Během pouhých pěti let Ted Bundy, jeden z nejobávanějších amerických masových vrahů, unesl a zavraždil stovky žen. Byl inteligentní, přítažlivý a měl charisma. Navždy změnil profil masových vrahů a právě proto je jeho příběh tak děsivý. Ted Bundy žil mezi námi a vraždil přímo před našima očima. Film byl natočen podle skutečných událostí a pokládá divákovi provokativní otázku: poznali bychom takového člověka? Vzbudil by v nás důvěru? (Intersonic)

Schuldiner

Jednodušeji zpracované, ale vcelku dobré, rozhodně tento film stojí za vidění.. A Michael Reilly Burke v roli devianta Bundyho předvádí perfektní výkon, už jen kvůli němu toto dílko má smysl vidět. ()

gumolit

Dosť drsné scény a skvelý výkon neznámeho herca klobúk dole!Ale aj tak niečo tomu chybalo i ked posledná popravčia scéna má niečo do seba a všetci si aj prajete aby už konečne to zviera odsúdili takisto ako občania pobúrení týmto prvým sériovým vrahom ! ()

Garch

Řekl bych, že věrně zpracované podle skutečnosti. Michael Reilly Burke je vynikající v přechodech mezi nejistým zlodějíčkem Tedem, a všehoschopným maniakem. Tím, že režisér natočil průběh rutinní přípravy před exekucí, dal alespoň malou satisfakci rodinám... .PS Je hrozné, že stačí malá anomálie v mozku, něco nesepne jak má a lidství je pryč. ..PPS Jak přemýšlí ty mraky žen, které se do odsouzených sériových zrůd zamilovávají, to mi zůstane záhadou. ()

RomanHyde

Ted Bundy byl slizoun, chlívák, dobytek a navíc k tomu ještě masový vrah, kterému padlo za oběť 19-35 žen (dodnes se přesné číslo neví). Takový člověk si nezaslouží aby o něm byl natočen skvělý film a tvůrci (ikdyž patrně měli větší ambice) to splnili. Snímek je postaven na jednom průměrném televizním herci, který zde dostal svou životní roli, a zvěrstvu které Ted Bundy napáchal. Film se nesnaží šokovat, protože je bezzubý a maximálně by se poslintal , pouze se drží doposud objasněných fakt. Neměl jsem vůbec chuť snímek dokoukat, jen mne zajímalo jak to s Bundym dopadlo a taky to , zda-li druhá část filmu bude stejně slabá jako ta první. Ve finále jsem se utvrdil v tom že ano. Za zmínku stojí určitě scéna v klubu nebo diskotéce, kde Bundy vyhlíží svou další oběť a v roce 1974 se tam hraje docela solidní současné techno :) (což jako člověk z branže dokáži náležitě ohodnotit). Sečteno a podtrženo, po těchto 99 minutách jsem byl obohacen o "odkaz" Teda Bundyho a taky jsem se dozvěděl o důležitosti a praktičnosto vaty vpravené do konečníků odsouzencům na smrt elektrickým křeslem. ()

Martyr

Najviac na mňa zapôsobila scéna pchania vaty do zadku. Vtedy sa už Bundy necítil tak silný a to ma tešilo :-P ()

Gastovski

Spíš než film mi to připadalo jako dokument. Celý film se táhne podle jedné šablony: rozhovor s přítelkyní, vražda, rozhovor, vražda, vražda, kriminál a koncec. Jako dokument by to bylo dobré ale jako film to moc neobstojí. Slabší průměr. ()

KOZEL84

Dost neobvyklý portrét jednoho z nejznámějších seriových vrahů ameriky.Hudba perfektní,Burke je fakt výborný,ale hlavně jde o to,že ona je to místy fakt celkem i hlína.Já kurva nevím co na to mám říct.Měl bych být zhnusený,ale nejsem.Jako kdyby nešlo o skutečný případ tak neřikám nic (i když dnešní oblíbenost slasherů mi příjde debilní).To se musí prostě vidět. ()

RedHot

Filmy bývají často úspěšné kvůli tomu, že kašlou na alespoň vzdálenou podobnost s realitou a především diváka baví. Ted kožená Bunda je na tom úplně stejně. Jeho největší kvality podle všeho spočívají v brutálních erotických scénách a podrobných záběrech na pitvání těl mladých dívek šroubovákem. Veškerý ten humus je do filmu vmíchán častokrát, dosti agresivně a zbytečně detailně. Za jediným účelem - abychom si dali ruku před oči, ale ve skutečnosti se dívali dál. Strategie to jistě není špatná, ale já na ni neskočím. ()

zahadum

Veľmi povrchné spracovanie látky ktorá si zaslúži viac prepracovaný materiál a chce aj vážnosť...realitu a ohľaduplnosť. ()

Woodstock

Podle některých lidí, kteří tohoto milého chlapce znali, to byl velmi sympatický a přátelský člověk. Mouše by neublížil. A tom to je. Přesto já osobně, ač jsem Teda nikdy nepoznal osobně, o něm kategoricky tvrdím jedno. Byl to zlý a nenávistný člověk. Známé biblické: "Podle skutků jejich poznáte je". ()

molcan2

Predtým, ako som videl tento film, som videl dokument o tomto chladnokrvnom zabijakovi, ale o jeho osobnosti veľa neviem. Všetko čo som vedel bolo že nepoznal svojho skutočného otca a jeho matka ho mala v 16. Samozrejme, tiež som vedel, že zabil veľa úbohých nevinných dievčat. Keby som videl na ulici Michaela Reilly Burkea asi by som bol pekne vydesený, stačilo mi ho vidieť vo filme. Hoci som si istý, že taký nie je, ale aj tak hral rizikovú postavu, ktorá bola skutočná- vraha. ()

agassi68

Myslenie a týchto a jemu podobných psychopatov fascinuje mnoho ľudí a nezriedka sa z nich stanú kultové "osobnosti". Veľa záležé na stvárnení hlavnej postavy, čo sa v tomto filme nadmieru podarilo.. ()

mala_kea

Znám příběh Teda, ale co se týká tohoto zpracování- je to děsné. Je to chvílema takové "neuhrabané" až musím říct nudné. Ve filmu se mi líbilo, že většina scén je "dopodrobna" znázorněna, včetně jeho popravy. Tím režisérovi patří celke , ale jinak mě to nenadchlo. Ten Bundy je sám o sobě zajímavý člověk, ale toto zpracování je opravdu špatná volba. Příště bych se o to nepokoušel. ()

Hapretor

Nechci působit zvráceně a cynicky jako pan Bundy, ale tento film mně přišel spíše úsměvný než šokující. Pokud zrovna nemlátil okolo sebe páčidlem, polenem, tyčí nebo pendrekem, nedělal ksychty, že by i Jim Carrey záviděl, dostavovaly se pocity rozvláčné nudy. Když chci vidět film o sériovém vrahovi takového ražení, chci pořádnou sondu do mysli monstra. Ne jen trapné tlachání o lásce a ukazování jedné oběti za druhou. Chci film, který poukáže na hlavního protagonistu jako pro společnost nepochopitelného sadistu, který je na jednu stranu naprosto nenápadný a na stranu druhou brutálně nebezpečný. O Teda Bundyho se nezajímám, o masové vrahy teprv ne, ale v tomto filmu je ukázán akorát jeho um být dokonalá mlátička a tečka. Jeho povaha, důvod - nastíněné velmi okrajově, a to do tohoto typu filmu podle mě patří přednostně. Film o masovém vrahovi má být podle mě šokující až na půdu, nekompromisní, neúsměvný, divák má cítit buď "sympatie", nebo nenávist. (viz "Mlčení jehňátek"). Ambivalence je tady velmi na místě. U mě tento film vyvolal akorát úsměv a nudu. Mám akorát pocit, že opravdový Ted Bundy by se po shlédnutí této biografie obracel v hrobě. ()

crha

[--] Zajímavost Deborah Harry - zpěvačka Blondie tvrdí, že se málem stala obětí Teda Bundyho, ale stačila prý z auta včas utéct. Prý ho zpětně poznala až z televize. ()

kkarx

Bundyho řádění je vyprávěno z čistě jeho pohledu a přispůsobena je tomu i stylizace jednotlivých scén. U brutálních znásilnění a vražd hraje veselá jazzová hudba a obrazovka září radostnými barvami, naopak jeho poprava na elektrickém křesle je udělána hororově. Vyznívá to velmi černohumorně když celý šťastný Bundy lehce cupitá s klackem za holkou lesem, nebo při naličování uříznuté hlavy, kterou si domů přiveze jako trofej a člověku přitom tuhne krev až když se jedna z holek začne bránit a Tedovi zavaří. V duchu mi probíhala myšlenka "no tak majzni tu slepici už konečně po hlavě ať ti neuteče". Takže by dalo říci, že režisér obrátil standardní schéma vcítit se do obětí a místo toho udělal pravý opak, což se mu povedlo na jedničku. Na druhou stranu film zatím nejvíce naturalisticky pojal zobrazení páchaného násilí a motivy Bundyho, na což třeba film na stejné téma Obezřetný cizinec z 80. let neměl odvahu, i když je mnohem vážněji pojatý. ()

dokktor

... aneb jak se dá zprznit dokonalý námět. co vybízí k dobrému zpracování víc, než taková atrakce jakou bezesporu životní příběh teda bundyho je. o to větší zklamání, když se s ním člověk seznámí prostřednictvím tak strašného filmu. ()

foundation

Dalsi husty psychopat podobne ako Gacy alebo Ed gein. Aj ked v tomto pripade sa nejedna az o take zmrsenie filmu ako u tych dvoch ci mohych dalsich podla ktorych boli filmy natocene. Akozto hodnotenie v serii Masovi vrazi mezi nami su to 3 hviezdy pretoze v tejto serii boli natocene naozaj ovela vacsie bludy. Spomenme si na Dahmera. ()

GIK

Scházela mi zde atmosféra. Přivítal bych, kdyby film o jednom z největších vrahů byl temnější a strašidelnější a kdyby bylo více času věnováno pátrání po Bundym než jeho rodinnému životu. ()