Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

marti

Neoriginálna zmeska Votrelca a Solarisu s béčkovými dialógmi a priehľadnými filmovými trikmi. V prvej polovici som bol ešte zvedavý, kam to povedie, ale v druhej, akčnej polovici som netrpezlivo čakal na koniec. ()

Mr.Dark

Začátek tohoto hororu,atmosféra,příběh,herci to všechno je v pohodě...ale jiná dimenze,kde je zlo (co by tam taky mohlo být jiného) mě už tak trochu nudí...originalita je v tu ránu fuč zůstává krvák...nemůžu jinak,než 2 hvězdy... ()

MTE

Az sa mi nechcelo verit ked som si cital komentare. Ale bohuzial to co uvidime v poslednych 15minutach sa hodi skor na filmy ktore zvyknu mat hodnotenie pod 30%. Ale prva hodina aj nieco je uzasna. Strasidelna napinava.. skoda ze to nevydrzalo.. 65%. ()

Johnner

Horrorová bestovka, na kterou jsou i zástupy vetřelců, predátorů, drákulů, vlkodlaků, chupacabrů, démonů a dalších přátel Zeleného údolí zcela krátké. ()

Mr.C

Ta ponurá atmosféra, vyniikající výkon Sama Neilla a hlavně to kolo v kruzích... :) Jeden z nejlepších sci-fi co jsem viděl. ()

J.Bourne89

Rozjíždí se to velice slibně a při prvním sledování jsem opravdu čekal jen to nejlepší, ale jaksi se to zvrhlo v pěknou ptákovinu, jak z hlediska scénaristického, tak co se týče režisérovy fantazie. ()

Arren

Ale tak, ale jako jo. Atmosféru tento film má. O tom ani po tom. Ale ten závěr? Nemůžu se ubránit dojmu, že film si měl uchovat stejný nádech a tajuplnost až do samého konce. Sam Neill mi přišel v posledních scénách tak směšný, že mi to skutečně zabilo celkový dojem a tři hvězdy dávám opravdu jen za tu drtivou amosféru první poloviny. Zajímavý nápad, který mohl být dotažen přece jenom jinak. ()

Yeah(c)

Ačkoliv je druhá polovina, nebo spíše poslední třetina filmu, slabší záležitost, i když si nemyslím, že je to tak tragické jak zde někteří tvrdí, první 2/3 jsou nepřekonanou špičkou v žánru navození děsivé atmosféry. Andersonovi se podařilo vytvořit atmosféru předčící Vetřelce a vlastně jakýkoliv obdobný film. Dokonalou trikovou scénu, vydařenou hudbu a výborné herecké obsazení už jen dotváří celkový dojem, který opravdu u konce mírně poklesne, ale nic to nemění na tom, že jeden jeho atribut je téměř geniální a toto se musí ocenit. ()

Phillippus

Nebolo to špatné. Po skončení filmu som mal zlý pocit a to bolo hlavné. Veľmi pekne hnusné boli tie snímky z toho pekla. ()

Lobocorpse

Když sem viděl Event Horizont poprvé - málem sem se posral! (Bylo mi asi deset) Když se na něj koukám teď tak zjišťuji, že mě baví stále a pořád. ()

hanzi_111

zajímavá teorie o nadsvětelném létání, akorát se mi nelíbil ten "pekelník"... jinač jako nadšence sci-fi mě tenhle film naplnil a přiměl k uvažování nad věcmi jako teorie relativity atd ()

Naranyan

Jako u mnoha jiných filmů, které jsem viděl už před nějákým tím pátkem asi bude třeba někdy zkouknout znova a případně poupravit hodnocení. Přesto ale byl Horizont události na mém menu dvakrát a některé scény a záležitosti se mi docela vryly do paměti. Poprvé mě brala především hrůza, jistě, když mi bylo 15 či kolik a nic podobného do té doby jsem neviděl. Podruhé už mě strach tolik nebral, ale rozhodně se mnou Event Horizon slušně zahýbal. Na poli hororového žánru jde jednoznačně o velice nadprůměrnou záležitost a proto jiné než 4 hvězdičkové hodnocení si neumím představit. ()

veere

Podprůměrný sci-fi horor, začátek je paráda, temná atmosféra, nejistota, napětí; poslední třetina už nemá nic, z ničeho nic si najednou uvědomíme "kdo sakra přepnul program, proč teď koukám na něco úplně jinýho?" přesto po doukoukání zbyde příjemný pocit z první půlky. Rozzuzlení takovýchto filmů je často problém, aby to nesklouzlo k trapnosti, tady se moc nepovedlo, v tomto žánru u mě vítězí nové Pandorum. (Když opominu klasiku, třeba Vetřelce) ()

Priest

Původně jsem se tohoto filmu bál, ale nakonec jsem se rozhodl postavit se svému strachu a dobře jsem udělal. Osobně thrillerům s prvky hororu neholduji, ale toto dílo bylo opravdu dobře provedeno a i přez stáří filmu si čtyři * zaslouží :) ()

Whoossain

Temné sci-fi jak jenom peklo temné může být. Takhle nějak bych si představoval i povedenou adaptaci počítačové klasiky jménem Doom, která si zahrávala s podobnou tématikou. Sugestivní atmosféra filmu skutečně působila a šílenství na palubě Horizontu bylo nepopsatelné. Ano, tak nějak by mohlo peklo skutečně vypadat... ()

Tomulka

Horory moc nemusím, ale tento je fakt bajo. Nejen, že máme možnost vidět Sama Neilla v pefektní démonické roli, ale také režie a scénář nejsou vůbec k zahození. Byl jsem nejen vystrašen a také napnut jak struna. Samozřejmně jen poprvé jsem měl tyto pocity. Po více shlednutích musím konstatovat, že jsem si více všimal vizuální stránky filmu, která je dosti dobrá. Napětí však jako by tento film prostupovalo zažíval jsem jej aji při opakovaném promítání. ()