One Tree Hill (TV seriál)

Drama / Sportovní

USA, 2003, 187x42 min

James Lafferty, Chad Michael Murray, Bethany Joy Lenz, Hilarie Burton, Sophia Bush, Moira Kelly, Craig Sheffer, Paul Johansson, Barbara Alyn Woods, Barry Corbin, Lee Norris, Jackson Brundage, Antwon Tanner, Lisa Goldstein Kirsch, Austin Nichols, Shantel VanSanten, Robert Buckley, Danneel Ackles, Jana Kramer, Stephen Colletti, Kate Voegele, Bevin Prince, Brett Claywell, Rick Fox, Sheryl Lee, Michael Harding, Michael Copon, Melissa Claire Egan, Stacey J. Aswad, Evan Peters, Michael May, Sprague Grayden, Kieren Hutchison, Nick Zano, Paula Trickey, Amanda Baker, Rhoda Griffis, Huey Lewis, Vaughn Wilson, Samantha Shelton, Burgess Jenkins, Robert Pralgo, Traci Dinwiddie, Maria Menounos, Daphne Zuniga, Joe Manganiello, Sean Faris, Torrey DeVitto, Richard Burgi, Andrea Powell, Mitch Ryan, Elisabeth Harnois, Katherine Landry, Summer Altice, Sean Young, Sheryl Crow, Julianna Guill, Ashley Rickards, Corri English, Daniella Alonso, Scott Holroyd, Johann Urb, Emmanuelle Vaugier, Shawn Shepard, Bryan Greenberg, Sam Anderson, Lorna Raver, Matt Barr, Amanda Schull, Peyton List, Michael Trucco, Bradley Evans, Katherine Bailess, Daniel Newman, Le Ann Cheri', Drew Seeley, Kate French, Blake Bashoff, Kristy Swanson, Rey Valentin, Cullen Moss, Susie Abromeit, Allison Scagliotti, Sasha Jackson, David Sherrill, Kassie Hight, Kelsey Chow, B.J. Britt, Allison Munn, Tyler Hilton, Michaela McManus, Robbie Jones, Ann Cusack, Lindsey McKeon, Dawnn Lewis, Mark Schwahn, Scott Mescudi, Ken Arnold, Logan Anderson, Andrea Moore, Mekia Cox, Landon Ashworth, Phillip DeVona, Brad James, IronE Singleton, India de Beaufort, Angels & Airwaves, Joe Chrest, Andrea Bowen, Jeryl Prescott, Katie Garfield, Jonathan Frappier, Mark Joy, Juan-Carlos Guzman, R. Keith Harris, John Kapelos, Brendan Kirsch, Joseph Gallison, Edwin Hodge, Pierce Gagnon, Gregory Harrison, Sam Horrigan, Rus Blackwell, Jessie Ward, Peggy Sheffield, Tom Nowicki, Scott Poythress, Quinton Aaron, Haviland Morris, Conrad Goode, Marcus Hester, Brittany Madelynn Daniels, Melissa Ponzio, Steve Coulter, Gregory Alan Williams, Timothy Woodward Jr., Natalie Alyn Lind, Jessica Rose Smith, Stuart Lafferty, Carissa Capobianco, Brian George, Cassandra Jean, Johnny Alonso, Kevin Kilner, Lauren Crawford, Alex Sgambati, Nicole Travolta, Candice Patton, Linsey Godfrey, Shane Callahan, Greg Perrow, Steven Howell, Brandy Blackmon, Mark Robert Ellis, Angela Oh, Taylor Kowalski, Kim Wall, Marcus Coloma, Jacob Latimore, Jelly Howie, Henry Darrow, Robert Hy Gorman, Tamara Feldman, Beth Keener, Elizabeth Bond, Phillip Troy Linger, Joshua Snyder, Anna Colwell, Lance Tafelski, Dikran Tulaine, Hannah Kasulka, Chandler Massey, Jennifer Gatti, Suzanne Quast, Gavin DeGraw, Pete Wentz, Lonzo Liggins, Zach Hanner, Michael Beasley, Elisa Delson, Brian Patrick Clarke, Lee Spencer, Jaden Harmon, Alex ter Avest, E. Roger Mitchell, Wilbur Fitzgerald, Anthony Reynolds, Patrick Stump, Jenny Gulley, Mark Jeffrey Miller, Adam Minarovich, David Norona, Stephen Caudill, Estes Tarver, Colin Fickes, Michelynne McGuire, Dave Navarro, Tilky Jones, Joe Montanti, Ron Clinton Smith, Amy Parrish, Marquand Ragland, Kelley Davis, Deja Dee, Karen Ceesay, Meredith Sause, Quentin Kerr, Rodney Roldan, Dylan Kussman, Taylor Blackwell, Jason Davis, William Haze

Scénografie:

John D. Kretschmer

Kostýmy:

Leigh Leverett

Sama se dost divím, že mě tenhle seriál příliš nenadchnul, ale je to tak .. ano, byly chvíle, které mi vyrazily dech (např v úplně prvním díle jízda autobusem vs jízda v autě a Chad Michael se sluchátkama v uších), ale takových tam pro mě bylo málo, těžko říct, kde se stala chyba, ale tenhle seriál určitě už sledovat nebudu ..(21.2.2009)

