• Arccos

  Rad bych tento serial zase videl. Naposled jej u nas davali, kdyz jsem byl jeste kluk. Pamatuji si ho jen velice matne (proto nehodnotim), ale dost jsem se u nej bavil. Serial ma byt inpirovan znamou stejnojmennou knihou Richarda Gordona. Po nekolikerem precteni knihy ovsem musim konstatovat, ze prevzaty je skutecne snad jen namet.(12.1.2006)

 • Mariin
  ****

  Seriál je ze studentského prostředí a já se na něj díval právě ve studentských letech. Působil na mne tehdy hodně zvláštně a zároveň mne něčím okouzloval, ale nedokázal bych říci, čím...Ne všechny díly se mi líbí bez výhrad (revolta a sexuální revoluce konce 60. let se tu až příliš uplatňuje), ale vynikající je díl je úvodní (přijímací pohovor) a díl, kdy Upton v posluchárně s Loftusem provádí vyšetření pacientky. Český dabing Viktora Preisse a Martina Růžka je naprosto dokonalý! To jsou nádherné hlasy, odpovídající věku i mentalitě postav...(je to snad jediný případ, kdy se mi český dabing líbí ještě více než původní angličtina).(28.2.2008)

 • LeoH
  ***

  Jako kluka za totáče mě to bavilo nezřízeně, zvlášť když se dívala celá rodina i s tetou Emou, doktorkou, která se směje ráda a děsivě nahlas. Teď po letech jsem zakoupil a zkoukl první DVD a nejsem sice vysloveně zklamaný, ale opravdu velký suchý anglický nářez je jenom začátek z pera Cleese a Chapmana, pak už je úroveň notně rozkolísaná; některé epizody silné, jiné rozpačité a třeba taková pátá část se skupinkou rádoby směšných hipíků bloudících po nemocnici a okolí je valnou většinu času trapná jak dobová karikatura z Dikobrazu. Vychází mi silnější ***.(26.8.2012)

 • Carlossss
  ****

  Je pro mě docela těžko uvěřitelný, že Doctor in the house je čtyřicet let stará záležitost. Ty situace tam jsou zoufale aktuální.. to jenom potvrzuje to, že pánové Chapman a Cleese dokázali napsat nadčasový humor. Další věc, co mě docela zarazila je ta, že oba hlavní představitelé jsou již po smrti.. oba prý zemřeli za poněkud podivných okolností v době, kdy jim nebylo ani šedesát. Jako třetí věc bych chtěl poznamenat jedinou větší chybu, která mě trochu otrávila.. a to je absence Martina Shawa ve druhé řadě. Chyběl mi tam.. jeho Huw Evans byl největší masák z celý party. Každopádně závěrem bych tento britcom doporučil každému, kdo má seriály z britských ostrovů rád... nenechte se odradit datem vzniku... a mrkněte na Youtube, kde jsou obě řady i s českými titulky;)(22.12.2011)

 • DaViD´82
  ****

  Hned první epizoda nastaví laťku možná až příliš vysoko, protože je černohumorná, plná absurdního humoru a přeplněná nezapomenutelnými dialogy (a vzhledem ke scenáristům tohoto dílu je i jasné, proč tomu tak je). Jenže přesně takový Doktor v domě ve zbylých dílech vlastně vůbec není. Což není výtka, protože i tak jde o skvostně zahranou oddechovou typicky britsky suchou dialogovku, ke které nebudu mít sebemenší problém se kdykoli vrátit i navzdory tomu, že je to dosti amatérské (snad v každé epizodě někdo vrazí do kulis až se třesou, je vidět mikrofon v záběru či stín kameramana na stěně za hercem... a nejde o úmysl). Ovšem i tak si říkám, že být více dílů v duchu toho úvodního, tak tu máme nesmrtelnou klasiku jaké není rovno. Ovšem druhá série k tomu nemá daleko; tam už jde o krystalicky čistý, a nutno dodat hodně vtipný, britcom jak vyšitý.(6.12.2010)

 • - Jednomu z autorů scénáře Grahamu Chapmanovi je prostředí lékařského studia velice blízké, neboť sám vystudoval medicínu na universitě v Cambridgi. (Finarfin)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace