Frankenstein

Frankenstein

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 1931, 71 min

Klasická kniha a její klasická adaptace, která už si dávno našla místo v knihách o historii kinematografie. Z dnešního pohledu už působí Frankenstein na mnohé diváky jen jako obyčejný, možná až béčkový film. Podle mě je to kus dobrého filmařského řemesla, které si jistě zaslouží ocenění, ale zase bych to až tak moc nepřeháněl s různými adoracemi, jak se to dost často stává.(27.12.2014)

Provařená klasika, která již dnes nemá moc co nabídnout. Pokud o něm náhodou nevíte, odkazuji vás raději na Brannaghův remake z roku 1994, který je lépe obsazený, psychologicky mnohem preciznější a tudíž i emocionálně pestřejší. Tohle je spíše další povinná kolonka v učebnici teorie, kterou každý druhý stejně bez povšimnutí a bez trestu přeskočí.. 60%(1.5.2014)

Naprostá hororová klasika s Borisem Karloffem v roli netvora. Zajímavá srdcervoucí scéna s děvčátkem, které neumí plavat, první útok na hlavní hrdinku v jejím budoáru během jejího svatebního dne a pronásledování Netvora davem sedláků s planoucími pochodněmi, připravených zlikvidovat starý mlýn jsou opravdu nezapomenutelné. [6,5/10] (Universal) (Čb. /// Produkce: Carl Laemmle Jr. /// Scénář: John L. Balderston, Francis Edward Faragoh, Garrett Fort podle divadelní hry Peggy Weblingové a románu Mary Shelleyové /// Kamera: Arthur Edeson /// Hudba: Bernhard Kaun) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](28.11.2009)

Tohle je teprv klasika! Úžasná atmosféra a kulisy. Nezapomenutelný Boris Karloff (živě si dokážu představit jak si někdy v roce 1931 diváci při prvním pohledu na něj zakrývali oči a citlivější ženy omlévaly) jako hlavní monstrum, jehož vzhled se vryl do paměti diváku po celém světě a každý si dnes při slovech Frankensteinovo monstrum vzpomene právě na Karloffa. Na tehdejší dobu jsou některé scény dost drsné (scéna s malou holčičkou u vody). 8/10(30.10.2009)

Klasicke dilo s nesmrtelnym Borisem Karloffem v roli monstra. Film obsahuje spousta uzasnych scen, at uz hrbitov, jezero, mlyn, pochod s pochodnema, chuze Frankensteina... Po rezijni strance ma film trochu mezery, myslim, ze v te dobe vznikaly uz lepe natocene filmy. Velmi dobry herecky vykon podal i Colin Clive v roli sileneho doktora. Slusna zabava i pro dnesni vecery:-).(6.3.2015)

• - Mae Clarke trvala na tom, že scéna, kdy ji napadne Netvor, se musí točit v jejím bungalovu. (DareDeer)

• - Lionel Atwill si zahrál ve všech dílech Frankensteina, ale hrál pokaždé někoho jiného. (DareDeer)

• - John Carradine, pozdější filmový Drákula, roli monstra odmítl proto, že se cítil příliš kvalifikovaný na to, aby se snižoval k hraní netvorů. (džanik)