Johanka (Milla Jovovich) byla malou holčičkou, když jí během přepadení její rodné vesnice vojáci anglické armády před očima znásilnili a zavraždili sestru. Od té doby se staly víra a modlitby její jedinou útěchou. Když Johanka dospěla, začala být přesvědčena, že k ní hovoří sám Bůh (Dustin Hoffman) a že jí vyzývá k tomu, aby se postavila do čela armády, která vyžene vetřelce a přinese její zemi mír. Johančino nezlomné odhodlání překonává původní nedůvěru jejích přátel i rodiny. (Magic Box)

Enšpígl

Když začala Johanka před tou branou hysterčit, že se tam nemůže dostat, asi nejeden chlap vstal a šel vysypat odpadky, protože si myslel, že na něj křičí jeho žena. Samozřejmě film sám o sobě posloužil jen Lucu Bessonovi, aby dokázal své tehdejší partnerce Mille Jovovic jak moc jí miluje a že když zůstane v jeho posteli bude moci si zahrát nejspíš i americkýho prezidenta. Škoda jen, že s tímhle důkazem lásky vyšel na veřejnost. ()

Cival

Ubohá křeč Luca Bessona, který po několika skvělých filmech dopřál svým filmařským schopnostem dovolenou. Akce nemá švih ani nápad, dialogy jsou nezajímavé a zdlouhavé, a když do toho Besson navíc občas přisype pár videoklipových prvků je se všemi nadějemi na vznik dobrého historického dramatu konec. Navíc Milla Jovovich hraje špatně jak Simona Chytrová. ()

Radyo

Zklamání apokalyptických rozměrů. Tak neskutečně rozbředlý, nudný a nevýrazný děj jsem v hollywoodském velkofilmu neviděl snad ještě nikdy. Doslova děsivě na mě zapůsobila i Milla Jovovich v hlavní roli.Její neskutečné přehrávání mě zvedalo z křesla, a když k tomu připočtu ještě ÚDĚSNÝ dabing v podání Táni Vilhelmové, málem jsem v sobě neudržel večeři. Vilhelmová ji nadabovala tak hystericky, až to působilo chvílemi směšně a trapně zároveň. Výprava filmu byla sice bohatá, herci ve vedlejších rolích také neselhali, celkově to ale stačilo jen na jednu hvězdičku. Luc Besson si u mě tímhle filmem dost poškodil svůj jinak velmi vysoký kredit. ()

Lima

První dvě třetiny má film spád a Johančiny přestavy setkání s Bohem jsou brilantně výtvarně stylizovány. Mila Jovovich dokazuje, že není dobrá herečka a silně přehrává. Její pojetí Johanky - spíše než zbožná dívka vypadá jako hysterická kráva. Toho času zasnoubená s Bessonem, při výběru hlavní role chudák neměl asi na vybranou, jinak by mu svatá Johanka doma asi pěkně zatopila. Bitevní scény jsou zvládnuty slušně, ale poslední třetina se nechutně vleče. Celkově silnější trojka. ()

Galadriel

Tak tohle pro mě bylo jedno z největších filmových zklamání, co jsem kdy viděla. Čekala jsem opravdu skvělý historický film a navíc od Bessona, který natočil předtím takovou genialitu, jakou pro mě je Pátý element. Celkově vzato to nebylo až zas tak hrozný, ale svůj podíl na mém hodnocení má určitě to, že jsem opravdu čekala víc, o hoooooooodně víc. Film místy strašně nudil, při dost vysoké stopáži prostě nedokázal udržet tempo a to neodčiní ani některá vydařená místa. ()

• Poslední film Josepha O'Conora (vrchní inkvizitor). (Karlos80)
  • Film sa stal svojím rozpočtom 54,9 milióna eur vo svojej dobe druhým najdrahším filmom francúzskej kinematografie. (Raccoon.city)
  • Kathryn Bigelow odmítla snímek režírovat poté, co Luc Besson prosadil do hlavní role svou tehdejší manželku Millu Jovovich. (Karlos80)