Nastala chyba při přehrávání videa.
 • malylada
  ***

  Bohužel druhé Statečné srdce se nekoná. Besson si uřízl pořádný krajíc, který se mu nepodařilo ukočírovat. Práce s postavami a jako drama to docela drhne a Milla mu moc nepomáhá. Vůbec mi nesedly prostřihy vizí Johanky, které neustále trhaly plynulost děje. První dvě třetiny nejsou tak špatné, když si odmyslím, jak tupým způsobem je postava Johanky po celou dobu prezentována. Nicméně Milla moc nemluví a roli mladé dívky v bitevních vřavách zvládá uvěřitelně. Středověké bitvy jsou výpravné, bavily mě i přes to, že od Bessona člověk čeká větší nápaditost. Pro mě nepochopitelně přijde posledních čtyřicet minut zdlouhavé pasáže, během kterých se marně Milla snaží hrát psychicky zlomenou ženu kolem samotného procesu, než dojde k upálení. Mít to v merku Mel, mohla to být pecka.......6/10(28.3.2017)

 • stilgar1
  **

  První náznak pádu režiséra, který dokázal natočit tak úžasné filmy, jakými byly např. Leon, Brutální Nikita či Pátý element. Při sledování nevíte, zda dříve brečet nad tragičností této události nebo nad katastrofálním ztvárnění tohoto historického příběhu. Největší tragédií ovšem je herecký výkon M. Jovovich, která se do této role nehodila stejně tak moc, jako se hodila do role v Pátém elementu. Jedno z největších filmových zklamání devadesátých let...(8.10.2006)

 • Spiker01
  ***

  Vyloženě průšvih to podle mě není, je to pouze takové mdlé, dlouhé a historicky nepřesné až nad rámec magična. Milla Jovovich je duchem nepřítomná a posedlá božskou mocí a vypadá jako naprostý pomatenec. Otázka jestli to vážně tak mizerně hraje nebo je prostě tak toporná jako vždy. Kdysi jsem to měl na VHS a nejspíš jsem těch 150 minut nikdy nedokoukal, to až teď jsem se odvážil a nikdy víc už to vidět nepotřebuji...50%(3.1.2016)

 • draggo
  ***

  Téma Johanky z Arku bylo vždycky problematické. Luc Besson se jí zde rozhodl pojmout zejména jako náboženskou fanatičku než schopnou vojevůdkyni. Bohužel tohle pojetí by vyžadovalo trochu jiný přístup a výsledkem tedy je rozpačitý film, který osciluje na hranici mezi historiským blockbusterem a cestou do hlubin bláznovy duše. Ze začátku to sice vypadá poměrně slušně, Johančiny představy o setkání s Bohem působí zajímavě a její přijetí na dvoře krále nepostrádá emoce. Ale jak to pokračuje, vše se rapidně zhoršuje. Milla Jovovich je moje velká oblíbenkyně, ale nejlépe jí jdou drsné akční role - tady značně přehrává a místo nábožensky zapálené dívky většinu času působí jako naprostý blázen. Ale s mečem jí to jde o poznání lépe než s růžencem, takže při bitevních scénách i zvedám palec nahoru. Bohužel, čím více film postupuje, dostavuje se otupělost nad přepálenou stopáží. Ke konci se film neuvěřitelně vleče a při upalování divák ani nelituje ubohé Johanky, ale spíš je rád že už je konec a nehrozí mu další proleženiny. /50% a 3*/(5.5.2012)

 • Sofia
  *****

  Jsem překvapená spoustou negativních reakcí. Mně osobně se tento film velmi líbil (i na popáté!), místy je to trochu moc ukecané, ale jsou tam scény (bitva u Orleans, korunovace, konec) při kterých mě hodně mrazilo v zádech (výborná hudba!) a mrazení v zádech je u mě vždycky známkou kvality :-) A Johančiny vize jsou krásně barevně vytvořené. Besson mě asi nezklame nikdy.(3.3.2006)

 • - Z celkem osmi nominací na cenu César vyhrál snímek dvě, a to v kategoriích nejlepší kostýmy a nejlepší zvuk. (Terva)

 • - Naturálny boj občas prerástol do skutočných bitiek medzi komparzistami a stávalo sa, že kaskadéri museli pred rozzúrenými komparzistami chrániť aj hercov. Nezaobišlo sa to bez zranení. Sanitky a vrtuľníky boli priamo na pľaci, zašívalo sa rovno na mieste. (gogo76)

 • - Poslední film Josepha O'Conora (vrchní inkvizitor). (Karlos80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace