Pete Mitchell (Tom Cruise), odvážný mladý letec přezdívaný "Maverick", se začíná stávat nejlepším z nejlepších. Je vyslán na pětitýdenní kurz do kalifornského Miramaru na školu pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Zde se vznětlivý pilot utká s těmi největšími esy v oboru a setká se nejen s vnadnou astrofyzičkou a leteckou instruktorkou Charlie (Kelly McGillisová), ale také s geniálním a velmi soutěživým spolustudentem "Icemanem" (Val Kilmer), s nímž od samého začátku svádí bezohledný boj o prvenství. Zatímco je však Maverick pronásledován záhadnou smrtí svého otce, bude schopen zkrotit svou divokou povahu a získat tak nejen prestižní trofej Top Gunu, ale i srdce milované dívky? (HBO GO)

horor2

Klasika s Tomem Cruisem, kterou si pak vzali do parády Žhavé výstřely :-) Na Kelly McGillis je také pěkné pokoukáníčko. Pokud opravdu vznikne druhý díl, bude to mít těžké, protože tento klenot zvedl laťku hodně vysoko. ()

DaleCoper

Musel bych opakovat to co napasal Umberto Eco k jinému slavnému hollywoodskému film Casablance. Parodie s Charlie Sheenem je ovšem taky zdařilá. ()

Dejvecd

Úžasný film ktorý som si užíval od začiatku do konca. Tom Cruise a aj všetci ostatný tu hrajú úžasne. Sledovanie pilotov ako lietajú je aj po toľkých rokoch dych berúce. Úžasná pesnička film len dopĺňa a doťahuje ho ku dokonalosti. Krásny film ktorý by nemal minúť nikoho. ()

DeDanu

Skvěle udělaný náborový film do amerického letectva. Když jsem ho sledovala kdysi, měla jsem ho za děsnou ptákovinu. Po pár desetiletích tu vidím i trochu něco jiného než postpubertální kohoutky. Něco, co mě přinutilo zvednout hodnocení. Výkon mladého Toma Cruise ztvárňujícího přerod chlapce v muže byl opravdu dobrý. Došlo mi, co všechno musí ti, kdož sednou do kokpitu a letí vstříc boji, v sobě překonat. ()

Adámo

Shlédnutí po mnoha letech... Dnes (konec 2021) je to taková legrace a jinak to nelze ani brát. Béčko z 80. lét v plné parádě s veškerou jejich příběhovou a filmařskou naivitou - esence hollywoodské tvorby této doby. Ale v tom dobrém slova smyslu a s parádním soundtrackem, za to ta hvězdička navíc. Když jsem se potom podíval na trailer pokračování Top Gunu, tak za těch 35 let jsme někde úplně jinde. Nemůžu se dočkat celého filmu a těch neskutečných záběrů i zvuku v IMAXu! | 10/2021 ()

ACDCKL

Sice je to propaganda tehdejší nejlepší bojové stíhačky, ale film je svým způsobem i nadále téměř dokonalý. I přidaná romantická vložka není od škody. Pokaždé se na film rád podívám a rozhodně se těším na nový díl, který už snad bude toto léto. Pěkné 4*. ()

Ajka1

Boy's Wet Dream aneb náborovka amerického letectva. Je to tak hloupoučké, jak jen může být. Ale za kameru a závěrečný vzdušný souboj musím přidat. Jinak opravdu zábava na sobotní dopoledne. Bavte se, děti. :) ()

PlysovyMacko

Najlepsi piloti stíhaciek absolvujú špeciálny výcvik zvaný Top gun. Medzitým hlavný hrdina randi so svojou instruktorkou. Film je plný leteckých súbojov, ale moc ma to nebavilo. ()

adamix

Osemdesiatkové nevýrazné pozlátko, ktoré sa z neznámych dôvodov stalo slávne viac, ako si zaslúžilo. Nuž čo dodať, jednotka vznikla len preto, aby existovalo o niekoľko levelov silnejšie, emocionálnejšie a epickejšie pokračovanie. ()

AgnesDee

Jsem z tohoto filmu trochu rozpolcená. Na jednu stranu tu máme celkem dobrý setup se super zápletkou, na svou dobu s celkem typickým, vynikajícím ale nepochopeným a lehce ztrápeným, hrdinou, a na druhé straně jsou tu krásně i zmatečně natočené akční scény ve vzduchu a scénář je tak jednoduchý, že někdy nedává smysl. Jsou tu naznačené vztahy, kterých by se dnešní filmař celkem chytl a rozvedl, aby pak na konci mohl přijít šokující zvrat v podobě nápomoci, bitky a pochopení, a klidně i respektu. Takhle tu máme naznačené vztahy, ale žádný z nich není dotažený do pořádného a uspokojivého konce, závěrečná bitka s "neviditelným nepřítelem" je sice zajímavá, ale já doslova nemám ponětí (kvůli způsobu natočení té sekvence) co se tam vlastně sakra dělo a s kým konkrétně bojovali, no a třešničkou na dortu je romance, která byla v tomto filmu vyloženě zbytečná. Kdyby se tvůrci soustředili čistě na Maverickovo snažení a občasnou rivalii s Icem, udělali by líp. Takhle sledujeme několik podzápletek dohromady, ale ani jedna není v podstatě dotažena k uspokojivému konci (ať už se jedná o scenáristické, nebo filmařské schopnosti). Neměla jsem od tohoto filmu žádná očekávání, a ve výsledku ve mně ani nic nezanechal. Což bych od filmu s takovou reputací jako je právě Top Gun nečekala. ()

johnny01

Celkem fajn film. Sice je to takové na jedno brdo a některé zápletky mají takové násilné přechody a jsou málo uvěřitelné - hlavně ten náhodný incident uprostřed oslavy. Románek je pak hodně nevěrohodný. Očekávání jsou zklamána, když z rivality nevzejde nic víc. Ale jinak je to dobře natočené a hezky se na to dívá, když neočekáváte nic hlubokého. ()

Barbeeh odpad!

Jediné, čo mi z tejto zlátaniny hračkárskych modelov stíhačiek utkvelo, okrem bezduchých dialógov, bolo sprchovanie. Najedol som sa, idem sa osprchovať. Pristál som so stíhačkou, idem sa osprchovať. Skončila nám hodina, idem sa osprchovať. Vošiel som do výťahu, idem sa osprchovať. Ó nie! Goose! Aká tragédia. Idem sa osprchovať. Vyšiel som zo sprchy, idem sa osprchovať. ()

Arkagas1989

čistě pro nostalgii a připomenutí si dějě, než si pustím Mavericka, protože co si budem, tenhle film je staršá než já a viděla jsem ho hodně, hodně dávno ještě za doby, kdy jsme měli televizi - takže mi mohlo být tak 10 a to je přes 20 let. Jako nostalgie je to pořád hezký - pěkní chlapi, skvělá hudba, ale hlavně stíhačky, co si budem. Každá ženská by asi aspoň na chvilku chtěla letce v uniformě a zažít lásku jako Maverick. Pro kompletní nostalgický zážitek jsem si to ale dala s původním dabingem a věřte mi, to bylo teprve retro!  Ale je to prostě průměrný film, u kterého ale absolutně chápu to šílenství jaké ho tehdy provázelo a i to, že je Maverick teď po tolika letech tak úspěšným filmem.  Moje hodnocení: 8/10 ()

darthvader77

Armádní a 80kové porno, které ovšem baví a čas velice rychle uplyne. Prostředí Amerických stíhačů považuji za docela unikátní, protože na vojenské filmy tolik nekoukám. Film má spoustu patosu a klišé, která člověk není schopný dobře indetifikovat, ale na druhou stranu projeví relativní kompetenci a vypointovanost (překonání strachu) Nebylo to nic z čeho by si člověk posadil na prdel, ale pobavilo to a to je v konečném důsledku to nejhlavnější. Cruise hraje skvěle dále bych ocenil Toma Skerrita jako Vipera. Některé scény s letadly byly velice cool nejvíce asi prostředníček s foťákem. Jsem zvědavý s čím příjde opěvovaný druhý díl. Faltermayerova muzika je mimochodem překvapivě fantastická. ()

Tominni

Vždy jsem preferoval parodii Žhavé výstřely před samotným Top Gunem, protože Top Gun je prostě sladká agitka o amerických superletcích. Film drží mladý Tom Cruise a Take My Breath Away. Takto to Top Gun k průměru dotáhne, dál ale ne. ()

JosefTomas

Film, který vznikl z novinového článku, asi těžko může uchvátit promyšleností děje. Jako solidní army-porno to ovšem funguje na výbornou, Tony Scott je král západů slunce a i romantika se dá nějak brát. Problém je, že jde až moc o bezduchou masturbaci nad letectvím, která v necelých 2 hodinách nemá moc co říct a na konci se vytasí s velmi nepřehlednou akční sekvencí, u nichž jsem čekal mnohem víc. Body k plusu dávám za položení základního kamene pro Žhavé výstřely a za to, že v jinak dost bídném filmu "Vyspi se se mnou" mohl díky Top Gunu Quentin Tarantino ukázat "magora z videopůjčovny" v plné své kráse. ()

Blazkowicz

Nevím o ničem, co by se víc hodilo k Ace Combatu. Na druhou stranu to nevidím poprvé, takže to už není zrovna velká zábava. Hlavně ta akce a vlastně i romantika. Všechno tam působí docela ploše. Snad jen soundtrack je pořád skvělý. Osmdesátky jak vyšité každopádně jsou. 4-* ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

05.06.2022

Že bude pokračování legendárního Top Gunu úspěšné, se vědělo už dávno. Cruisova pocta létání (a jemu samotnému) ale přesto překonala očekávání a zajistila mu kriticky i finančně nejlepší premiéru… (více)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

01.02.2022

V roce 2020 bylo oznámeno, že Tom Cruise, scenárista Christopher McQuarrie a režisér Doug Liman plánují natočit vůbec první hraný film kompletně ve vesmíru, do projektu měla být zapojena NASA, SpaceX… (více)