• Anthony

Stone tím prý chtěl upozornit na rozšířenost násilí ve společnosti a na roli médií. Kecy. Sám se v těch řežbách vyžívá, jen z toho chtěl udělat cosi více a vytvořil stylistické cvičení - mění způsoby snímání, střídá černobílé záběry s barevnými apod. - všechno je to jeden dlouhý klip. Jenže z dívání se na klip dvě hodinymě rozbolela hlava. Film, který si hraje na něco, co není.(15.7.2003)

Další vrazi. Po formální stránce samozřejmě famózní, ale napsal bych: přesatirováno. Satira na "média"? Satira na násilí a držení zbraní? Satira na nás všechny? Satira na satiru? Té zmínce o tom, že se snímek bere příliš vážně a že se to Tarantinovi moc nelíbilo, bych věřil. Úvodní sitcom jsem si sice vychutnal, ale to ostatní je zmatené a nepřesvědčivé. Jedna hvězda navíc za Roberta Downeyho juniora.(18.6.2004)

Beru za nejlepší film Olivera Stonea a jeden z vůbec nejdůležitějších plodů 1990’s kinematografie, který budí temnější vzpomínky na tehdejší Ameriku (OJ Simpson, Columbine, 9/11). Katarzní "mad lovers" satira, jízda plná násilí a černýho humoru, s plejádou výborných herců do groteskních rolí - u těch vedlejšek se těžko rozhodnout, zda ve finále válí víc Downey Jr., Lee Jones anebo Sizemore... Trhlá náplň a forma znamená, že to není divácky med pro všechny, ale zároveň film za 25 let nijak nevyčpěl a řekl bych, že dnes je ve své zprávě o společnosti, médiích a fascinaci negativním obsahem na chlup stejně relevantní jako tenkrát. [kino Aero 2019](17.4.2019)

• dobytek

Nějakej "divnej" film občas neuškodí, ale co je moc, to je moc... Nechápu, proč se ve filmu pořád střídá černobílá a barva. Nechápu, proč kamera snímá obraz pod takovym úhlem, že to na mě působilo dojmem, že kameraman celý natáčení musel bejt vožralej jak dělo. Nechápu, proč je to tak zběsile sestříhaný. Nechápu, proč někdo takovou blbost vůbec natočil. Hodně mi to připomínalo různý nesmysly od Lynche. Ani jsem to nedokoukal a v půlce jsem to vypnul. Kromě filmu WTC je to další důkaz, že Oliver Stone se musel zbláznit. Tento člověk je opravdu neuvěřitelnej. Mít na kontě tohle, WTC a Četu, to je opravdu hodně divná kombinace. No možná se někdy na to zkusim podívat se zásobou lahváčů při ruce, protože nerad hodnotim filmy, který jsem neviděl celý. Ve střízlivym stavu jsem na to fakt neměl nervy. Dávám 1 hvězdičku za ten sitcom. update: Tak ani pod vlivem mě to nebavilo. Hodnocení ponechám.(10.9.2008)

Chvílemi to vypadá, že si Stone řekl, že když už tam dal tohle, tak tamto už nikomu neublíží. Hodně osobitá jízda, jejíž šokované publikum asi ani nechce, aby tahle krvavá show v přímém přenosu skončila. Autor námětu Quentin Tarantino, kontroverzní tvůrce Oliver Stone a jedno velké bizarní drama o světě převrácených hodnot a degenerované medializaci, která zločin a násilí povyšuje po svém. Tihle dva milenci se spojili vlastní i cizí prolitou krví, aby se mohl Stone vyřádit na velkém množství nestandardních výrazových prostředků. Jenže co na to divák?(21.10.2013)

• - Oliver Stone bol jedným zo scénaristov filmu Zjazvená tvár s Al Pacinom v hlavnej úlohe. Záber zo Zjazvenej tváre sa objaví aj v Takých normálnych zabijakoch, keď Mickey prepína televíziu. (slavo_held)

• - Pokaždé, když se Mallory zaplete do sexuálních hrátek s někým jiným, než Mickeym, atakuje ho posléze. (don corleone)

• - Když Steve Buscemi a Eli Roth dostali nabídku hrát v tomto filmu, pohrozil jim Quentin Tarantino, že pokud ji přijmou, už si v jeho filmech nezahrají. (Terva)