Živý terč

Psychopatický zabiják Emil Fouchon se svou bandou za tučnou odměnu organizují pro zvrhlé zbohatlíky lov na člověka. Protože pečlivě vybírané oběti jsou většinou bezdomovci, kteří nemají žádné příbuzné, běží "obchod" poměrně hladce. Komplikace začnou v okamžiku, kdy se objeví právnička Natasha Binderová, která hledá otce, jenž byl jednou z posledních obětí lovu. Fouchonovi zabijáci by si jistě s takovou komplikací snadno poradili, kdyby se neobjevil námořník Chance Boudreaux. Je mistrem bojových umění a bývalým příslušníkem elitní jednotky. Je však bez peněz a nutně potřebuje práci. Nechá se Natashou najmout, aby pátral po jejím zmizelém otci. Brzy se dostane gangu zabijáků na stopu. Netrvá dlouho a dojde k první divoké přestřelce. Její obětí se stane několik vrahů a policistka Carmine Mitchellová, která Natashe a Chancemu pomáhala při pátrání. Chance s Natashou uprchne do blízkých lesů ke svému strýci Douveemu. V patách jim jsou Fouchon a jeho muži, motivováni velkou finanční odměnou za zabití Chance. Kruh kolem pronásledovaného se pomalu uzavírá. (TV Nova)

pakobylka

Dost drsná zápletka, rychlé tempo a parádní akční scény. Ani za mák nezáleží na tom, že většina s nich se pohybuje někde daleko za hranicí reality. Jde čistě o to, JAK jsou převedeny na filmové plátno. Práce s kamerou … zpomalené záběry … a HOLOUBCI - nesnažte se mi namluvit, že to byly samé holubičky! John Woo - jméno, které stojí za to si zapamatovat. (A Jean-Claude Van Damme s dlouhými vlasy a tím svým odzbrojujícím pohledem je okouzlující.) ()

Pajky3

Jean Claude v jedné ze svých nejlepších rolí. Já si teda pamatuju i rozhodně lepší. Ale tady zas má parádní záporáky, protože takový ksichty jako Henriksen a Vosloo se jen tak neviděj. A jo, to finále, je přesně to, co se líbilo na filmech v 80-tých letech. Jo a děda s placatkou na konci taky patří ke klasikám. ()

PROCESOR

Jéžišmarjá, to se těším, to si smlsnu. Vážení uživatelé, pokud se pokoušíte o hereckou kariéru a chcete prorazit, zapomeňte prosím na školy a dramatický kroužky. K úspěchu stačí jen, hezky valit očička, jako předvedla hlavní představitelka. Takže si to zkoušejte před zrcadlem a na lusknutí prstem hezky vyvalte očička, nebo se možná pletu, třeba to stačilo v devadesátkách a nyní musíte třeba k tomu ještě špulit smyslně rty. Za celý film je hezky vyvalila-očička asi desetkrát a má vyděláno. Takže zpátky k filmu JCVD, jako dlouhovlasý a s bitkami co nestárnou, takže spokojenost. ()

Maty85

Vvybornej filmek od Johna woo,ve kterem Van Damme predvedl na jeho pomery dobrej vykon,akcni sceny super , maji dobre nacasovani a obcas zabrousi i do peknych detailu, 70% ()

AGO

Woo má môj obdiv za to, že dokázal natočiť nadpriemerný film z tak strašného scenáru. Pri niektorých typicky hollywoodskych hláškach mi od trapnosti behali zimomriavky po chrbte. Bol som však prekvapený z Van Dammeho, lebo je to prvý film, kde som si ho naozaj obľúbil. Vždy ma potešilo, keď v dlhom kabáte lámal kosti okolitým buranom. Za zmienku stojí aj Arnold Vosloo, ktorý vytvoril postavu pravého slizkého záporáka. Celkovo som však sklamaný. Škoda že John Woo svoj americký debut premárnil takým námetom. ()

otík

Nabouchaný snímek skvělého Johna Woo je koncertem zpomalených záběrů, krvavých přestřelek, výbuchů i Van Dammova karate. Příběh zabijáků, kteří své ego utápí v zabíjení najatých chudáků, jejichž úkolem je dostat se přes vymezené území. Nikdy to ale nedokáží, neboť je lovci v čele s maniakálním Lancem Henriksenem zabijí. Až přijde na řadu ochránce slabých Jean-Claude, který jim zatne tipec. Jedna z nejlepších (ne-li nejlepších) vandammovek je plná akce od začátku až do konce. ()

okkac

První US film Johna Woo s JVCD v hlavní roli. No co říct? Snad jen, že dokázal z béčkového scénáře vytěžit maximum, takže se jedná o nejlepší Van Dammův film. Zkrátka rozlišuji Wooovy US a HK filmy a nesrovnávám je. Dost naštve Sam Raimi, který film dost brutálně sestříhal, a tak omezil počet mrtvých radikálně, zvláště když jsem měl možnost shlédnout workprint finále, kde záporáci schytávají asi tak o polovinu více kulek než ve finálním sestřihu a chybí scéna s granátem u Henriksena. UPDATE: Tak viděn kompletní workprint. V akci přibyl jen sem tam záběř, ale původní jsou vždy o krapet delší, když to někdo schytává a pak přibyly spíše dialogové scény. Být to takhle puštěno do kin bylo by to opravdu vynikající béčko. ()

3n3my

Aspoň že v tomto prípade nezabúda Belgičan na zásobníky :-) Áno, určite jeden z jeho lepších filmov, no aj napriek tomu nedám viac ako 3*. Ešteže to držia nad vodou slušné akčné scény. ()

panMartin

Klasický béčko kde Van Damme sám vystříli asi 40 chlapů, akce ujde, pěkný účet taky ale zbytek stojí za velký hovno. Celej film, kromě pomalejšího začátku, je vlastně jedna velka honička, která vyvrcholí děsným masakrem v opuštěný továrně. ()

Nivenx

Ano jako akční film s Van Dammem opravdu třída film, ale z mého pohledu zkrátka průměrný akční film, který mě ničím nepřekvapil. 55% ()

StanislachKo

Už druhý film môjho veľmi obľúbeného JOHNA KTOO, ktorý pre mňa dopadol relatívne fiaskom (oba sú z jeho americkej produkcie). A tu u mňa vyvstáva vážne podozrenie, že odkedy sa začal realizovať v Hollywoode, asi mu niečo stúplo do hlavy, lebo fakt mám dojem, že sa podstatne menej snaží. A upúšťa od svojho (pre mňa tak fascinujúceho) štýlu a rázne si to ženie k Céčkovému akčnému klišé (ktorému sa podarilo odohnať myslím veľa potenciálnych fandov rýdzo akčných filmov). Že tento ťažký cieľ bol tupý jak táčky s potenciálnou a žalostne nevyužitou pointov som ochotný odpustiť... Ale van damme je v každej svojej role (teda s výnimkou sebaľutujúceho sa JCVD) neuveriteľný, prehnaný a proste nahovno... Neviem, či len niekto nemal dosť guráže mu vysvetliť, že iba kopance z otočky akčného hrdinu nerobia... Výbuchov a krvi inak štandardné kvantum, ale ani tie neboli atraktívne ako som zvyknutý a kde muzika bola de?... BĽAH! ()

Courtemanche

Připomíná mi vynikající film Síla pomsty z roku 1986 (na CSFD podhodnocen). Konec malinko přehnaný, jinak jsem na výsost spokojený. 4,5/5 ()

Deyw

John woo je frajer..skvela akce..dobrej van damm..dneska celkem uz klasika..jeden z nejlepsich filmu kde JCVD hral.. :) sice sem po hard boiled cekal brutalni nasleh, ale nedostal sem ho.. - porad pro me nejlepsi film co woo udelal. ()

SeanLSD

Toto je proste stále rovnako parádne. Raketový vstup Johna Woo do Hollywoodu, kde mu rasistickí židáci ponúkli len ultralacný béčkový scenár a nedovolili mu dosť krvi. Ale keby boli všetky ultralacné béčkové scenáre s málo krvou zrežírované tak božsky, asi by som sa už nikdy nepozeral na žiadny umelecký film. Vo svojej dobe sa mu výraznou jasnosťou štýlu v službe primitívneho scenára vyrovná iba LEON a BAD BOYS. ()

Sabrewulf

Jako děcku mi to samozřejmě připadalo strašně cool a strašně nabušené, v současnosti mi to vyvolává spíš úsměv na tváři. Místy je to hrozně hloupoučké (artista na jedoucí motorce) a zpomalovaček je tam NEZDRAVĚ MOC. Ale jakože fest. Každá blbina je tam zpomalená, což nejen hrozně otravuje, ale hlavně to přestává plnit funkci toho zpomalení. Dabing je srandovní, protože nějakého hlupáka napadlo všechny zpomalovačky dabovat, takže tu máme podraženého pána:"Ja-jáááá", pána letícího výkladem:"Já- uu - áááhhh", nebo hořícího pána:"Jááá-- uáá --uáá uá-- e-e--- uáJÁÁ" (skutečně odposloucháno). Finále, kde záporáci chodí extrémně na porážku a stále se objevují další a další... a další, je dost úmorné. Celé to vytahuje z průměru Lance Henriksen, který je tu naprosto boží a poctivé kaskadérské kousky, včetně samotného Henriksena, ten na sobě nechá hořet kabát - obrovský palec hore. John Woo má každopádně v Hollywoodu mnohem lepší kousky. ()

Aargh

Vam Damme je pro tenhle film naprostá katastrofa. Od poloviny filmu jsem se modlil, aby ho už konečně někdo zabil a byl od něj pokoj. Hlavní potlesk patří Lanci Henriksenovi v jedné z jeho nejlepších rolí. ()

hans500

Od Johna Woo jsou samozřejmě i lepší filmy, ale i tenhle film stojí za to. Herecké obsazení je dobré: Van Damme, Vosloo i Henriksen jsou ve svých rolích dobří. Zajímavý příběh, hodně akčních a skvěle natočených scén. Ovšem ve své americé filmografii má John Woo nejlepší filmy (Tváři v tvář a Operace: Zlomený šíp) teprve před sebou, a kvalit své Hong Kongské filmografie v americe nikdy nedosáhl. ()

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley