Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 2

(série)
TV spot

Epizody(9)

Videa (2)

TV spot

Recenze (4)

Lupes 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Krom Smrti na mysu úroveň druhé série oproti té úvodní poněkud klesla; nadále stojí rozkročena mezi televizním sitcomem a povrchní televizní detektivkou konce 20. století. Nejslavnějšího Poirotova období to ještě nedosahuje, ale na vypnutí před TV to stačí. Prostor pro rozvíjení složitého přediva vztahů není v hodinových dílech dostupný, natož pak skutečná stimulace malých šedých buněk. O to více však potěší tu a tam povedený humor na úkor ješitného Poirota i hloupoučkého Hastingse. Nejvtipnější je dozajista Tajemné zmizení, nejpovedenější díl zmíněn v úvodu, rozpaky vzbuzuje především Dáma se závojem. ()

RedDuck 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série trpí stejně jako 1.série příliš krátkou stopáží a zkratkovitým vyšetřováním. Díky atmosféře a vtipkování odpustitelné, ale opravdu kvalitní díly ještě čekají na shlédnutí. ()

chrispe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začínáme výbornou Smrtí na mysu s více jak dvojnásobnou stopáží oproti zbývajícím dílům druhé série. A pak už zase jedeme v zhruba těch 50 minutách, což je na opravdu zajímavé vystavění příběhu, zápletky a vyšetřování prostě málo. Takže díly jsou většinou průměrné podle preferencí prostředí pak můžeme dělit na ty lepší a horší. Fajn je protknutí jednotlivých dílů jemným humorem. Avšak poslední tři díly mě skoro vůbec nezaujaly. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (6)

  • Hercule Poirot (David Suchet) a spol. letí v úvodu filmu v dvoumotorovém letadle vyrobeném společností De Havilland pod označením "Dragon Rapide DH.89A" nebo též "G-acze", který absolvoval první let 17. dubna 1934. (rey17)
  • Díl se částečně odehrává v hotelu Midland v Morecambe, v anglickém Lancashire. Hotel byl otevřen v roce 1933 a restaurován v roce 2008. Je postaven ve stylu Art deco/Streamline Moderne. (tomas.sulc.7)
  • Poirot (David Suchet) se několikrát zmíní o svém knírku a chválí, že ho muži nosí. V tomto díle mají knírek všechny mužské postavy kromě kapitána Hastingse (Hugh Fraser). (ChandlerBing)

Reklama

Reklama