že s ní nechce mít nic společného, pro Glynnis a její dceru Clarissu je nečekanou překážkou na cestě za společenským postavením. Nevynechají jedinou příležitost, aby se ji pokusily znemožnit. Henry má však energickou dívku, která si rychle dokáže svou bezprostředností získat všechny upjaté britské aristokraty, stále raději. Když zjistí, že vinou Daphne a jejích drobných skandálů ztrácí volební preference, přesvědčí ji, aby se přizpůsobila novému postavení. Dívka se opravdu snaží a brzy se stane oblíbenou ozdobou společnosti. Pomalu však ztrácí sama sebe, což si uvědomí, když se s ní odmítne bavit Ian, který měl raději původní Daphne. Odhodlá se k radikálnímu kroku a je na Henrym, aby si uvědomil, co je pro něj v životě nejdůležitější. (TV Nova)

Mgb21

Ta druhá hvězdička je za Colina Firtha. Hlavně jeho tanec v koženejch kalhotách je skvělej. Ale jinak předvídatelný film plný scén, které jsem už někde viděl. Amanda Bytes prostě pro mě není ten typ dívky, kvůli které bych zapomněl na okolní věci a byl potěšen pohledem na ni. ()

aniiicka

Snímek, kde se mi nejvíce líbil Colin Firth...jako vážený politik, v milé scéně - tančící před zrcadlem v kožených kalhotách, které nosil v rebelském mládí. Pak ještě přidává prostředí mého milovaného Londýna. Jinak taková příjemná, trochu předvídatelná komedie na nedělní odpoledne.....Ale stejně na toho Colina se prostě ráda dívám. :) ()

bouncer

Nakonec mi z filmu vyplynulo, že mě vůbec nezajímá, co ta holka chce, ale bylo vidět, že se herci snažili. Na Amandu Bynes se dá těch 100 minut dívat, ale ve výsledku to je jen mírně podprůměrná slátanina pro teengerky... ()

mau

Myslím, že jsem se u tohohle filmu nenudila jen díky tomu, že jsem se buď kochala Colinem na plátně, nebo jsem netrpělivě očekávala, kdy se tam znovu objeví.. Bez něj by pro mě tenhle snímek ztratil většinu svého kouzla.. ()

villon17

Ani Colin nedokázal udělat z této nudy zázrak. Také by šlo o nadlidský úkol. Téma otřepané, vtipy (když už byly) nevtipné. Zkrátka pro nenáročné děti. Těm se líbí všechno, hlavně že se tam hýbou obrázky, což tenhle film splňuje. ()

Marek1991

Dej je buď naivný, ktorý by som nikomu neuveril alebo miestami trápny. Je však bláznivý a smiešny s romantikou mladých ľudí a opätovnou láskou starších ľudí. Amanda Bynes, Oliver James a Colin Firth sú skvelí, ale majú trápne dialógy, za čo veľmi nemôžu, ale ako rodinný film na letné popoludnie je to milé. ()

nervoznideda

stačí číst vaše komentáře není potřeba vytřískat ale stačí jen pohladit a to se povedlo no coment deda :-) (Žiadne objatia, prosím. Som Britka. City prejavujem len psom a koňom.“ ) no coment:-) Colin Firth v roli zmateného otce jako vždy okouzlující a v kožených kalhotech přímo k sežrání :-) v králově řeči byl fantastický a lionel logue taky:-) 14.12.19 ()

Adasin

Coline, k čemu ses to do hajzlu upsal?! Ta hvězdička patří jedině Tobě. A Dobrodružný a Drama? Nechtějte mě rozesmát. 2/10 ()

mysiak

U mňa jedna z tých menej trápnejších dievčenských komédii..aj som sa zasmial...ale nič svetoborné to nebolo ()