"There is only One Tree Hill, and it's your home." Tenhle seriál mi byl doporučený a já jsem se do něj pustila přes prázdniny, protože nemám žádné jiné seriály a no, tenhle má devět sérií, což mi mělo stačit. Navíc je od stanice CW a ať si každý říká, že je to stanice pro teenagery, já jí mám pořád nejradši a to už teenager nejsem. Až jsem byla překvapená, že mě tenhle seriál zas až tolik nenadchnul. Ne, že by se mi nelíbil, líbil a konec jsem obrečela, ale bylo tam na můj vkus až moc nesnesitelných postav. Dan Scott a Marvin McFadden jsou pravděpodobně dva nejodpornější chlapi, i když u Dana Scotta je to spíš osobností a no, trochu si to zachránil tou poslední sérií, ale stejně. Upřímně jsem myslela, že až ze seriálu vypadnou 'dospěláci' tak to bude o něco lepší, ale nakonec se ukázalo, že mi přece jen ty první série později chyběli. Skok mezi čtvrtou a pátou sérií, v čase dopředu, seriálu spíš uškodil než pomohl a asi definitivně ho pohřbil odchod dvou hlavních hvězd CMM (ironie, že jsem se na to chtěla dívat kvůli němu) a Hilarie Burton. Ale zase tam aspoň zůstala Sophia Bush, protože bez Brooke a Juliana bych to snad už ani nedokoukala. Ale tak, dám tomu 4* byly tam epizody, které mě vyloženě nadchnuly a celkově jsem se k tomu seriálu ráda vracela, když jsem si pak vždycky zvykla na změny v obsazení nebo v časové linii. Pokud ale váháte zda se na to podívat a máte rádi seriály ze stanice CW, tak bych vám to i doporučila.(16.8.2013)

Pro mě seriál o vztazích jako žádný jiný. Vtáhne mě, vycucá ze mě všechny emoce a po deváté sérii mě vyždímanou vykopne zpátky do reality.(2.2.2014)

Zajímavé, štve mě tolik věcí (některé nesmyslné proměny charakterů, přehnaně načančané herečky,atd.), ale přesto jsem stále zvědavá, co bude dál, jak se vztahy zamotají či rozmotají. Každou chvíli miluju jinou postavu a nakonec se může ukázat, že ji další díl budu nenávidět. A je to fajn. První série je průhledným čajíčkem na začátek. Stále jsem si říkala, že už scénáristům musely dojít nápady, že vystříleli všechny zápletky a pak přijde druhá série a já žasnu. Sice mě stále štve několik věcí, ale seriál, ve kterém mě zaujmou snad všechny charaktery (až na Annu a Felixe, ti přestali být po 3 dílech zajímaví) si můj obdiv zaslouží.(30.8.2012)

Po shlédnutí všech 4 sérií se nebojím tvrdit, že jde v současné době o seriál na špičce svého žánru. U tématicky podobných záležitostí se totiž obvykle se zvyšujícím číslem série ztrácí počáteční atmosféra a pomalu docházejí nápady, nemluvě o jejich zpracování. Dovoluji si říct, že tohle není případ One Tree Hillu. Je to možná i dáno netradičním faktem, že zde jedna sezóna nepředstavuje jeden školní rok, ale jen polovinu. Takže čtyři série představují v tomhle případě předposlední a maturitní ročník našich hrdinů. Jako obvykle nelze nenalézt klišovitá témata podobná těm které už jsme viděli v jiných seriálech. Co ale dělá seriál skvělým je jejich zpracování. I když asi někdo namítne že může působit účelově (a má pravdu), tak v tomto případu jde o to nejlépe odvedné řemeslo. Setkáme se i s několika epizodami, které člověk z hlavy nedostane ani za několik let, a přesně takové díly povzvedají One Tree Hill z nadprůměru na vrchol žebřičku. Tvůrci se totiž nebáli a v seriálu zpracovali i velmi ožehavá témata, které pokud by byly zpracovány špatně tak by seriál prakticky odsoudily k jeho konci. Naštěstí se tak nestalo. Nevzpominám si snad na jedinou epizodu u které bych se nudil či která by byla víc nezajímavá. Na závěr bych ještě chtěl dodat, že One Tree Hill je nejen o basketbalu (tento sport u nás není tak populární jako v US takže můžeme jen doufat že se se seriálem setkáme dříve či později i na českých obrazovkách), ale především o vztazích, poznávání a dospívání. Pokud OTH odpustíme to že ve skutečném životě je všechno dohromady s čím se tu setkáme velmi nepravděpodobné (to ovšem není případ jen tohoto seriálu, pokud by autoři přistoupili k opačnému kroku, sledovali bychom zdlouhavé a nudné epizody, nebo by se naopak sotva vešli do jediné sezóny) odmění vás nečím nadprůměrným, kde se budete těšit na každou další minutu. 90% /// 1. série - 85%, 2. série - 90%, 3. série - 95%, 4. série - 90%, 5. série - 80%, 6. série - 85%, 7. série - 90%(20.5.2008)