Takoví normální zabijáci

• USA Natural Born Killers (více)
USA, 1994, 118 min (Director's Cut: 122 min, Alternativní 114 min)

Woody Harrelson a Juliette Lewisová jsou dva mladí sérioví vrazi, kteří se stali miláčky bulváru díky senzacechtivým médiím v čele s Robertem Downeym Jr. Tisk informuje o vražedném řádění manželů, které si vyžádalo 52 životů... Režisér Oliver Stone namířil příběh milenecké dvojice amorálních zabijáků, kteří milují vraždění stejně jako jeden druhého, proti soudobé pop-kultuře, fascinované jakýmkoliv projevem zla. Autorem námětu tohoto kriminální dramatu je Quentin Tarantino. Inspirací pro brilantně šokující snímek Takoví normální zabijáci byla divácká obliba reportáží a rozhovorů s masovými vrahy, z nichž se působením televizního média staly slavné a někdy i oblíbené osobnosti. V tomto prostředí paradoxně sláva podněcuje touhu po krvi, bulvární novináři stoupají stále výš a celému národu připadají vraždy zábavné. Zatímco Tarantino ve svých vlastních filmech tyto jevy rád provokativně paroduje, Stone se pokouší o krutě angažovanou a zároveň atraktivní výpověď o iracionalitě násilí v moderním světě. (Cinemax)

superzurda

Ten film je prostě skvělej. Různé způsoby natočení jednotlivých částí dodávají takový správný šmrnc a jdou ruku v ruce s mediální masáží. Prostě jedna velká se skvělými vedlešími herci ()

Weehaa

Fascinace násilím se mi pámbu zaplať nejen vyhnula, ale ani mne nefascinuje. Nepřijde mi objevné natočit film o tom, jak někdo někomu rozbíjí držku. Prvoplánově hloupé, bez myšlenky. Možná to není špatně natočené (proto dvě hvězdičky), ale ani děj, ani žánr není moje doména a neumím se tvářit, že je to cool. A jestli to není o násilí a myšlenka je hlubší -mimo mé omezené černobílé vnímání - tak se omlouvám za vlastní blbost, ale pak nechápu, proč tam to násilí vůbec je. Nebudu se tvářit, že ten film je hlubší, než vypadá - v tomto případě není. ()

Kada80

Stone je bezesporu výbornej režisér,ale k dokonalosti by to dotáhl jen jeden - sám velký Q.T. Pak by to klidně dosáhlo na celejch 100%. Takhle to dosahuje na "pouhých" 70% VELKÁ ŠKODA !!!! ()

brasek odpad!

Hrozný ne-film... alebo filmový mix všetkého možného. Z veľkej upútavky nakoniec bolo len holé nič a sklamanie, sklamanie nielen nad úrovňou snímku ale i nad scenárom a chovaním sa postáv. Nie, toto už nikdy nechcem viac vidieť. ()

Misterioso

Takoví normální zabijáci jsou prostě neuvěřitelně našlapaná, zábavná jízda a jedna z nejlepších lovestory, které kdy byly natočeny (brát s nadhledem :)). Juliette Lewis a Woody Harrelson aneb Mallory a Mickey Knox jsou prostě neodolatelní! A nevadí, že to jsou vrazi, kteří zabíjejí pro zábavu a patrně nemají žádné svědomí. Stejně je budete žrát! Oliver Stone vás svým vyprávěcím stylem buď strhne nebo pohorší. Mě (ostatně jako téměř vždy) strhnul. Stejně jako opravdu úžasný soundtrack (ať žije Leonard Cohen a The Future!), všemožné režisérovy vychytávky a několik výborných scén. A jestli někdo nepochopil, že se jedná o břitkou satiru zesměšňující dnešní společnost a hlavně vliv médií na naše životy a bere tenhle film jako akční slátaninu, která oslavuje násilí, tak to je něco jiného. Ale je to škoda, protože tenhle film umí zatraceně dobře bavit! ()

vofo

Kombinace Stone - Tarantino je šílená a skvělá zároveň. Ve své době film, u kterého jenom málo lidí chápalo jeho satiričnost a nadhled. Dnes další kultovka od Stonea. ()

Felix22

Je to mezi 3 a 4. Myšlenka zajímavá, a jako satira na medializaci násilí a dvou zabijáků to funguje dobře. Jenže Stoneův zvolený styl vyprávění a vizuál často přestane bavit. Na filmu je znát, že původní scénář napsal Tarantino a mělo se jednat o jeho film a je možná škoda, že ho nenatočil. Jednu z největších pozitiv byl Downey a jeho šílený moderátor. Třeba při dalším zhlédnutí půjdu s hodnocením výš. ()

Gregor_Samsa

Oukej tak pojďme na to. Starej dluh, co jsem chtěl splatit, a vyšlo to krásně na Vánoce. Tak po třetině jsem byl blízko blizoučko vypnutí – prostě jsem to nežral. Jistě, Tarantino v titulcích jako autor příběhu překvapil, ale Oliveru starýmu komoušovi Stoneovi jsem to prostě nežral, to pseudoinovátorství, animace, barvičky, střihy… taková umělecky pojatá konvenčnost. A jasně, třicet let starej film vždycky zestárne, ale TV a média si už ironicky podal Verhoeven v RoboCopovi a Olda Stonů prostě jen – recykluje. Prvek očekávání, prvek zklamání, dávám 50% a děkuji Woodymu. [40%; 2020-12-27 Home sweet home] ()

Sunwheel

Film, ktorý napriek tým prieťahom so scenárom cítiť tarantinovkami dokonale. Stoneova snaha urobiť z toho krititku systému sa podľa mňa podarila tak na polovicu (aj bez vedomosti, že sa našlo pár vrahov napodobiteľov). Celé je to taká krvavá road movie, kde si človek sem-tam povie, že závidí hlavným (ne)hrdinom ich nespútanú slobodu a zároveň sa snaží potvrdiť to, že za to všetko môže zle nastavená politika. Pátosom sa nešetrí a sem-tam by sa patrilo aj ubrať. Kvality sa tomu nedajú ubrať, ale niekedy si hovorím, či by miestami viac komorná atmosféra nepridala na výslednej pointe. Tá záverom podľa mňa dosť vyšumela do prázdna. ()

KritikRik

Prvních 50 minut filmu je naprostá hovadina, poté, když se dostanou do vězení se z toho stává i zajímavý film, který mě i bavil. Ovšem za to, že jsem se pro dobrou část musel prokousat první polovinou filmu, musím dvě hvězdy ubrat. Celkově, a to se nedá filmu popřít, je to velmi originální dílo. ()

PTuranyi

Príbeh Mickeyho a Mallory je typický tarantínovský hoci Tarantiho sa medzi scenáristami nenachádzal. Vražedná roadmovie plná postmoderných hier s formou aj obsahom. Takže niektoré scény sú natočené ako sitcom, niektoré ako domáce video, televízny dokument či animák. Zároveň prebieha psychoanalýza nie len hlavných hrdinov ale celej spoločnosti. Woody Harrelson a Juliette Lewis neboli už žiadni začiatočníci a hoci ich kariéra ešte len začínala, svoje role zahrali výborne. K nim sa ešte pridá Tommy Lee Jones ako vyšinutý riaditeľ väznice a Robert Downey Jr. v roli zapáleného novinára. Produkcia je výborná a rýchlymi strihmi, striedaním farieb, štýlov a obrazov vytvára správne psychopatickú atmosféru. ()

Dvojirakri

Téměř v každém záběru extravagantní, provokující, adorující násilí, zrcadlo nastavené prachobyčejným emerickým (krimi)seriálům, nebo spíš těm strašně průměrným lidem kteří to hltají, pak si jdou zapíchat s vlastní dcerou aby jí mohli tvrdit že je to špinavá coura. Jo, takový můžete ignorovat nebo je prostřednictvím takovýho bijáku pořádně kopnout do koulí. Spíš ale než abych si takovým film užil a něco si z něj odnesl, tak mě znechutil. A Juliette Lewis se chová jako kdyby na ni Robert De Niro ve filmu Mys hrůzy zanechal brutální následky. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore