• Hild

Nemám ráda tento film. Celé je to neuvěřitelně přehnané a hlavně Milla Jovovich mi tady ale taaaaak nesedla. Pokud jde o Johanku z Arku, tak dám vždycky přednost té televizní s Leelee Sobieski, která sice možná není tak výpravná a velkolepá, přesto je však mnohem lépe pojatá a dala mi o hodně více. Tohle byl jen pokus o historický velkofilm, vzešel z toho ale jen opravdu špatný film.(19.10.2011)

• Genero

Těšil jsem se na srdcervoucí historické drama, během kterého se platonicky zamiluji do křehké, nepochopené a zrazené Johanky a na konci při scéně jejího upálení zaslepen vlastními slzami ze zoufalství vyhodím bednu z okna. Místo toho jsem sledoval vyhublého buzíka s kastrůlkem na hlavě, jak se v bitevní vřavě kymácí jako oprýskaná marioneta přivázaná za kotníky ke svému valachovi. Navíc z Míly minulou noc Luc vyprstil veškeré zbytky už tak nepříliš rozvinutého hereckého talentu, takže legendární zachránkyně Francie hystericky vřeští na své vojsko cosi ze stodvacáté strany dominikánského breviáře, jako Iveta na Jirku, když jí ze šrajtofle vytáhl poslední padesátku. Nakonec se tedy můj původní předpoklad naplnil pouze z části a ze zoufalství jsem vyhodil bednu z okna.(21.11.2011)

"PŘIŠLA NÁS NAVŠTÍVIT TA FRANCOUZSKÁ ČUBKA." Odvážné pojetí Johanky jako otravné hysterky, které mě kupodivu neznechutilo, snad i proto, že ve finále Johanku její bludy působivě doženou. Výprava, kamera, casting, akce, dialogy, vše skvělé. Místy záměrně karikaturní (smrt Johančiny sestry). Při scéně dobytí mostu, kdy je Johanka po triumfu šokována způsobeným masakrem, ze mě ten parchant Besson vždycky vyždímá slzy.(19.9.2011)

• Enšpígl

Když začala Johanka před tou branou hysterčit, že se tam nemůže dostat, asi nejeden chlap vstal a šel vysypat odpadky, protože si myslel, že na něj křičí jeho žena. Samozřejmě film sám o sobě posloužil jen Lucu Bessonovi, aby dokázal své tehdejší partnerce Mille Jovovic jak moc jí miluje a že když zůstane v jeho posteli bude moci si zahrát nejspíš i americkýho prezidenta. Škoda jen, že s tímhle důkazem lásky vyšel na veřejnost.(17.12.2007)

Bohužel druhé Statečné srdce se nekoná. Besson si uřízl pořádný krajíc, který se mu nepodařilo ukočírovat. Práce s postavami a jako drama to docela drhne a Milla mu moc nepomáhá. Vůbec mi nesedly prostřihy vizí Johanky, které neustále trhaly plynulost děje. První dvě třetiny nejsou tak špatné, když si odmyslím, jak tupým způsobem je postava Johanky po celou dobu prezentována. Nicméně Milla moc nemluví a roli mladé dívky v bitevních vřavách zvládá uvěřitelně. Středověké bitvy jsou výpravné, bavily mě i přes to, že od Bessona člověk čeká větší nápaditost. Pro mě nepochopitelně přijde posledních čtyřicet minut zdlouhavé pasáže, během kterých se marně Milla snaží hrát psychicky zlomenou ženu kolem samotného procesu, než dojde k upálení. Mít to v merku Mel, mohla to být pecka.......6/10(28.3.2017)

• - Poslední film Josepha O'Conora (vrchní inkvizitor). (Karlos80)

• - Kathryn Bigelow odmítla snímek režírovat poté, co Luc Besson prosadil do hlavní role svou tehdejší manželku Millu Jovovich. (Karlos80)

• - Film se mimo jiné natáčel i v okolí přehrady Slezká Harta, kde vyrostly kulisy Orleánu. Filmaři bohužel po natáčení všechny rozebrali a tak po nich dnes není ani stopy. (Czernozub)