Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlap středního věku, jehož život se smrsknul na otravné každodenní rituály prokládané manželčiným pohrdáním a pubertálními výlevy vlastních dětí. Když do jejich domu vniknou dva lupiči, nechá je beztrestně loupit a praštit svého syna. On se hájí tím, že nechtěl hrotit nebezpečnou situaci, ale všichni v jeho okolí ho mají za zbabělce. Hutch si původně myslel, že to ustojí, ale když se stane jedním z cestujících, které v nočním autobuse obtěžuje banda grázlů, bouchnou v něm nahromaděné saze. A že jich je. Než se usadil, živil se Hutch tím, že s pomocí násilí řešil problémy, na které si nikdo jiný netroufal, a absolvoval kvůli tomu hodně speciální trénink. Krvavá výchovná lekce v autobuse spustí lavinu událostí, které Hutche prověří víc, než cokoliv dosud prožil. Tenhle pan Nikdo má ale pořádně tuhý kořínek. A tajný sejf plný zbraní. (CinemArt)

ForGump

Zase po dlouhý době příjemnej akční výplach, který má dobrou režii, soundtrack a velice cool střih. Nic víc v tom nehledám, velice dobrá zábava s přijatelnou délkou. A Christophera Lloyda, RZA a Odenkirka vidět jako badass russians killers je k nezaplacení. Snad se z Najšullera nestane druhý Bekmambetov, tedy jiný ruský talent, jehož Hollywood trochu pokazil. 80% ()

V1ctor_

Vždy budu polemizovat o tom co je k tomu vlastně vede, ale teď, teď tomu nerozumím ještě o level dál. Nekonečná jatka, kde vám bude připadat jak kdyby lurkující enemácí, měli spawner hned mimo výseč záběru kamery. Bob Odenkirk zaujmul sympatickou snahou napodobit legendárního Johna Wicka, ale Keanu Reeves je přeci jen ve své branži uvěřitelnější. ()

Tamdydam

Nobody je obyčejným bezduchým zvěrstvem mající za úkol vyvolat v násilím otupělém fandovi akčních filmů jednadvacátého století alespoň nějaké to napětí. Což není jen tak. Ovšem Ilja Najšuller je evidentně oddaným fanouškem Qentina Tarantina. Volí tedy jeho osvědčené postupy. Maximum násilí, brutality, stylové prvky (retro hudba, staré bouráky, vintage hi-hifi, atd.) s tím, že na rozdíl od Tarantina se zbytečně nepokouší o humor a myslí to celé víc vážně. A to by bylo, aby tenhle recept alespoň coby jednohubka na jedno použití nefungoval. Nemůžu říct, že by ve mě film nevyvolal emoce. Poměrně mě rozrušily úvahy, kam až divácká otupělost (která se jistě neomezuje jen na otupělost před obrazovkou) časem zajde (a kam už zašla). Ale pro mě tohle každopádně není. I kdybych pominul svou zastaralou útlocitnost, je toho v tomhle braku prostě všeho moc. Nelze tomu věřit-nevyvolává to ve mě napětí. Jen znechucení z brutálních scén. A jelikož nejsem úchyl jako Tarantino, tak mi to nestačí. ()

Mkartaylas56

Vcelku přímočará, avšak neskutečně zábavná variace na Johna Wicka, která je plná skvěle zvládnutých a zapamatovatelných akčních scén a má v hlavní roli vynikajícího Boba Odenkirka, jenž stačil v téhle netypické roli udivovat už v trailerech no a v samotném filmu s tím rozhodně nepřestává a dává si to s přehledem. Navíc mu více než zdatně sekundují Alexej Serebrjakov jako hlavní záporák a pro mě překvapivě i Christopher Lloyd, kterého jsem tady fakt nečekal a podobně jako Bob tak trochu vystupuje ze své obvyklé škatulky. Za mě jde tedy po delší době opět o parádní odlehčenou akční jízdu, která plní takříkajíc vše, co byste od ní čekali a já si po jejím zhlédnutí uvědomuji, jak se mi vlastně tento filmový žánr zamlouvá víc a víc. 80% ()

J.e.r.e.c

Dřív se v akčních komediích mlátilo pěstí do břicha, kopalo do koulí a fackovalo a Bud Spencer s Terrencem Hillem si s tím vystačili celou kariéru. Dnes se místo toho rozstřelují Rusové brokovnicí, přejíždějí autem nebo porcují obřím kuchyňským nožem. Nutno dodat, že je to pořád podobná psina, takže se s touhle loserskou verzí Johna Wicka dá zabít docela příjemná hodinka a půl. 73 % ()

vox_populi odpad!

spočiatku som myslel, že to bude niečo v zmysle Voľného pádu, ale to som sa totálne zmýlil. Napokon, čo kvalitného by mohli amíci nakrútiť v roku 2021, keď svet najviac trápia neposlušní Rusi, utláčaní černosi a nepochopení buzeranti? Film je tendenčný, nezaujímavý až nudný s mizernými hereckými výkonmi. Ale inak je ideologicky, rasovo a gender korektný. Takže niektorí ho budú žrať a iní ho budú odsudzovať. Idem si radšej pustiť niečo kvalitné, napríklad Bullitov prípad alebo Francúzsku spojku. Hja - dobre už bolo! ()

Worry77

Tak tohle byla fakt jízda. Něco, co je několik mil před Johnem Wickem a jemu podobným filmům, ačkoliv se zase tolik neliší. Teď mě opravdu mrzí, že jsem si na Nobody nestihl zajít do kina, protože bych trnutím seděl na kraji sedadla. K Bobovi mám od Breaking Bad velmi dobrý vztah a to se taky nadále nemění, spíše se to ještě prohlubuje. Tenhle film je prostě to, co od akční řežby chcete - hodně krve, brutální scény na kameru, elegance a charisma. Skvělá hudba, i když je tisíckrát oposlouchaná, tak si zde ospravedlnila svou existenci, protože nikdy jsem u poslechu Armstrongova ,,What a wonderful world" neměl takovej pocit jako tady. Důkaz, že se solidní akční filmy o vedení války jednoho človeka proti mafii se stále točí. (90%) ()

papadoce

Ja som asi dvadsať minút nevedel čo si mám o tomto filme myslieť, ale toto čo sa udialo v autobuse, to som si musel dať dvakrát. To bola jednak absolútne dokonale natočená akcia, a jednak to malo taký zvláštny humor/nehumor, že som po nej šalel blahom. A ako som sa potešil, keď sa Nobody do toho busu vrátil. To bola úplná paráda. Ale to ozajstné rošambo ešte len prísť malo. Na scénu prišiel Julián 😂😂😂. Masaker. Od Juliána to malo už taký spád a akciu, že občas to pripomínalo kombináciu Johna Wicka a poctivých deväťdesiatok. Najlepším ťahom bol výber hercov. Ja netuším kto je Bob Odenkirk ani Alexej Serebrjakov, ale kasting je desať hviezdičkový. Navyše Connie Nielsen je prekrásna a Kiko Lloyd sa vrátil z budúcnosti s dvojranovkou. Tento film mal gule. Ale taký film potrebuje diváka čo to ocení. Verím, že Ilja sa iba rozbieha a že ho čaká úžasná režisérska budúcnosť, samozrejme ak nepodľahne pegi systému alebo uslintanej hollyúdskej produkcii pre poďobaných. A aby som nezabudol, desať hviezd dávam aj soundtracku. Toto bola paráda. *****. ()

Najt

Adaptace na rodinného Johna Wicka. Mě se to líbilo. Dobře natočená akce se vždy dobře sleduje. Sice film vůbec ničím nevyniká a příběh je prostej a obyčejnej a 4* me prijdou moc, tak tři zase málo. // 3,5z5 ()

sunfreedom

Je to sice taková ta normální akce ve stylu "to neměli dělat", líbí se mi ale, jak moc se to snaží být realistické alespoň v tom, že hlavní hrdina nezmlátí všechny na první dobrou, ale je už prostě starý a sešlý. Člověk se s tím lépe identifikuje. ()

departed

Líbí se mi, když si tvůrci dokáží udělat prdel sami ze sebe a vlastně ze všech akčňáků podobného ražení. Už jen obsazením protagonisty -- Boba by do téhle role nikdo nikdy neuhodl a hle kolik ze své role obyčejného tatíka od rodiny dokázal vyždímat. Je to vlastně strašně obyčejný, ale přitom tak dobrý. ()

Ex_Machina

„Vážení přátelé Ano". Takto sa má točiť zábavná oddychová jazda. Detailne prepracovaná choreografia súbojov ako vystrihnutá z Johna Wicka, nekompromisnosť ako v Equalizerovi a ochrana rodiny lepšia ako u Neesona. Najlepšie na tom všetkom je to, že to nepôsobí vôbec lacno a pocit zadosťučinenia vás drží za „plecia“ počas celého filmu. V rámci žánru absolútna jednotka. ()

Recenzon

Takový odlehčený akční film, ke kterému se vždy rád vracím. Vidět Saula Goodmana jako profíka v boji je opravdu zajímavý a nevídaný. Mám pocit, že jsem tam viděl takový malinký závan humoru, který mi tam vůbec nevadí a je naprosto přirozený. Film navíc obsahuje neskutečně bezchybnou bojovou scénu v autobusu, která mě k tomuhle filmu vlastně přilákala. Zkráceně takový odlehčený John Wick. ()

Stanix

Další klon Johna Wicka, nikterak zvlášť podařený, nicméně na jednu projekci zabaví. Na to jak byl Hardcore Henry svým způsobem inovativní, tady jede Najšulin na dost ohrátou desku. Xmildenovi: Normální stav, dívám se kolikrát i na tři "díly". Obávám se, že tady ti opakovaná projekce moc nepomůže. Lehký nadprůměr. ()

pride

Priame, jednoduché, svieže. Skvelá hudba, scény v autobuse a nečakaná návšetv jeho tatka najlepšie. Na slepých a zombie ruských mafiánov sme si už zvykli. :) ()

shade000

Načo plýtvať slovami - jednoduché, krátke, výstižné a účinné. Recept na akčnú pecku bez zbytočného premýšľania... ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (více)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (více)