Takoví normální zabijáci

• USA Natural Born Killers (více)
USA, 1994, 118 min (Director's Cut: 122 min, Alternativní 114 min)

Woody Harrelson a Juliette Lewisová jsou dva mladí sérioví vrazi, kteří se stali miláčky bulváru díky senzacechtivým médiím v čele s Robertem Downeym Jr. Tisk informuje o vražedném řádění manželů, které si vyžádalo 52 životů... Režisér Oliver Stone namířil příběh milenecké dvojice amorálních zabijáků, kteří milují vraždění stejně jako jeden druhého, proti soudobé pop-kultuře, fascinované jakýmkoliv projevem zla. Autorem námětu tohoto kriminální dramatu je Quentin Tarantino. Inspirací pro brilantně šokující snímek Takoví normální zabijáci byla divácká obliba reportáží a rozhovorů s masovými vrahy, z nichž se působením televizního média staly slavné a někdy i oblíbené osobnosti. V tomto prostředí paradoxně sláva podněcuje touhu po krvi, bulvární novináři stoupají stále výš a celému národu připadají vraždy zábavné. Zatímco Tarantino ve svých vlastních filmech tyto jevy rád provokativně paroduje, Stone se pokouší o krutě angažovanou a zároveň atraktivní výpověď o iracionalitě násilí v moderním světě. (Cinemax)

ap2001

Oliver Stone si hraje na "těžkýho nezávisláka", ale jeho film vyznívá jedině zvrhle. Zvrhle. Ve všech ohledech. Až se divím, že něco takového mohl vymyslet člověk se zdravým rozumem (Tarantino???) a někdo vůbec natočit (Stone???)... zkrátka když v tom není nadsázka jako v "Od soumraku do úsvitu" nebo v "Pulp Fiction", nestojí to ani za vystřelenej mozek. Herců se to netýká, ti si odehrají jednotlivé epizody aniž tuší, co z toho nakonec střihač, kameraman a režisér vyvaří. ()

Kovy

Krvavá lázeň co si získá přízeň všech milovníků násilí a potoků krve. Každého určitě nenadchne, pro příznivce Olivera Stona však vélká lahůdka. ()

Joee

1* za parádní 2 minuty filmu na začátku, pěkný styl střihu a kamery... pak jsem ovšem čekal 40 minut, jestli se ještě něco bude dít... a ono se nic nedělo... ()

vlaczech

naprosto zběsilá klipová jízda smrti...nevím jak vy ale já jsem se po jisté době sledování vzdal jakékoliv snahy hledat myšlenku a prostě se nechal "vláčet" vražednou mašinou mickeyho a mallory. výborná jízda na kterou se hned tak nezapomíná, trošku mi tam vadily ty přehypované média, ale jinak excelentí...prostě hodně rychlé dvě hodiny.... ()

R-2

Každý máme svůj pohled na svět, Mallory a Mickey bohužel pro některé dost specifický. Rozhodně snímek hodný 4* a shlédnutí. ()

Tomx112

Další film na který jsem se těšil léta, jenže ještě v půlce filmu si říkám tak tohle je až na pár scén teda omyl, nějak mě to zřejmě minulo... Pak ovšem přijde věznice, od této chvíle začíná skutečné mistrovské dílo zkázy kterému ještě na luxusnosti přidává neuvěřitelně úchylný T. L. Jones a to mi prostě nedává jinou možnost než tenhle film začít milovat... ()

naytsirk

Ve škole jsem o tomto filmu musel psát práci a tak jsem ho viděl hodněkrát. Je to příjemná podívaná a když to vidíte po desáté, tak si to nakonec užijete...A možná jsem i pochopil, co tím chtěl Stone říct.... ()

Treatys

Film byl velice zajímavě pojatý. Mě osobně zaujal v první řadě způsob střihu, který byl více, než jen zajímavý a potom v efektu s kamerou to vše vypadalo, jako když by to byly autentické záběry. Dávám celých 5 bodů. ()

Grifindoor

O tomhle filmu se toho dost namluvilo, tk sem byl na něj zvědavej. A nakonec docela zklamání, čekal sem trošku něco víc toho násilí:-) Jinak ale originalita se upřít nedá, hlavně úvodní sitcom, ten nemá chybu!!! ()

Shim-my

Oliver Stone je jedním z mála zbylých režisérů, kteří fim nepoužívají jako nástroj k vydělávání peněz, ale k vyjádření svých (často velmi vyhraněných) názorů. Coby komentář k posedlosti lidstva televizí a televize násilím je film rozhodně pravdivý (pro důkaz nemusíme chodit daleko - klíčové slovo: Kajínek), v sadistické doslovnosti dře ale na pilu leckde více, než by bývalo bylo nutné. O morálním poselství díla můžeme diskutovat hodiny, zcela jistě mu ale nelze upřít výjimečnou řemeslnou úroveň a mimořádnou nápaditost ve vizualizaci idejí. Rozhodně chápu, že se Tarantinovi film nelíbil, dokážu si ale představit, jak by Zabijáci vypadali pod jeho vedením, a i když bych se na ně podíval rád, jsem radši že to dopadlo jinak ()

harmonikar

Výborná satira,divoký strih.použité rôzne druhy filtrov a čočiek,krvavá jazda Mickeyho a Mallory Knoxovcov,skvelý Tom Sizemore ako perverzný Jack Scagnetti,odporne slizký Rodney Dangerfield hrajúci otca Mallory,srandovne šialený Tommy Lee Jones stvárňujúci riaditeľa väznice,vynikajúci Robert Downey jr. ako reportér Wayne Gale.Jednoducho nezabudnuteľný filmový zážitok. ()

Agnostik

Docela zajímavé a i když trocha toho Tarantinismu z filmu cítit lze,nikoliv však na škodu.Hlavní uder však nastává jako kopanec společnosti v podání kolotočářského humoru do mediálních korporací a jejich hamižnosti na všem vydělat,až k zblití a naší naivně konzumní touze po zmatečných a hloupých informacích.Jinak příjemně uchýlné,a neskutečně humorné. ()

cermy2105

Vyborny Woody Harrelson i Julitte Lewis . Kamera chvilema ve stylu J.F:K. ale tohle se mi prave libi .Abych nezapomel nejvic me bavil vykon Tommy Lee Jonesna ale hlavne Roberta Downeyho Jr. ()

tomas15

Sitcom scéna z úvodu je skvělá, lepší než lynchovi Rabbits. A všechno to funguje moc dobře - jako celek, jako film, jako zážitek a hlavně jako pochcávka veškerých (nejen filmových) konvencí. ()

kotrlak

Podle mýho nejlepší film, kterej Stone natočil. To není jenom film, to je výpověd´ dnešní doby....doby kdy mediální brainwashing rules a převrací hodnoty. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore