Pete Mitchell (Tom Cruise), odvážný mladý letec přezdívaný "Maverick", se začíná stávat nejlepším z nejlepších. Je vyslán na pětitýdenní kurz do kalifornského Miramaru na školu pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Zde se vznětlivý pilot utká s těmi největšími esy v oboru a setká se nejen s vnadnou astrofyzičkou a leteckou instruktorkou Charlie (Kelly McGillisová), ale také s geniálním a velmi soutěživým spolustudentem "Icemanem" (Val Kilmer), s nímž od samého začátku svádí bezohledný boj o prvenství. Zatímco je však Maverick pronásledován záhadnou smrtí svého otce, bude schopen zkrotit svou divokou povahu a získat tak nejen prestižní trofej Top Gunu, ale i srdce milované dívky? (HBO GO)

Cheeker

Výborný film s pěknou hudbou. Oblohu brázdí "kocouři" a "tygři" a hlavní zápletkou nejsou vzdušné boje. Prostě klasika 8/10 ()

VerenaLord

Hudba velice zdařilá, samotný příběh mě moc nezaujal, na druhou stranu ani nenudil. Ale to bude mou velkou nesympatií vůči panu Cruisovi, jinak docela zdařilá romantika, takže ji lze vidět vícekrát, i když náročnější diváci se jí zřejmě vyhnou. ()

candy_daze

Doteď jsem nepochopila, jak se Top Gun mohl stát legendou a být Cruisovým prvním průlomovým filmem. Poměrně nudné, kýčovité a vzhledem k prostředí nedynamické (piloti stíhaček jsou sexy a i "blbej" leteckej den v Hradci Králové je paráda, né že né). Hlavní dějová linka je jedno klišé za druhým a Cruise je v Toop Gunu tak slizkej, jak to snad jen jde. Aspoň, že se to dá s vypnutým mozkem dokoukat do konce ()

Maximus356

Nechápu lidi, co musí za všem vidět propagandu, reklamu nebo politický odkaz. Prostě se podívejte na snímek a absorbujte všechno, co tento film nabízí. A že toho není málo. Už kvůli vychytanému beach volejbalu se skvělým doprovodným songem je to prostě cool akce. ()

Mandalorian

Nesedl mi. Prostě je to tak a moc mě to mrzí. A ačkoli dávám 1 hvězdu za Cruise a druhou za skvělé scény se stíhačkama, je to tak všechno. Jedná se podle mě totiž o přeslazený a extrémě utahaný drama, který vám vezme čas, energii a pokud by bylo ještě o trochu horší, vyvolávalo by sebevraždy. U Top gunu je totiž jedna z chyb přímo úvodní melodie. Do toho se tam furt bulí a kecá o mrtvých, takže ten výsledek potřeby, hrotit každý h..vno nastokrát je dokonale ubíjející. 2* a víc ani ň. Už teď jsem musel bejt hoodně hodněj. ()

feryk

Snad jen z nostalgie a za úvodní píseň dávám čtyři hvězdičky. Dobře natočeno. Člověk to musí částečně hodnotit i podle doby, kdy byl snímek natočen a tohle je klasika z mládí, která si to zaslouží. :) ()

kluzo

Sice US film, ale natočený po vzoru sovětských náborářsko-propagandistických filmů 50.-60. let. Některé scény působí jako parodie, která ale vzhledem k vytrženosti z kontextu celého filmu není vůbec vtipná. Jediné plus filmu tak je pro mě oplodňovák od skupiny Berlin. ()

Dm1tr1j

Jedna pesnička hrá stále dokola. Zábery zo súbojov sú nekonzistentné, nezmyselné a dialógy rovnako. Vo filme sa nič podstatné nedeje, je zobrazený len tréning a 5 minút nezmyselného súboja, ktorý by prehrali. Rozhodnutie aby najlepší pilot šiel v cca 20tich rokoch robiť inštruktora je úplná blbosť. Nemal skúsenosti z boja prakticky žiadne. "Vtipná" scénka s letovodom, ktorý sa zakaždým obleje kávou lebo nečaká blízky prelet stíhačky je úplne blbý pretože letovod by musel o lietadle vedieť 100 kilometrov predtým ako by sa priblížil na dohľad ak by ho prekvapil takýto prelet dostal by padáka a basu. Romantická zápletka je rozdelená a k príbehu vôbec nič nepridáva teda je zbytočná. Smrť navigátora goosa bola nevysvetlená, bez najemotívnejšej časti, pohrebu a citové pohnútky mavericka boli veľmi nešikovne zobrazené. Rovnako psie známky, ktoré zahadzoval do mora na znak vyrovnanosti by nemohol mať u seba pretože po smrti vojaka jedna ostáva na útvare a druhá ide rodine. ()

Stíba

Fúú, tohle že je ten slavný Top Gun, o kterym jsem spousty let měl tak romantické představy? Určitě to není špatný film ale přijde mi, že je vlastně jen náznakem toho, čím by mohl být. Čekal jsem sladkou army romanci s příznakem stíhačů ale ono to bylo spíše naopak. Některé představy holt mají zůstat jen představami... ()

Pichloza

Je to propagace americké armády, ale mě je to jedno. Tom Cruise je borec, Val Kilmer ze začátku šmejd, ale ve finále taky borec, letecké tréninky a bitvy jsou skvělé a napínavé, romantická linka uvěřitelná a film samotný má celkově chytlavou hudba. Za mě super a mám okamžitý hype na dvojku. ()

Razzor_82

"Mavericku, ty bejku jeden, chci s tebou spát teď nebo nikdy!" Je to vlastenecká military pohádka, kterou jsem v dobách videokazet s bráchou nesčetněkrát viděl. Uhlazený frajírek Tom Cruise a parta drsných borců. K tomu půvabná Kelly McGillis. Působivě silné scény burácejících nadzvukových strojů. Film je nezapomenutelný především díky parádnímu vizuálu a chytlavé hudbě. Mé dospívání s růžovou vidinou svobodné Ameriky.  8/10 ()

Kingjiri

V dnešní době už je asi biják v podobě náborový reklamy pro letectvo americký armády dost přežitej. Akční scény se stíhačkama byly pěkně narkoucený, ale samotnej výcvik mě uplně nebral, protože mi v něm chybělo pořádný napětí z ostrý akce, kde jde o život (takže díky bohu aspoň za finále). Příběh jako celek mě příliš neoslovil, ale ona to teda stejně byla směsice výcvikovejch scén v oblacích a potom balících nebo rádoby mentorskejch armádních scén na zemi. Prostě taková menší sbírka klišé a patosu. Za poctivě nakroucený letecký scény, Toma Cruise a správnou osmdesátkovou atmosféru třetí hvězda. ()

tomik99

K filmu jsem se dostal poměrně pozdě. Jelikož jsem si chtěl vychutnat všemi opěvovaný „Top Gun – Maverick“, bylo samozřejmě povinností zhlédnout i tuto pecku z minulého století. Když se nad tím tak zamyslím, tak to musela být tehdy hrozná pecka. Rozumím tomu nadšení, které asi zažívali naši rodiče. V očích dnešního diváka jde poměrně o rutinní film, přesto ho dokážu ocenit. Tom Cruise je zde sympatickým drzounem, ostatní osazenstvo taktéž nebylo špatné, jen mi tam chyběl někdo, kdo by více vyčníval. Záporák v podobě blonďáka je snad ohrané klišé celého minulého století. Akční scény na tu dobu ušly, i když místy byly malinko nepřehledné. Výhoda celého filmu je ta, že stopáž je snesitelná. A na ten příběh to bohatě stačí. I tak tomu chyběla malinko propracovanější zápletka, proto nakonec celý film hodnotím průměrně. ()

Torgal

Oslava chlapcov krotiacich najrýchlejšie stíhačky sveta a mimochodom skvelá náborová agitka na vstup do armády. Príbeh je v podstate len súboj prebujnelých eg o to, kto má najväčšieho vtáka, no svoj účel to plní spoľahlivo. Veľkým plusom je úzka spolupráca s americkým letectvom, vďaka čomu majú dogfighty tú správnu šťavu aj dnes (i keď zábery z kokpitov vyzerajú už prežito). K tomu už legendárne songy, plážový volejbal a mladý Cruise s Kilmerom. Horúce strely mám síce stále radšej, ale aj originál je dobrý. 7-/10 ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

05.06.2022

Že bude pokračování legendárního Top Gunu úspěšné, se vědělo už dávno. Cruisova pocta létání (a jemu samotnému) ale přesto překonala očekávání a zajistila mu kriticky i finančně nejlepší premiéru… (více)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

01.02.2022

V roce 2020 bylo oznámeno, že Tom Cruise, scenárista Christopher McQuarrie a režisér Doug Liman plánují natočit vůbec první hraný film kompletně ve vesmíru, do projektu měla být zapojena NASA, SpaceX… (více)