Texaský masakr motorovou pilou

• USA The Texas Chainsaw Massacre (více)

V srpnu 1973 objevila policie na farmě Thomase Hewitta zohavená těla 33 obětí, které bývalý zaměstnanec jatek zavraždil a rozřezal motorovou pilou. Pětice studentů, kteří toho léta jeli autem do Mexika, měla o cíli svého výletu jinou představu. Když cestou narazili na zkrvavenou dívku, která před jejich očima spáchala sebevraždu, rozhodli se zjistit, co se stalo, na vlastní pěst. Ale i oni se ocitli na Hewittově seznamu ulovených obětí. Jejich příběh poznal celý svět. Dostal jméno Texaský masakr motorovou pilou. (Magic Box)

fishki

Oproti originálu to niečo stratilo a naopak získalo. Určite ubudlo viac toho "tajomna". A to bude tým, že Leatherfacea ukazovali viac, ako bolo potrebné. Film je omnoho menej strašidelný. Originál som pozeral doma na počítači okolo obeda a tento nový som si išiel vychutnať do kina spolu s 4 hororovými nadšencami, ktorí sedeli asi 15 rád za mnou a nič. Samozrejme bolo pár lakačiek za ktoré určite môžu producent a režisér a po tej vizuálnej stránke sa to tiež dalo zniesť. Jediná vec, čo mi tam pripadala dobrá, bola absencia hluchých miest, ktorých sa v originále zopár našlo. Podľa môjho názoru remeake na úrovni. Dávam 3*. Tú poslednú si delia krásna Jessica Biel a príšerný a strašidelný R. Lee Ermey a celá rodinka Hewitových :o) ()

Dale

Rozhodne to už nemá tú autentickosť originálu, z ktorého vyžarovala mrazivá a desivá atmosféra. Pri pozeraní tohto remaku som však necítil nič - žiadne mrazenie, strach ani nič podobné. Bol to len obyčajný relax pri ďalšej teenegerskej vyvražďovačke. Keď už tomu chýbala atmosféra, mohlo sa viac myslieť aspoň na krvavé scény, lebo tých je tu ako šafránu. Našťastie to nedopadlo až tak katastrofálne ako "Tajomstvo minulého leta", ale asi podobne ako "Jeepers Creepers" a "Pach krvi" - proste priemer, ale na Jessicu sa celkom príjemne pozerá. ()

Terva

CITÁT - Když pojedete pomalu, uvidíte naše město. Když pojedete rychle, uvidíte našeho šerifa........... Scénář : Scott Kosar. Kamera : Daniel Pearl. Hudba : Steve Jablonsky. Ocenění - 2004 - BMI Film & TV Awards - vítěz......Remake, které mě docela nadchlo. Zajímavost - Rodina žije v domě ve špíně a nedbá na čistotu, ale venku je pověšeno plno čistě bílého prádla, do kterého se při útěku z domu muž zamotá. CITÁT - Je tam dole nějaká vlhká. Co jste s tou mrtvolou dělali?....... ()

Ouwen

Ve dne, či v noci, na tom fakt nezáleží, protože člověk se bude bát tak či tak. Remake se rozhodně povedl, samá brutalita a krev, žádné zbytečnosti, žádná nuda. Umě to dopadlo na jasných 5* :-) ()

adamo_znk

Tuctový remake, postrádající všechny kultovní atributy předlohy. Koukat se na to ale dá bez problémů díky kozám Jessicy Biel, nebo geniální kreakci R. Lee Ermeyho ()

moviesfan

Masakr to tedy je. Některé záběry jsou drsné. Ovšem toto je samozřejmý účel. Přesto má film jistou atmosféru, která horor pozdvihuje. ()

JohnCZ

Béčková nudná a přehnaně krvavá blbost bez pointy se stupidně chovajícími se postavami a neděsivými záporáky. Hvězdu za Jessicu Biel v těsném tričku. ()

Suzie05

No, čekala jsem, že film uvidím jenom přes škvírekčy mezi prsty. Ale dalo se to shlédnout docela v pohodě jako každý druhý hororovo-thrillerový snímek. (Všimli jste si jaké měla Jessica sexy tělo?) ()

Ajinka126

V roce 2003 jsem si myslela, jak jsem IN, když něco takovýho sleduji. Teď už mám naštěstí dost rozumu, abych uměla jít sama proti proudu nechutných hororů. Není to o tom, že by mi vadila krev, ale nepochopím tu nesmyslnou touhu točit nechutný a zcela zbytečný mučení lidí. Tuhle otázku mi asi nikdo nezodpoví.. ()

DDT

Na to, že do něj vrazili zhruba o třicet miliónů dolarů víc než do původního "Masakru", je to dost bída. Kromě povedené černobílé scénky na začátku a na konci mi přišly všechny změny k horšímu (ani ta slepice nebyla v kleci :-)) Prostě jen vyvražďovací videoklip s nadprůměrnou dávkou brutality. ()

Marsik

"Klasika" 12 let stará už dnes skoro vůbec nebaví. Nelogické chování postav, když už horor založený na vraždách, tak alespoň ty vraždy dotáhnout a pochopitelně stupidní námět. Ani tehdy nadějná Jessica Biel to zásadně nezachránila. 45% ()

schizmo

Z mého pohledu velice důstojný a povedený remake jednoho z nejsurovějších hororů vůbec. Nepostrádá to spád a napříč velice moderní produkci a naprosto strhujícím barvám, zůstalo ve filmu dostatek brutality, aby nebyl jen dalším levným tahákem peněženky náctiletých diváků. Doporučuju dvoudiskovou edici a bonusovým materiálem! ()

zdepapepa

Nevěděl jsem, že to je remake, ale ono by to asi bylo úplně jedno - slashery fungují vždy a všude. Zároveň nefungují ale nikdy a nikde, pokud se člověk bojí u něčeho trochu jiného. Takhle musím hodnotit jen objektivními třemi hvězdami, zvlášť s takovým vděčným, ale zároveň i hodně ohraným prostředím venkovské Ameriky. ()

agentmiky

Z těch tří masakrů se mi toto zpracování staré skoro 20 let líbilo asi nejvíce. Pořád to k bezchybné kinematografii má daleko, na druhou stranu film obsahuje hodně scén, které se člověku vryjí na hodně dlouho do paměti. Marcuse Nispela moc neznám, ale z hlediska režie se moc vytýkat nedá. Potěšilo mě, že se v hlavní roli objevila Jessica Biel (aspoň někdo známý :D). Chápu, že originál si vybudoval status kultovní záležitosti, ale popravdě, samotný Leatherface zde byl lepší. Jeho nástup na scénu opět neměl sebemenší chybu ("Chlapče, tak pojď. Ukaž jim!"). Level brutality oproti původnímu snímku z roku 1974 vylétl o pár příček vzhůru. Spíše ale film dokáže šokovat svou odporností (všechny ty interiéry na diváka hodí slušnou depku). Kromě toho jsem se dočkal i fajn zvratu. Fakt slušná hororová podívaná s nepříjemným hudebním podkresem. 7/10 ()

LV.Helter

Príjemná samoučelná explatacia spojená s priemerným režíjným talentom a hluchými emočnými miestami. Atmosféra dosť šleazy a torture dosť tvrdé (na mainstream). Ináč s povodným dielom to má spoločne iba všeobecnú značku a Leatheraca. Remake kráča vo vlastných stopách a vo väčšine sekvenciách sa mu to darí. Takisto film zabíja dementné spravanie hercov, klýšoidný scenár a slabší koniec, ale v porovnaní s inými remakami je to zlaté dno.(70%, na hore kvoli jednej nemenovanej scéne). ()

mustafa

Vcelku brutální horor. Docela se mi to líbilo, mělo to temnou atmosféru. Po všech těch podprůměrných teen hororech (Temné legendy, Jason X, atd.) se mi jevil Texaský masakrmotorovou pilou jako skutečně dobrý horor, kde vyvražďují teenegery a to hodně brutálními způsoby. Bohužel ihned od začátku je patrné, že na plátně zůstane co nejdéle nejznámější tvář z hereckého obsazení (tj. Jessica Biel). Nevím proč, ale právě tato herečka mi v tomto filmu přišla nejhorší a její předstírané nářky byly opravdu šílené a trapné. Ale i přesto mě tento film zaujal, místy vystrašil (rozumějte polekal). ()

Tayen

Další teenager horor, který - pokud byl skutečně natáčen podle něčeho skutečného- mohl skončit lépe. Partička mladých lidí umírá, jako na jatkách, což mne vůbec nepřekvapilo a krvavé scény pro mne byly spíše nechutné, než děsivé. Blázen s motorovu pilou, který půh hodiny běhá za mladou holkou mne ze spánku nijak nevythl, spíš jen kravál pily. Raději se kouknu na nějaký díl Akt X, tam jsou lepší nápady. ()

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Ptačí zob

Ptačí zob