Jsem překvapená spoustou negativních reakcí. Mně osobně se tento film velmi líbil (i na popáté!), místy je to trochu moc ukecané, ale jsou tam scény (bitva u Orleans, korunovace, konec) při kterých mě hodně mrazilo v zádech (výborná hudba!) a mrazení v zádech je u mě vždycky známkou kvality :-) A Johančiny vize jsou krásně barevně vytvořené. Besson mě asi nezklame nikdy.(3.3.2006)

Besson dokázal natočiť veľkofilm bez veľkých peňazí. Realisticky zobrazené bitky prekonávajú aj VOJAKA RYANA a Johanka v podaní Milli Jovovich ma absolúptne presvedčila, že sedemnásťročné dievča sa za daných okolností nemohlo chovať normálnejšie. Dustin Hoffman je dokonalou čerešničkou na tomto veľdiele. Reklamný text "Najlepší film od Statočného srdca" výnimočne hovorí pravdu. Skvelí herci, hudba, výprava, réžia...(21.11.2005)

Celý film jsem byla přesvědčená, že dám 2*, ale závěrečná scéna upálení byla tak dobře natočená, že kvůli ní jednu přidám. Jinak je celý film takový nemastný neslaný, kromě závěru s Dustinem, který ukazuje úplně jiný pohled na Johančiny vidiny, což vůbec není špatné. A ačkoliv mám Millu jinak ráda, tady mě její herecký výkon neskutečně iritoval.(16.12.2009)

Velice zajímavě pojatý historický snímek. Oceňuji snahu Luca Bessona jít si vlastní cestou. Nepochybně vizuální pecka, které se dá vytknout jistá přehnanost (přehrávající Mila Jovovich a délka), nicméně nudit se rozhodně nebudete. Akčních scén je pomálu, ale realistická jatka mají své jisté kouzlo a chorály Erica Serry burácí velmi slušně. Potěší herecké výkony- a to hlavně vedlejší postavy jako Faye Duneway, John Malkovich či famozní Dustin Hoffman. Už jen kvůli nim má kostýmní podívaná smysl.(12.7.2008)

Nezbývá mi, než dát tomuhle filmu 3 hvězdičky. Ne za jeho kvlitu, ale že zaměstnal hodně nezaměstnaných - aspoň na čas - na Bruntálsku. Takže bylo pomoženo, hmatatelně lidem na Bruntálsku, kde jim peníze chybí víc, než jinde v zemi. Za ty peníze si mohou jít pak do kina, na nějaké pohádky pro dospělé. Kvalita filmu, to se nedá dodívat. Je to jen zpracování známé legendy a tvůrce do toho nevložil nic reálného, nechal nás při legendě.(4.9.2010)

• - Luc Besson točil všetky bojové scény bez prípravy, nechcel vidieť žiadne choreografie ale naturálny boj. Predpísané choreografie mali iba herci. (gogo76)

• - Film se mimo jiné natáčel i v okolí přehrady Slezká Harta, kde vyrostly kulisy Orleánu. Filmaři bohužel po natáčení všechny rozebrali a tak po nich dnes není ani stopy. (Czernozub)

• - Hned první den natáčení se smrtelně zranil osvětlovač Pierre Jouan Loyc. S motorovou šestikolkou narazil do stromu, přičemž utrpěl zranění, kterým následně v bruntálské nemocnici podlehl. (Mr.Hudson)