Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pan Hnědý
  ***

  Vážím si Stoneho PLATOONU, ale tohle mi nesedlo (ani po druhém zhlédnutí). Úvodní titulky i záběry noir jsou skvělé. Všechny ostatní složky jsou nekorunovaná vykrádačská slátanina bez většího významu. Nikam nesměřující přílišné násilí (nemá takový význam jako u Tarantina). Špatný odraz road-movie Pravdivé romance zběsilého střihu. Prázdný děj, žádné emoce, napětí ani vzpomínkové záběry. Tommy Lee Jones nejlepší na place. Olivere, alespoň, kdybys ten scénář Tarantinovi ukradl, a ani jeho vyhlášený námět ti nepomůže. V tomhle žánru je Tarantino nedostižný a daleko, daleko lepší.(3.3.2013)

 • Anthony
  odpad!

  Stone tím prý chtěl upozornit na rozšířenost násilí ve společnosti a na roli médií. Kecy. Sám se v těch řežbách vyžívá, jen z toho chtěl udělat cosi více a vytvořil stylistické cvičení - mění způsoby snímání, střídá černobílé záběry s barevnými apod. - všechno je to jeden dlouhý klip. Jenže z dívání se na klip dvě hodinymě rozbolela hlava. Film, který si hraje na něco, co není.(15.7.2003)

 • hirnlego
  *****

  Milovat nebo nenávidět. Dokonalý skvost. Kult.(20.9.2007)

 • Jhershaw
  *****

  Absolutní "psycho".(24.5.2002)

 • DaviD3141
  ****

  Oliver Stone nikdy nemal ďaleko ku kontroverzným témam vo svojich filmoch ako Platoon (1990) alebo JFK (1991), ale zatiaľ najväčšiu búrku spôsobil týmto vynikajúcim satirickým komentárom o vzťahu médií a násilia. S použitím rozmanitých filmových techník a štýlov - animácie, videa, zadnej a prednej projekcie, čiernobieleho i farebného filmu - rozprávajú Natural Born Killers príbeh vražedného vyvádzania Mickeyho (Woody Harrelson) a Mallory (Juliette Lewis) Knoxových na ceste naprieč krajinou. Senzačné udalosti sa čoskoro dostanú do pozornosti médií a dychtivému publiku ich sprostredkováva vulgárny televízny komentátor Wayane Gale (Robert Downey ml.). Film otvorene zobrazuje násilie, ktoré dvojica belošských milencov zo spoločenskej „spodiny“ pácha cestou Spojenými štátmi, ale Stonea za tento provokatívny príbeh treba pochváliť, nie odcudzovať. Mnohí vyhlásení herci uverili jeho chytrému, štylizovanému a prekvapivému snímku natoľko, že sa v ňom neváhali objaviť, od Tommyho Leea Jonesa (ako obzvlášť dotieravého riaditeľa väznice) po Toma Sizemorea (v roli urputného policajta, ktorý je Mickeymu a Mallory na stope). Všetci hlavní predstavitelia - Harrelson, Lewisová a Downey ml. - podávajú oslnivé výkony, ktoré patria k najlepším v ich kariérach. 85%(7.3.2010)

 • - Postavy byly napsány podle mladého páru z Nebrasky, který měl na svědomí několik masových vražd z roku 1958 a děsil celý středozápad země. (don corleone)

 • - Študenti Harris a Klebold, ktorí boli veľkými fanúšikmi filmu a inšpirovali sa ním pri masakre na americkej škole Columbine, používali iniciály filmu NBK pri kódovaní svojich domácich videí. Zabili 13 ľudí a 24 zranili. (rudeboy)

 • - Woody Harrelson hrá vo filme zabijaka, málokto však vie, že jeho otec bol v skutočnosti nájomný vrah. (jedenzdvoch)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace