Spider-Man

• USA Spider-Man
USA, 2002, 121 min

Film na motivy marvelovského komiksu je příběhem podivínského středoškoláka Petera Parkera (Tobey Maguire). Jako dítě osiřel, byl šikanován a nebyl schopen vyznat lásku okouzlující dívce ze sousedství Mary Jane Watsonové. Říct o jeho životě, že je to bída, by asi bylo dost slabé slovo. Ovšem jednoho krásného dne, když ho na exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, se jeho život změní tak, jak by si sotva kdo dokázal představit. Peter získá netušenou pružnost, jasné vidění, schopnost přichytit se k povrchu, šplhat po zdech a vystřelovat sítě ze zápěstí, ale ona to nebude jenom zábava. Výstřední milionář Norman Osborn (Willem Dafoe) na sobě vyzkouší účinek drog, čímž vznikne jeho maniakální alter ego Green Goblin. Peter se tudíž musí stát Spider-Manem a vzít si Green Goblina na starost, jinak ho Goblin zabije. (HBO Europe)

Rocky88

Ta první půlka byla zajímavá - jako každé seznamování s novým hrdinou - ale po překlopení do druhé půlky se všechno nadšení z nového hrdiny rozplývá a nedá se nic jiného, než brečet nad prošustrovaným nadějným námětem. Herci jsou nevýrazní, hudba žádná, scénář přiblblý a soubojové scény mi připadají jako vystřihnuté ze Strážců vesmíru. Rami se v dobrém světle rozhodně neukázal... ()

cariada

Stejně jako u Titaniku, jsem se tomuhle léta vyhýbal, prostě jsem neměl náladu sledovat náký pavoučího mužíka. Ale musím říct, že nebýt toho, že jsem kousek viděl v tv, asi bych do toho nešel, stejně mě trvalo rok než jsem se donutil to po stažení na to kouknout. Byl jsem poměrně příjemně překvapen, solidní scénář, pěkný provedení, herci taky v pohodě. Slušná podívaná, u které se nenudíte. ()

Trainspotter

V době premiéry mi bylo šestnáct a v kině jsem byl na prvním Spider-Manovi 3x! Sjížděl jsem OST videoklipy se záběry z filmu, sháněl a četl komiksy , dokonce si kreslil vlastní kresby!! I dnes po dvaceti letech se na Tobyeho a Samova Petera Parkera rád podívám a uznávám, že je to špičkový film s dnes už ikonickými scénami a dialogy. A navíc oproti dnešním komiksovkám (rozuměj digitálním bordelům) je to ještě poctivá filmařina se střízlivými a pořád uvěřitelnými efekty. ()

Amroth666

První díl byl podle mě nejlepší ze všech. Sam Raimi předělává svou Imič. Film mně bavil. Nemůžu si stěžovat ani na triky. Jeden z nejlepších filmů podle komixu. Od filmů z komixu nikdy nevíte, jestli se povedou nebo naopak. V tomto případě to bylo povedené a Sam Raimi s tím jen tak nepřestane. Uvidíme v dalším pokračování. Chválím také Tobeyho Maguireho a Kirsten Dunst, kteří zahráli velmi dobře a s přehledem. ()

C0r0ner

Od comixu se lišící, ale mně mnohem víc sedící ztvárnění Spider-Mana, je jedním z prvních filmů na motivy univerz DC a Marvel. Musím říct, že se mi tenhle film moc líbil. Dnes by asi neměl díky vývoji tohoto žánru šanci, ale před skoro patnácti lety to byla inovativní bomba a Sam Raimi se za tenhle počin nemusí vůbec stydět. 80% ()

Phos4rus

Pekny film, ktery mel super efekty a klasicke hrdinovske klise. Tomuto filmu muzu vytknout snad jen tu "holywoodskost", ale-u Holywoodskych filmu to tak je skoro porad. ()

Wormboy

az prekvapujuco dobra adaptacia komiksu,hlavne kvoli Tobeymu,kt. velmi akcnym hrdinom nie je...,co je dobre v tomto pripade ()

Morzael

Takže asi takhle - nenávidím Tobeyho Maguira, až budou točit film o od dětství znásilňovaném chlapečkovi, výběr tohoto herce pochopím, ale proč ho cpou do role samotářského, vtipkujícího teenagera (jako vážně, to jsme fakt měli někomu sežrat, že chodí na střední školu?) to prostě nepochopím; nemám moc rád Spider-Mana; a Raimiho taky zrovna nemusím. Tři hvězdy jsou proto pro mě docela výkon, když uvážím, že už jen papírově by mi měl být film proti srsti. Akce slušná, Green Goblin až na pár přehraných scén fajnový, Danny Elfman také není dřevo, ale do prdele, kdo psal scénář? Ty dialogy jsou opravdu nehorázný humus, lepší by vymyslel i dementní pavián po lobotomii a transplantaci hlavy. ()

MarekT

Raimi sice věděl, kam se přesně trefí divákovi do srdce, ale... proč se zabývat milostnými party, když se nacházejí i v komiksu či animovaném seriálu? Navíc si myslím, že narozdíl od Fantastic Four či Garfielda je atmosféra přenesena i na stříbrné plátno. ()

Sammya

"With great power always comes great responsibility." Jeden z nejlepších filmů podle komiksu, co znám. Sice jsem nejdřív dala 4*, ale pak zvedám na 5*, už jen proto, že je to jeden z prvních komiksových filmů, které jsem kdy viděla a svým způsobem to ve mně zažehlo jiskru zájmu o tenhle typ filmů. Jako úvod do trilogie filmů o Spider-manovi funguje skvěle, ale je perfektní i jako samostatný film. Dřív jsem volbu Tobeyho Maguirea pro roli Petera Parkera neschvalovala, ale s odstupem několika let si říkám, kdo by byl lepší. Willema Dafoea už asi nikdy nebudu moct vidět v jiné roli než padoucha. James Franco je tu totální ucho, ale to se naštěstí v dalších filmech zlepší. Kirsten Dunst je jedna z mých oblíbených hereček a má tu úžasnou barvu vlasů, takovou, jako má Mary Jane opravdu mít a tak, jak si ji pamatuju z kreslenýho seriálu (ne jako ta vyblitá barva z dvojky). Velkým plusem je tu hudba, ústřední téma je skvělé, a nejen to. Konec je doják, vždy brečím. ()

Juto

Ikonický, elektrizujúci, elegantný, pulzujúci a emocionálne stimulujúci, Spider-Man predstavuje zlatý štandard v trhákoch superhrdinov. 8/10 ()

emo

Po úspechu X- Menov, bolo len otázkou času, kedy Marvel sfilmuje Spideyho. Tento film je iný ako mnohí čakali. Svojim pozvoľným tempom mi pripomínal Donnerovho Supermana. Efekty sú perfektné, aj keď podľa mnohých nerealistické a okato počítačové. Neviem či sa dá hovoriť o realistickosti v prípade chlapa čo lozí po stenách...Vynikajúca zábava pre každého bez predsudkov. ()

Šimpy

Kombinace Sam Raimi a Spider-man mi přišla neskutečná a lahůdková a film jsem očekával s velkou netrpělivostí a strachem ze zničení předlohy. Sam mě však naprosto potěšil........film je takřka bezchybný, herecké výkony solidní (obzvláště J.K. Simmons v roli J.J.J.) a triky úměrné filmu. zklamalo mě je pár scén a detailů (např tetička May). Jedna hvězdička filmu utekla kvůli tomu. že film působí rozpůleným dojmem. První část - proměna Petera ve Spider-mana, druhá část - boj s Green Goblinem. Po vícerém shlédnutí už se to provazuje líp. ()

messiah

Další superhírou můví podle komixu...bohužel v době kdy se trapáků v pláštěnkách na plátnech kin vystřídalo už tolik, že je mi špatně jen na to pomyslím. A když k tomu ještě tradičně přidáte nekonečnou řadu ještě horších pokračování, přesně tak jak to má tenhle typ filmů rád, člověk aby napsal poslední závěť. Pomalu se dostávám v téhle škatulce do jakéhosi opakujícího se jevu - shlédnu to abych se dověděl zda je to stejně špatný jako podobný slátaniny typu Batman, Superman, X-man a buhví jakej ještě Vocasman v pláštěnce. Jediný pozitivum jsem v tomhle filmu našel při jeho sledování - koukali jsme na to ve škole místo vyučování .o) ()

c.tucker

Toto je celkem povedené zpracování komiksu, i když jsou překopány některé důležité prvky. Ale i přes změny je to dobře postavené a vystavěné. Seznamovaní s postavami a uvedení do problému je chytré a nemate. Jen nevím jestli bylo moudré na začátek zvolit jako padoucha Green Goblina, ale budiž. Tobey byl ale zvolen opravdu dobře, ale Jemas Franco mi jako Harry moc vhodný nepříjde, v komiksu mi přišel Harry jako takový totální ňouma a tady je v podobě Jimmyho celkem frajer. Pár výhrad by tu určitě bylo, ale nic tak podstatného. ()

WolfR

Mám rád Spideyho jako komiks. Četl jsem sice jenom pár dílů, ale přesto mě ty komiksy baví. Film byl docela dobře natočený a zábavný. Herecké obsazení je slušné a Dafoe jako Green Goblin exceluje. Paradoxně jako nejslabší část týmu vidím Tobey Maguireho alias Spider-Mana, ale mužu s ním žít. Akční scény jsou solidní, stejně tak jako dialogy. Zrod Spider-Mana je moc pěkný a všechno to kolem taky. Stejně jako vyvrcholení filmu, které je docela dobré. Ovšem tomuto filmu, by neškodilo, kdyby byl takový více velkolepější. Jinak jsem se dobře bavil a dávám 4 hvězdy. ()

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž… (více)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů