Mrtví muži nenosí skotskou sukni

Dead Men Don't Wear Plaid

Mŕtvi muži nenosia škótsku sukňu

Komedie / Krimi / Thriller

Scénografie:

John DeCuir

Kostýmy:

Edith Head

Příjemná oddychovka a v polovině jsem si říkal, jak skvělé by bylo, kdyby takovýto vzor někdo použil u nás. Podívat se na nový film s Vlastou Burianem, Werichem a dalšíma by rozhodně stálo za to. Steve Martin si tady s tím pěkně vyhrál a přihodil i pár pěkných fórků. 80 minut je tak akorát, ale víc tomu dát nemůžu, protože to je přeci jen takový recyklát.(6.12.2014)

Jako pocta mým oblíbeným starým filmům noir je to dokonalé. Styl zpracování je bezchybný, skutečně bych věřil, že všechno bylo natočeno ve 40. letech, no a různé vstupy jednotlivých hvězd černobílých snímků (Ladd, Bogart, Price, Laughton ... a samozřejmě famme fatale - Veronica Lake, Ava Gardner, Joan Crawford ...) jsou většinou geniálně udělané a zapracované do děje. Co se zbytku týče, tak mám trochu strach, že neznat ty staré filmy, tak se moc bavit nebudu, ale to asi tak má být, protože je to komedie určená pro milovníky noirů :-)(29.12.2013)

• honajz

Mám rád filmy noir, chandlerovky, ale tohle kromě jednoho nápadu nemá ani švih ani vtip třeba oněch chandlerovek. Když Chandler použije větu, poté co Marlowa někdo praštil do hlavy: "Chytil jsem rukama podlahu a roztočil pokoj kolem sebe.", je to vtipné. Když někdo někomu "upravuje" prsa a řekne, že se posunula, je to laciné.(2.6.2011)

Pocta a parodie filmu noir. Skvělá zábava, kterou jsem si fakt užíval, ale do plného hodnocení přecejen něco chybí. I tak se jedná o neuvěřitelně vtipnej snímek, nastalo dost momentů, kdy jsem vyprsknul smíchy, nad tim, jak to bylo poskládaný dohromady. Nejsem žádnej znalec, takže jsem poznal jen Bogarta, Cary Granta a Kirka Douglase. To ale nevadí, bavil jsem se skvěle i tak.(19.5.2009)

Najdi si svůj noir. Nápad samotný je báječný a technicky dobře zpracovaný (ve scénách s Millandem a Lancasterem jsem si ani neuvědomil, že jde o různé filmy), nicméně scenáristicky nedotažený. Často to vypadá, že tvůrci chtěli jen mít za každou cenu v jednom filmu Jamese Cagneyho nebo Kirka Douglase. Vtipy se mi až na pár výjimek nezdály zrovna podařené a konec už byl opravdu absurdnější než závěry všech kriminálek let čtyřicátých dohromady. Ale za tu střední část s hledáním blondýny a neustálým prostříháváním mezi noirovkami děkuji, to byl vskutku kouzelný zážitek.(16.9.2010)