Epizody(6)

nineweh

Celou dobu si to drží čtyřhvězdičkovou úroveň, je to solidně napínavé, divák je často sváděn (nejen) z cesty, i když tu a tam se objeví nějaké to detektivkové klišé. Navíc hlavní roli vůbec nehraje přespříliš vyžehlená Kidmanka nebo dokonale zhnusnělý Grant, ale můj milovaný New York, to, že tvůrci natáčeli v autentických lokacích, je asi největší devíza tohohle seriálu. Ale ten konec? Ten byl navzdory snaze udělat to co nejvíc napínavé dost anti-climactic a tak trochu to shodil. ()

jedna_vrana

Hlavné postavy obsadené kvalitnými hercami Nicole Kidmanovou a Hughom Grantom, ale jediný, kto zahral nadštandardný herecký výkon bol pre mňa Donald Sutherland, otec Grace. Pohľady bohatých a unudených amerických mamičiek upierajúce sa závistlivo do výstrihu Eleny ma rozčuľovali. Zápletka nebola výnimočná, aj keď tvorcovia dokázali navodiť dusnú a napínavú atmosféru – škoda, že len v prvých dvoch dieloch. Jeden bod dole za scény zo súdnej siene, ktorých sa pre mňa z nepochopiteľných dôvodov zúčastňovali deti. Tie boli už aj tak dostatočne traumatizované z toho, čo sa im v živote stalo. Načo takto brnkať na citovú strunu? Záver bol prehnaný a gýčový, takže hodnotím celkovo tromi hviezdičkami. ()

filmmovier

Na téhle minisérii je nejlepší hlavní herecká trojice - dokonale nečitelný Hugh Grant v možná své vůbec nejlepší dramatické roli, Donald Sutherland, který dostal trestuhodně málo prostoru a standardně skvělá Nicole Kidman. Děj sice nebyl přímo strhující, ale rozhodně dostatečně napínavý a zajímavý a nevím o jediném momentu, který by mě během těch šesti hodin nudil. Uprostřed to sice trošku ztrácí tempo, ale opravdu jen na malou chvíli. Samotné rozuzlení sice nebylo zas až tak nečekané, ale o to zas na druhou stranu v tomhle seriálu zase tolik nejde. První a (tradičně, díkybohu za to) soudní dily rozhodně nejlepší. Výborná věc a jedna z nejzajímavějších televizních věcí loňského roku. ()

Tosi

Od začátku mě byla nesympatická ta blond'atá kamáradka Kidmenky. Tušil jsem, že v tom ta bába nějak pojede taky a už jsem ji skoro viděl v lochu. Škoda, moje tipy na vraha nevyšly, ale i tak se tahle nablejskaná paráda povedla. Poslední díl to vyšvihl na pěkný čtyřhvězdí. ()

Mrkvič

Po dvou dílech mi vypršelo HBO, ale už posledních 14 dnů nebyla ani nijak velká chuť si pouštět díl třetí. První díl byl vyloženě strašný. Nuda. Ničím zajímavý. Jen plastová Nicole. A budu se opakovat u druhého dílu, kde plastová Nicole každých pár minut vyvalila kukadla, tvářila se jak ta největší plastová kráva. Sice by mě zajímalo, jak to nakonec dopadlo, ale bude lepší se někoho zeptat, než u seriálu trávit další 4 hodiny. ()

venison

Minisérie "The Undoing" má rozhodně naprosto originální obsazení. Trošku mne mrzí, že Nicole Kidman je umělá a nastrojená figurína, Donald Sutherland svou roli píše odstál než odehrál a Hugh Grant má za sexoušským zenitem, ale všechno bych HBO odpustila, kdyby měl příběh nějakou stabilní kostru s WTF koncem. Což bohužel nemá. "The Undoing" je mělký mainstreamek, který neurazí, ale rozhodně nenadchne. První díl mile překvapil, ale pak šla kvalita, tempo, napětí i logika dolů z kopce. ()

Pavlínka9

Jsem zastáncem, že seriály, které mají třeba 5-8dílů a nic víc, jsou nejlepší. A jinak tomu není ani u tohoto počinu. Je zajímavé, že jsem obvinila postupně všechny postavy z daného činu :D Ale v předposledním dílu, při objevení kladiva (pardon) jsem se vrátila k hlavnímu podezřelému ;) Kidman je perfektní! Její role se mi moc líbila a zajímavá dvojice s Hughem, která mi přišla poměrně nevyvážená, ale něco mi na tom přesně sedělo...Líbí se mi styl, jakým je to natočené, protože mě to chytlo od začátku, i přesto, že se to tvářilo dost předvídatelně - prostě mě to v táhlo a během chvíle jsem to měla zkouknuté. Bavilo mě to, příjemně mi to "zaměstnalo" hlavu a ten závěr nebyl "extrémní" šok, ale - jeden z mých podezřelých to přeci jen byl :D ()

zdenny

Nakonec jsem se ustrnul a dávám tři hvězdy. Ale opravdu jen za téma, obsazení a jakous takous atmosféru. Nicol Kidman mi neustále připomínala, že se dívám na "Sedmilhářky". Neustále jsem si ale uvědomoval, že kvalit Semilhářek tato vcelku nudná podívaná nemůže dosáhnout. První dva díly možná ještě ušly. Seznamujeme se s postavami a vše je zahaleno takovým tím lákavým tajemstvím. Další díly už kvalitu nadobro ztrácí - mluvím o dějové linii. Přičemž poslední díl dílo zkázy dokoná. Přece jenom dávám poměrně slušné hodnocení a to díky obsazení. PS: Co se týče závěrečného dílu a výslechu N. Kidman u soudu, to už bylo přespříliš. Vždyť přece vůbec nemusela říct, co bylo předmětem telefonického hovoru s její tchýní - pakliže chtěla chránit svého manžela. Nikdo by jí k odpovědi nepřinutil. 54 %. ()

fabecc1222

Velmi dobře rozehrané drama, točící se vlastně okolo klasické zápletky "Kdo je vrah?", ale krom toho nabízí i pohled do psychiky jednotlivých účastníků. Každý má svůj potenciální motiv, každý má svou historii, díky které by mohl zabíjet...Vlastně ten závěr je až příliš nepřekvapivý, což je škoda... Stabilně výborný Sutherland, po delší době válící Nicole Kidman a snad poprvé v takovéto roli vyloženě překvapující Hugh Grant. ()

Skeksis

Keď zoberiete jednu šialenú piču, jednu sprostú kaču (akože psychologičku, ktorá ani nepozná vlastného muža), bohatého otecka, a Hugha Granta, ktorý sa konečne netvári ako ryba na suchu, hodíte to do jedného vreca a poriadne ním potrasiete, tak vám z toho vyjde dobrá detektívka. Ale Sofie Grabol s dokonalou angličtinou by si zaslúžila viac priestoru. ()

jitrnic

Nakonec to není ani mystérium, ani antická tragédie, nakonec je to banální psychologická detektivka s honičkou na závěr. Nicméně proč jsem se nechal nachytat a koukal až do konce, za to může skvělá režie Susanne Bier a hlavně prvotřídní herci – ano, Nicole Kidman vypadá divně a ještě divněji koulí očima, ale jak už zmínili jiní, možná je to záměr. Hugh Grant se nesnaží hrát nikoho elegantního, jistý sám sebou si je pouze do určité problematické míry... Famózní výkon, jeho postavě nejde ani fandit, ani nad ní zlomit hůl – tady si troufnu tvrdit, že to byl záměr zcela určitě. Ze zbytku ansámblu zaslouží pozornost samozřejmě brilantní Donald Sutherland , mladý Noah Jupe a Édgar Ramírez. Ostatní jsou už jen figurky do počtu. Celkově hodnotím sledování seriálu nakonec jako spíše promarněný čas, bohužel. ()

vyfuk

Nějaké extrémní překvapení se nekoná. Seriál začíná v celku slibně. Jasně dané tajemné nastavení, na kterém se dá v celku dobře pracovat. Ale to končí už po asi třetím díle. A zbytek je nějaké zvláštní plácání mezi tím. Příběh, který není ani nijak extrémně šokující. Ve výsledku v něm dostaneme to, co je nám nabízeno už od počátku, jenom se to zaobaluje do různých smyček a pseudo převratů, které někdy spíše otravují, než aby zaujaly. Navíc Kidman se v tom všem zdá zvláštně submisivně jako nějaká tupá panenka, která příběhem spíše proplouvá než aby konala. Navíc její pozice psycholožky se v příběhu zdá dosti nerealistická, což je škoda, protože kdyby byla třeba doktorkou, logopedkou, hokejistkou nebo programátorkou, co já vím, tak asi by bylo mnohem jednodušší na to celé nahlížet. Věrohodnější a přirozenější. Stačilo málo. Seriál dost promrhá svůj potenciál. Pro nic za nic. Ale to už je jiná kapitola. ()

Jaro.Krafcik

Zaujimavá miniséria od hbo, súhlasím s užívateľom Marze, ale pridám jednu hviezdu. To herecké obsadenie proste stálo za to. Hlavne Kidmanka, vyzerá stále dobre na svoj vek. Trochu mi to pripomenulo seriál Jacobova obhajoba z konkurenčnej apple tv. Záver sa mi pozdával. 3* ()

JohnSmith

Ač je Grant hodně dobrý a celé je to dost zamotané, takže si člověk opravdu není jistý, kdo je vrah, nebyl jsem z toho dvakrát odvařený. Možná to bylo prostředím newyorské smetánky, ale spíš mě víc iritovala Kidman, na kterou mám zřejmě vybudovanou averzi. ()

spikey1

jsem nejspíš vděčný divák, oproti redaktorům co viděli a zažili vše jsem neměl problém nechat se unést intrikami a náznaky seriálu tak, že jsem do poslední chvíle netušil “kdo to udělal” závěr byl smutně uťápnutý. Ten se dalo vypointovat lépe. Za něj bod dolu jinak to byla krásná hra ()

pavcas

Milující manžel špičkový lékař. Oddaná manželka a spokojená matka. Šťastný syn. Dokonalá rodina. Nevěra. Vražda. V tomhle strhujícím šesti dílném dramatu HBO nebudete do posledních 5 minut vědět, kde je pravda. Budete hádat, myslet si, že je to jasné, abyste v následujícím okamžiku pochybovali o všem, co jste doposud viděli a věděli. Čím blíže rozuzlení, tím větší pochybnosti. Nervy drásající až do konce. Vynikající herecké výkony. Letos jsem neviděla nic lepšího. ()

Soweek

Susanne Bier si drží své režijní kvality a ždíme tak z průměrného tématu maximum. Během šesti dílů se vina plynule přelévá sem a tam a nikdy si nemůžete být jistí, jestli je Hugh Grant jen skvělý manipulátor nebo Kidman vyšinutá manželka. Do poslední vteřiny odhalení bych si nevsadil ani korunu ani na jednu stranu, protože je to skvěle zahrané a prostě jsem byl pořád na vážkách. Škoda jen, že je to relativně prodlužované, vešlo by se to do 3 hodin. ()