poster

Cesta kolem světa za 80 dní (TV film)

 • Česko

  Kolem světa za 80 dní

 • USA

  Around the World in 80 Days

Dobrodružný / Drama / Komedie / Fantasy

USA / Itálie / Západní Německo / Jugoslávie, 1989, 266 min

 • Douglas
  *****

  Viděl jsem to teď znovu po nějakých šestnácti až osmnácti letech (je 2009) - a bylo to lepší, než jsem si pamatoval. Cesta kolem světa za 80 dní je má nejoblíbenější verneovka... a tato minisérie je rozhodně její nejzábavnější audiovizuální zpracování (ačkoli k Foggovým knižním peripetiím přidává leckteré navíc :).(16.5.2004)

 • mira.l
  *****

  A já jdu do plných. Pierce Brosnan je celkem "typický" Phileas Fogg, Eric Idle coby jeho sluha Passepartout je prostě Francouz jako poleno:), vše korunováno Peterem Ustinovem v roli věčně neúspěšného detektiva Fixe. Sám nevím, jestli výše postavit tuto verzi nebo tu tříhodinovou vcelku z r. 1956 s Cantinflasem a Davidem Nivenem. Tak je podělím obě stejným hodnocením. Ten paskvil z r. 2004 velkoryse přehlídnu.(31.3.2019)

 • lennyd
  ****

  Phileas Fogg (Pierce Brosnan) je typický anglický gentleman, chladný, vždy dokonale přesný. Jednoho dne se ale nechá svými kolegy z Reformního klubu vyprovokovat, a vsadí se s nimi, že zvládne objet celý svět za pouhých 80 dní. Shodou okolností se ve stejné době z Anglické banky ztratí velká suma penězk, a podezřelý je právě Fogg - všichni předpokládají, že jeho cesta je jen záminka jak rychle zmizet. A tak dostává na cestu kromě svého sluhy Passepartouta (Eric Idle) i dalšího nezvaného spolucestujícího, který je mu v patách - detektiva Fixe (Peter Ustinov) ... Vzhledem ke včerejší sněhové kalamitě, kdy žena s dcerou uvízli u tchyně, jsem měl celý večer volný, a tak jsem si řekl proč - alespoň virtuálně - neobjet celý svět. I když to bylo náročné, tak jsem se po celých 4 a půl hodiny ani chvilku nestihl nudit - Phileas Fogg, Passepartout, princezna Aouda i detektiv Fix byli výbornými společníky. Oproti třeba novější verzi s Jackie Chanem, která byla jen hloupou parodií, působí tato minisérie - i přes nesporný komediální talent Passepartouta - mnohem vážněji, vsadím se, že i sám Jules Verne by toto zpracování pochválil...(2.12.2010)

 • bloom
  *****

  Nemůžu se ubránit srovnání s ostatními verzemi a z něj mi vychází toto zpracování jako vítěz. Brosnan sice nikdy nebude mít na Davida Nivena, ostudu si ale neudělal. Peter Ustinov je skvělý inspektor Fix (ovšem ještě lepší je Petr Nárožný v audiozpracování), ale zdaleka nejlepší je Eric Idle, to je pravý Passepartout. Narozdíl od španělského Cantinflase a čínského Jackieho Chana je v jeho podání Francouzem jedna báseň. Škoda, že to u nás nešlo v TV (nebo, že bych si nepamatoval?).(27.11.2007)

 • CrownThomas
  *****

  na 100% nejlépe zpracovaný téma od Verna. Pierce Brosnan super - nikdy k němu nemám výhrady - hraje skvěle i horších filmech a má úžasné chrisma a šarm.....Eric Idle mi do role Passepartoura sedl perfektně a nevíc skvělá francouština ( český dabing ) v originále jsem bohužel nesehnal....A půvabná Julia Nicksonová. Prostě perfektní trojka určitě nej " Cesta kolem světa za 80 dní " .. Nedá se to srovnat s Chanem.... 90%.(26.4.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace