Cirkus Humberto

• Západní Německo Zirkus Humberto
všechny plakáty
TV spot 7
Drama / Rodinný / Historický
Československo / Západní Německo, 1988, 10 h 35 min (Minutáž: 52–55 min)

Předloha:

Eduard Bass (kniha)

Kamera:

Andrej Barla

Hudba:

Karel Svoboda

Jaromír Hanzlík, Petr Haničinec, Kathy Kriegel, Josef Kemr, Martin Růžek, Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Claudine Coster, Josef Dvořák (více)

Epizody(12)

Jeden z nejvýpravnějších seriálů České televize podle slavného románu Eduarda Basse, k němuž složil hudbu Karel Svoboda a ústřední melodii nazpíval Karel Gott. Životní příběhy šesti generací rodu Humberto zobrazují pohnuté osudy lidí, kterým se cirkusová manéž stala osudem. (Česká televize)

islanzadi

Kdo by neznal tento seriál, je u mě úplný televizní neznalec. Přemýšlím, kolikrát jsem ho viděla. Už se ani nemohu dopočítat, když ho dávají pomalu každý rok. Ale kdo by se nepodíval rád na zvířata, nějakou tu akrobaci a k tomu ještě porci úžasných životních osudů? ()

xaver

Seriál, od kterého mnozí čekali mnoho, ale který se až tak nepovedl. Na jedné straně se autoři celkem věrně drželi předlohy, na druhé straně ale z jedné z hlavních postav Helenky, která byla dle autora literární předlohy jemná a skromná, udělali mrchu, která přemlouvá (ba téměř vyhrožuje) Vaškovu lásku z dětství, aby se ho vzdala, chová se hrubě a nadutě a korunu všemu udělali autoři, když do role Helenky obsadili monstrum, které hrálo mimo jiné i v německých pornofilmech. To je hrubá urážka Eduarda Basse a klenotu české literatury vůbec. Možná stojí za víc, ale kvůli nepovedené Helence dávám 2. ()

Zagros

Seriál, který na mě od mala působil depresivně. Už při úvodní znělce jsem z něj měl nepříjemný pocit. Nikdy jsem se na něj nedíval s chutí, protože mi přišlo, že v každé kapitole se hrdinům stalo vždy něco špatného a nebyli snad jednu delší chvíli šťastni. Seriálu se nedá upřít výpravné zpracování, dobrý příběh a výborné herecké výkony. Vlastně není si moc na co stěžovat, jen se mi nikdy nelíbil a neměl jsem ho rád a to je při subjektivním hodnocení docela podstatné. ()

Slimak

Je vůbec třeba komentář?Dnes již notoricky známý a vynikající seriál o lidech jejichž osudem se stal cirkus...o jejich úspěších a neuspěších a o nesmlouvavosti života a smrti.Tento seriál změnil můj pohled na svět...dojal mě a probudil ve mě nové hodnoty a za to mu vzdávám dík. ()

Kovaja

První díly byly naprosto okouzlující ale postupem času kdy seriálové role rostly a bylo potřeba měnit herce šla kvalita trošičku dolů ale i tak je seriál moc pěkně udělaný a nedivím se že kluci za mlada v dřívějšich dobách chtěli utéct od rodiny právě k cirkusu.Prostě romantika a dobrodružství ()

Přemek

Vynikající seriál, který poškodil jen nevhodný casting (Cathie Kriegel jako Helenka - mmch, chybí tu v obsazení.). ()

Paity

Jeden z nejlepších seriálů, které se u nás natočili. Bez Němců by sice nic nebylo, ale Cirkus Humberto je taková česká chlouba. Navíc takhle ponuře to umíme natočit jen my. Nám je ten smutek prostě vlastní. Každopádně neuvěřitelná plejáda hvězd tento seriál udělala a vlastně naposledy se u něčeho takhle obrovského sešla. ()

aquiver

Jeden z oblíbených seriálů mého dětství. Poetika, vypravěčská složka, přesná režie a neopomenutí upoutání pozornosti dětského diváka jsou faktory, které mě tehdy zcela okouzlily. 80 % ()

blues

tohle prostě nešlo jinak, ústřední písnička mi bude hučet v hlavě napořád. Žral jsem to jako dítě a budu i jako dospělý. Moje srdeční záležitost... ()

Wishkah

Cirkus Humberto není nejlepší český seriál, ale rozhodně se mezi ně řadí. Výborná adaptace románu Eduarda Basse s vynikajícími hereckými výkony. Jeden z posledních seriálů doby totalitní ale taky jeden z posledních filmařsky poctivých seriálů, stavějících na kvalitním scénáři, výborné režii a výtečných hereckých výkonech herecké elity, která se na seriálu zůčastňuje. ()

Foxhound#1

Další z povedených předrevolučních seriálů, který kazí snad jen německý "kompars". Holt někde se ty peníze vzít museli. EDIT: Po opětovném zhodnocení musím jít na plné hodnocení. Seriál má v sobě neopakovatelné kouzlo, skvělé obsazení a zpracování. ()

Hanes88

Nepatří to k mým nejvíce oblíbeným seriálům, ale zase musím uznat, že má něco do sebe. Co mě vždy na tomto seriálu fascinovalo byla ta atmosféra z cirkusového prostředí. 80%. ()

mkali

Jeden z nejvýpravnějších českých seriálů, s perfektní kamerou a hereckým obsazením. A hlavně o cirkuse. Eduard Bass by měl dozajista radost... ()

kebom

Nepáčila sa mi tá podivná skľúčujúca atmosféra v "očakávaní" tragédie, ktorá nakoniec vždy prišla. ()

Oyer

malý Vaškhů je asi má nejoblíbenější dětská postava, která kde hrála... Plno emotivních chvilek, při kterých dokáže řádně zamrazit na těle doplňuje naprosto fantastická melodie Karla Svobody, při které tuhne krev v žilách :-) ()

Marina111

Azda jeden z najlepších českých seriálov vôbec ... už len tá - na dobu i krajinu - veľkolepá výprava si zaslúži zvláštnu pozornosť, o prekrásnej hudbe Karla Svobodu nehovoriac. Cirkus Humberto však nie je len - v istých ohľadoch - prelomovým počinom, ale predovšetkým hlboko ľudským, hrejivým, generačným opusom, hodným všemožnej pozornosti množstva divákov. Menšie výhrady by som mala k nie vždy celkom dobre zvládnutým starnutím postáv, kedy sa napríklad blonďavé modrooké chlapča mohlo zmeniť na čiernookého a pomaly už sivejúceho 17ročného mladíka ... Nebyť týchto detailov, a nebyť prílišnej epizodickosti (predsa mám len radšej príbehy smerujúce k jasnej pointe), považujem tento seriál za svoj osobný seriálový objav roka. ()

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip