Spider-Man

• USA Spider-Man
USA, 2002, 121 min

Film na motivy marvelovského komiksu je příběhem podivínského středoškoláka Petera Parkera (Tobey Maguire). Jako dítě osiřel, byl šikanován a nebyl schopen vyznat lásku okouzlující dívce ze sousedství Mary Jane Watsonové. Říct o jeho životě, že je to bída, by asi bylo dost slabé slovo. Ovšem jednoho krásného dne, když ho na exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, se jeho život změní tak, jak by si sotva kdo dokázal představit. Peter získá netušenou pružnost, jasné vidění, schopnost přichytit se k povrchu, šplhat po zdech a vystřelovat sítě ze zápěstí, ale ona to nebude jenom zábava. Výstřední milionář Norman Osborn (Willem Dafoe) na sobě vyzkouší účinek drog, čímž vznikne jeho maniakální alter ego Green Goblin. Peter se tudíž musí stát Spider-Manem a vzít si Green Goblina na starost, jinak ho Goblin zabije. (HBO Europe)

chlebos

Je to báječná popcornová zábava, která si na nic nehraje, ale na dvě hodiny Vás vtáhne někam úplně jinam. Sam Raimi je báječný režisér, film natočil s nadhledem, ale zároveň tak, aby ve vás vyvolal emoce. Rozhodně lepší přístup než akademická zaprděnost bez akce alá Brian Singer.. ()

AbelXavier

V roce 2002 bych asi hodnotil jinak, v predvecer tretiho dilu vypadaly efekty hodne umele, zeleny oponent az trapny. Vsechno zastinil J.K. Simmons coby sileny vedouci novin, stejne skvely jako ve dvojce. ()

LordMysti

Mnoho recenzentů hodnotí Supermana jako jednu z nejlepších komiksových adaptací, ale tak to rozhodně není. Není to špatné, zaujme to, ale má to hluchá místa, vizuální efekty jsou často drsně odfláklá a někdy až trapné. Nevím, dávám 4* jen kvůli silnému příběhu, který ovšem není ani originálni :). ()

Sosak

Docela nadprůměrně přenesená komiksová legenda na plátno. Je to strašně klišovitý, hlavní záporák je nudnej a třeba Batmanovi to nesehá ani po kotníky, ale i tak jde o nadprůměrnou a nenáročnou zábavu pro nenáročného a průměrného diváka. Jinak nejvíc mi na filmu vadilo, že šel předem odhadovat děj, anižby se člověk musel snažit a taky to, že Spidey v něm měl nadliskou sílu. To by snad neměl, nebo se pletu? ()

Shakaar

Původně jsem dával **, ale vzhledem k slušné hudbě a vůbec solidní zábavě jsem to navýšil o jednu hvězdu. Pravda je ale taková, že je to asi to nej co mohl režiser Sam Raimi předvedl, na to že se jednalo o začátek. Ikdyž na rozjezd serie Evil Death to asi niky nebude. Ale zpět k filmu. Film vlastně standartně popisuje vznik pavoučího muže tak jako to popisoval znovuzrozený Batman ( mimochodem kvalita je asi stejná ). Kromě vážnách scén film i mohl zlehka pobavit a to se taky počítá. Ovšem na film, který má být světovou bombou a spouknul dozajista i nejaký ten peníz je to zatraceně málo. Nedostatky se částečně odčinily v druhém díle, ale ten třetí...Nicméně, Raimiho mám rád a odvedl slušnou práci. 4* to určitě budou. ()

BLADER

Ako to všetko začalo alebo prvý diel skvelej trilógie, ktorú mám veľmi rád. Sam Raimi to natočil skvele, je to film pre celä rodinu a nestráca nič zo svojho čara ani v pokračovaniach. Paráda. ()

