Hodnocení tohoto filmu místy více vypovídají o svých autorech než o tématu, ke kterému se vztahují. Mluvit o historickém filmu znamená vědět alespoň něco o době, tématu a postavě či postavách, které jsou předmětem jeho obsahu. Bessonova vůle držet jednotu reality i tradice a jejího francouzského osvojení je pozoruhodná. Mila (Milla) Jovovich, toto slovanské ztvárnění mýtické francouzské národní hrdinky srovnatelné snad jen se stejně legendárním Vercingetorixem, odvádí vynikající herecký výkon přesně odpovídající exaltovanosti středověkého mysticismu (odkazuji na MARTINA LUTHERA a Finniesovy srovnatelné stavy během jeho tápání a bloudění). Že to budí dojem buď přibližování, nebo i přesahování mezí normální psychiky, je zřejmé. Méně zřejmé je se tomu divit, případně to zpochybňovat nebo dokonce podle toho usuzovat na kvalitu hereckého výkonu. V této rovině Bessonovy interpretace je pochopitelné i "černobílé" vidění anglických okupantů (srovnejme to s naším vztahem k Němcům). Za zvlášť zdařilé považuji psychologické scény prvních projevů Janiny-Johančiny rodící se "svatosti", jejích pověstných rozhovorů s "hlasy" podobně jako krajinné záběry kamery. Nepřerývaný, slabiny i stíny neskrývající obraz Johančiny osobnosti i zbabělost, projevená při jejím zajetí a následném křivém obvinění z kacířství, čarodějnictví ve stylu prvních KLADIV NA ČARODĚJNICE, politický proces se stejným zneužitím práva jako nedlouho předtím v Husově případě jsou jen epilogem jejího krátkého, zralého ženství se nedočkavšího života (úplná Johančina rehabilitace proběhla v katolické církvi podle dostupných informací relativně nedávno; jisté je, že z někdejší kacířky se stala v katolické věrouce dneška mučednice a Vatikánem svatořečená světice). Díla, která vyžadují delší zamyšlení, jsou jako plody, které nepřinesou výnos bez náležité péče. Užitek je oboustranný: divák je obohacen nejen myšlenkově, ale i citově, dílo se šíří tam, kde by mohlo - a mělo - být. Čas prověří nejlépe, nakolik se jedná o nadčasový počin nebo naopak dočasný úspěch, jehož případné slabiny budou více patrny našim potomkům než divákům naší současnosti.(1.3.2008)

Ale hej, vždy sa mi tento historický film páčil, i keď nesahá ani po päty iným historickým veľkofilmom, akými sú Braveheart alebo Gladiator. Vo filme ma najviac aj tak uchvátila Milla Jovovich a neviem, či by ma ten film oslovil, ak by tam nehrala. Ona celý film tiahne a na jej herectve je celý film postavený. Akcia tak akurát ale nie je tak veľkolepá, ako už v hore zmiňovaných filmoch. A výprava je slušná, ale to je všetko. Film má všetko slušné,až moc priemerné a to je všetko. Ale, je to najlepšie (pre mňa!!!) sfilmovaný film s touto historickou hrdinkou. /65%/(2.6.2010)

• honajz

Kdysi jsem na tenhle film psal dlouhou recenzi, která se ztratila v hlubinách internetu i časopisu DiViDi, ale moje dojmy dnes jsou takové, že to bylo zmatené, uřvané, nelogické, a Millu by jeden nejradši nakopal do rozkroku, nakolik to není slušné a holky to asi nebolí tolik, jako chlapa koule - ale při některých scénách člověk měl pocit, že Mille ty koule fakt narostly. Některé scény zbytečně brutální, jiné přebarvičkované, a celé se to táhne jako falešný turecký med.(31.8.2013)

8 / 10 Krásne prerozprávanie starej legendy, u ktorého poteší najmä to, že pod všetkou tou výpravnosťou sa nadobro nestratil Bessonov zmysel pre vizuálnu poetiku - fantaskné, snové výjavy striedajú panorámy na prekrásnu francúzsku krajinu a divák dostáva len málo príležitostí na to, aby mohol s pokojným svedomím odtrhnúť oči z obrazovky. Navyše, na svoje si prídu aj tí, ktorých viac ako reči bavia činy - bojov si tu užijete vskutku požehnane a režisér sa ani v tejto rovine nestráca. Stručne a jednoducho, tri hodiny sú pomerne veľa, ale mne utiekli ako voda. Prirátajte si k tomu nádhernú Millu a jej vyjukaný kukuč a je dosť možné, že si Príbeh Johanky z Arku užijete viac, ako by ste boli bývali čakali.(22.12.2005)

• Hal_Moore

Film jsem viděl v kině. Očekával jsem epický příběh ve stylu Statečné srdce, ale NE TOHLE. Dvě a půl hodiny je pro pomalu plynoucí příběh hodně dlouhá doba. Chtělo by se říci - nuda. Ale zase taková nuda to není. Vše se točí okolo katolíků a víry, bitvy jsou cool, ale nejsou příliš dlouhé. Všichni určitě ví, jak to dopadne. Je lepší podívat se na nějaký dokument o Johance. O nic nepřijdete.(20.6.2005)

• - Kathryn Bigelow odmítla snímek režírovat poté, co Luc Besson prosadil do hlavní role svou tehdejší manželku Millu Jovovich. (Karlos80)

• - Poslední film Josepha O'Conora (vrchní inkvizitor). (Karlos80)

• - Bojové scény z filmu sa natáčali na Bruntálsku, kde bola v tom čase najväčšia nezamestnanosť. Českí komparzisti tak presvedčivo bojovali, že každodenné natáčanie sa nezaobišlo bez veľa zranených komparzistov. (andykovac)