• Radko

Pri prvom sledovaní som od nudy (a mimoriadne úbohého českéhop dabingu) zaspal, na druhý raz zhruba od polovice dopozeral. Hstorický film o blúzniacej náboženskej fanatičke, ktorá svojou charizmou prispela k niekoľkým víťazstvám nad Angličanmi. Mdlé a nezáživné dielko zaujme kostýmami a vykreslením historických reálií doby, zobrazením tvrdosti stredovekých bojov a podarenou výrobou zázračného olejčeka, ktorým má byť pomazaný nový kráľ. Vzhľadom k menu režiséra a účasti hereckých megahviezd ide o dosť veľké sklamanie.(6.9.2004)

CITÁT - Francie prochází nejtemnějším obdobím svých dějin. Zachránit ji může jediná věc: Zázrak........... Tak co, bylo to UFO na začátku? Byl to mimozemský únos? Kde to ta Joana vlastně byla? Kdo ji schoval někde v čase a pak ji vyplivnul i z mečem v ruce? Zajímavý příběh, povedený hudební doprovod a skvěle herecky obsazené. Milla Jovovich jako Johanka z Arku je démonická. CITÁT - Mluvím s ním. Je krásný. Myslíte, že pochází z nebe?............. Od té doby, co věřím v Boha jako v Mimozemšťana, je lehké za tím vším vidět nějakou kosmickou sílu. Johance prostě pomáhají nějaké bytosti z jiné sféry nebo dimenze. CITÁT - Bůh? Tak na toho jsem málem zapomněl........... Je to smutné drama, ale má to i veselé chvilky. Například ty okolo 80 minuty. Fanatická Joana dokáže udělat peklo a kdo tvrdí, že zázraky neexistují, nemá pravdu. Musím pochválit i velmi povedený Český dabing. Táňa Vilhelmová krásně nadabovala Millu Jovovich. CITÁT - Toto je poselství od Boha: JDĚTE DOMŮ!!!! Johanka z Arku byla upálena roku 1431 a o pět set let později je prohlášena církví za Svatou.(10.2.2015)

• kingik

Když se náročné látky chopí víceméně nenáročný respektive komerční režisér, pak tady máme všechno, jenom ne dobře pojaté historické drama s jeho bývalkou v hlavní roli. Už obsazení hlavní role Millou Jovovich je dost chybné. Nestačí jen krátký sestřih a křečovitá stylizace do postavy Johanky z Arku, ale taky se musí takováto postava uvěřitelně zahrát a to v tomto případě ani holka ani kluk Milla, nesvedla. V řídkých bojových scénách se směšně lopotila v brnění a když měla zahrát nějaký výraz, tak to bylo spíše utrpení Milly z Kyjeva než nějaký herecký projev coby Johanky z Arku. Milla v té blamáži nebyla tak docela sama. O nic ézoteričtějšího se nepokusil ani žádný ze seznamu herců, a těch hvězdných jmen, panečku, co čítal, a koneckonců režisér Luc Besson sice do toho šel prsama, obsadil svoji milou "plochodrážnici", ale takhle kvalitně být znuděn, to se mně už dlouho nestalo. Dlouhé, natahované, rozvleklé s minimem gradace a nízkým výskytem akce, která navíc působila ospalým dojmem. Vražedná stopáž sice obsahuje několik festovních pasáží, včetně diskutabilního "hořlavého" závěru, ale ty by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Kdo jiný by měl příběh Johanky z Arku zfilmovat lépe když ne francouzi. Jenže v tomhle případě neplatí opřít se o "homeland" jistoty když stěžejní hrdinku hraje herečka s podezřelým přízvukem z východního bloku. Takže legendy zase lhaly. Johanka byla ukrajinka. Mé hodnocení: 40%(28.12.2013)

Luc Besson mě tímto filmem velmi zklamal. Přesto dávám 3* za výborné výkony Milly Jovovich a Dustina Hoffmana, podle mě jedné z nejlépších božsko-satanských postav všech dob. Přesto jsou ostatní herci nevýrazní, ani John Malkovich nenaplnil svůj obvyklý standart. Scénář jak ukradený z učebnice dějepisu nedokázal ničím překvapit. Škoda, potenciál tento film orzhodně měl.(27.6.2006)

• Radyo

Zklamání apokalyptických rozměrů. Tak neskutečně rozbředlý, nudný a nevýrazný děj jsem v hollywoodském velkofilmu neviděl snad ještě nikdy. Doslova děsivě na mě zapůsobila i Milla Jovovich v hlavní roli.Její neskutečné přehrávání mě zvedalo z křesla, a když k tomu připočtu ještě ÚDĚSNÝ dabing v podání Táni Vilhelmové, málem jsem v sobě neudržel večeři. Vilhelmová ji nadabovala tak hystericky, až to působilo chvílemi směšně a trapně zároveň. Výprava filmu byla sice bohatá, herci ve vedlejších rolích také neselhali, celkově to ale stačilo jen na jednu hvězdičku. Luc Besson si u mě tímhle filmem dost poškodil svůj jinak velmi vysoký kredit.(18.9.2002)

• - Dalším místem, kde se film u nás natáčel, byla jihočeská ves Dobronice, kde je narozdíl od Slezké Harty opevnění stále k vidění. (Czernozub)

• - Z celkem osmi nominací na cenu César vyhrál snímek dvě, a to v kategoriích nejlepší kostýmy a nejlepší zvuk. (Terva)

• - Naturálny boj občas prerástol do skutočných bitiek medzi komparzistami a stávalo sa, že kaskadéri museli pred rozzúrenými komparzistami chrániť aj hercov. Nezaobišlo sa to bez zranení. Sanitky a vrtuľníky boli priamo na pľaci, zašívalo sa rovno na mieste. (gogo76)