Mrtví muži nenosí skotskou sukni

• USA Dead Men Don't Wear Plaid (více)
Trailer

Úchvatná pocta klasickým filmovým gangsterkám. Jako úchvatnou skládanku notoricky známých filmů první poloviny minulého století, natočil režisér Carl Reiner komediální krimi, ve které se v sestřizích představují nejslavnější hvězdy tehdejšího Hollywoodu. Chystal se zavřít na pár dní kancelář, když vtom... je soukromé očko Rigby Reardon (STEVE MARTIN) najat krásnou Juliet (RACHEL WARD), aby našel vraha jejího otce. Arogantně geniální v hodnocení stop i bezmocně naivní při setkání s krásnými ženami se pouští do vyšetřování. Přestože občas sejde z cesty, nakonec se s pomocí svého kamaráda Phila Marlowa blíží k rozřešení případu. Před nebezpečnou láskou ale Rigbyho neuchrání ani rady jmenovaného přítele... (oficiální text distributora)

Trailer

May

Geniální sestřih, vše do sebe perfektně zapadá. Nepochybuji o tom, že by se našli tací (třeba moje maminka), co by ani v nejmenším nezauvažovali nad tím, že je tenhle film stejný jako naprostá většina ostatních. Že je celý natočený stejným režisérem v určitý časový úsek, a ne že se jedná o úchvatnou skládanku starých, pro milovníky notoricky známých, filmů první poloviny minulého století. Steve Martin exceluje, role mu padne jak ušitá, veškeré dialogy pronáší se smrtelnou vážností a scéna se sypáním kávy je opravdu nezapomenutelná pro všechny (kteří mají tu čest, že ji viděli). ()

Matty

S podobnou nostalgií, s jakou Steve Martin vzpomíná na časy, kdy se v Hollywoodu točily všechny ty skvělé filmy, vzpomínám na časy, kdy Steve Martin hrál ve skvělých filmech jako je tento. K pěti hvězdičkám by stačilo, aby Mrtví muži disponovali krom dlouhé řady bezmála geniálních vtipů pro různě zběhlé diváky („Hrbáč od Matky boží?“ pronesené k Charlesi Laughtonovi) také celistvým příběhem, který by z čekání mezi oněmi vtipy učinil něco víc než pouhé čekání. 85% ()

RHK

"Promiňte, že jsem Vám stoupnul na nohu." - "Nevadí, to byla moje hlava." Vtipná černobílá parodie z roku 1982 plná černého humoru, přesněji parodická koláž pasáží ze starých detektivek s Bogartem (detektiv Philip Marlowe), Laughtonem, Davisovou, Kirkem Douglasem, Lancasterem, Bergmanovou, Grantem a dalšími doplněná dotočeným sjednocujícím dějem pátrání soukromého detektiva v podání Steva Martina a jeho přitažlivé zákaznice Rachel Wardové ("Jste jen ústřižek"). Ani jsem všechny ty hvězdy nepoznal a ty filmy bohužel taky ne, to musím napravit. Jedna hláška střídala druhou a já se bavil. (Rozhodně stokrát lepší fim než nějaký Mazaný Filip.) Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=ixAyGhUgr0E ()

B!shop

Hodne zajimavej film, kterej funguje jako slusna detektivka se zajimavou zapletkou, parodie na detektivky a zaroven jako pocta starejm noirovkam. Pokud mi neco neuniklo, ze zacatku tu sice nic neni, ale nekdy po 20 minutach zacnou tvurci cpat do deje jednu scenu ze starejch noirovek za druhou a to tak, ze skutecne kolikrat nepoznate, ze to je z jinyho filmu. Ale obcas to precejen odhadnout jde, jelikoz v hodne pripadech je vzdy zaber jakoby za hlavou. Jinak neprislo mi, ze by tady bylo zase tolik foru, ale kdyz uz sem nakej daj, tak je fakt perfektni, cemuz taky napomaha naprosto skvelej Martin, kterej nejenom, ze vypada, ze je celkem ve forme a hraje skvele, ale navic ma vlasy obarveny na cerno. Takze za ten paradni napad, skvely zpracovani a perfektniho Martina odpustim filmu tech par nezazivnejch mist a je to za slusny 4*. Navic, v jakym jinym filmu by se sesli takovy hvezdy jako Gardner, Lancaster, Bogart, Grant, Bergman, Davis, Douglas, Cagney, Price. ()

Superpero

Poskládané to je skvěle, ale stejně by to možná chtělo celistvější příběh. Je fakt, že ty noirové filmy byly taky hyperpřekombinované, ale takové interview s blondýnkami tam podle mě bylo jen aby tam bylo. Kdyby tam bylo víc absurdity, jako v geniálním finále, nebo ve scénách se sáním kulky, byla by to bomba. Člověk holt musí být opravdový znalec (což nejsem) a fanda noirovek, aby tenhle film plně docenil. ()

Související novinky

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

V požehnaném věku osmadevadesáti let opustil filmový svět americký herec, režisér a scénárista Carl Reiner. Zemřel z přirozených příčin v noci z pondělí na úterý ve svém domě v Beverly Hills, jak…