Hellraiser II: Svázaný s peklem

• Česko Svázaný s peklem: Pekelník druhá část (více)

Volné pokračování úspěšného hororu se odehrává jenom pár hodin po událostech prvního dílu. Kirsty (Ashley Laurence), která jediná přežila řádění Franka (Sean Chapman) a cenobitů v domě svého otce, tráví noc v nemocnici vedené uznávaným psychiatrem, doktorem Channardem (Kenneth Cranham). Ten je však ve skutečnosti šíleným sadistou posedlým okultismem, který oživením a přeměnou mrtvol způsobí mnoho hrůzy... (ScreamJay)

Kosmik 1

Pro mě o něco lepší než jednička. Více akce, lépe hrající herci, méně ječení a zdařile provedený obraz samotného pekla. Triky samozřejmě již zaostávají, ale na svou dobu slušné. 80% ()

ghatos

Velký scénáristický bordel. Kolikrát jsem nechápal, co se děje (kadence různých kokotin je dechberoucí). Na druhou stranu řešení otázky Cenobitu není úplně špatné, ovšem dalo se to zpracovat daleko lépe. Po jedničce přišel velkolepější přístup, ten však není zvládnutý. 54%. ()

jefff

Pořád solidní gore nářez jako jednička, akorát scénář proti přehlednému předchůdci utržil několik krutých ran. Efekty fantastické, masky rovněž a kdyby to mělo hlavu a patu v lecčem by to kultovní prvotinu překonalo. ()

Šakalík

Po veleúspěšném prvním díle nám bylo naservírováno ještě ujetější pokračování, které ale mnoho diváků už nestrávilo. Přestože se začátek nese v duchu jedničky a svým způsobem je dvojka mnohem děsivější, tak nějak to postrádá ucelenější příběh a vize samotného pekla (či co to vlastně je) ve své bizarnosti mnohdy překračuje únosné meze. Ono ne že by to jako horor nefungovalo, některé scény jsou pořádně gore (matrace, svlečená kůže, polapení doktora). Ale je to prostě děsný zmatek, navíc mnohdy nelogický a vůbec nápad – pozor SPOILER – degradovat Cenobity na ex-lidi nebyl zrovna dvakrát šťastný. Jestliže jsem o jedničce prohlásil, že to je béčko se vším všudy, o dvojce to platí na kvadrát. Tenhle díl jsem v době jeho vzniku bohužel nezachytil, takže mu nemohu přidat ani plusové body za „dobové“ dojmy. Když jsem to pak viděl v osmnácti, už to bylo samozřejmě pasé. A dneska už to nikomu těžké spaní nepřinese. ()

BMAJTZ

Navazujeme přesně tam kde jednička skončila a to po všech stránkách. Příběh, výprava i efekty jsou prostě na stejné úrovni. V dalších dílech bych ale uvítal větší angažovanost cenobitů. Závěr mi bohužel přišel až moc překombinovaný. ()

coscarelli

Moj osobny kult, uz od detstva. Hellbound sa mi paci asi najviac zo vsetkych casti. Nenapisem k tomu uz nic, vsetko napisal Peter Atkins a Christopher Young. Milujem jesen. ()

LEATHERFAC

Je to stějně slabé jako poslední díly série, ale jinak. Pořád z toho čouhají osumdesátý léta, což fakt nemusím...móda, účesy, celkový vizuál, triky, masky...prostě slabota, někdy až srandovní...a hlavně stále ta nesympatická Julie - ze studijních důvodů jsem to rád viděl, ale nemusím znovu... ()

BlackTom

Nie zlé, len to už nie je Barker. Tvorcom sa vydarila pekná premena Pinheada, pár pekelne krvavých kúskov (Julie lezúca z matraca), no a samozrejme morbídna atmosféra samotného Pekla. To boli klady, mínusov by bolo viac - nesympatická Tiffany, bizarný profesor, premena Cenobitov na ľudí... Kto nevidel pôvodného Barkerovho Hellraisera sa prekvapí, mňa to mierne rozladilo. Priemer. ()

Dr. Wolfenstein

"Ať už Peklo bylo nebo nebylo, vymyšleno bylo dobře." Tuhle větu si asi všichni vybavíme ze staré dobré pohádky S čerty nejsou žerty. Ale ona s čerty sranda byla velká. Za to v Anglii jeden spisovatel zabydlel Peklo ohyzdnými monstry – cenobity – s nimiž sranda není ani trochu. Tedy pokud nesedíte v klídku doma u televize a nesledujete dění s mísou popcornu. Druhý Hellraiser je o poznání velkolepjější, než první díl a Christopher Young dovedl svoji pekelnou symfonii k naprosté dokonalosti, ale i když je všechno větší, pro mě bude tento díl vždy jen bronzový, po jedničce a trojce. Ono to Peklo není zase taková sláva v jakou jsem doufal. ()

Han22

Osobně mám z celé série tenhle díl nejradši. Po pomalejším rozjezdu se v druhé půlce přesouváme do cenobitského pekla a začne to mít pořádně grády. Pekelný labyrint je monumentální, plný humusu, krvavostí a nechutností, najdou se zde postavy z prvního dílu i úžasné scény (souboj cenobitů, závěrečná scéna s Leviathanem). Ve dvojce taky uvidíme původ cenobitů včetně Pinheada, nechybí zde pořádně šílený psychiatr a vrací se sympatická hrdinka Kristy. Vytknout se dá jen pomalý rozjezd kopírující schéma prvního dílu s "tvořením" kůže. Škoda že tahle série šla od čtvrtého dílu do béčkových vod a hlavně úplně jiným směrem - dvojka a trojka plné brutalit, krve a efektů se mi totiž zdály nejlepší. ()

iXtr3m3

Vynikajúce pokračovanie. Priebeh ako keby kombinácia Elm Street výjavov skombinovaná s Celou, ktorá samozrejme vyšla až o dlhých 12 rokov neskôr. Spolu s trojkou najlepšie časti série. ()

kchaja

Občas jsem se bál více jak u jedničky, ale některé díly ve scénáři byly hlubší než zobrazované bludiště. To vše podtržené několika rádoby art záběry dává vcelku nadprůměrný horor. Ale i tak, tvůrci se pokusili dát cenobitům lidskou tvář - a to se přece nedělá :) ()

Sancty

Pravda je, že pre mňa je tento diel miernym sklamaním, rovnako ako v detstve tak i pri opätovnom zhliadnutí. A pri tom žiadny zo znakov - či už ide o nechutnosti v podobe tiel v rozklade a s hemžiacimi sa červami, navrátilca bez kože, reťaze a Cenobitov, kocku (dokonca niekoľko kociek), alebo chorý vzťah medzi Juliou (opäť skvelá Clare Higgins) a, tentokrát, doktorom Channardom - nechýba. Lenže všetko to tu už raz bolo. Našťastie sa dej premiestnil do psychiatrickej liečebne čo sa ukázalo ako výborný ťah. Taký pacient trpiaci psychickou poruchou, vďaka ktorej vidí ako ho zaživa rozožiera lezúca chamraď, je ukážkovo desivý. Vlastne celá časť, ktorá sa neodohráva mimo našej reality je vydarená. Akonáhle sa dej presunie do Labyrintu, atmosféra stráca na sile. Niektoré scény, ktoré sú pospájané pridlhým blúdením po chodbách, nepôsobia tak ako by mali a v logike sa tiež objaví zopár dier. Vcelku ale dôstojný nástupca. ()

bila.tecka

80. léta v plné béčkové síle. Pokračování "úspěšného" předchůdce je stejně morbidně trapné, hloupé a bez atmosféry. Nebýt Pinheada, tak dávám odpad... ()

XdanteX

tak tak tři hvězdy. První půlka může s jedničkou soupeřit...ale ta druhá už pomaličku brouzdá ve vodách nižších tříd...bohužel ()

matias32

Clive Barker urobil v jednotke z Cenobitov dosť krotkých týpkov, ale Tony Randel ich pretvoril do podoby totálnych úbožiakov neschopných vzdorovať ani nasranému Kukovi. ()

Paity odpad!

Nemohu jinak než tohle peklo na obrazovce označit peklem an ČŠFD. Rozhdoně si to nepouštějte, není k tomu nejmenší důvod. ()