Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

Triple H

Z čias, keď Kevin Costner bol hviezdou, Mary Elizabeth Mastrantonio peknou a populárnou herečkou, Christian Slater nádejnou vychádzajúcou hviezdou, Alan Rickman filmovým záporákom číslo jedna, Morgan Freeman začínal ťažiť zo svojej oscarovej nominácie a Bryan Adams svojimi unylými cajdákmi vedel dobyť hitparády. Ako malého ma to veľmi bavilo a dá sa to pozrieť aj dnes, hoci výprava je oproti dnešným veľkofilmom o poznanie skromnejšia. Alan Rickman je skutočne hajzel na pohľadanie. :-) ()

Klenotka

Strašně hollywoodské, překroucené, ale miluju to! Alan Rickman je tu v roli šerifa nepřekonatelný. Skvělý soundtrack (a píseň Everything I do od Bryana Adamse), akční a zajímavá Marian, její dvorní dáma jakbysmet a celá skupinka zbojníků, tohle všechno nějakým záhadným způsobem naprosto dokonale funguje. Objevení Seana Conneryho úplně na konci už je jen taková třešnička. ()

hans500

Tento Robin Hood se opravdu vydařil, líbil se mi ještě víc než verze s Errolem Flynnem (z roku 1938). Je tu vše co tu být má: výborná režie, skvělý scénář, brilantní obsazení (Kevin Costner jako Robin bezchybný a Freeman tradičně taky, ale stejně je zde nejlepší fantastický Alan Rickman jako záporák, minirole Seana Conneryho také potěší), perfektní výprava, film má spád i tempo a dobrou hudbu. ()

kjakob

Příjemně oddechový film pro nedělní večer. Reynoldsova důsledná režie umí barvitě a stylově vyprávět dobrodružný příběh a přikořenit ho správným množstvím romantiky. Důležité momenty střídají humorné scény, a celek šlape jako parní stroj až do finiše. V jádru celého příběhu je ukryta pohádka, a tak to má být. ()

Estrellita

Vsadila bych své nejoblíbenější boty na to, že už nikdo nikdy nedokáže natočit adaptaci legendy o Robinu Hoodovi lépe. Jedná se o dokonalý historický velkofilm s perfektními herci, skvělou hudbou a naprosto úžasným Kevinem Costnerem, který by měl za ten svůj úsměv dostat Oscara. Navíc, režisérská verze dává filmu najednou úplně jiný rozměr, který možná trochu znehodnocuje původní pověst, ale ve finále i leccos vysvětluje - po svém, samozřejmě. Na tenhle film zkrátka nedám dopustit! 100% ()

filmmovier

Vynikající zpracování slavného příběhu a zároveň asi i nejlepší (z 80-kového seriálu jsem viděl jen výtečný pilot). Perfektní scénář, úžasná atmosféra, skvělý hudební doprovod a výteční herci (Kevin Costner je skutečně velmi fajn, ale Morgan Freeman je Morgan Freeman a ani ten stejně nemá na naprosto fantastického Alana Rickmana, jeho šerif z Nottinghamu je naprosto famózní a navíc se na konci objeví Connery). Prakticky bezchybné dobrodružství a film, který má vše, co má správná podívaná tohoto typu mít. Je to zábavné, napínavé, strhující, se slečnou Marplovou v roli čarodějnice a se Severusem Snapem, který má hlas Luciuse Malfoye (jako nějaké kouzlo). Parádní podívaná, určitě nevidím naposledy. 85%. ()

Lachtaan

Kdysi ovlivněn nevýrazným britským seriálem zaobírajícím se taktéž osudy Robina Hooda jsem na tento snímek zhlížel dosti zvysoka. Až po letech jsem si uvědomil, jak skvěle zrežírovaný i zahraný vlastně je, že se v něm můžeme pokochat tím nejlepším obsazením pro příběh nejslavnějšího zbojníka a že opravdu není třeba dalších remaků a rebootů, o které se pokoušel Ridey Scott s Russelem Crowem. A to už vůbec nemluvím o letošním pokusu o další novou tvář této legendy. Costner s Freemanem versus neoblomný Rickman si zkrátka urvali Hoodův příběh pro sebe na desítky let dopředu. ()

kumpi

Nejlepší zpracování Robina Hooda tak jak ho všichni známe. Ve filmu se objevují i dobré hlášky a velmi mě překvapil Morgan Freeman, ke kterému mi jinak spíše sedí role typu Sedm apod. :)).... ()

Samuel7

Ve své době možná hit, ale dnes už tento způsob zpracování působí dost zastaralým dojmem. A to nemluvím jen o technickém provedení (laciné kouřové a světelné efekty tak typické pro staré pohádky), ale i o narativu a hlavně stereotypních postavách. Přirovnal bych to k hrané disneyovce bez písniček. Herci záměrně přehrávají, padají nejrůznější vtípky a se zákony fyziky se nakládá podle libosti. I přesto jsem se bavil od začátku do konce. Vzhledem k recenzím jsem však čekal mnohem více, zvláště ve srovnání s Hoodem od Riddleyho Scotta, který zde má spíše průměrná hodnocení. K němu naopak téměř nemám výhrad. Asi mi víc sedí historicky realistické (nemám tím na mysli věrné) pojetí než tento mix dobrodružného filmu, pohádky a komedie. ()

lennyd

Robin Locksley (Kevin Costner) se vrací se svým nový přítelem Azímem (Morgan Freeman) zpět do studené Anglie, aby se usmířil s otcem. Bohužel, za jeho nepřítomnosti se leccos změnilo. Nepřítomnost krále Richarda Lvího Srdce nahrála šerifovi z Nottinghamu, kterýžto by rád převzal vládu nad celou zemí. A svým odpůrcům (což je například Robinův otec) nic nedaruje. Takže chudák Robin najde otce zavražděného a hrad vypálený (což ho teda pěkně naštve). Přidá se k tlupě psanců v lese Sherwoodu (no přidá, dojde tam, převezme velení) a spolu s nimi vedou nelítostný partyzánský boj proti Nottinghamskému šerifovi. Až šerifovi rupnou nervy, unese Lady Marianne, Robinovi dojde trpělivost, a spolu s přáteli vyjdou do otevřené války. ... Kevin Costner neumí točit malé filmy. Ať dobré, nebo špatné vždycky jsou to velkolepé dramata, nezřídka ke třem hodinám délky. Robin Hood se ničím neliší, nádherný film z anglické historie, kde si Kevin za pomoci dalších známých tváří (Morgan Freeman, Christian Slater či Alan Rickman) střihl opět hlavní roli (zachránce všehomíra). Ale dost sarkasmu, Robin Hood, je setsakra dobrej film, s krásnou hudbou Michaela Kamena. Skvělý byl Morgan Freeman v roli arabského ochránce (dost mu to seklo) a potěšila i malililinkatá rolička Seana Connery ho jako Krále Richarda Lví Srdce... Prostě pohodový film... ()

drederik

Costner v době kdy byl na vrcholu, tradičně výborní Freeman s Rickmanem = skvělý dobrodružný film, který už od malička patří k mým nejoblíbenějším. ()

anli

Tenhle film udelal Robina Robinem a Kevin Costner mu vdechl to spravne tajemno.Scenarista i reziser vsadili na klasiku legendy,vcetne zname carodejnice a padoucha serifa-vynikajici Alan Rickman!Celkove se legenda vic podoba dobrodruzne pohadce nez realite,ale tomuhle pribehu to maximalne slusi.K tomu skvela hudba a zajimava postava v podani Morgana Freemana a je tu film,ktery patri do skupiny tech,na ktere se vetsina lidi diva zas a znovu.Spravna romantika pro zeny a vyvazene akcni a bojove sceny pro muze-kazdy si tu neco najde a obcas se vsichni zasmeji povedenemu vtipu.Krasne zbojnickych 85%. ()

ywo666

No. Tento film má určite svoje muchy, ale ja ho mám veľmi rád už od malého chlapca. Alan Rickman dáva tonu hlášok na ktoré nikdy nezabudnem. Costner a Freeman sú tiež veľmi dobré postavy. Akcia je zaujímavá akurát už trpí vekom. Stredoveký vizuál ma dosť bral a zmes dobrodružstva, humoru a drsnej režby sa mi vždy pozdáva. Hlavná hrdinka píchateľná. Záporáci nápaditý. Ožratý mních má snáď pivo ešte radšej ako ja. V 1991 sa ešte nosila náboženská tolerancia. Akurát nechápem, prečo sa tam musel Kevin kúpať holý. Buď sa na ti mal vysrať, alebo mal spraviť aspoň pár klikov a zhybov. Ničmenej top mojej mladosti. Slabých 5* musím dať. ()

noriaki

Nestárnoucí klukovské dobrodružství, které nikdy nebude kralovat žebřčkům popularity, ale na druhou stranu ani nikdy nezklame. Američanům se podařil malý zázrak. Bytostně anglickou legendu nezprznili, a dokonce natočili nejlepší verzi, a to s bohatým náskokem. Kevin Reynolds dal filmu ten správný mix dramatu a jemného humoru, takže i když se občas dějí docela kruté věci, filmi si zachovává krásně odlehčenou atmosféru. Škoda jen že už začínalo pracovat Costnerovo ego, a žárlivá hvězda upozadila Alana Rickmana. Síla filmu totiž roste s každým jeho záběrem. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman