Transformers (TV seriál)

Transformeři

Transformers

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Thriller / Rodinný / Sci-Fi / Fantasy

USA / Japonsko, 1984, 98x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (36)

• Gemini

Pokud je vám deset a nikdy předtím jste neviděli žádný animovaný seriál, a tudíž nevidíte tu žebrotu a bídu, která se na vás s prvním políčkem filmu začne linout z obrazovky, asi se vám to bude vzhledem k okolnostem dost líbit. Na tom ovšem bude mít velmi podstatný podíl fakt, že auta a stíhačky měnící se v bitevní roboty jsou přece zatraceně kchůl;) Myšlenka seriálu? Ééééé...jo, žádná;) Takže co zůstává? Správně, vcelku nic. Těch 40% je tak nějak z nostalgie a z dnešního pohledu také za to pobavení z několikametrového Lugera, protože debilnější morf si už snad opravdu vybrat nejde:))(4.1.2009)

Fenomén čo sa vracia po niekoľkých rokoch mlčania už skoro zo zabudnutia späť, aj vďaka hranému filmu Transformers od Michaela Baya, v našich končinách tento kreslený seriál prerazil začiatkom 90.rokov a spôsobil veľkú poptávku po autobotoch, autách premieňajúcich sa v robotov, v tej dobe to bolo niečo mať vo svojej detskej zbierke Transforméra, seriál bol jeden z Top.(6.8.2005)

Výbornej seriál, kterej přesně uhodil na hlavičku, Transformeři jsou fakt nápad za milion. Nejlepší ze všech je stroprocentně Soundwave (i když se transformuje v rádio), ale zase má hrozně cool hlas a vysílá takový ty malý hustý roboty. Když jsem chodil do školky tak "Transformers" byla po "Želvách ninjách" druhá nejvíc cool věc na světě.(20.5.2006)

Po těch letech, co už jsem odrostl z plínek a přestal doma pořádát malé války s palstovými robůtky je to bohužel už jen statická, uboze zrežírovaná guilty pleasure s odfláknutou animací. Ale ta nostalgie přetrvává.(12.8.2007)

V 80-tých to bolo moderne,nikto sa nesťažoval a každému sa to páčilo.Ma to super nápady a je to rovnako super ako hlas Petra Cullena (Optimus Prime). 90% - 5*(1.11.2009)

Čumel jsem na ně na ORF jak puk, rozumněl jsem tomu prd ale žral jsem to!(21.8.2008)

70% - Další ze zapomenutých pilířů mého dětství... :)(10.11.2008)

• Dzeyna

Pro malé děti výborné! Pro mě přemodernizovaná pohádka, která kazí originální filmy.(1.9.2012)

• Terva

Po shlédnutí trilogie Transformers jsem se pídilpo dalších příbězích. Tenhle mně však nějak nesedl.(6.4.2013)

Jako malý kluk jsem to miloval! Pamatuju si, že než to začali dávat u nás, tak jsem to sledoval přes satelit na rakušákách. Vůbec jsem tomu nerozuměl, ale jako malému klukovi mi stačily ty skvělé obrázky :). Hrané verze od Baye miluji teď :).(15.7.2011)

"NO, MEGATRON LIVES! I FEEL HIM INTO MY CENTRAL PROCESSOR!" .....bylo mi asi pet a nebylo cesty zpet.... jednoznacne nejoblibenejsi serial meho detstvi... zrusil bych Kouzelne skolky, popelky a dalsi priblble princezny a radeji napral detem do hlav toto :)... az v zavesu byly zelvy ninja (Teenage Turtle Heroes), Smoulove a rychla rota... AUTOBOTZ !!! TRANSFORM !!!(11.3.2008)

Začnem prítomnosťou. Michael Bay spracoval tento námet svojím klasickým dynamickým štýlom, nabúchal doň extrémne veľké množstvo audiovizuálnych atrakcií a spravil takmer neprekonateľný sci-fi blockbuster. A predsa sa tomuto animovanému skvostu nevyrovná. Vo fantázii a celkovej komiksovosti. Plus nostalgia.(20.1.2011)

"Transformers! More than meets the eye!" Opravdu více než se zdá, přes veškerou naivitu a infaltní nápady a akce, to žeru i ve svých postpubertálních letech.(8.10.2007)

Transformers! Když jsem byl malý tak jsem viděl pár dílů, dnes jsem si to mohl díky internetu zopakovat v originále (jako přípravu na Bayův film) a musím říct že jako doprovod k filmu je to suprové. Jsou zde bezvadně propracované charaktery jednotlivých transformerů, takže tam kde film jen lehce něco naznačí, tak to seriál vyplní. Například takový Starscream u něj je jen slabě naznačeno ze nemá Megatrona moc v lásce a chtěl by vládnout sám, jenže v seriálu s tim otravuje od prvního dílu. Jistě některé scény působí nelogicky nebo infantilně, ale nad tím musí člověk přimhouřit oči když se původně jednalo o seriál pro děti. A i tak se mi to zdá celkem dost necenzurované, je to ten jeden z mála dětských seriálů kde se ještě autoři nebáli používat násilí. Krom toho další japonské remaky už nestáli za nic a sráželi tenhle fenomén celkem dolů, nemluvě o novém připravovaném infantilním seriálu pro rok 2008. Takže klasika zůstane klasikou...(14.11.2007)

Někde to mám ještě na VHS a jediné co si pamatuju, je to, že jsem to absolutně žral a když Optimus Prime zemřel tak jsem brečel.(8.7.2009)

Seriál, který mě zasáhl v dětství, tedy v době, kdy mě mohl oslovit a naprosto se zapsat do mého vědomí. Dnes už by mi možná vadilo černobílé rozdělení postav (autoboti- ti hodní vs. decepticoni- ti zlí), ale tenkrát jsem to žral a společně s dalšími seriály té doby na ně dodnes nostalgicky vzpomínám. "Já, Megatrone, já Optimus primus se Ti postavím!" A mojí nejoblíbenější postavou (Po Optimovi) byl Premiant) "transformujícíˇse Šimpy(12.4.2007)

Kdo to v deseti letech nemiloval, tak kecá ;)(31.3.2006)

• Ichabod

Serial je stejne stary jako ja :) Dneska bohuzel nenabizi naprosto nic, co by stalo za to si to zopakovat. Co nam nabizel tenkrat uz netusim...naprosto jsem na nej zapomnel nez jsem si sjel par epizod z YouTube (v ramci pripravy na film Michaela Baye) a vzpomnel si alespon trosku... Je dost desive na cem jsme vyrustaly (nicmene je to alespon lepsi jak Pokemoni).(5.8.2007)

"We're Autobots. We're from planet Cybertron" Transformers patria k nostalgickým seriálom (napr. Spider-man alebo TMNT). Neovplýva skvelou grafikou, či zvukovými efektami. Úvodná pesnička je typická pre animáky z 80. rokov, lenže - tento seriál má svoje kúzlo. Vďaka jedina Bayovi, že ma s týmto oboznámil, pretože by som na Transformerov totálne zabudol. Moje prvé spoznanie s transformermi bolo, keď som mal štyri roky a dostal som loďku, z ktorej sa vyvynul robot, s ktorým sa prakticky nedalo vôbec hýbať. To bolo vtedy fascinujúce, stále som nevedel pochopiť ako to funguje. Vezmime si to tak, že jediná hračka podobná Transformerom - bola Rubikova kocka.___---___Keď to vezmeme z hľadiska 21. stor. je to nekvalitné a zastaralé. Transformeri sa úplne nelogicky transformujú ala "z pnematiky sa mi vytvorí ruka". Bay tomu dal skrátka šarm a efekt, ktorý Transformeri potrebujú. Aj tak to hodnotím vysoko, lebo som zaťažený na takéto staré seriáliky. Síce si to už viac nepozriem, ale som rád, že som to videl. Vďaka YouTube!!! 7/10(14.6.2009)

Největší pecka mýho dětství, miluju je ještě teď(29.8.2007)

<< předchozí 1 2