Tarantule (TV film)

Tarantulas: The Deadly Cargo

Horor / Thriller

USA, 1977, 100 min

Tento nepříliš známý pavoučí film se mi dostal do rukou úplnou náhodou a jelikož mám rád zvířecí horory, nemohl jsem jím pohrdnout a hned si ho pustil. Většina filmů s pavouky až na pár výjimek nebývá moc dobře hodnocených a tak jsem do toho nešel s příliš velkým očekáváním, abych nebyl později zklamán. Pro Stuarta Hagmanna to byla první a zároveň i poslední zkušenost s hororovým žánrem, přesto se mu začátek velice vyvedl. Bohužel ani on se nevyvaroval jistým nelogičnostem, kterých tu sice není moc, ale nelze si jich nevšimnout. Naštěstí to dokázal ukočírovat v mezích přijatelnosti a tak se z toho nestala fraška. Chlupaté miláčky máme šanci vidět již od prvních záběrů a tak si diváci můžou udělat rychle představu o tom, kdože tu bude hrát hlavní úlohu. Jakmile se totiž zavřou dveře letadla, není cesty zpět. Pasáž z letadla se pánům povedla, především při průletu bouřkou, ale jinak mohli klidně ještě přitvrdit, protože napětí se rozjíždělo velmi pozvolně. Bohužel zřejmě menší rozpočet nedovolil tvůrcům příliš experimentovat a tak divák pavoučí útoky neuvidí moc zblízka. Po celou dobu jde spíše o náznaky a zbytek si musí divák domyslet sám. Asi nejvíc se mi nelíbil přehnaný počet pavouků ve finále, kdy jich tam bylo několik desítek, přestože po celou dobu jich bylo ukázano tak 5-6 a pochybuju, že se dokázali za jeden den tak rychle rozmnožit... PS: (letadlo startovalo z Guatemaly a tak jak vím není v Africe..)(30.4.2012)

• ARI50

Moc se nepovedlo a to u pavouku je vždycky největší škoda příště.(21.12.2018)

• Martin741

Pavuky v horore, ktory reziroval Stuart Hangman nedopadli prilis slavne ..... Guatemala je v Strednej Amerike a nie v Afrike, aspon na toto si mohli dat filmari pozor : 31 %(2.3.2013)