Detektiv newyorské policie John Shaft vyšetřuje incident, jehož obětí se stal mladý černoch Trey Howard. Shaft zatkne arogantního mladého bělocha Waltera Wadea. Podle výpovědi Treyovy přítelkyně je v baru napadl, a když ho Trey zesměšnil, tak ho venku brutálně zmlátil. Když Wade o umírajícím mluví s pohrdavým úsměškem, Shaft ho srazí k zemi pěstí. To je však jediný trest, který Wadea za zločin čeká. Syn vlivného obchodníka je propuštěn na kauci a vzápětí zmizí ve Švýcarsku. Mnohem vážnější důsledky má incident pro Shafta, který přijde o místo. O dva roky později pracuje Shaft v protinarkotickém oddělení jiného okrsku. Krátce po úspěšném zatčení drogového bosse dostane zprávu, že se Wade tajně vrací. Nasedne do limuzíny, kterou řídí Shaftův komplic Rassan, a detektiv ho vzápětí zatkne. Soudce Bradford ho však znovu propustí na kauci. Zuřící Shaft se rozhodne odejít od policie a dostat vraha po svém. Uvědomuje si, že rozhodující je svědectví barmanky Diany, která krátce po vraždě zmizela neznámo kam. Wade se ji pokusí umlčet dřív, než ji najde Shaft. (TV Nova)

Všivák

Super obsazení do skoro až béčkojidně napsaného a natočeného filmu. Jasně, jistý spád to má, ale chvílemi jsem se opravdu musel chytat za hlavu. Příšerná hudba v pozadí. ()

JohnSmith

Důvodem proč tomuhle výkalu dávám dvě hvězdy je Christian Bale. Nebýt jeho,bylo by odpískáno.Jackson je trapnej,drsňák s vycpaným kabátem.Špatný byl i scénář, jelikož herci nemají co hrát a Singleton předvádí naprosto nudnou režii bez nápadů. ()

cross

Zajímavá retro stylizace vyprávění, hodně cool Samuel L. Jackson a příjemně zábavně odvyprávěný příběh. Toť vše... ()

jitrnic

Překvapivě dobrá zábava s dobře se bavícími a hrajícími herci, hlavně Samuelem L. Jacksonem a Jeffrey Wrightem. ()

D28

Herci a hudba pomohli priemernej kriminálke.A neodpustím si na tomto filme dokumentovať to, že Christian Bale je fakt dobrý.Po najkladnejšej postave kariéry /či je niekto väčší superman než Ježiš?/ predviedol tú najzápornejšiu. Bezchybne obe.Shaft ako film bezchybný nie je, správny koniec to však nahradí. ()

KarKulA

Co si budem namlouvat, ten film je totální sračka ve které si velkej Samík mastí svoje pochroumané ego z dětství (a možná při spokojeném pohledu na sebe i něco jiného) a hraje si na tak cool týpka, že je div že od něj neodletují rampouchy (wooo. ...). To co zvedá tendle film ze stoky kinematografie jsou ale dva naprosto bezchybní záporáci v podání Jefferey Wrighta a Christiana Balea (ten si tady zopakoval slabší odvar psychopata dle mustru Amerického psycha), kteří tomu dají jiný rozměr a díky kterým se paradoxně na tendle film i ráda podívám. ()

manonfire

Nejsem fanda L. Jacksona a od toho se odvíjí i mé hodnocení. Velmi průměrné krimi s několika nelogičnostmi. Jediná povedená scénka byla ta z kuklou ala kukluxklan. 30% ()

Styxos

Začátek byl velmi velmi slibný. Jenže čím víc se blížil konec tím to bylo horší a horší. A výsledek je fakt slabý čajíček. Každopádně už před 14 lety Samuel L. Jackson ukázal, že Fury prostě musí mít svůj vlastní film. Bale hraje dobrýho psychouše a Arnold skládá hold Dirty Harrymu Lalo Schifrina (nebo původní hudbě?) ()

Mr.Nigga

Stylová ústřední melodie, drsnej Samuel L. Jackson a zavrženíhodnej záporák Christian Bale dělají z průměrného scénáře trochu víc. Příjemná detektivka, která postrádá prvek napětí, neboť už ze začátku víte, kdo co a jak - bohužel ()

SG-1

"Ty bys nepoznal egyptskou bavlnu, ani kdyby ti ji poslal sám faraon, ty zmetku v levnym padělku." -Shaft- ()

sedm.1

Na rovinu, bez Samuela L. Jacksona a hlavně parádního Christiana Balea by to byla ukrutná mizérie. Jednak totiž zápletka, respektive případ, kterým se zde Shaft zaobírá, je fakt scenáristická zoufalost, jelikož něco tak nenápaditého a hlavně neohrabaně poslepovaného, se jen tak nevidí, kostrbaté zpracování tomu pak též nenapomáhá a v podstatě celý ten děj ani nefunguje, ústřední postava jen chodí od hovna k hovnu, po celou dobu vlastně ani nic neřeší, jen krkolomně nahání svědkyni, která se ukrývá tak naivně a hloupě, že by si jen z principu zasloužila ustřelit šišku, v hlouposti se tu pak jednotlivé postavy doslova předhání, to je vážně přehlídka velkých idiotů, no a závěr je pak podtržení celkové triviálnosti filmu, prostě nepřesvědčivý a naivní béčko, tvářící se ovšem jako kurevsky stylové áčko. Akce jinak není příliš, a když k ní přeci jen dojde, tak je to slabota, hodně mě pak zklamalo i Shaftovo hláškování, o které se snaží od první do poslední minuty, ale s účinkem se vážně nesetkalo. Ze všeho nejvíc jsem nicméně nespokojen s atmosférou tohoto filmu, kdy se tu zcela vytratil ten pravý působivý nádech afroamerického newyorského prostředí a kultury, kterým této podívané ostatní podobné snímky disponují a díky němuž vynikají a jsou výrazné, zde ale prostě chybí a především díky tomu nemá celý tento film ve výsledku pak ani vůbec žádný koule. Takže opakuji, skvělé herecké duo L. Jackson a dokonalý šmejd Bale tu jsou famózní, zbylý obsah filmu ale působí jen jako ryze nepovedená krimi naivnost. ()

Kanibal

Drsnej Shaft je poctivý film, bavíte se, ale za chvíli si ho ani moc nepamatujete. Více než zápletka zaujme stylizace do sedmdesátých let, hudba a Samuel L. Jackson. ()

iXtr3m3

Pokus o pritiahnutie dôb minulých do dôb súčasných. Spracovanie na úrovni, one man show S.L. Jacksona, ale inak veľmi ľahko zabudnuteľná "kriminálka", aké sa už dnes netočia. ()

Hopper

Priemerný thriller, na ktorý sa zase ale celkom dobre pozerá, ktorý držia nad vodou najmä SL Jackson a v menšej miere aj Bale, ktorý je skutočne na záporákov ako stvorený (aký to paradox Batmane). ()

cab

Povedeny remake drsneho policisty Shaft (vynikajici Samuel L. Jackson) jdouciho po bohatem hajzlikovi (uhrancivy zaporak Christian Bale), ktery ma na starosti zavrazdeni afroamericana. Primocara kriminalka s kvalitnim obsazenim bavi, ale az na vyjimky neprekvapi. 65% ()

divak84

Filmy se S.L.jacksonem vubec nemusím, pouze tu a tam se najde nějaká vyjímka. Tohle však není ten případ. Celkem sračkoidní příběh, jaých hollywoo vyprodukoval tisíce. Nic tento film nenabídne co by diváka strhlo. ()

J.Bourne

Super akční kriminálka se dvěma výbornejma hercema. Samuel je od začátku do konce sympaťák a Balea nenávidim od první minuty do poslední. Je sice pravda, že zbylí herci hrajou své postavy velice mizerně a někdy až úsměvně, ale přesto pro mne super klasika na kterou dycky rád mrknu..3,5 hvězdičky.:) ()

Hanys_

Perfektní zábava (SLJ hláškuje, hází nasrané pohledy a má štěstí na zábavného sidekicka) obalená v průměrné kriminálce, která žádné "zcela překvapivé rozuzlení" (jak slibuje ofiko text distributora) rozhodně neobsahuje. 6/10 ()

Zemřel americký režisér John Singleton

Zemřel americký režisér John Singleton