Palm Springs

Palm Springs

Komedie / Romantický

USA, 2020, 87 min

Na Hromnice o den více aneb chci od filmu něco více. A film překvapivě překvapuje, jelikož v sobě zdařile kombinuje hned několik žánrových témat, takže v jednu chvílí baví svým ztřeštěným humorem, aby pak přehodil na vážnou linku a aby to ke konci uzavřel tou romantickou částí. Andy Samberg příjemně překvapil, jelikož ho ve filmovém světě, znám převážně z těch ztřeštěných komedii, ale tady ukázal, že má i nějaký ten herecký talent. Cristin Milioti tu v podstatě neznám a tohle je první film, který sem s ní viděl, nicméně svoji roli zvládla výborně. A pak je tu vynikající J. Jonah Jameson aka J.K. Simmons, který byl příjemným rozptýlením a jeho časová linka byla hodně zábavná. Co mně trochu mrzí, že se nedozvíme nic o postavě, kterou Samberg hraje, což působí trochu strašidelně, ale snad to nebyl sériový vrah nebo tak něco. Film sice nijak výrazně nevybočuje, ale je přesně tím čím je, pohodový film s jasným poselstvím.(1.9.2020)

Čakala som film o tom, ako sa Samberg deň za dňom učí ťahy a vyblbúva. V skutočnosti je to film o tom, ako Samberg vysvetľuje, deprimuje, polihuje a zamilováva sa do Milioti, ktorá je v tom novšia, dosť pravdepodobne o roky. Taký celkom milý filmík, nie je to k zasmiatiu, ale takému obecnému úsmevu áno.(23.8.2020)

Velmi dobrá time loop oddechovka se sympatickým Andym Sambergem a zvláštně atraktivní Cristin Milioti ( čtěte Alita ). Hlavní hrdina je uvězněn v časové smyčce na svatbě a doslova si to užívá. Nejen, že si to může rozdat s kýmkoliv, ale může páchat nespočet sebevražd, avšak bolest je stejná. Do toho jej loví poblázněný J.K. Simmons a rozehrává romantickou hru s Alitou. První půlka je vtipná a zábavná, druhá se přehoupne spíše v Drama, přesto velmi zábavný a veselý počin dělaný s nadšením. Příběh****, Akce>Ne, Humor****, Násilí*, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí*. 7/10.(17.7.2020)

Palm Springs nestaví na žádném inovativním námětu, jelikož téma časové smyčky je v posledních letech vcelku populární napříč žánry (viz Na hraně zítřka či Všechno nejhorší 1 a 2), je to však natočeno takovým mile odlehčeným způsobem, že člověk promine ono (ne)nápadné vykrádání předchozích snímků a nechá se hodinu a půl bavit Nylesem a Sarah, kteří se poznali za vskutku bizarních okolností. Trochu jsem ve filmu postrádal původ Nylesovy smyčky, ale budiž - stejně jsem se více soustředil na budování vztahu mezi oběma "smyčkaři". Celý film se mi hlavou honila otázka: Pokud bych měl možnost prožít nekonečněkrát jeden den, jaký den by to zrovna měl být? Plusové body za potrhlou roličku J.K. Simmonse a solidní plot-twist ohledně Sarah a jejího probuzení. Slabší čtyři hvězdičky!(16.8.2020)

Krom filmů jako Na hromnice o den více nebo Na hraně zítřka chybí nějaký výraznější zástupce filmů o časové smyčce a dá se čistě spekulovat nad tím jestli by Palm Springs v normální klasicky nabité filmové sezóně bez COVIDU měli tak výraznou šanci zaujmout a měli šanci, že se jen tak nepropadnou v zapomnění. A to nemluvím čistě o kvalitách filmů, protože historie pamatuje dost kvalitních filmů, které ale čas trochu zaprášil a dnes si na ně vzpomene málokdo. Palm Springs tak snad bude osud přát a filmoví fanoušci na něj nezapomenou tak rychle, protože by to byla škoda. Ne, Palm Springs dle mého není novodobá klasika a už vůbec si nezaslouží zařadit do nějakého seznamu nejlepších komedií či romantických filmů posledních 10 let, přesto jde ale o povedenou letní komedii ke které si divák ve finále může najít hodně snadnou cestu, pokud se naladí na feel good vlnu, která z tohoto filmu přímo čiší. Palm Springs se neobejde bez dramatických momentů, jako mix komedie a dramatu by to ale neoznačil snad nikdo. Jakmile sice dojde na seriozní momenty tak se filmu tuhle notu celkem uvěřitelně podaří naladit, pořád je to ale především skutečně komedie. Komedie, která svým způsobem vzdává holt filmům o časové smyčce a zároveň se jim potencionálně lehkým zbouráním čtvrté zdi trochu posmívá. Komedie, která má dva sympatické hlavní hrdiny v podání Andyho Samberga a Cristin Milloti a především i díky délce 87 minut jde o svižnou a zábavnou jednohubku, které sice na konci lehce dojde dech a trochu jsem ve finále litoval, že J. K. Simmons nedostal přece jen více prostoru, přesto jde ale o film, který je opravdu zábavný a vlastně milý. Režisér Max Barkabow má očividně zmáknutý vizuální styl a i když scénář Andyho Siariho nepovažuji za scenáristické dílo z nebes, tak by mě vlastně nenaštvalo kdyby se film i díky potencionálně slabé konkurenci dočkal nominace na nejlepší původní scénář. Pořád jsem se sice při sledování nezbavil pocitu, že z toho šlo vytřískat něco víc (srovnávat to s třeba právě Na hraně zítřka je z principu sice blbost ale....), vlastně jsem se ale skutečně bavil, má to neskutečně sympatické obsazení v hlavních i vedlejších rolích a člověk odpustí i slabší finále (a za mně velmi podivnou po-titulkovou scénu) když si vzpomene na zbytek, který byl opravdu svižný a zábavný. Filmové léto 2020 je díky COVID-19 velmi chudé a lepší příklad letní odpočinkové komedie než právě Palm Springs už asi toto léto nedorazí. Tohle ale není chválení ve stylu ,, nemáme nic, tak máme aspoň tohle´´. Tohle je reálně chválení ve stylu ,, moc lepších zástupců letních odpočinkových komedií za poslední roky nevzniklo´´. Už na samotném základu si možná tvůrci ukousli příliš velký kus, neskončilo to ale totálním průšvihem a vznikla opravdu povedená komedie, která rychle uteče a je překvapivě schopná ještě dlouho po sobě zanechat v divákovi stopu. Není to mistrovské dílo, dá se ale pochopit, že by v jistých okruzích mohlo začít jít o kultovní klasiku. Za mně vždycky radši Na hromnice o den více nebo ještě radši Na hraně zítřka, opětovným viděním Palm Springs ale opovrhovat pravděpodobně nebudu.....(5.8.2020)

• - Film obsahuje jednu potitulkovou scénu. (fanda124)

• - Andy Samberg (Nyles) přiznal, že pro film bylo napsáno a i natočeno několik různých konců. Na soukromých promítáních pro rodinu a přátele byla prý vybrána ta verze, která se všem líbila nejvíce. (TaNya_)

• - Sarah (Cristin Milioti) přijde s nápadem, jak se ze smyčky dostat ven – odpálí v portálu kozu trhavinou, druhý den nemůže kozu najít (zmizí). Sarah s Nylesem (Andy Samberg) se tedy rozhodnou udělat to samé (stejně jako koza zmizí do jiné reality). Na konci filmu si ale můžeme všimnout, že Roy (který ve smyčce zůstal) mluví s Nylesem, který si sice nic nepamatuje, ale neměl by v Royově realitě existovat. (Eflyax)