Sign

ale ano, Sam Raimi to zvladnul hodne dobre, Dafoe skvelej hajzl...bohuzel ho mam furt zapsaneho spise jako feroveho oficira z vietnamu... ()

haWranka

Když jsem Spider-Mana viděla poprvý, byla jsem vážně spokojená. Trocha humoru, trocha akce, trocha romantiky - bylo tu všechno. Ale s odstupem času se tenhle film okouká a člověk zjistí, že je to vlastně kýč a nuda. To se mi třeba u Batmana stát nemůže :) ()

josieaddms

Já jsem fanynka Spidermana! Ani nevím jestli to vlastně holky můžou bejt, ale fakt jsem. Jednička Spiderman se podle mě parádně povedla, protože každá jedna scéna a každý jeden záběr perfektně zapadá do komplexního celku. Navíc Toby Maguire dost vystihuje mojí představu Petera Parkera (s Mary-Jane jako Kirsten Dunst už je to slabší, jako dětská herečka byla skvělá, ale dnes ji moc nemusím) a navíc nám to Petera ukazuje jako tak trochu lůzra, nevynikajícího ve společnosti. Prostě jako obyčejného kluka který bydlí se svou tetou, a platonicky miluje svou spolužačku. Na první pohled prostě hrdina není. Navíc celý film má zajímavý příběh, zápletku, a nevšední obsazení. A Raimi do toho přimíchal špetku humoru, což je jen dobré, a hlavně o to zábavnější. Samozřejmě nechybí ani napínavé a akční scény. Prostě Spiderman je mi blízký, a je to můj nejoblíbenější Marvel hrdina v zábavném filmu. ()

tom912

S odstupem času je to nudný, chvílema trapné zpracování komixu. Tobeymu Maguiremu nevěřím ani slovo, jeho přehrávání je odporné a kvůli němu je toto zpracování bídné. Triky vypadají jak z laciného seriálu a já se tak tak držím abych nepřepínal na další kanál. Bohužel 50%. ()

danny_21

Dobré, ale nijak převratné zpracování dalšího komiksového superhrdiny s výbornými triky, ale jinak samotný příběh, ani charakter hrdiny mě moc nevzal za srdce - víceméně všechny mé dojmy popsal POMO, takže děkuji - jinak 70 % ()

Armin82

Mám celkově rád filmy o superhrdinech a Spiderman není vyjímkou. Tobey Maguire se na roli ,Spajdýho´´ hodil, Kirsten Dunst bych teda hned z fleku vyměnil a u Jamese Franca jsem začínal mít první pocity,že natočí ještě nějakou tu pecku,což se zatím potvrzuje. Efekty slušné,scénář v pohodě a akcí taky hodně. V rámci filmů o superhrdinech to je fajn snímek--->90% ()

Khamsin

Sorry, ale to je tak nezáměrně směšný až trapný.. "Hrané komiksy" by byly fajn, ale nesmělo by se jít striktně podle komiksu, ale přizpůsobit to nekreslenému prostředí, jinak to dopadne tak, jako to dopadlo nejen u spidermana.. Hnusné směšné bakelitové kostýmy, patetické řeči, klišé za klišé,... Nehledě na vypomáhání si inspirací z jiných filmů (Superman, Pán prstenů, Matrix,...). Proč tedy dávám 2* (nutno říct, že hodně hodně slabé)? Snad jen kvůli tomu, že prvních 30 minut je zatraceně příjemných a na Kirsten Dunst se poměrně dobře dívá. Zbytek by měl být s varováním "pro lidi nad 12 let nevhodné".. ()

kyselej

Z nostalgie se rád podívám, vždycky to bude můj oblíbený Super Hrdina s největšími S a H, od marvel, spolu s Iron Manem a týmem Avengers a X-meny, hlavně s Wolverinem, takže asi s půlkou Marvel Vesmíru s největšími M a V. Elfman je nej skldatel. A tečka. ()

Sweat55

Tohle je stejně klasika, jak ten superhrdina získal schopnosti, co ho kousl ten super pavouk nebo co. To je jedno, důležitý je pouze to, že se Spider-man absolutně povedl a že se díky němu roztrhl pytel se superhrdinskejma filmama. Díky můj hodný sousede... ()

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž… (více)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů