Gangsterská romance režiséra Tonyho Scotta o zamilované dvojici Clarencovi a Alabamě vznikla podle scénáře Quentina Tarantina. Když nesmělý Clarence pozná v kině blonďatou krásku, kterou očividně zajímá, je z toho víc než zmatený. Romance nezačíná zase tak romanticky, jak by se zdálo. Alabama je totiž tak trochu "call girl" a plní jistý úkol. Když se ale naplno zamiluje do upřímného a bezelstného mladíka, její láska nezná hranic. I Clarence je ochoten pro svou vyvolenou udělat cokoliv. Když ji jde vykoupit k jejímu pasákovi, odnese si od něj nečekané věno. V zápětí však má zamilovaný pár v patách celé drogové podsvětí, které se neštítí ničeho, aby získalo zpátky své miliony v podobě bílého prášku. (oficiální text distributora)

Joe321

Tarantinův scénář mi nejpřijde nějak vyjímečný, Awquette mi nepřijde krásná. Režie mi přijde svižná, na to že se stopáž blíží dvoum hodinám a Slater mi přijde normální (mě lehce nesympatický). Malé roličky velkých hvězd jsou výtečné (obzvlášť Hopper a Pitt), stejně tak hlášky a různé odkazy. Celkově tradiční čtyřhvězdičkový filmek, který nezklame. -"Now I know I'm pretty, but I ain't as pretty as a couple of titties." ()

Martin741

"Ani sis nevsiml, ze v telke je zenska s kozama venku. Ale ty sis ji ani nevsiml. Ty jen cely cas koukas na mne. Vim, jsem feshak". Sympaticka gangsterka a la Tony Scott. Taka hodne krvava romantika, film je drsny a romanticky zaroven a stastny koniec potesi : 100 % ()

HappySmile

Pro ty, co se na tento film budou dívat s tím, že se těší na další režii Tonyho Scotta, u něhož jsme zvyklí spíše na super akční thrillery, tohle bude asi celkem šok. :-) Spíše je zde jasně vidět, že se na tomto dílku podílel Quentin Tarantino. Ten scénář a i celkové ztvárnění odpovídají jasně jeho stylu. Jedná se další bláznivou gangsterku a můžu říct, že jsem se opravdu bavila. ()

Wiikii

Hned od začátku je jasné, že v tomhle má prsty Quentin Tarantino. A to je dobře. Protože on filmy žije, a dokáže tuhle lásku dát i obyčejnému divákovi, a dvojnásob těm, co mají filmy také v lásce. .... HODNOCENÍ: 90% (5*) ()

M.i.k.e

že by to byla nejlepší Scottovka se říct nedá,ale Tarantinův scénář je tu hodně znát a i když mě tenhle kousek místy extrémně iritoval,nakonec je to slušná gangsterko-romanťárna.Každpádně klasika to pro mě nebude,protože tohle je jeden z těch filmů devadesátých let,který zestárnul divně.Škoda,že se realizace neujal sám Quentin (a to říkám jako někdo kdo je velký fanda díla Tonyho Scotta)...70% ()

MrPierc

Nuda a sladkost tohoto filmu mě pomalu ubíjely. Christian Slater byl jako vždy vlažný, příběh ušit pro teenagery, líbivá hudba, drsnost se míchá s bláznovtsvím. Ty žánry jsou tak namixovány v tomto filmu, že to nemá ani trochu sílu. Co tu ale stálo za to, byla scénka s Gandolfinim a Patricií Arquette, jak bojují o život. Hudba se vůbec nehodila a její naivita patřila spíše do dětského filmu. Brad Pitt jako hulič překvapil. ()

Nautila

Velmi dobrá, zábavná a milá oddychovka. Sice to není taková jízda, jakou jsem čekala, přesto to ale nezklamalo. Hlavní hrdina hovořící s Elvisem je fakt super. Zajímavé na filmu je, že hlavní role obsadili nijak zvlášť velká esa, zatímco různé štěky (o to zajímavějších postav, viz. např. hnusáckej pasák nebo mafián) připadly velkým bossům (nejlepší jsou Oldman a Walken). Trochu ale zamrzí, že tak zajímavé postavy nemají ve filmu větší prostor a stejně jako se objevily, tak i mizí. Přiznám, že podruhé si to už asi nepustím, na to tu jsou lepší filmy v podobném stylu, ale na jeden fajn večer to bohatě stačí. ()

Abes

Nějaký ten spoiler: Přestože byl Coccotti ve scéně s Maury v porovnání s Worleyem starším takhle malinkej, neustále z něj šel strach jako kráva a já ani nedutl v očekávání, resp. v nedočkavosti kdy pomyslný pohár trpělivosti přeteče a ona negerská krev skrze skleněné oči vypění a smrtelně ironický úsměv se promění ve vražednou křeč. Tady nikdo nepochybuje o tom co bude následovat, jedinou otázkou je, zda Chesterfieldka bude dokouřena. Nepamatuji si, že bych byl u nějakého filmu, byť jen na pár minut natolik našponován (naposledy asi v Louis restaurant:) Prošel jsem si snad všemi možnými emocemi od překvapení přes strach, naději, zlost, až po vysvobození. Herecky i charakterově se sešly dva neskutečné kalibry. Hopper ten rozpor mezi strachem z nevyhnutelného a snahou udržet si důstojnost zahrál neskutečně. Ona scéna na mě působí jakoby autor vytvořil nejdříve tenhle kulervoucí materiál a až poté se začal zaobírat zbylým příběhem. Osobně mi to nevadí, nepůsobilo to na mě nikterak rušivě. Co mi ale chybělo bylo uzavření Walkenovy linky. Podobných minirolí, jakýchsi hvězdolapek, je ve filmu více ale právě výše zmíněná nade všechny vyčnívá. Po shlédnutí romance jsem musel optimalizovat topku herců. Ne že by mě k tomu přinutilo těch pár minut sicilského dramatu, uvědomil jsem si ale, že kdysi v holyvůdu nebylo většího bombera než-li Walkena a někdo takový prostě nesmí v žebříčku chybět. ()

bourec

Film si mě získával poměrně dlouho, a poměrně těžko. Režie Tony Scott, Tarantino scénář, herecký esa v e filmu. Co můžu chtít víc. Teď ale na něj nedám dopustit. Je to dobrý i ujetý. 90%. ()

dubinak

Scottova pohádka pro dospělé. Roztomilý, ale drsný pohled na lásku dvou svobodymyslných lidí, kteří spolu drží za každou cenu. Scénář je opět velkou zásluhou pana Bosse Tarantina, jež do toho vnesl samozřejmě pár ze svých mnoha originálních nápadů. Líbí se mi, jak tady má každá hvězda svůj malý prostor k záblesku. Každý herec, který zde tak trochu hostuje a nemá přímo hlavní roli, vzal příležitost za pačesy a neskutečně si to užívá s tím nejlepším výsledkem. Vskutku kouzelná romance. ()

laik_60

no čo už, prvá tretina filmu bola trocha divná, dráždivá tarantinovsky voňajúcim scenárom. Držala ma vo filme iba zaujímavá Zimmerova super hudba, také to xylofónové klopkanie v rytme španielskych vírivých castanet bolo podmanivé a sedelo ako riť na šerbel pri obrazových kamerách. Po "vodprasnknoutí" Clarencovho otca, dostáva film dobrý spád vrcholiaci prestrelkami v hollywoodskych hoteloch a penziónoch, kde susedia v izbách čušali kým v iných lietalo perie voňal pušný prach a kvapky krvi zo strelných rán sa vznášali vzduchom. Troška mi vadí "ohľaduplnosť" amerických šoférov, totiž clarenc kedykoľvek šiel autom... vychádzal na cestu cúvajúc na hlavnú ... nikdy doňho nikto nevrazil hernajst !!!! Ale čo, "vždyť ani v ráji není všecko dokonalý" :) . Sekvencia kde krásna Patricia bojovala osamote v hotelovej izbe s Gandolfínim .. bola príšerne okúzľujúco krásna. Tiež sa mi páčil zvuk ... ono šťukanie brokovníc a hrkotanie nábojníc vo vaku bolo zvukovou predohrou to co nás o par minút čakalo ďalej. ()

C0r0ner

Režie Tony Scott, scénář Quentin Tarantino a hudba Hans Zimmer? Z toho přece nemůže vzniknout nic jiného než přelomová paráda! I hodnocení tomu nasvědčuje. Moje počáteční apatie postupem času přešla do roztrpčenosti, protože to tedy vůbec nebylo nic výjimečného. Špatné ne, ale děsivě nenaplňující očekávání. 55% ()

asinus

kdo zachraňuje tento film od toho, abych ho posoudil jako nudný? jednoznačně skvěle uondaný Pitt. jiné opravdové klady bych hledal těžko, stejně ale jako zápory. ()

jaklee

Nie je to ako Tarantino, trošku diváckejšie a nie až tak originálne, ale stále je to dosť dobré aby to udržalo pozornosť po celý film. ()

McLushi

Druhá zastávka v mém osobním cyklu PO STOPÁCH QUENTINA. Pravdivá romance je skvělý snímek s řadou vynikajících herců, díky kterým si postavy, které hrají, zamilujete. Jsem ale toho názoru, že kdybi si Tarantino tento film natočil sám, byl by mnohem lepší. Ale jak se říká - Všechno zlé je k něčemu dobré - kdyby třeba Tarantino scénář True Romance neprodal, třeba by nevznikli Reservoir Dogs, což by byla hodně velká škoda :-) 90% ()

Wormboy

Jeden z najvydarenejsich Scottovych filmov, ktory vsak reprezentuje lepsie scenaristu ako rezisera. Tandem Tarantino Scott funguje perfektne, herci su vynikajuci (vyhul Brad Pitt genialny) a Zimmerov hlavny hudobny motiv dokonaly. ()

pakobylka

Ta nejdrsnější romance plná krve a násilí, jejíž hrdinové jdou s nesmyslným, ničím neopodstatněným optimismem za svým životním kšeftem, který jim neočekávaně spadl do klína - a je pro ně příslibem báječného a šťastného života. Romance, která ignoruje absolutně všechny zlé sny a věří na zázraky - a na Elvise ... protože láska jí dává křídla. ()

zette

Temer v nicem originalni ci zajimavy film, kterych se zvlast v devadesatych letech natocily mraky. Pravdiva romance ma dobre postavy a stopaz utece jako voda. Film tedy pobavil, uz balancuje ale na hranici kyce. Ctyri hvezdicky s odrenyma usima. ()

Gaaron

V každé jednotlivé scéně Tarantino až na půdu, ale celkově tomu chybí provázanost a finesa jeho vlastních filmů a Scottovi se všechno to samoúčelné vtipné násilí spíše rozutéká pod rukama. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera