Hlavním hrdinou příběhu je Jan Kavka (Milan Ondrík). Čtyřicetiletý záchranář z malého města právě opustil manželku Evu (Dominika Morávková). V okamžiku rozchodu se Eva stane tragickou obětí zločinu. Z Jana je vdovec, který žije s vědomím, že smrt ženy nepřímo zavinil a nepřišel jí v kritické chvíli na pomoc. Útočiště před neodbytným pocitem viny nachází díky kamarádovi Michalovi (Hynek Čermák) v místním boxerském klubu. Spřátelí se s Michalovou chráněnkou Gretou (Leona Skleničková), jíž tělocvična nahrazuje nepoznanou rodinu. Vyšetřovatel Dvořák (Vladimír Javorský), který má případ smrti Evy Kavkové na starosti, naráží na řadu podivných okolností. Ukazuje se, že pachatel, feťák Robert Stránský (Jan Jankovský) je informátorem pod ochranou vyšetřovatelky z protidrogové centrály Mudrové (Kristýna Frejová). Jan chce věřit ve spravedlnost i v to, že se dokáže s pomocí svých přátel vrátit do všedního života. Ale obava z toho, že by vrah nakonec mohl uniknout trestu, jej přivede k rozhodnutí vydat se na vlastní cestu odplaty za nečekaných okolností a s nejistým výsledkem. Najde kromě pomsty i stále nenalezené odpuštění sobě samému? (Falcon)

Stanislaus

Stínohra mě do kina nalákala hlavně díky líbivě udělanému traileru, slušnému hereckému obsazení a žánru, který dle ukázek zaváněl hutným krimithrillerem. Po zhlédnutí musím konstatovat, že tvůrci nevyužili naplno potenciál, který v samotném námětu dřímal. Pokud by se film vezl na podobné vlně jako úvodní sekvence, byla by Stínohra solidním zástupcem svého žánru - měl jsem ale pocit, že po dusném prologu následovaly scény, které spíše klouzaly po povrchu, než aby se pořádně zaryly až do morku kostí, čemuž nepomohl ani ponuře stylizovaný vizuál. Z herců mě nejvíce zaujali Hynek Čermák a Vladimír Javorský, z Ondríka jsem měl spíše smíšené pocity a Skleničková mi přišla poněkud mimo. Slabší tři hvězdičky! ()

Flego

Silný príbeh záchranára dáva opäť vyniknúť v súčasnosti azda najlepšiemu slovenskému hercovi. Milan Ondrík vydal zo seba všetko, pravdou je však aj to, že v emočne vypätých situáciach sa príliš tlačilo na pílu. Príjemným prekvapením je i vynikajúci výkon Vladimíra Javorského. ()

claudel

Po Krakonošově tajemství jsem chtěl vidět ten žánr od Petera Bebjaka, který umí nejlépe. Bohužel jsem si ale zase špatně zvolil. Stínohra měla potenciál napínavého a temného psychologického thrilleru zasazeného do bezútěšných, depresivních a šedivých lokací. Skončila jako snímek, jenž se žánrově utopil sám v sobě, souhlasím s několika dalšími komentáři, že nejvíce film sráží ke dnu slabý a zmatený scénář. Některé postavy působí zbytečně a divák si zákonitě kladu otázku - proč se v tom příběhu objevují, jaký je jejich přínos. Uvařit ke snídani vajíčka? Herecká sestava je vybrána skvostně, ale zase tam máme ale - Vladimíra Javorského uznávám, dokáže zahrát téměř cokoli, ale vyšetřovatel mu nesedí, je nedůvěryhodný. Dominika Morávková zase moc prostoru nedostala a Jana Jankovského jsme vzhledem k ději mohli také vidět výrazně více. Bohužel musím konstatovat, že ani tohle se Peteru Bebjakovi nepovědlo, ačkoli jsem se u toho nenudil jako u Krakonoše, takže půl hvězdičky dávám navíc. ()

Necrotongue

No, to jsou mi věci. Seriál Pustina byl sice jen obšlehnutým Forbrydelsenem, ale přesto ukázal, čeho jsou naši tvůrci pohyblivých obrázků schopni, když dostanou příležitost. No, a Stínohra dokazuje totéž (aniž bych tvrdil, že nabízí úplně stejnou kvalitu), jen v podobě filmu. Nebudu předstírat, že jsem do toho nešel s velkými obavami a skepticismem, ale výsledek předčil všechny mé nejodvážnější myšlenky. Viděl jsem naprosto regulérní, československý thriller s vymazlenou, temnou atmosférou a se zajímavými hereckými výkony. Režisér Peter Bebjak se zřejmě rozhodl, že změní můj pohled na tuzemskou tvorbu, který je už řádně rozostřený po všech těch furtdokolových, romantických "komediích" s profláklými interprety typu Hřebíčková, Langmajer, Dyková a podobně. Tento svěží závan vlhké zatuchliny evokující severské kriminálky mě tedy nemálo potěšil a jen doufám, že pan Bebjak bude v nastaveném kurzu pokračovat, protože podobných záležitostí bych viděl rád víc a častěji. Jasně, chyby by se tady našly, na druhou stranu je ale faktem, že tento snímek může směle obstát i ve světové konkurenci. Když ho srovnám třeba s poslední oslavou jednoho zmrda, vítězí u mě na celé čáře. Podle mě totiž záleží na obětech a ne na vrazích. / Poučení: Sebeobětování nemusí být vždy vedeno fanatismem. Banzai! ()

Morholt

Pokud bych měl vybrat něco, co na mě udělalo největší dojem, tak to byla ošuntělost. Policejní služebna, tělocvična, nemocnice či byt, to všechno na mě působilo bezútěšným a otlučeným dojmem. Snad nejlépe z toho všeho vycházel kriminál. Své si odvedla i civilní kamera. A to všechno mě strašně bavilo. Dalším plusem jsou výborní herci s perfektně rozervaným Ondríkem na čele proti nemuž stál drogami narušený Jankovský, kterému jsem žral každé gesto. Příběh sám se sice zpočátku tváří jako klasická story s pomstou coby ústředním motivem, ale okolnosti a hlavně závěr ho staví spíš do roviny, ve které hraje hlavní roli odpuštění sama sobě. Bez čeho bych se dokázal obejít jsou některé dějové odbočky a konkrétně linie Leony Skleničkové mi přišla zbytečná. Nicméně Bebjak ukázal, že umí a podle mě by měl dostat do ruky konečně pořádný rozpočet. Ostatně kdo jiný? 80% ()

Dale

Nevravím, že Ondrík nie je dobrý herec, ale ten jeho smútok a ožratosť som mu nežral, to by šlo zahrať lepšie. Inak zaujímavá dráma, netradičná na naše pomery a Bebjak ďalej ukazuje, že je kvalitný režisér. ()

slunicko2

Kriminální drama z dělnického prostředí. 1)  Pochmurné drama, byť s citem pro detail, věru, není moje oblíbená parketa. Dílu, z něhož depka prýští jako voda z fontány, však nemohu upřít filmařskou kvalitu._____ 2)  Až archetypálně machistický film, kde chlapi jsou chlapi a žijí si ve svém světě, zatímco ženský jsou objekty lásky, zločinu či servisní subjekty, nevidíme v dnešní době příliš často._____  3)  Dojem umocňuje i jakási zemitost vlastní spíš slovenským než českým tvůrcům._____ 4)  Příběh se odehrává v neurčitém menším českém městě, které vzniklo z pečlivě vybraných porůznu umístěných lokací._____ 5)  Výborně se podařilo obsazení herců. 41letý Milan Ondrík (záchranář), 59letý Vladimír Javorský (lidský vyšetřovatel s nadhledem), 48letý Hynek Čermák (boxer Michal, záchranářův kamarád), 38letý pohublý (slušelo mu to) Jan Jankovský (feťák) či 50letá (nevypadá) Kristýna Frejová (vyšetřovatelka) padnou do rolí jako prdel na hrnec._____ 6)  51letý režisér špičkových děl (seriály Případy 1. oddělení, Devadesátky, Herec) i propadáků (seriál Rex, film Zlo) Peter Bebjak si může připsat do své filmografie další úspěšný zářez._____ 7)  Věk protagonistů uvádím k době natáčení - 2021._____ 8)  Snad bych dal i více hvězdiček, ale depresivní filmy fakt moc nemusím. ()

BoredSeal

Snaha tvůrců o drsné drama je místy až komická. Casting posbíral všechny herce schopné zahrát a vypadat jako ranaři (takže povinně Čermák, jakkoliv jeho stereotyp už zparodovala role militantního panice v Prvokovi a spol., Jankovský a českými diváky oblíbený herecký univerzál ve formě Ondrík, do malé role sehnali vizuálně působivého Daniela Szelezsána, dvourozměrný příběh jeho postavy ale bohužel nedává představiteli předvést víc slušnou figuru) a načrtnutý příběh by vás zřejmě z vyprávění zaujal, ale pokulhává jeho realizace a přes všechny ty zašedlé sklady, garáže, chodby a kontejnery převládá pocit umělosti. Postavy se chovají často naprosto WTF. Herectví Ondríka je tady zneužité, aby předváděl kromě drsňáctví různé manifestace vnitřní trýzně nebo zvláštní stavy, kdy se před kamarádem na vozíku svlékne a jde nahý do jezera okolo sebe vysypat do kruhu popel (chudák Čermák by při vylézání musel zřejmě sledovat full frontal mokrého Ondríka s nalepeným popelem jeho blízkého tvora na těle, což by dodalo rozptýlení skutečně zábavnou myšlenkovou rovinu). Snaha stále zvýrazňovat element ultradrsných chlapů (třeba komickou málomluvností, když se to ale moc nehodí) dosahuje komického vrcholu ve scéně, kdy dvěma přátelům připravuje snídani mluvící slečna, kterou totálně ignorují a jen tvrdě zírají, kdy je těžké nevybouchnout smíchy. Policajt Javorský se vlastně vůbec nechová jako policajt. Jistá postava z tělocvičny dokáže kvůli společenskému stereotypu obstarat v příběhu jak prvek kontaktu s podsvětím, kriminálnictví a bezcitnost tak, jak se to prostě hodí, aniž bychom se o ní vůbec něco dozvěděli kromě toho, že to je díky kondici a vizáži zjevně cílevědomý boxer, co možná vůbec takové věci nemá zapotřebí. Je třeba pochválit zatím ještě neokoukaného Jankovského za super kreaci psycho feťáka, je tak dobrý, že v podmínkách českého filmového průmyslu zřejmě podobnou roli bude dostávat pořád i v budoucnu. Díky nechtěnému pobavení a dobrému hereckému standardu, jen bohužel tlačeným do mimózních performancí film pro rozveselení v průběhu týdne doporučuji a doufám, že pokusy o český noir mohou dopadnout i do budoucna lépe. ()

M.i.k.e

šedivá, špinavá, drsná a dost depresivní artovka, ve které se hlavní hrdina pere sám se sebou ve chvíli kdy je jeho přítelkyně zabita a on si vyčítá, že jí nepomohl. Ve chvíli kdy došlo ke zločinu jehož se stala obětí mu totiž volala o pomoc a on jelikož jí v tu samou chvíli opouštěl jí nezvedl telefon. To se stane v prvních cca pěti minutách a ve zbytku filmu sledujeme jak se hlavní postava pere s pocitem viny, bezmocí a mizivou vidinou spravedlnosti. Ten kdo zabil jeho přítelkyni je sice ve vězení, ale policie má problém mu dokázat, že opravdu zabíjel úmyslně a aby toho nebylo málo, je navíc informátorem v případu distribuce drog. Peter Bebjak servíruje oku nelahodící, ale o to špinavější a drsnější drama se zajímavým závěrem a velmi dobrými hereckými výkony, kde hraje prim trojice Ondrík, Čermák, Jankovský. Trochu škoda, že některé motivy nedokáže lépe zpracovat a navzdory skvělým hercům nedokáže lépe pracovat s potenciálně zajímavými postavami. Skoro o nikom se tu vlastně vůbec nic nedozvíme a i když jednání postav není úplně nepochopitelné, nedokázal sem si k nim vytvořit žádný vztah...65% ()

William_

Mám rád živelnou kameru, ovšem v tomto filmu se hektičtější tempo kamery absolutně nehodilo a celý film působí tak divně až prazvláštně. Není to můj šálek kávy a seriálové Devadesátky tak i nadále zůstanou tím lepším dílem, co nám Bebjak v roce 2022 přinesl. ()

bourec

Dominika si tady moc nezahrála, a jako moje oblíbenkyně k mojí nelibosti dopadla špatně. Jinak film těžkej, podivnej, a spíš nediváckej. Pro mě naprosto bezvýznamnej. 40%. ()

dubinak

Slovenské drama, jež se horlivě snaží mít hloubku a ponořit se až do sfér psychického rozložení z důvodu vyrovnávání se s pocitem viny. Milan Ondrík na můj vkus občas trochu zbytečně přehrával a trochu kazil dojem té vážné fazóny svými až animálními hereckými projevy. Jako drama to bylo slušné, ale po slibné první polovině nakonec trochu vyšumělé a bez hlubšího poselství. ()

PROCESOR

Je to strašně smutné, bolestivé, tragédie střídá ještě větší průser a nějak nerozumím tomu, k čemu to celé mělo směřovat. Nějaká sonda do sociálního průzkumu, jak by se asi zachoval člověk v obdobné situaci? Nevím. Vím, že život se se spoustou lidí nemazlí, ale tohle nemělo tu šťávu, jako třeba u snímku Tři billboardy kousek za Ebbingem. ()

zette

Bebjaka mam rad hlavne za vyber nametu, ktere se rozhodne zfilmovat. Za me musim rict, ze mi jeho serialova tvorba sedi daleko vice nez ta filmova. Stinohra ma myslenku, ale dej filmu neni nejstastnejsi a ac se rezie, herci snazi... Tak i pres solidni atmosferu me to minulo a nebavilo. ()

angel74

Režisér Peter Bebjak natočil znepokojivý psychologický thriller, který jsem si opravdu maximálně užila, a to i díky chytrému scénáři Venduly Bradáčové a skvělým hereckým výkonům téměř všech zúčastněných. Podobný typ žánru v našich končinách nemá tradici, proto si myslím, že si tvůrci určitě zaslouží obdiv a respekt za to, že sebrali odvahu se do něčeho takového vůbec pustit. (80%) ()

HorrFi

Po dlouhým váhání jestli dát zas vůbec českýmu filmu v kině šanci svých peněz ani trochu nelituju.. po projekci jsem zas jen nechápavě zakroutil hlavou jak tomuhle někdo může dát odpad, ačkoliv se z toho dalo vytěžit přece jen ještě víc.. Peter Bebjak, scénaristka, kameraman a všichni herci a herečky se nemaj za co stydět. ()

HonzaBez

"Občas je potřeba udělat něco špatně aby něco bylo dobře…" Neříkám, že je všechno v tomto filmu špatně, výborná je třeba hudba (primárně klavírní), ač má někdy člověk pocit jakoby patřila k jinému filmu (určitě méně ponurému a depresivnímu). I kamera mi (minimálně v některých scénách) přišla poměrně zajímavá (záběry při scénách u jezera jsou asi nejlepší). Herecké výkony jsou ve filmu též spíše nadprůměrné (Čermák, Javorský zvláště). Žel ne vždy mají dotyční o čem hrát.  Vendula Bradáčová je moje spolužačka ze základky, tak jsem ji moc přál, aby se film povedl. Bohužel takhle zmatený scénář, kde se člověk dosti těžko orientuje v jednotlivých postavách a jejich pohnutkách, jsem dlouho neviděl. Zaujala mě tak asi jen myšlenka o tom, že "celej život je boxérskej ring..." ()