Reklama

Reklama

Mrtví muži nenosí skotskou sukni

  • USA Dead Men Don't Wear Plaid (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Úchvatná pocta klasickým filmovým gangsterkám. Jako úchvatnou skládanku notoricky známých filmů první poloviny minulého století, natočil režisér Carl Reiner komediální krimi, ve které se v sestřizích představují nejslavnější hvězdy tehdejšího Hollywoodu. Chystal se zavřít na pár dní kancelář, když vtom... je soukromé očko Rigby Reardon (Steve Martin) najat krásnou Juliet (Rachel Ward), aby našel vraha jejího otce. Arogantně geniální v hodnocení stop i bezmocně naivní při setkání s krásnými ženami se pouští do vyšetřování. Přestože občas sejde z cesty, nakonec se s pomocí svého kamaráda Phila Marlowa blíží k rozřešení případu. Před nebezpečnou láskou ale Rigbyho neuchrání ani rady jmenovaného přítele... (Řitka video)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (91)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Asi najlepsi film od rezisera Karla Reinera /Dannyho Partaci1,2,3/. Komedia ako ma byt a vynimocne mi smakuje aj US styl humoru, ktory je fakt na urovni. Asi hlavne vybornemu Stevovi Martinovi, ktory je pre mna tvorca slusnej a inteligentnej US zabavy. Poprosim uz len o jedno : viac takych komikov ako Styv Martin : 100 % ()

kagemush 

všechny recenze uživatele

V hlavní roli Steve Martin (teprve druhá role,po jeho šíleným sadistickým zubaři v Malém krámku hrůz,kde mě opravdu bavil) a Rachel Ward. Dále hráli- Alan Ladd,Carl Reiner,Burt Lancaster,Ava Gardner,Edward Arnold,Barbara Stanwych,Charles Laughoton,Humprey Bogart,Lana Turner,Reni Santoni,Veronika Lake,Fred MacMurray,Vincent Price,Joan Crawford,Ray Milland,Bette Davis,Ingrid Bergman,Kirk Douglas,Cary Grant a James Cagney!!! Ach... ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

S podobnou nostalgií, s jakou Steve Martin vzpomíná na časy, kdy se v Hollywoodu točily všechny ty skvělé filmy, vzpomínám na časy, kdy Steve Martin hrál ve skvělých filmech jako je tento. K pěti hvězdičkám by stačilo, aby Mrtví muži disponovali krom dlouhé řady bezmála geniálních vtipů pro různě zběhlé diváky („Hrbáč od Matky boží?“ pronesené k Charlesi Laughtonovi) také celistvým příběhem, který by z čekání mezi oněmi vtipy učinil něco víc než pouhé čekání. 85% ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Mrtví muži nenosí skotskou sukni je v první řadě komedie z doby, kdy ještě Steve Martin hrál v dobrých snímcích. Celá tahle podívaná je velmi originální a využití všech těch starých filmových útržků je pěkné. Najdeme zde mnoho herců, od Humphreyho Bogarta a Ingrid Bergmanové, přes Caryho Granta a Kirka Douglase, až k Charlesi Laughtonovi, Vincentu Pricevi a mnoho dalším. Celé to vyznívá tak roztomile nostalgicky, což se mi moc líbilo. Podobných komedií není mnoho a tahle za to určitě stojí! ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Poskládané to je skvěle, ale stejně by to možná chtělo celistvější příběh. Je fakt, že ty noirové filmy byly taky hyperpřekombinované, ale takové interview s blondýnkami tam podle mě bylo jen aby tam bylo. Kdyby tam bylo víc absurdity, jako v geniálním finále, nebo ve scénách se sáním kulky, byla by to bomba. Člověk holt musí být opravdový znalec (což nejsem) a fanda noirovek, aby tenhle film plně docenil. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (2)

Související novinky

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

V požehnaném věku osmadevadesáti let opustil filmový svět americký herec, režisér a scénárista Carl Reiner. Zemřel z přirozených příčin v noci z pondělí na úterý ve svém domě v Beverly Hills, jak… (více)

Reklama

Reklama