Spider-Man

• USA Spider-Man
USA, 2002, 121 min

Film na motivy marvelovského komiksu je příběhem podivínského středoškoláka Petera Parkera (Tobey Maguire). Jako dítě osiřel, byl šikanován a nebyl schopen vyznat lásku okouzlující dívce ze sousedství Mary Jane Watsonové. Říct o jeho životě, že je to bída, by asi bylo dost slabé slovo. Ovšem jednoho krásného dne, když ho na exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, se jeho život změní tak, jak by si sotva kdo dokázal představit. Peter získá netušenou pružnost, jasné vidění, schopnost přichytit se k povrchu, šplhat po zdech a vystřelovat sítě ze zápěstí, ale ona to nebude jenom zábava. Výstřední milionář Norman Osborn (Willem Dafoe) na sobě vyzkouší účinek drog, čímž vznikne jeho maniakální alter ego Green Goblin. Peter se tudíž musí stát Spider-Manem a vzít si Green Goblina na starost, jinak ho Goblin zabije. (HBO Europe)

Saur.us

Sam Raimi, mistr slasherů, se pustil do komiksů. No a co k tomu říct? Povedlo se. V rámci komiksových adaptací se sice nestaví do předních pozic ale v porovnání třeba s novějším Amazingem jde o mnohem dívatelnější a kvalitnější podívanou. Jediným zlem je obsazení hlavního hrdiny. Totiž Tobey Maguire a jeho naivně nedospělý kukuč lehce retardovaného dorostence. Slabší 4* ()

sebo9629

Nemôžem si pomôcť ale casting mi v tomto filme fakt vadí. Tobey nie je podľa mňa dobrý Spider-Man, hlavne doručovanie jeho hlášok je zlé, Dafoe mi nesedel v roli Normana/Goblina, až príliš mi pripomínal Jokera, a takisto sa mi nepáčila maska Goblina, tie ústa boli hrozné s tým že bolo vidieť ústa Defoa, Kirsten Dunst nevyzerá, tak ako nikto vo filme, že chodí na strednú a tiež mi nesedela ako Mary Jane, ale každý vie kvôli ktorej scéne bola obsadená :) a pre tu scénu som ochotný odpustiť aspoň jej casting :). Jediná rola, ktorej obsadenie sa mi naozaj páčilo, a je podľa mňa dokonalé, je J.K. Simmons ako J. Jonah Jameson. Čo sa týka príbehu, spracovania tak mi nič nevadilo, ale bol tam priestor na zlepšenie, efekty sú na svoju dobu dobré a celkovo je to naozaj dobrý film... Hodnotenie: 7.6/10 ()

ASSBURGER

Spider-man bol môj úplne prvý film od marvelu ktorý som kedy videl. A poviem vám pravdu asi také dva alebo tri roky bol mojim obľúbeným super hrdinom. No ale dosť o mne podme sa venovať filmu. No áno musím sa vám zdôrazniť že to bol najdojemnejší prvý film v živote. No áno skoro som pri nim plakal, ale to je isté ved niektoré scény sú fakt veľmi dojemné. To by ste museli vidieť. Ale najlepšie bolo to že SPIDERMANA hral Tobey Maguire ktorý sa naň ho hodil so všetkých asi najviac. Ale úplne najlepšie na tom asi bolo to že to je podla komixu. Z čoho mam fakt veľkú radosť.Ale radosť mám aj z toho že Tobey neprestal dalej hrať SPIDERMANA. A že je z ním celá trilógia to som bol fakt nadšený. Ale to už bolo dávno.Teraz je už noví SPIDERMAN z Andrew Garfieldom. A to už tak dobré nie je. No ale ne odradzuje sa to pozerať fakt je to skvelý film.A važne odporúčam pozrieť každému. ()

Darren98

Paradoxně je Spider-Man výjimečný v tom, jak stanovil základy pro obyčejný příběh o superhrdinovi. Marvel film z počátku století, kdy ještě (zdejšího) Stana Leeho nenašel kdekdo, využil plnou řadu možností pro definování různých druhů scén, a proto zůstane v paměti vyrytá scéna o prvním lezení po zdi i přesné znění legendární hlášky o zodpovědnosti. Sobě samotnému může pak snímek vděčit za úchvatnou ikonickou hudbu i maximálně Dafoeovského antagonistu. Pravděpodobně se Spider-Man vyskytuje v archivu zhlédnutých filmů průměrného fanouška komiksů, i když tam více zapadá jako klasika než díky kvalitě. ()

Cermbo

Perfektní obsazení, perfektní příběh, perfektní emoce, perfektní prostě všechno. V době vládnoucího Marvelu a úmístění Avengers Endgame do pozice nejvýdělečnějšího filmu všech dob, se musím k tomuto stařičkému snímku prostě vyjádřit. I po těch 17 letech zkrátka obsahuje takové to nepopsatelné kouzlo, které nejen že byste těžko hledali v aktuálních superheroes Marvel "pohádkách" ale i ve většině dnešního filmového odvětví. Spiderman funguje od začátku do konce, kvalitní struktura vyprávění, má strašně sympatické obsazení (Tobey forever), legendární záporák Dafoe, hudba ani nepotřebuje komentář, necítíte tady takovou tu nesympatickou komerci (mávám novým dílům Star Wars a sólo filmům nezáživných superhrdinů) či snahu se zavděčit všem možným sluníčkářům. I po tolika letech se zkrátka Spiderman může pyšnit originalitou, plno emocemi a zážitkem pro celou rodinu. Škoda, že Tobey tak brzo skončil, následující představitelé Spideyho se s ním (aspoň v mých očích) nemohou srovnávat. ()

HokejovySvaz

9/10. První pořádná adaptace oblíbené komiksové postavy. Každý, kdo zná Spider-Mana ze staré éry Leeho a Ditka (popř. Romity), anebo tehdy moderního Spider-Mana od Straczynskiho a Romity Jr. se do tohohle filmu musel zamilovat. V tomhle filmu jsem si zamiloval všechno, co se dá. Kameru, postavy (největší tažný motor filmu), scénář, režii, herce, vynikající soundtrack a taky (trochu místy krkolomnou) akci! Na první dobrou, vynikající záležitost. A to se Raimi a štáb teprve rozehříval. ()

Aurus

Spiderman je moje dětství a já tento film prostě miluju. Postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, herecké výkony jsou výborné a příběh ten je fantastický. Tenhle film je pořádná pecka. Za mě 3 nejlepší díl série Spiderman. 2 místo má Spiderman Pararelní světy (2019) a 1 místo má u mě stále Spiderman 3 (2007). Film si zaslouží víc jak 76%. Zaslouží si 85%. Za mě 9,5/10. ()

merigieren

Přirovnal bych to k Anně Karenině, Spiderman a jeho souboj s uměle (jako špatně vylisovaná dětská hračka) vypadajícím zloduchem mě bavily asi jako snobské večírky kterých se Anna účastnila a vždycky sem čekal až to přejde a dostanu se k zajímavější kapitole o Levinovi na venkově, tady tím záchranným protipólem byla Kirsten Dunst :-). (5+0)/2 = 2,5 ~= 3 => slabší 3*. ()

JakeG

Spíďa, dovolte mi toto familiérní oslovení, je prostě borec. Jakožto fanoušek animované verze a její pravidelný divák, jsem se nemoh filmového zpracováníl dočkat a musím říct, že jsem byl spokojen. Sice se na mlj vkus a znalost předlohy hodně vyprávělo a vysvětlovalo, ale akce stála za to. ()

MarleyCZ

Jsem rád, že se konečně dostalo pocty stvárnit spidermana z komixů do filmu, ale děj tohoto snímku je naprosto chabý. Hlavní přestavitel spidermana Tobey Maguire na mě nezapůsobil nejlépe, mladý kluk, který řeší neustále své životní příběhy mi do tohoto filmu nesedí. Film se mi zdá spíše průměrný a nevím kde ani čím získal tolik cen. Myslím, že film je spíš natočen pro vydělání peněz a to se mu nakonec velice dobře vydařilo. 56% ()

Radek.SCH

Zábava pro masy. Spidey je prostě někdo, kdo může být hrdina i pro vaše devítileté dítě/sourozence (rozuměj morálně nezkažený). ()

Akana

Efektní, zábavná podívaná. Nic víc, nic míň. Spider-Man prostě asi už zůstane trochu ve stínu svého netopýřího kolegy. 70% ()

Hapretor

Komiks mi není dobře znám, ale tento počin byl pro mě tak jako tak dost poutavý. Bohužel než jsem ho viděl celý. To je spíš pro děti. Děj mi přišel tuctový a načančaný, herci/čky protivní, jen ty triky dejme tomu byly ok. Tohle točil Sam Raimi??? Ten, co natočil "Smrtelné zlo II." a "Jednoduchý plán"? Nevěřím!!! ()

John8

Velice podařená adaptace slavné komixové postavy. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů o superhrdinech. ()

Heroine

Jedna z těch nepochybně povedenějších komiksových adaptací. Je tu všechno co má být, akce, barevné kostýmy, předváděčka hrdinových schopností, ale i trochu toho dojáku, romantiky, a slušná dějová linie. Co se týká obsazení, nejlepší pro svojí roli je Willem Dafoe. Na Maguirea jako spidermana jsem si musela hodně dlouho zvykat, a moc mu nepřidá ani Jan Maxián v Českém dabingu, díky němuž zní poněkud "přiteplalý". A Kirsten Dunst jako Mary Jane je fakt hodně špatná, ta mi více méně celý film kazí. Není to asi špatná herečka, ale opravdu není hezká. Celkově je ale celý film příjemně sledovatelný i pro děti, není zbytečně agresivní, a ukazuje nám hrdinu i jako normálního člověka, na rozdíl třeba od X-menského Wolverina, což je velké plus. ()

MikeeTheory

Ukázkový "marvel" film, který se stal inspirací pro mnoho dalších počinů. Určitě za to může jak režisér Sam Raimi, tak i výborné herecké obsazení v čele s Tobeyem Maquirem. Jak já miluju tu část, když se z obyčejného Petera Parkera stane Spiderman! ()

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž… (více)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů