Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Webb
  **

  Oliver Stone chtěl natočit kontroverzní téma o vztahu médií a násilí, místo toho vznikla tato scénáristická povrchní slátanina. [4/10] (Alcor, Ixtlan, J D, Regency, Warner Bros.) (Čb./Technicolor /// Produkce: Jane Hamsher, Don Murphy, Clayton Townsend /// Scénář: David Veloz, Richard Rutowski, Oliver Stone podle povídky Quentina Tarantina /// Kamera: Robert Richardson /// Hudba: Zack De La Rocha, Peter Gabriel, Tom Hajdu, Brent Lewis, Andy Milburn, Trent Reznor, Eric Avery Weiss, Leonard Cohen, Dr. Dre, Bob Montgomery, Patti Smith /// MFF v Benátkách: Oliver Stone (Zvláštní cena poroty), Juliette Lewis (Pasinettiho cena - herečka)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](24.4.2010)

 • H34D
  ***

  Stejně jako Takové normální zabijáky nejde brát vážně, co se ospravedlňování a nabádání k násilí týče, tak bohužel nevyzní ani jako sofistikovaná satira. A stejně jako jeho samoúčelné vizuální vyblbování (zprvu jsem myslel, že černobílé a složené záběry dostanou později další rozměr) postrádá hlubšího smyslu, tak i ústřední myšlenka o přijmutí (popř. vymýcení) svého vnitřního démona poslouží jen v mezích tohoto filmu. Bez známek Tarantinova rukopisu a prázdnotou ve svém nitru je tento snímeček jen nenáročná, fajnová a cool zábava... 6/10(11.1.2010)

 • ChewieDC
  ****

  Děsivá psycho záležitost, do které není radno se zadívat. Oliver Stone vypráví příběh Mickeyho a Mallory nekonvenčním způsobem, dokáže vyprávět i pocity a zarývá se do mozku nebohého diváka. Zejména doporučuji režisérský sestřih, který vyšel v zahraničí na DVD. Tam teprve uvidíte, co je to násilný film a možná vás překvapí i zcela nový konec.(20.3.2003)

 • Djoker
  ***

  Zatímco u Mechanického pomeranče mi násilí přišlo nutné a místy zábavné, tady se mi zdálo bezdůvodné a v některých případech dokonce surové. Filmu nelze upřít originalitu a několik geniálních scén, stejně jako dementní dialogy a ujeté chování ústřední dvojice. Přes skvělou kameru to na mě působilo chaotickým dojmem, takže s hodnocením výš nepůjdu.(6.8.2010)

 • Cival
  ****

  Podle mého trochu nepochopený film. Srovnávaný s tarantinovkami, přestože nejde o "pravdivou romanci" ale o zběsilou satiru na současný mediální prostor. Za mořem odmítaný jako oslava násilí, a přitom zjevně agituje za "vyhnání démonů" a harmonickou rodinu. Líbí se mi, že Stone použil tak zběsilé vyjadřovací prostředky, jaké si téma žádá.(7.12.2006)

 • - Postavy byly napsány podle mladého páru z Nebrasky, který měl na svědomí několik masových vražd z roku 1958 a děsil celý středozápad země. (don corleone)

 • - Oliver Stone uvažoval, že by obsadil skutečného reportéra Geralda Riveru. (SallyZen)

 • - Scéna zoznámenia Mickeyho a Mallory, ktorá je stvárnená vo forme falošného sitcomu "I Love Mallory", je alúziou na americký sitcom I Love Lucy (od r. 1951). (rudeboy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace