• Hal_Moore

Film jsem viděl v kině. Očekával jsem epický příběh ve stylu Statečné srdce, ale NE TOHLE. Dvě a půl hodiny je pro pomalu plynoucí příběh hodně dlouhá doba. Chtělo by se říci - nuda. Ale zase taková nuda to není. Vše se točí okolo katolíků a víry, bitvy jsou cool, ale nejsou příliš dlouhé. Všichni určitě ví, jak to dopadne. Je lepší podívat se na nějaký dokument o Johance. O nic nepřijdete.(20.6.2005)

• Enšpígl

Když začala Johanka před tou branou hysterčit, že se tam nemůže dostat, asi nejeden chlap vstal a šel vysypat odpadky, protože si myslel, že na něj křičí jeho žena. Samozřejmě film sám o sobě posloužil jen Lucu Bessonovi, aby dokázal své tehdejší partnerce Mille Jovovic jak moc jí miluje a že když zůstane v jeho posteli bude moci si zahrát nejspíš i americkýho prezidenta. Škoda jen, že s tímhle důkazem lásky vyšel na veřejnost.(17.12.2007)

Johanka z Arku je moje oblíbená historická postava a rozhodně jí mám raději než Williama Wallace. Bohužel musím podotknout, že filmy jsou téměř identické a toto zpracování je mnohem horší (přestože se jedná o film mladší než Braveheart!!). Milla Jovovich mi přišla jako Johanka z Arku docela otravná, její psychostavy byly provedeny vážně špatně (dabing je STRAŠNÝ), a zbylé postavy postrádají jakýkoliv prvek zajímavosti.. Přemýšlel jsem alespoň o 4*, ale nakonec je to provedení opravdu horší a Milla Jovovich tomu vůbec nepomohla - 45%(28.12.2013)

Celý film jsem byla přesvědčená, že dám 2*, ale závěrečná scéna upálení byla tak dobře natočená, že kvůli ní jednu přidám. Jinak je celý film takový nemastný neslaný, kromě závěru s Dustinem, který ukazuje úplně jiný pohled na Johančiny vidiny, což vůbec není špatné. A ačkoliv mám Millu jinak ráda, tady mě její herecký výkon neskutečně iritoval.(16.12.2009)

Téma Johanky z Arku bylo vždycky problematické. Luc Besson se jí zde rozhodl pojmout zejména jako náboženskou fanatičku než schopnou vojevůdkyni. Bohužel tohle pojetí by vyžadovalo trochu jiný přístup a výsledkem tedy je rozpačitý film, který osciluje na hranici mezi historiským blockbusterem a cestou do hlubin bláznovy duše. Ze začátku to sice vypadá poměrně slušně, Johančiny představy o setkání s Bohem působí zajímavě a její přijetí na dvoře krále nepostrádá emoce. Ale jak to pokračuje, vše se rapidně zhoršuje. Milla Jovovich je moje velká oblíbenkyně, ale nejlépe jí jdou drsné akční role - tady značně přehrává a místo nábožensky zapálené dívky většinu času působí jako naprostý blázen. Ale s mečem jí to jde o poznání lépe než s růžencem, takže při bitevních scénách i zvedám palec nahoru. Bohužel, čím více film postupuje, dostavuje se otupělost nad přepálenou stopáží. Ke konci se film neuvěřitelně vleče a při upalování divák ani nelituje ubohé Johanky, ale spíš je rád že už je konec a nehrozí mu další proleženiny. /50% a 3*/(5.5.2012)

• - Bělouš Majáles, který je jedním z "domácích" aktérů filmu, pochází z českého chovu a jednalo se o anglického plnokrevníka, který po několika startech v rovinových dostizích přešel do všestranného jezdeckého sportu. Dosáhl stupně "T" v militari, "S" v parkuru a drezuře a v mnoha reprezentačních startech u nás i v zahraničí dělal čest naší zemi. Ve filmu Luca Bessona účinkoval v a osvědčil svůj vynikající charakter. V těžké plné zbroji absolvoval náročné kaskadérské výkony, a to pro filmařské účely i opakovaně. Později byl zařazen do chovu do akceleračního programu a mnoho jeho potomků se snaží dosáhnout kvalit svého otce. Koncem léta roku 2010 musel být ve věku více než 22 let utracen. (Bohemica)

• - Francúzska verzia filmu je dlhšia o niekoľko minút, niektoré surové scény boli pre americkú verziu vystrihnuté. (andykovac)

• - Poslední film Josepha O'Conora (vrchní inkvizitor). (Karlos80)