Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bouřlivá šedesátá léta, sexuální revoluce, studentský život, lékařské prostředí, anglický humor - z těchto ingrediencí se snad ani nedá vyrobit špatný seriál. Zvlášť když na scénáři pracují i ''Monty-Pythoni'' Graham Chapman a John Cleese. A tenhle britský sitcom je doopravdy skvělý. Dobrodružství studentů medicíny natočená na motivy populární románové série Richarda Gordona. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Hned první epizoda nastaví laťku možná až příliš vysoko, protože je černohumorná, plná absurdního humoru a přeplněná nezapomenutelnými dialogy (a vzhledem ke scenáristům tohoto dílu je i jasné, proč tomu tak je). Jenže přesně takový Doktor v domě ve zbylých dílech vlastně vůbec není. Což není výtka, protože i tak jde o skvostně zahranou oddechovou typicky britsky suchou dialogovku, ke které nebudu mít sebemenší problém se kdykoli vrátit i navzdory tomu, že je to dosti amatérské (snad v každé epizodě někdo vrazí do kulis až se třesou, je vidět mikrofon v záběru či stín kameramana na stěně za hercem... a nejde o úmysl). Ovšem i tak si říkám, že být více dílů v duchu toho úvodního, tak tu máme nesmrtelnou klasiku jaké není rovno. Ovšem druhá série k tomu nemá daleko; tam už jde o krystalicky čistý, a nutno dodat hodně vtipný, britcom jak vyšitý. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Michael Upton, Duncan Waring, Dick Stuart-Clark, Paul Collier, Dave Briddock, Huw Evans, Danny Hooley, prof. Loftus a děkan. Nezapomenutelná sestava v úžasném prostředí anglické lékařské fakulty St. Swithins, kde studenti zažívají veselé příhody nejen se svými kantory. Všechny postavy jsou něčím komické a sympatické, hlavní hrdina Michael je snad nejsvědomitější ze svých spolužáků a občas na to také v duchu skvělého anglického humoru doplatí. :) Huw Evans (Martin Shaw alias Ray Doyle z CI5) je ze všech největší svéráz a drsňák, zkrátka kapitán ragbyového týmu, jak má být. Mým největším oblíbencem je však elegán za každé situace Stuart-Clark, který mě svými hláškami dostal hned při svých prvních minutách na scéně. Profesor Loftus nemá chybu a svými trefnými sarkastickými poznámkami umí dokonale pobavit. Nikdy jsem na sitcomy nebyl, ale Doktor v domě mě velmi mile překvapil a musím říct, že jde o jeden z nejlepších komediálních seriálů, co jsem viděl. První díl byl pravděpodobně nejlepší, ale ostatní nejsou o moc slabší. Celkově nepůjdu s hodnocením pod 5*. P.S. Není nad originální zvuk a české titulky. ()

Reklama

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

Tohle byl za totáče jeden z mála důvodů, proč jednou týdně usednout před bednu a pustit si tu naši socialistickou TV. Normálně by to bylo tak za 4 hvězdy, tenkrát by mě ale ani nenapadlo takhle škudlit. [Při sledování horroru Anatomie jsem si vzpomněl, že mám Doktora na videu, ještě od doby co běžel v ČT naposledy. Pustil jsem si pár epizod, a pořád to má grády.] ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Britský humor až do morku kostí suchý, vyzrálý a v pravou chvíli podávaný. Další z hodnotících a komentářních restů, na který jsem drahně let nevzpomněl, dokud přede mnou nevyvstanul sám o sobě. Přitom je to "pouhých" asi 15 let, co naše česká tévé tento skvost uvedla naposledy a slovní spojení "PÉS-HAF" bylo v rodině přijato za vlastní. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

No moc jsem tomu neveril, jednak uz mam serialovyho favorita z lekarskyho prostredi a to Scrubs a navic serial starej pres 40 let ma precejen jinej druh humoru nez na jakej je dneska clovek zvyklej. A presto me serial hned dvakrat prekvapil. Jednak sice se venuje budoucim lekarum, ale z nejakyho uceni se latinskejch vyrazu, osetrovani lidi a podobne si tu uzijete naprosty super minimum, takze by to mohli bejt klidne studenti treba architektury a bylo by to fuk. Tady se totiz humor zameruje spis na ty mimoskolni aktivity, coz znamena hrani karet, oblejzani hospod, nehorazny chlastacky a baleni zenskejch. A to je druhy prekvapko, ten humor totiz naprosto perfektne funguje i dnes a vubec nepusobi starym dojmem. Ale ono kdyz stoji za scenarem mimo jine Chapman, neni se co divit. Jinak zatim jsem skouk prvni serii, coz je 13 cca 25 minutovejch dilu, kde zapletky jednotlivejch dilu si jsou vcelku podobny, ale vzdy se dari prijit s nakym neokoukanym forem, navic forky tu nejsou neustale za kazdou cenu a o to vic pak pobavi. Takze i kdyz to neni sice nejaka ultimatni pecka, rozhodne skvela zabava, navic se sympatickejma hercema a mimo jine mladym Doylem Martinem Shawem. ()

Zajímavosti (2)

  • Jednomu z autorů scénáře Grahamu Chapmanovi je prostředí lékařského studia velice blízké, neboť sám vystudoval medicínu na universitě v Cambridgi. (Finarfin)

Reklama

Reklama